Skocz do zawartości
Trendzik

Jaka golarka elektryczna do twarzy?

Rekomendowane odpowiedzi

e tam - to moja (kupiona oficjalnie w sklepie więc nie jakaś podróbka)

 

ImageShack - Online Photo and Video Hosting

 

końcówki też inne - do mojej pasuje folia/nożyk BRAUN 4000 series Braun 4000 Series TriControl Foil & Cutter Pack

 

PS.

Być może to da jakiś pogląd http://forum.purepc.pl/findpost-t143471-p3290579.html (post 429) 8O

 

PS.2

A z tą podstawką nie mam pewności - kiedyś widziałem i mi utkwiło w pamięci, bo na "oficjalnych" fotkach dają samą golarkę 8O

Edytowane przez benek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam srebrny - poza folią różnią się jeszcze chyba ładowarką (nie jestem pewien) - do srebrnego na 100% bezpośrednio wtykasz przewód od ładowarki/zasilacza, a granatowy ma chyba podstawkę ładującą 8O

 

Ma podstawke, ale mozna bezposrednio pod maszynke tez podlaczyc.

 

 

Mialem ten model.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie

Przesiadłem się z Gillete fusion na elektryka Philipsa HQ7890.

Skusiła mnie cena i możliwośc golenia na mokro+ pianka.

Początek to tragedia...jedna wielka rana na szyi:D:D

Teraz jest już lepiej, ale tylko jak golę się na sucho!!!!

Minął miesiąc więc już się "skóra przyzwyczaiła"

 

Jak tylko użyję pianki+woda (pod prysznicem jak chce się ogolić) to tragedia cała szyja czerwona....

Na sucho jest git malina

Jakies pomysły? Czemu tak?

 

Dlaczego wole na mokro? Bo na sucho dosc nieprzyjemne uczucie...^^ wiadomo smarujesz to i jedziesz:P

Zmieniałem pianke, uzywalem samej wody bez zmian...no i przy goleniu fusionem to nie wystepowało (podraznienie szyi)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie oliwke johnson z aloesem i smaruj po goleniu, mi pomoglo, tez mialem cala szyje czerwona z tym ze ja wole golenie na sucho i po to kupilem maszynke zeby wlasnie nie bawic sie juz w pianki i zele,

po goleniu splukuje tylko lekko twarz woda i na wilgotna rozprowadzam oliwke,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też się babrałem z pianką, na mokro.

Szkoda czasu.

Włos mięknie i zamiast się dostawać pod ostrze to się ślizga po folii.

Nie wiem jak to się ma obrotówek ale ja już na mokro nie potrafię.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Chciałabym poradzić się Was w sprawie zakupu golarki Philips RQ1250. Chciałabym ją zakupić dla męża na urodzinki czy ktoś się orientuje czy to dobry sprzęt? Ja niestety nie znam się na tym kompletnie. Oprócz tego chciałam Was zapytać czy polecacie taki rodzaj golenia, dodam że mój mąż nie ma mocnego zarostu ale maszynka bardzo "rysuje" mu cere a niestety do pracy musi byc codziennie dokładnie ogolony. Z góry Bardzo dziękuje za pomoc!!

 

Pozdrawiam

 

Karolina 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już kilka postów w tym temacie, ale dalej nie wiem co wybrać.

Generalnie mam problem bo do tej pory goliłem się zwykłymi maszynkami i zawsze wyskakują mi syfy i podrażnienia. Zmieniałem już kilkakrotnie maszynki i żele do golenia i dalej ten sam problem. Więc postanowiłem kupić elektryczną.

Dowiedziałem się tyle, że ważne są tanie siatki do maszynki. Ok, ale jaką mam wybrać na te podrażnienia?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałbym się zapytać czy taka golarka elektryczna była by dobra, jako prezent od Ciotki (pytam się, bo mama ma kupić 'dziecku' swojej siostry), wiadomo że nie wydamy na to 400-700zł, tylko tak ok. 200zł, czytając kilka opinii wybraliśmy dwa modele jeden za 100zł a drugi za 160zł, takie uniwersalne wybraliśmy żeby można było gdzieś wyjechać razem z nią (na baterie) ta tańsza chyba niczym innym się nie różni jak dodatkowym Trymerem - nie wiem czy to aż tak potrzebne ?

