Skocz do zawartości
Mav

Dzielenie Łącza - Problem Z Id Karty

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem użytkownikiem prywatnej, amatorskiej sieci komputerowej. Internet - łącze DSL 1mb.

Kilka komputerów łączy się z serwerem u administratora. Na sieć jest nałożone zabezpieczenie (tzw. mini - zawsze coś dla kogoś).

Idąc tym tropem sprzęt administratora "wpuszcza" do łącza tylko te karty sieciowe, których numery "pamięta".

Tym sposobem w domu mogę korzystać tylko z jednego komputera z internetem.

Czytałem Wasze posty dotyczące udostępniania sieci SERWER->KOMPDOM1->KOMPDOM2. Niemniej to rozwiązanie mi nie odpowiada, ze względu na to, iż przy wyłączeniu KOMPDOM1 internet u drugiego pada.

Chcę jakoś rozwiązać problem bez udostępniania jeden-drugiemu. Nie wiem jak się do tego zabrać, ani czy w ogóle z owym zabezpieczeniem jest to możliwe.

Dlatego liczę na Was! :)

Czy w tym momencie muszę postawić przed komputerami jakieś urządzenie, któremu się przypisze ów numer seryjny, a reszta będzie korzystała z podziału poprowadzonego od owegoż sprzętu? I jakie miałoby to być urządzenie?

Nie mogę mieć przydzielonych dwóch IP, dwóch seriali (ergo dwóch kabli), bo wtedy muszę płacić 2x więcej. Na co mnie nie stać.

Proszę o pomoc i solucje rozwiązania problemu.

Pozdrawiam użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne 7, przecież więcej brał nie będzie transferu niż płaci. A poza tym te 10, co jest w linku to podróba, poszukaj se.

 

A co do pytania, pewnie chodzi o numer MAC, który da się podmienić używając pewnych programików (co jest naganne i w ogóle :D), no ale trzeba jakość sygnał jeszcze rozdzielać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jezeli chcesz rozdzielicz lacze bez wlaczania 1 kompa dla drugiego to albo musisz kupic router albo jakis komp-serw. Tylko jest 1 problem nie kazdemu ruterowi da sie emulowac maca (to jest numer po ktorym admin rozpoznaje twoj komp) dlatego najlepiej bedzie wstawic dnsa zobaczyc jakiego ma maca i powiedziec adminowi ze masz innego...on wpisze a router spokojnie rodzieli na 2 i wiecej kompow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.analogx.com/files/proxyi.exe - TO SIĘ PRZYDA !!

 

HTTP (web browsers) (port 6588)

 

zainstaluj ANALOGX proxy (link) i przeczytaj READ ME !! po angielski jest.. ale jest wszystko !!

w skrócie... ustawiasz na kompie1 IP: 10.0.0.1 na kompie2 IP: 10.0.0.2

każdy program na kompie2 konfidurujesz tak aby łączył się przez server proxy przez adres IP 10.0.0.1 o porcie np. dla IE i przeglądarek 6588

czyli PANES LSTROWANIA>OPCJE INTERNETOWE>zakładka "Połaczenia" - klikasz na Ustawienia sieci LAN - zaznaczas "Uzywaj prixy dla sieci lan...." wpisujesz 10.0.0.1 i port 6588

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ze router ma mac'a i wtedy on jest odbiorcą, a potem dzieli sygnał i jest ok?

1541774[/snapback]

tak kupisz takiego ruta za okolo 200zl (na nim bedziesz mial na nalepce maca ktorego podasz adminowi i po sprawie router ustawia sie bardzo prosto z przegladarki) tylko muszisz kupic z sieci do sieci bo sa tez do neo a one maja inna wtyke od tego neta

Lelek czytaj uwaznie on chce zeby jak 1 komp ma neta to zeby ten co rozdziela lacze nie musial byc wlaczony..;p wiec prog na nic mu.

Edytowane przez _mm$[mm]_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kupisz takiego ruta za okolo 200zl (na nim bedziesz mial na nalepce maca ktorego podasz adminowi i po sprawie router ustawia sie bardzo prosto z przegladarki) tylko muszisz kupic z sieci do sieci bo sa tez do neo a one maja inna wtyke od tego neta

1543218[/snapback]

Dzieki, o to mi chodzilo.

Jak juz router bedzie mial wlasnego MAC'a, którego podam, to jak mam skonfigurować swoje komputery?

Wtedy transfer dzieli się na dwa?

