Skocz do zawartości
Trendzik

Jaka golarka elektryczna do twarzy?

Rekomendowane odpowiedzi

Ufff.. Przeczytałem wszystkie 12 stron. W zasadzie jest to chyba najbardziej rozwinięty temat nt. golarek elektrycznych, jaki napotkałem.

 

Więc - również stoję przed kupnem golarki elektrycznej. Powód? Zarost: twardy, ciemny. Konieczność golenia: minimum codziennie. Tzn., jak wychodzę na wieczór około 20-21 to wypada się "podgolić" raz jeszcze po porannym goleniu, bo zaczyna drapać. Skóra: wrażliwa.

 

Mam do wydania około 500zł i zważywszy na cenę nie chciałbym żałować.

 

Na podstawie postów wybrałem:

->Philips HQ 8170

->Braun 8995/8985/8590

->Panasonic 8163 (już niedostępny, więc prawdopodobnie zostaje 8109)

 

Powiem szczerze, że z początku myślałem, że jak "prawdziwa" golarka elektryczna to tylko a'la Philips - trzy kółka itd. W praktyce - nie wiem jak miałoby wyglądać wsadzanie tych kółek pod nos, co by wąsy zgolić. Ale wygląda interesująco.

 

Jeżeli chodzi o porównanie Braun - Panasonic... W niższym przedziale cenowym zdecydowałbym się na Brauna, ale o Panasonicu były tylko i wyłącznie pozytywne opinie, poza tym bardziej podoba mi się wykonanie, a co więcej - fakt, że mogę czyścić pod bieżącą wodą, a nie muszę rozbierać na czynniki pierwsze.

 

Reasumując - nie mam pojęcia co wybrać ;p. Bardzo mi się podoba idea golenia się szybkiego i w miarę dokładnego.

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie mogące rozwiać wątpliwości pomiędzy tymi trzema modelami.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

Kupilem ze 2 dni temu "Philips HQ9190 CC" ze stacja myjaca.. myslicie ze to byl dobry wybor? jeszcze nie uzywalem tak wiec zawsze moge zwrocic:P

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam golilem sie elektrykiem brauna ale sie stepil niestety i teraz mysle czy brac fusiona power bo dokladniej goli anizeli elektryk, cena jakosc dobra, ale ktos pisal ze zwykly powinien byc tak samo dobry (wibracji nie potrzebuje 8O ) a kosztuje bagatelka 20zl. Gole sie raz na 3dni to chyba dobry wybor do tego jaki krem do golenia bo balsam po goleniu mam i przyjemnie sie po nim czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam golilem sie elektrykiem brauna ale sie stepil niestety i teraz mysle czy brac fusiona power bo dokladniej goli anizeli elektryk, cena jakosc dobra, ale ktos pisal ze zwykly powinien byc tak samo dobry (wibracji nie potrzebuje 8O ) a kosztuje bagatelka 20zl. Gole sie raz na 3dni to chyba dobry wybor do tego jaki krem do golenia bo balsam po goleniu mam i przyjemnie sie po nim czuje.

Wystarczy dokupić noże z folią.

Nie wiem jaki masz model Brauna ale sądze, że z 70-80pln będzie to kosztowało i znów spokuj na 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ceny, to pasuje do mojej golarki (mam jednak HQ 666) ale kosztuje 64zł za sztukę. Za 2 nożyki będzie 128zł, a więc dokładam 50zł i mam HQ 6070 do którego nożyki sa po - 22 zł !

 

Teraz pytanie - czy to znaczy, że one są tak badziewne, że są tak tanie ? =/ czyli suma sumarum, ta golarka też byłaby słaba.

 

 

edit:

 

troszke obadałem sytuacje, jest bardzo podobny model, tyle że HQ 9070 i ostrza do niego kosztują już 69zł, bo są potrójne, "Głowice golące Speed-XL"

No i czy warto inwestować więcej w taką golarkę, czy te ostrza naprawde są takie super fajne ? Bo przy kupnie samej golarki, różnica 50zł, przy wymianie ostrzy, 100zł

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dla tych, co lubią nosić nie wielki zarost a mianowicie czy ktoś może mi poradzić w kupnie golarki, którą bym mógł się ogolić na długość 1 mm (2 dniowy zarost)

chyba, że nie ma takiej golarki 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

Sprawdzałem ceny, to pasuje do mojej golarki (mam jednak HQ 666) ale kosztuje 64zł za sztukę. Za 2 nożyki będzie 128zł, a więc dokładam 50zł i mam HQ 6070 do którego nożyki sa po - 22 zł !

