Skocz do zawartości
SACZI

Nforce2 Vs Freebsd

Rekomendowane odpowiedzi

Czy FreeBSD potrafi poprawnie pracowac na płycie głównej opartej o nForce2? Rozmawiałem ze znajomym i jego opinia na ten temat nie jest zbytnio pochlebna:

 

od razu mowie - jesli masz nForce2 to nie polecam FreeBSD - zainstaluj albo NetBSD albo linuksa

.

.

.

mam u siebie Gigabyte 7N400 (nForce 2 Ultra 400) i zmuszony bylem do rezugnacji z FreeBSD na desktopie - non stop zwiechy z obsluga USB oraz AGP

.

.

.

niestety z ta plyta glowna (Abit NF7-SL) to wiele na free nie podzialasz

.

.

.

klalem ile wlazlo, ale nie znalazlem metody przez ponad rok na zmuszenie Free do poprawnej pracy na nForce 2

 

No i faktycznie, Freesbie nie wykrył zintegorwanej sieciówki, bo najzwyczajniej kernel jej nie widzi ...

Na stronie nVidii nie znalazłem sterowników dla Free (jedynie coś dla Linuksa jest). Abit również milczy o tym systemie - zawsze jest opcja, że źle szukałem, ale ...

Handbook jedynie cos wspomina o obsłudze nForce2.

Forów o Free jest niewiele i niewiele informacji udało mi sie na te temat zdobyć/przeczytać.

Szukałem również sterowników do grafiki Matrox G550 i równiez z mizernym skutkiem.

Czy ktoś z Was uruchamiał FreeBSD na płytach z ww chipsetem? Jeżeli tak, to moża gdzieś sterowniki są do tego?

Prosze o informacje, bo nie chce rezygnować z Free z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...