 

Wiec tak:

Ta za ok. 100zł to: Philips HQ6920.

A ta za ok. 160zł to: Philips HQ 6970.

 

Wiec takie podsumowanie, prezent to ma być dla osoby która kończy za niedługo 18 lat, a dopiero ostatnio zaczęła się golić, tak wiec nie musi się codziennie golić, tylko z 1-3(można i więcej 8O )x w tygodniu, czasami pewnie będzie używał tej golarki jego ojciec, ale to tylko pewnie sporadycznie i ewentualnie tutaj by się przydał właśnie ten trymer bo by sobie mógł przycinać wąsika...

 

Wiec jak polecanie te dwie golarki, a może jakieś inne, myślałem nad Braun ale one nie mają takich "głowic" tylko "folia", no sam już nie wiem..

 

Help Me...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz HQ6920 - wbudowany aku trzyma na tyle długo że zapominasz o ładowaniu, wg mnie jak na elektryka goli dokładnie tymi trzema głowicami (tylko pamiętaj o tej technice okrężnych ruchów bo faktycznie efektywna), nie jest potrzebna jakaś dodatkowa gratna stacja dokująca czy zasilacz bo w zestawie jest zwykły kabel, który wraz z maszynką zajmuje niewiele miejsca (+). używam od dłuższego czasu i jestem zadowolony. golę na sucho i od kiedy zrezygnowałem z nożyków (za sugestią dermatolog) skończyły się problemy ze skórą - polecam 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką golarke możecie polecić do 300zł. Dobrze gdyby miała możliwość ustawienia wysokości golenia.

 

Jak wygląda używanie golarki przez 2 osoby? Jeśli nie jest to zalecane, czy są jakieś golarki w których szybko zmienić głowice?

 

Golarka będzie raczej używana tylko w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy model maszynki Amerykańskiej firmy Wahl :

 

http://www.wahlhomeproducts.com/Products/Men'sGrooming/Shavers/9880-100

 

Ale w Polsce tych modeli nie ma, ale są na ebay :

 

Wahl Triple Play | eBay

 

Poniżej jest kilka informacji o tej firmie:

 

Wahl prostownice sprzęt do włosów, sprzęt elektryczny | LokiKoki.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytam czytam i sie troche pogubilem. Generalnie z tego co widze na necie, to polecane sa sprzety Panasonica, ale uprzedzen do innych firm nie mam. Mam wrażliwą skórę, po goleniu jednorazowka, szyja musi mi sie "goić" ze 2-3 dni i juz zaczyna mnie to denerwowac, bo chcialbym sie golic czesciej. Mam obecnie jakas prosta golarke Brauna (prosty model z jednym ostrzem sprzed 3 lat), ale nie jestem z niej zadowolony, kompletnie nie nadaje sie do szyi, a to wlasnie to miejsce najbardziej mnie interesuje do golenia elektryczną. Jesli chodzi o cene, to nie mam konkretnego przedzialu, generalnie celuje w powiedzmy 200-400zl max, ale jak by sie okazalo, ze jakis sprzet za 600zl jest naprawde warty grzechu, to wzialbym go pod uwage. Oprocz tego, ze sprzet ma byc pod skóre wrazliwa, ma byc kupnem "raz, a dobrze" i ma DOKLADNIE GOLIC SZYJĘ (co sie łączy z wrazliwa skora) nie mam wiecej sprecyzowanych wymagan 8O PKSy moge sobie juz modelowac zwykla jednorazowka, wiec trymer nie jest niezbedny.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i zaznaczam że poczytalem wątki na forum:) Chcę - jestem zmuszony do zakupu golarki elektrycznej no i problem co wybrać. Wcześniej - lata 90-te uzywałem Braun 5414 ale nie byłem z niej zaadowolony bo goliła niedokładnie. Mam rzadki zarost i bardzo wrażliwą skórę. Wiem ze golenie maszynkami, nożykami jest ok i najlepsze ale nasza kochana słuzba zdrowia wszczepiła mi HCV ( żółtaczka typu C ) i klasyczne golenie nie wchodzi w rachube ( mikroskaleczenia no i nie mam pewnosci czy moja córa nie dorwie schowanej maszynki i nie zarazi sie "ścierwem" ). Moje typy:

