Skocz do zawartości
Crazy_Ivan

Problemy z programami P2P

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już troche zdesperowany i wkurzony :twisted: Wszystkie programy p2p nie działają u mnie lub działają przeraźliwie wolno. Nie wiem co z tym zrobić i co jest przyczyną. Dodam że normalnie transwer z ftp lub www mam ~50-150 kb/s gry też wmiarę ok, tylko te p2p niedziałają (jak mam ściągnąć ~700mb z prędkością 2kb/s :cry: :twisted: ) Czy może to być spowodowane przez firewall na serwerze do którego jestem podłaczony (osiedlowa sieć LAN) i co jeśli wogóle mogę z tym zrobić.

 

PS. nie mam zewnętrznego IP (jakby to było ważne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz sobie odpowiedziales, nie masz publicznego ip. Zasada p2p opiera sie na bezposredniejkomunikacji 2 lub wiecej komputerow Brak publicznego ip powoduje, ze mozesz sciagac tylko od ludzi majacych publiczny adres i to wlasnie ogranicza dosc mozno zakres zrodel danego pliku, co owocuje niskim transferem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer może być tak skonfiurowany żeby blokował port służący programom P2P, najlepiej spytaj admina czy cuś takiego zrobił.

W sumie już pytałem i powiedzili że sieć jest tak skonfigurowana żeby najlepiej chodziły www, e-mail, etc. Niby nie blokują tego(p2p) ale kto to wie jak jest naprawdę, muszę się wybrać jeszcze raz do nich i o wszystko DOKŁADNIE :twisted: wypytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem sobie adminem sieci osiedlowej i walcze z kazowiczami :) Powiem tylko tyle, ze publiczne IP to nie problem przy transferze p2p. Obstawiam, ze administrator Twojej sieci dal ograniczenia na porty uzywane przez programy p2p (kazaa czy inne iMashe), co imho tlumaczy odpowiedz admina nt. "optymalizacji" www i mail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie problemy 8O

 

rozwiazanie proste jak drut

- instalacja eMule

- ustawienie portu wykozystywanego w typowych uslugach sieciowych np 21 - przeciez nie moga blokowac FTP'a

- i do przodu

 

PS a KaZaA (przynajmniej 2.x Lite) moze przeciez kozystac z portu 80 (mozna tez ustawic inny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivan dokładnie jestem w tej samej sieci --tyle ze z ruczaju:)hehehehe

Kurcze nie myslałem ze znajde tu kogoś od siebie:)Ja tam osobiście nie narzekam choc sa dni chude i grube..........

Szacuneczek

HA świat jest mały, a internet go jeszcze zmniejsza :D Może nawet widzę Twój blok przez okno :wink: :P

 

Benek i Lelcio dzięki za radę, spróbuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie problemy  8O 

 

rozwiazanie proste jak drut

- instalacja eMule

- ustawienie portu wykozystywanego w typowych uslugach sieciowych np 21 - przeciez nie moga blokowac FTP'a 

- i do przodu

ano mam,

 

eMule zainstalowany, port ustawiony na 21 (80 też sprawdzałem) i qpa ściągną 10kb (z 730Mb :( ) i stoi, tylko "w kolejce" status: czeka, nawet mam highID i nic. Co z tym zrobić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eMule zainstalowany, port ustawiony na 21 (80 też sprawdzałem) i qpa ściągną 10kb (z 730Mb :( ) i stoi, tylko "w kolejce" status: czeka, nawet mam highID i nic. Co z tym zrobić :(

1. dobrze skonfigurowac program

2. wybrac plik ktory udostepnia duzo osob - najlepiej ponad 100

3. siedziec na dobrym serwerku - polecam AdaNET lub Silent-BOB

4. byc cierpliwym - do momnetu kiedy nie sciagniesz chocby 1 czesci pliku (ktora beda mogi pobierac inni) jest ciezko ale potem z gorki :)

 

wlacz "uzywaj systemu priorytetow" oraz "I.C.H."

zostaw domyslne ustawienia "max polaczen" i "ilosc zrodel na plik"

w okienku "transfer" ustawic priorytet pliku na "wysoki", a w okienku z udostepnianymi plikami (jak juz sie pojawi sciagany pliczek) nadac mu priorytet "najwyzszy"

 

PS udostepnij tez troszke swoich zasobow :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz sobie odpowiedziales, nie masz publicznego ip. Zasada p2p opiera sie na bezposredniejkomunikacji 2 lub wiecej komputerow Brak publicznego ip powoduje, ze mozesz sciagac tylko od ludzi majacych publiczny adres i to wlasnie ogranicza dosc mozno zakres zrodel danego pliku, co owocuje niskim transferem.