Oba komputery będą widoczne w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do 7... poważni dostawcy internetu umożliwiają podłączenie dodatkowych terminali za symboliczną opłatę miesięczną. Oprócz pomysłów podsuniętych przez kolegów jak rozdzielić łącze warto wydaje mi się porozmawiać z adminem. Wtedy będzie i wilk syty i owca cała, kupisz jakiegoś przyzwoitego switcha wydasz połowę tego co za router i po problemie.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba kompy beda widoczne w sieci

w 1 kompie w ustawieniach tcp/ip wpisz

Adres ip 169.254.43.40

maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyslna tu wpisz adres routera

glowny serwer dns (tez adres routera)

alternatywny dns zostaw

 

w 2 kompie wpisz w ustawieniach to samo co w 1 tylko w ip adres napissz

169.254.43.41

 

kompy beda widoczne w sieci i beda miec dzielonego neta po 2 jeszce w zaleznosci jaki router masz mozesz odblokowac porty do p2p itd... oraz musisz ustawic zeby pozwalal sie laczyc tym kompom z netem

jak kupisz routera laczysz zie z nim z reguly przez www wpisujac adres 127.0.0.1

 

Ps. propopzycja dodta jest dobra mozesz spróbowac z adminem pogadac;d

Edytowane przez _mm$[mm]_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niezmiernie jesteśmy syci. Oto nasza rozmowa. Przypominam, że sieć jest prywatna ;)

 

Mav:

hej. ciagle sie zastanawiam jak podzielic to lacze u mnie w domu. myslalem o routerze z MACiem, to by w pewien sposob rozwiazalo problem.

Admin:

nie bedzie nic dzialac

jak po prostu wepniesz huba w kabel

to to po prostu nie ruszy

 

No i kto ma rację? A poza tym ta odpowiedz jest tak lakoniczna, ze nic mi nie mowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mav jak juz mowilem masz 2 wyjscia

 

1.Idziesz do admina czy siedziby firmy z ktorej masz neta i (zapewne za doplata) mowisz zeby rozdzielili ci neta na 2 kompy to wtedy te 2 kompy laczysz hubem za 40zl

to jest lepsze wyjscie od 2 ale jezeli nie bedziesz mogl tego zrobic z jakis powodow zostaje tylko...

 

2.Kupujesz routera (tylko nie tego do neo bo inna wtyczka do neta) wpinasz tam gzdie napis wan wkladasz wtyczke od dostawcy neta a gdzie bedzie napis lan wkladasz od kazdegoo kompa u siebie kabel do niego.ustawiasz w routeze zeby dzielil neta na te kompy i koniec.

 

Router bedzie dzielil zadania obu kompow i jezeli z 2 kompow naraz bedziecie korzystac to zecz jasna net bedzie chodzil wolnij bo 2 kompy naraz cos chca;d

 

Teraz to hyba jasno wytlumaczylem

 

Ps do 2 sposobu beedziesz musial w firmie czy u admina zmienic maca na maca routera!!!

 

 

do tego posta nizej to widac ze masz zajebistego admina pewnie jakis dzieciak z podworka;d(pewnie chodzilo mu ze jak teraz podlaczysz huba i podlaczysz kompy to nie bedzie dzialac i ma racje-hyba ze wlasnie dostawce powiadomisz zeby rozdzielal ci na 2 kompy neta wtedy serw bedzie wiedzial ze twoje kompy maja 1 transfer i dzielil tak ja router bedzie i wtedy wystarczy je tylko hubem polaczyc)

 

Mam nadzieje ze teraz wszystko rozumiesz jesli nie pytaj po to forum jest:D

To co ci mowie dziala w 100% sam sie duzo tym bawilem. Wiem nawet jak bys ,mogl se kogos neta brac za darmoszke ale nie powiem poniewaz "7";d

Edytowane przez _mm$[mm]_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz router PLANET XTR401C.

Podpialem wszystkie komputery i ustawilem:

...1.15

...1.16

Widza sie nawzajem.

Routerowi przydzielilem moj dotychczasowy IP.

Brame podalem routerowi ta co ja mialem.

Widze uzytkownikow sieci.

Internet nie dziala.

Mam w ustawieniach routera podane WAN MAC i LAN MAC

Ktore mam podac adminowi zeby bylo wlasciwe?

W ogole czy ten cholerny router ma emulacje MAC? Czy ktoś już się nim zajmował i wie, że to, o co mi chodzi, ruszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole czy ten cholerny router ma emulacje MAC? Czy ktoś już się nim zajmował i wie, że to, o co mi chodzi, ruszy?

1550452[/snapback]

PPP, check the WAN configuration, MAC Spoofing enable, MAC Adres to spoof. Moge screena podeslac.

 

Ale czy spoofing MAC'a dotyczy chyba tylko portu WAN, a nie LAN?? To chyba ten router na nic Ci sie nie przyda :mur: ale moge sie mylic.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jaki mi się przyda? Jutro jeszcze będę walczył z tym, ale jeżeli nie wypali to będzie źle...

Najlepszy dla mnie byłby połączenie RJ45 z WiFi (laptop ma bezprzewodową).

Tylko ciężko znaleźć model który obejdzie to, o co mi chodzi...

I tak naprawdę nikt nie potrafi udzielić konkretnych odpowiedzi ani solucji - a już na pewno nie "spece" w sklepach komputerowych. Sic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...