 

Philips SensoTouch RQ1180/16 - Golarka męska - CENA w RTV EURO AGD

Braun Series 3 390CC-4 Porsche Edition - Golarka męska - CENA w RTV EURO AGD

Panasonic ES-RT81-S503 - Golarka męska - CENA w RTV EURO AGD

 

Nie wiem jak z jakością golenia nowych Braunów jeśli miałem wcześniej problem z folią. Może coś doradzicie dla osoby z HCV?

Edytowane przez tomaszek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką obecnie możecie polecić golarkę trójgłowicową Philipsa? Cena powiedzmy 250-300 zł, akumulatorowo sieciowa. Do codziennego stosowania.

 

Na razie mam dwa typy:

 

http://www.morele.net/golarka-philips-hq-7390-17-183839/ - pod względem specyfikacji jest ok.

 

http://www.morele.net/golarka-philips-hq-7340-16-193288/ - wadą jest akumulator niklowo-wodorkowy (długi czas ładowania).

 

UPDATED:

 

Wybrałem tą pierwszą: Philips HQ 7390. Po pierwszym użyciu na razie same pozytywne wrażenia. Golarka radzi sobie z dość krótkim zarostem na szyi (jak to w Philipsach, okrężne ruchy golarką dają najlepszy efekt). Jest cicha, wykonana z dobrych materiałów, sprawia wrażenie ciężkiej i solidnej. Elementy są dobrze spasowane, boki obudowy pokryte są antypoślizogową gumą. Może na pierwszy rzut oka wygląda odrobinę odpustowo z napisami AT&T Williams F1 (z tyłu wymienieni wszyscy sponsorzy stajni Franka: McGregor, RBS, etc.) - kwestia gustu, mi to nie przeszkadza. Golarka została wyprodukowana w Holandii. Poprzednia też Philips była wyprudukowana w Chinach i przepracowała około cztery lata - zdarciu uległy plastikowe trzpienie napędzające ostrza. Ta ma identyczne trzpienie, ale sama głowica jest bardziej stabilna niż w mojej wcześniejszej golarce (mniejszy zakres ruchu). Duży luz i przejeżdżanie golarką po brodzie i żuchwie powodowało czasem na tyle duże ugięcie jednego z ostrzy głowicy tnącej, że to spadało z trzpienia. Trzeba było szybko wyłączyć, otworzyć i zamknąć golarkę - to powodowało stopniowe tępienie się końcówek napędzających ostrza. Mam nadzieję, że ta nowa wytrzyma trochę dłużej i wcześniej wymieniony mankament nie będzie się pojawiał.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szanowne grono wie, czy lepiej jest kupić zestaw noży za 80zł do starej , nieco archaicznej golarki serii 3000, czy moze lepiej kupic za 150zł nową serie 1?Moj Dziadek tym sie goli i zastanawiam sie czy nie zrobie mu krzywdy kupując nową serie 1 , która może okazać sie gorszą od tej , która posiada.

 

Model 3770

http://www.service.b...>&frmTyp=subgrp

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

No wiec kupiłem te ostrza i Dziadek zadowolonyDołączona grafika

 

Teraz ja chciałbym skorzystać z promocji Brauna-satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy z 100 dniowym okresem próbnym na ich sprzęt.