 

Teraz pytanie - czy to znaczy, że one są tak badziewne, że są tak tanie ? =/ czyli suma sumarum, ta golarka też byłaby słaba.

edit:

 

troszke obadałem sytuacje, jest bardzo podobny model, tyle że HQ 9070 i ostrza do niego kosztują już 69zł, bo są potrójne, "Głowice golące Speed-XL"

No i czy warto inwestować więcej w taką golarkę, czy te ostrza naprawde są takie super fajne ? Bo przy kupnie samej golarki, różnica 50zł, przy wymianie ostrzy, 100zł

Poprostu w pl sa takie ceny... kup zagranica bedziesz mial polowe taniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dla tych, co lubią nosić nie wielki zarost a mianowicie czy ktoś może mi poradzić w kupnie golarki, którą bym mógł się ogolić na długość 1 mm (2 dniowy zarost)

chyba, że nie ma takiej golarki 8O

Maszynką do włosów bez nakładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja sie dopisuje - mam fusion power i owszem goli dobrze tylko ze ja mam skore strasznie wrazliwa :/

skora po goleniu jest gladka ale na zdjeciu widac pod nosem paski ciemne jakbym mial zarost 1dniowy - tak samo na szyi ...

co ciekawe nie moge golic sie codziennie bo wtedy skora mam czerwona i z 30 min po goleniu mi krwawi 8O

dlatego gole sie co 2 dni a powinienem codziennie ...

stosuje zele nivea i fusion ale to i tak nie pomaga :/

 

no i mysle nad elektryczna - do 250zl - do codziennego golenia - do twardego 1dniowego zarostu ...

 

czytam rozne opinie i widze ze te elektryczne nie sa dokladne jak np fusion power, no i skora musi sie do elektrycznej przyzwyczaic ...

 

takze nie wiem czy inwestowac w elektryczna - czy po takim codziennym lub nawet 2 razy dziennie goleniu skora nie bedzie podrazniona i czerwona czy bedzie ...

bo gladka jak dupcia niemowlaka nie musi byc tylko zeby nie byla podrazniona - no i wygodniej golic sie na sucho niz pieprzyc sie z zelami ...

 

 

no i kwestia kosztow - w sumie 250zl to nie jest duza kwota bo przez rok czy 2 na zwykle maszynki, nozyki, zele itp wydac mozna spokojnie porownywalna kwote chyba ze ktos ma puch na twarzy to moze na zyletce za 30 groszy jechac pol roku ...

 

wstepnie mysle nad modelami philips 7140 lub 7240 ...

Edytowane przez vcarter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. W przyszłym tygodniu chciałbym zakupić sobie golarkę. Co do firmy to zdecydowałem się na BRAUNA tylko... no właśnie mam na oku dwa modele:

 

1.Golarka Braun 4875 na allegro kosztuje 239zł

2.Golarka Contour Series BRAUN 5874 na allegro kosztuje 339zł. Jest jeszcze model 5875 za 350zł (nie wiem czym się różni od tej 5874).

 

Pytanie moje brzmi, czy warto dołożyć 100zł na te wyższe modele??

 

Pozdrawiam Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maszynką do włosów bez nakładki.

 

tak też robiłem ale nie jest to za wygodne

a myslałem że jest jakaś golarka którą można łatwo i szybko uzyskać jednodniowy zarost.

znalazłem na allegro Brauna

http://www.allegro.pl/item320893010_golark...elegnacja_.html

http://www.allegro.pl/item325407559_golark...elegnacja_.html

czy można prosić o opinie kogoś kto używa np takich cruZer4, cruZer3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich 8O

po wnikliwych analizach i przemysleniach zdecydowałem się na kupno golarki 8O krąg moich zainteresowań zawęził się do 2 modeli brauna, a mianowicie Braun Contour Series 5874 i Braun Contour Series 5875

podobnie jak kolega barchom nie mam pojecia czym te modele się różnią i z jakiego powodu wynika różnica w cenie? czyżby różnily sie tylko wyglądem?? póki co skłaniam się bardziej do modelu 5875.

