Skocz do zawartości
piniusz

Dsl 1 Mb Z Dialogu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podłączyłem komputer do dialogowej sieci łączem 1 MB ADSL, przez kartę sieciową. Mam jednak drugi komputer, który chciałbym także podłączyć do netu przez to łącze. Czy możecie mi powiedzieć jak to zrobić najprościej?

Zestaw wygląda następująco: 2 komputery z kartami sieciowymi, 1 switch 6 gniazdkowy, potrzebne kable. Próbowałem połączyć to wszystko w sieć z lączem DSL podpiętym do switcha, ale drugi komp nie widzi netu.

Nie specjalnie potrafię to zrobić poprawnie, stąd moja do Was prośba o pomoc.

Dziękuję.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej masz zwykły modem DSL bez funkcjonalności routera. Nie możesz tego podpiąć bezpośrednio do switcha. Musisz dokupić drugą kartę sieciową do jednego z komputerów i do jednej z nich podpiąć modem a drugą podpiąć do switcha. W Windowsie, jeśli dobrze pamiętam, trzeba kartę podpiętą do modemu ustawić w tryb udostępniania połączenia sieciowego (kiedyś to się zwało ICS) - microsoftowcy mnie poprawią jak by co :-) Drugi komputer oczywiście podpinamy do switcha i ustawiamy mu adres IP bramy na adres IP karty sieciowej z pierwszego komputera podpiętej do switcha - po to, żeby maszyna wiedziała, że wyjście na zewnątrz jest przez ten inny komputer. Wypadałoby też ustawić adres serwera DNS (jakiegoś dialogowego). To powinno wystarczyć - karty sieciowe można kupic za mniej niż 20 złotych (jakiś Intel na ten przykład). Można też kupić router, jak zasugerował kolega i wpiąć go w miejsce modemu Dialogu. Wtedy nie trzeba kupować dodatkowej karty sieciowej a wystarczy skonfigurować router i poustawiać na obu komputerach adresy bramy i adresy serwerów DNS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w miejsce modemu dialogowego routera sie nie da wstawic, bo ma on wpisane haslo dostepowe w software. Co wcale nie umniejsza jego funkcjonalnosci, bo przynajmniej jeden komp nie musi chodzic caly czas zeby drugi mial internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...