 

Chciałbym wydać nie wiecej niz 500zł i zastanawiam sie czy między seria 3 a seria 5 jest faktycznie tak duzo roznic zeby doplacac ponad 200zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaką długość żywota mogę liczyć w przypadku golarki Braun 3 340s? Jest w promocji w biedronce (szok) za 179zł, więc się zastanawiam. Gdyby to było ponad 2 lata to opłacałoby się bardziej od jednorazówek Gillette, gdzie płacę 4-5zł za sztukę.

 

http://www.biedronka.pl/golarka/index.php

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku#% ja to sie zawsze pośpiesze :/ Myślałem, że zamawiając na allero trafiłem okazje, a jednak pare dyszek przepłaciłem, co prawda kupiłem model Braun 380 ale różnica to tylko klka bajerów., w stsunku do 340 z biedy. Musze chyba zaczac sledzić promocje biedronki .) Tak czy inaczej dzis używałem maszynki pierwszy raz. Jestem jak najbardziej zadowolony i nieprędko wróce do tradycyjnego golenia mach3 + żel. Goli lepiej niż się spodziewałem co prawda przy szyi trochę się namęczyłem ale to pewnie kwestia wprawy. Zero pieprzenia się z piankami, szybko, łatwo i przyjemnie, a po użyciu wstarczy opłukać pod wodą. Czytając komentarze o elektrykach na necie spodziewałem się podrażnień po kiku pierwszych uzyciach bo ponoć skóra musi sie przwzwyczaić i się zdziwiłem bo nic z tych rzeczy 0 podrażnień. Po pierwszym użyciu moge zdecydowanie polecic Serie 3 od Brauna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to już 9 lat jak używam swojego Freeglidera 6620 od Brauna.

Czy jest ktoś kto zasmakował w dobrej maszynce elektrycznej i zrezygnował na rzecz tradycyjnego golenia z pianką/żelem i nożykami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wymyślną nazwę twojej maszynki to się nie załapę chyba. Używałem G. Fusion, różnych kremów/pianek a W&D 340 wciąż leży na półce, ale porządna klasyczna maszynka to jest to co mi akurat pasuje.

(btw. szarpnąłem się ostatnio na ostrza Feather, poezja.. :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz HQ6920 - wbudowany aku trzyma na tyle długo że zapominasz o ładowaniu, wg mnie jak na elektryka goli dokładnie tymi trzema głowicami (tylko pamiętaj o tej technice okrężnych ruchów bo faktycznie efektywna), nie jest potrzebna jakaś dodatkowa gratna stacja dokująca czy zasilacz bo w zestawie jest zwykły kabel, który wraz z maszynką zajmuje niewiele miejsca (+). używam od dłuższego czasu i jestem zadowolony. golę na sucho i od kiedy zrezygnowałem z nożyków (za sugestią dermatolog) skończyły się problemy ze skórą - polecam Dołączona grafika

 

Niedawno mój Philips HQ 7390 (opisywany w tym temacie) trafił do serwisu. Samoczynnie wyłączał się podczas golenia lub włączał w środku nocy. Serwis twierdzi, że pewnie jest nieszczelna i problem ten jest najczęstszym powodem lądowania Philipsów w serwisie.

Na czas naprawy zakupiłem najtańszego Philipsa jakiego znalazłem właśnie HQ6927. Szukałem innego modelu, który miałby te same ostrza co HQ 7390 (do wymiany w przyszłości) ale ceny były znacznie wyższe. Jestem pozytywnie zaskoczony jakością golenia HQ6927, goli równie dobrze co modele za 250-300 zł, radzi sobie z krótkim zarostem i w miarę dobrze z szyją. Owszem jest gorzej wyposażona, ma akumulator nikolowo-wodorkowy, brak trymera, wskażnika naładowania/rozładowania, kabel telefoniczny do ładowania (dosłownie :lol: ), plastikowa obudowa bez wstaek antypoślizgowych z gumy, ale estetycznie wykonana i dobrze spasowana. Ale ogólnie dobra golarka za nieduże pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...