bardzo proszę o odpowiedź na temat różnic tych modeli i w ogóle czy warto kupic którąś z tych dwóch golareczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zamiar zakupić sobie dobrą wodoszczelną maszynkę, ale przed zakupem chciałbym zasięgnąć porady znaffcuff :)

Zaznaczam, że cerę mam dosyć wrażliwą i po używaniu jednorazówek nie raz mam czerwone plamy ... 8O

 

Na maszyneczke jestem w stanie wydać ok. 800zł

 

Najlepiej aby w zestawie była już stacja czyszcząco/odświeżająca i inne z pozoru pier,dołki które bądź co bądź ułatwiają życie ;)

 

W tej cenie jest sporo fajnych modeli różnych marek, ale te 3 szczególnie przypadły mi do gustu [;

 

Panasonic ES8249, PHILIPS HS 8060, Philips HQ 7742

 

Za Panasoniciem przemawia grono zadowolonych klientów ES8163 S a ES8249 to przecież jest wyższy model i powinien być teoretycznie lepszy ;]

Philips ma wg mnie fajny patent z tym rozprzestrzenianiem balsamu ...

 

Który według was lepiej wybrać ? 8O

Edytowane przez RogerWhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę będziesz zadowolony co byś nie wziął.

Jednak oszczędziłbym na tych duperelach, które dźwigają cenę zestawu o 30-40%

W końcu mniej pracy jest przy włożeniu maszynki pod kran niż włożenie jej do stacji dokującej i później jeszcze usuwanie syfu z tejże stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zastanów sie czy wolisz głowice czy folie.

 

Od siebie polece brauna 9585 czy 9595, sam korzystam z modelu 9595 i jestem bardz zadowolony, wcześniej też używałem innych produktów od brauna i nic złego powiedzieć nie moge.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może polecić jakiś model trymera do brody w cenie ok 200 zł (może być ew. trochę więcej)? Byłem już w kilku sklepach i niestety dużego wyboru nie ma, więc chyba kupie coś drogą internetową. Niestety opinii o konkretnych modelach nie mogę znaleźć.

 

[edit]

Tak sobie myślę - a może od razu sobie golarkę sprawię z opcją trymera. Można coś takiego dostać? I czy jest sens kupować takie "kombajny"?

Edytowane przez got3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tyle pytan a malo kto odpowiada:

1. Ja zainwestowalem w wilkinsona titanium quatro i jestem mega zadowolony w zyciu tak gladkiej twarzy nie mialem.

 

2. Ale kuzyn ma teraz 18stke i chcielismy rodzinnie kupic mu maszynke do 200zl (elektryczna) co brac? Powiedzmy ze musi sie golic codziennie itp itd

 

Czy Braun 4875 optymalny wybor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym sie różni trymer w Cruzerze od trymera np. w Braun 4875? Bo Cruzer ma jakieś nakładki dzięki którym można skrócić brodę, a jak to wygląda z tym wysuwanym trymerem w drugim modelu? Nigdy nie używałem takiej maszynki, stąd moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka kupiłem sobie właśnie golarkę Braun Contour Series 5895 – jest to moja pierwsza golarka elektryczna wyborem sugerowałem się opiniami na tym forum, moje wrażenia co do niej są jak najbardziej pozytywne, goliłem się nią dopiero raz zajęło mi to troszkę czasu ale to pewnie kwestia wprawy mogę jeszcze tylko dodać ze jeśli to ma jakieś znaczenie to jest ona wyprodukowana( Made In Germany )i nie mam bladego pojęcia na ile starcza płynu czyszczącego , jeśli chodzi o kwestie wykonania to nie mam żadnego zarzutu wszystko zostało zrobione z dobrych materiałów a wiec mam nadzieje ze posłuży mi jakiś czas. Pozdrawiam

 

 

 

