Skocz do zawartości
Andrew^

L7s7a2 Drut-śmod :p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy ktos probowal robic juz drut moda na l7s7a2 ?? jesli tak to z jakim skutkiem i gdzie druciki dla jakiego napiecia.

ogladalem stronke ocinside i ich rysunek dla bartkow i t-bredow ale nie wiem czy to wypali bo chcialem zrobic drut moda ale lutujac piny od spodu plyty glownej

mam durnia jak w podpisie i chialem mu zapodac 1.520 V

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po cholere lutowac bez potrzeby ,tylko cos zwalic mozna

lepiej wlozyc pare drucikow i po sprawie

schematy z ocinside sa dobre ,dla napiecia sa wlasciwie standadowe

tak wogole to drutmod zazwyczj dziala bo to nic innego jak polaczenie nozek ktore wlasciwie sa juz polaczone w jakis sposob w procesorze

o ile mnoznik to nadawanie potencjalu na nozki i nie zawsze moze plyta to lyknac o tyle napiecie to zazwyczaj laczenie pinow - pod warunkiem ze wybirzesz tak ze schematu mostkow

z tego co pamietam to wychodzac z 1.6v mona latwo miec 1.65v ,1.8v i 1.85v

wychodzac z 1.5v to nie pamietam jakie jeszcze ,ale te wyzsze napewno i moze jakies dodatkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po cholere lutowac bez potrzeby ,tylko cos zwalic mozna

lepiej wlozyc pare drucikow i po sprawie

1543683[/snapback]

A po to lutowac ze latwiej mi idzie lutowanie niz wkladanie drucikow gdzie nie trzeba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokuj ,skaleczysz plyte nieodwracalnie ,a druga sprawa to ze plyty sa kilku warstwowe i mozna zlutowac wiecej niz sie chce

wkladanie drutow jest trywialne ,najlepiej mi wychodzilo z drucikow z tasmy IDE ata66/100/133 - z zepsutej kieszenie do hdd

chodzi o tasme sztywna ,tam sa lite druty ,czasami mozna trafic miekka tasme (wszystkie 40 pin) to tam jest plecionka i sie nie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe jest tak jak na tym rysuneczku z ocinside ze trzeba bedzie wlozyc np 3 druciki na raz ?? w roznych miejscach ?? myslalem zawsze ze jest tylko jedne drucik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden drucik odpowiada jednemu mostkowi przy laczeniu

ale dla mnoznika to stan jednego mostka realizuja dwa druciki ,choc niezawsze jednoczesnie :lol:

 

skup sie na napieciu ,popatrzysz to znajdziesz sposob na jeden drucik - choc wiecej to nie problem ,ja wkladalem nawet 5 drucikow i wchodzilo ,fakt ze proc sie trzymal bez opuszczania wajhy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem zmieniony drut modem mnożnik i vcore to faktycznie było sporo tych drucików :]

Nie bój się drutów to napewno prostsze i bezpieczniejsze niż lutowanie! Tylko zastanawiam się po co Ci vcore 1,520V skoro def. jest 1,5V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko troszkę nie na miejscu ale nie chcę zaśmiecać forum nowymi tematami, więc wybaczcie...

Zwracam się do Was specjaliści od L7S7A2 !!

Mam Sempa 2200+@Athlon XP-M i na stałe mam mnożnik 11,

podobno na tej plycie da się to zmienić i ponoć zworkami, szukałem nic na płytca ani w instrukcji nie bylo o mnoznikach...Jak ktos wie jak zmienic mnożnik, albo lepiej dał do tego foteczkę z miejscem gdzie to jest na tej płycie i jeszcze opis jakie piny to jaki mnoznik to by było superrrrrrr

Pozdrawiam!

A bios chi..127 daje możliwość zmiany mnożnika w setupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...