No niekoniecznie. U mnie (jeżeli mam wyłączony publiczny ip) ściąga się niemalże tak samo jak z zew (publ.) ip a i zasoby są chyba niezmienne 9imesh) z tego co zauważyłem. W Direct Connect jest już taka potrzeba żeby mieć publiczny ip albo właśny port żeby korzystać z połaczenia active i mieć większy asortyment plków. Jeśli masz publiczny ip nie obciążasz po prostu swojego serwera. Tak jest u mnie :). Nawet nie ma praktycznieróznicy grając w cs'a z publ. czy wew ip...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie problemy  8O 

 

rozwiazanie proste jak drut

- instalacja eMule

- ustawienie portu wykozystywanego w typowych uslugach sieciowych np 21 - przeciez nie moga blokowac FTP'a 

- i do przodu

 

PS a KaZaA (przynajmniej 2.x Lite) moze przeciez kozystac z portu 80 (mozna tez ustawic inny)

a mi na porcie innym niz standardowy zawsze lapie prawie nsikie id np 3 cyfrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana portu na którym słucha osioł nic nie pomoże (brak jakiegokolwiek wpływu, taka zmiana jest bezsensowna). Powod jest oczywisty ale nie chce mi sie pisac (choć w razie potrzeby rozwinę, ale to późnej)

1. a to dziwne - bo 3 znajomych ktorzy maja prywatne IP i kozystaja z eMule po przestawieniu portu z 4662 na 21 czesto dostaja wysokie ID (wczesniej zawsze mieli niskie) - ale to wysokie i tak nie jest 10 cyfrowe :(

2. no jestem bardzo ciekaw tych oczywistych powodow

 

PS o ile pamietam uzywasz mldonkeya, a ten program ma 1 powazna wade - ostro napiera na dany pliczek (wysyla serie zapytan w bardzo krotkim czasie) i eMule daje automatycznie 6 godzinnego bana takim napierajacym klientom :!: (3 zapytania w ciagu 5 czy 10 minut i BAN z bomby)

 

PS2 eMule ma duzo modow ktore sa skuteczniejsze niz oryginal - podobno najlepszy jest Tarod eMule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi na porcie innym niz standardowy zawsze lapie prawie nsikie id np 3 cyfrowe.

piszesz o eMule :?:

jakie dajesz te porty - probuj z 21, 80, 8080, 25, 110 - ale z tego co slyszalem nie ma reguly :(

 

zreszta i tak czesc userow twierdzi ze niskie/wysokie ID nie ma wplywu na transfery tak samo jak niewiele maja dawac priorytety - co sam zaobserwowalem - niby u kogos mialem 1, u innego 300 a i tak ciagnelo od tego u kogo bylem dalej w kolejce :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powody:

 

1. Port, który wybierasz to port na ktorym edonkey/emule/mldonkey/cokolwiek naslu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e i przyjmuje przychodzace polaczenia. Aby uniemozliwic sensowne dzialanie programow p2p blokuje sie polaczenia z sieci wewnetrznej o portach docelowyych innych niz typowe.

 

2. Jeżeli nie masz publicznego ip i na routerze/serwerze nie ma ustawionego forwardowania do ciebie tej konretnej uslugi (portu) to zaden komputer na zewnatrz nie bedzie mogl i tak dostac sie do wybranego portu na komputerze w sieci wewnetrznej.

 

Zmiana portu ma inny cel. Zakladajac ze nie mamy problemow z polaczeniem (czyli posiadamy publiczne ip lub jest port forwarding) osla mozna zapuscic na jednym z typowych portow standardowych uslug aby biedacy zablokowani przez swoich adminow mogli sie do nas podlaczyc (firewall w sieci zablkowanej zezwoli na nawiazanie polaczenia bo nie bedzie wiedzial ze jakis serwer ma na porcie np. 80 co innego niz http).

[btw. moim zdaniem tak ustawione serwery i klienci osla szkodza troche sieci bo zezwalaja na przylaczenie uzytkownikow ktozy maja ograniczone mozliwosci uploadowania.]

 

Bany od emula sa na 1h ale wsrod licznych zalet mldonkeya jest mozliwosc dokladnego skonfigurowania - mam reask_delay tak zmniejszony ze nigdy mnie emule nie wyrzucaja. MLDonkey jest swietny i nie szkodzi sieci - z reguly nie jestem podlaczony do wiecej niz jednego serwera (a czesto nawet do zadnego) wiec zostawiam miejsce na serwerze innym (mimo niepodlaczenia do serwera upload dziala - w wiekszosci ciagna odemnie wlasnie z mldonkeya i emule), a szybkosc uploadu jest u mnie srednio wieksza o jakies 40% niz na donkeyu zwyklym (przy braku limitu na upload).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...