Skocz do zawartości
Gość

Peltier Na Na Zwyklym Titanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio przegladalem sobie allegro i znalazłem bardzo tanio peltiery 89W za 35zł to chyba nie duzo i tak sobie pomyslałem aby sobie takiego nie sprawic i teraz mam pytanko czy taki peltier bedzie dzialal w miare sensownie na zwyklym powietrznym chlodzeniu czy raczej moge sobie takie cos darowac jesli chodzi o chlodzenie to mam titana to to samo co falcon rock 2 od spire z wentylatorem spowolnionym na 1600obr/min a procek to duron 1300mhz podkrecony na 1,42ghz (8,5x166mhz).

 

Wiec jak sadzicie warto sie w to pobawic czy sobie podarowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...... moim zdaniem .... nie ten wentyaltor bedzie musiał odprowadzić moc z tego peltiera czyli 89 W + jakies 70,80 W z proca ...co daje jakies 150 W !! dlatego stosuje się w połączeniu z peltierem chłodzenie wodne ..... ALE MNIE ZASTANAWIA INNA SYTUACJA GDYBY ZASTOSOWAĆ OGNIWO PELTIERA O MNIEJSZEJ MOCY NP 36 W I DOBRE CHŁODZENIE POWIETRZNE ..... CZY TAKI PELTIER SIE SPRAWDZI , CZY SIE NIE SPALI ...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowanie peltira i ac to pomylka.

wentylator musi odprowadzic cieplo z proca + to co oddaje pelt

jak masz pelta slabszego jak proca to robi on za izolator bo nie jest w stanie przetransportowac ciepla oddawanego przez proca. rownie dobrze mozna wtedy wlozyc karton miedzy procesor a radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zaluzmy ze kupie tego peltiera zaloze go na procka (razem z coolerem :) )

no i co sie wtedy stanie temperatura procka bedzie wieksza niz bez pelta czy co ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim czysto teoretycznym zdaniem temperatura bedzie wyzsza.

radiator z wentylem nie bedzie w stanie odebrac tego ciepla, pelt nie bedzie wiec w stanie 'wypompowac' ciepla z proca i zrobi sie cos na ksztalt 'zatoru'

ale poniewaz jestem czysto teoretykiem moge sie mylic (ale watpie) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie ile ciepla oddaje karta?

pelt ma 63W to tyle wiatrak wyciagnie.

ale na podkreconego proca potrzeba by z dwa razy wiecej.

co tu gdybac. poszukaj kalkulatora ktory wylicza ile sie ciepla wydziela na procu po podkreceniu. gdzies taki byl. moze ktos pamieta?

wylicz ile wyjdzie dodaj margines bezpieczenstwa pomnoz razy 2 i bedziesz wiedzial ile biedny wentyl ma odebrac....

Edytowane przez wafer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jutro mam zamiar kupić sobie peltiera 89 W. Proc tak jak w podpisie - powinien wydzielać ok. 60-65 W - tak wynika z tabelki zamieszczonej na stronie http://www.peltier.pl. WC mam w składzie: Blok ZET, 5L chłodziwa w postaci demineralki, i mini opla na którego wieją 2 wiatraki 80x80 (mogę podłączyć jeszcze dwa dodatkowe). Jakich temperatur mogę się spodziewać? Czy Peltier w takich okolicznościach także będzie robił "zator"? A i czy potrzebny jest Cold Plate (koniecznie) do peltiera czy moze dzialać bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to moc podawana przez sprzedawców, to moc chłodzenia (czyli ile ciepła peltier jest w stanie odebrać) a pobór mocy peltera to inna strawa, to trzeba sobie policzyć napiecie x nateżenie i zawsze jest to mnie niż moc chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wnioskuje ze pelt sam z siebie wydziela 89W a 60-65W jest w stanie przepompowac. pamietajmy ze na ogniwie tez sa straty wiec nie moze transportowac wiecej niz ma mocy.

dobrze mysle? czy jakies glupoty splodzilem? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tych peltierach. Czy moje WC poradzi sobie z takim peltem? Wiem, że mam lipny blok (pod względem budowy) ale już myślę nad czymś innym :wink:

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tabelki na www.peltier.pl mój proc wydziela 62-68W. Według tego kaltulatora 85W. I nie wiadomo czy to jest ciepło maxymalne czy średnie. Co mam o tym myśleć? Błąd w kalkulatorze czy w tabelce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jako taki eksperyment. Do stałego użytkowania myśle, że potrzebne mi wydajniejsze WC.

 

Według tego mój procek wydziela 68 W ciepła.

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...