-----------------------

MSI P35 Platinium bios 1.8

Intel Core 2 Duo E6420 Zalman CNPS9500-AT 775 FLOWER

BFG GeForce 8800 GTS 320 MB OC2

OCZ 2GB Kit (4x1GB) 240Pin PC2-6400 800MHz Dual Channel GX XTC Gold

Corsair HX 520W ATX2.2 Modular SLI Compliant PSU

Crative X-Fi Xtrame Gamer

WD3200AAKS 320GB sATA II 16MB

Pioneer DVR-215DB

Samsung Lightscribe SAM-S182MR

Edytowane przez saper15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle to napisałem bądź ty to źle zrozumiałeś 8O chodzi mi o płyn czyszczący w Stacji Clean&Renew™ co do oleju do smarowania to nie niestety nie mam takiego i nie mam bladego pojęcia czy w tej maszynce się go wykorzystuje 8O

 

 

 

------------------------------

MSI P35 Platinium bios 1.8

Intel Core 2 Duo E6420

BFG GeForce 8800 GTS 320 MB OC2

OCZ 2GB Kit (2x1GB) 240Pin PC2-6400 800MHz Dual Channel GX XTC Gold

Corsair HX 520W ATX2.2 Modular SLI Compliant PSU

Crative X-Fi Xtrame Gamer

WD3200AAKS 320GB sATA II 16MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mógłby pokrótce opisać jaką maszynkę najlepiej kupić? Limitu cenowego nie ma - jak maszynka ogoli mnie na gładziutko i bez podrażnień to jestem w stanie wyłuspać, powiedzmy równowartość E8200 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się będziesz golił codziennie to pewnie większość się sprawdzi znakomicie 8O A jak zostawisz zarost na kilka dni i będziesz próbował podjechać maszynką to będzie bolało ;) Co do podrażnień to w sumie w moim przypadku ich nie było tylko ten dziwny ból (pewnie wymiana ostrzy by pomogła, ale stwierdziłem, że nowa wyjdzie tyle samo). Używałem tego http://www.shavers.co.uk/shopping.php?product_id=635 (ogólnie bardzo gorąco odradzam) :D Teraz dałem sobie spokój z klasycznymi konstrukcjami i za namową kumpla wziąłem to http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/B001...en-21/ref=nosim :) Po goleniu tym czymś mamy 2-3 dniowy zarost, a golenie dłuższego nie sprawia żadnych problemów 8O pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponowie pytania poprzedników co polecicie w zakresie cenowym do 320zł.

 

Folia czy siatka dużo osób chwali sobie zarówno Philipsy jak i Brauna.

 

Z tego co widzę w tym przedziale cenowym na Allegro więcej ofert kupna jest golarek z "tarczami tnącymi".

 

Ja nie mam zielonego pojęcia które są lepsze dop. mam zamiar się przesiąść na wygodniejsze i szybsze golenie " w miarę dokładne"

 

Po głowie chodzą mi takie modele: Braun 4875, 5874, 5875, 5877, 2838 CruZer 4

 

z przewagą 4875 - myślę ze tym da sie golić porządnie (ok 250 zł)

 

o philipsach mało wiem.

 

Czy ktoś może pomóc w wyborze odpowiedniego modelu sugerując może inne alternatywne firmowe golarki.

 

Mój zarost raczej nie należy do super twardych - rudawy .. heh 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupic golarke i stoje przed dylematem wyboru odpowiedniej, chcailbym prosic o pomoc w wyborze. Cena golarki to w

granicach 300-350 ( moze byc z hakiem ) - golarka powinna golic na mokro, zarost srednio-twardy.

 

Podam przykadowe modele golarek na ktore zwrocilem uwage:

1. Braun FREE GLIDER 6680 - http://www.ceneo.pl/93924 - przy tym modelu zastanwaim sie czy trzeba uzywac aplikatora z plynem, czy mozna po prostu zwykla pianka - jak przy innych modelach ktore wymienilem.

2. BRAUN Contour 5875 - http://www.ceneo.pl/348946

3. Panasonic ES 8043 - http://www.ceneo.pl/145986

4. Panasonic ES7109S503 - http://www.ceneo.pl/1175106

(raczej nie chce golarki z krazkami - ktore ma philips )

Prosilbym o opinie w/w golarek oraz pomoc w wyborze. Moga byc inne modele ale zeby nie przekraczly ceny ktora podalem.

ps. Jezeli ktos ma linki do sklepow gdzie mozna znalesc te (oraz inne) golarki tanio prosilbym o podanie.

 

Golarke chce zakupic w przyszlym tygodniu

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...