Skocz do zawartości
Trendzik

Jaka golarka elektryczna do twarzy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W tym roku z moją lubą doszliśmy do wniosku że każdy mówi co chce pod choinkę. Ja sobie zażyczyłem golarkę elektryczną. Kryterium to cena: 300zł choć jeśli będzie coś NAPRAWDĘ WARTEGO DOPŁATY no to 350zł. Wstępnie wybrałem sobie Philipsa HQ 6710 CoolSkin http://allegro.pl/item142941674_agd2000_co...in_philips.html Czy ktoś z Was ją posiada ? Prosiłbym o doradzenie, jestem zupełnie zielony w tym temacie.

 

Hej,

 

Jako ze w temacie siedze juz kilka dobrych dni i zdążylem sie duzo dowiedziec o golarkach to odradzam kupnko Philipsa.W tych pieniadzach polecam tylko i wyłącznie to...

 

http://www.allegro.pl/item143247280_najtan...w_2l_f_vat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jako ze w temacie siedze juz kilka dobrych dni i zdążylem sie duzo dowiedziec o golarkach to odradzam kupnko Philipsa.W tych pieniadzach polecam tylko i wyłącznie to...

 

http://www.allegro.pl/item143247280_najtan...w_2l_f_vat.html

Ma ktoś tego Brauna 5874 ? Kurde, tych modeli jest zatrzęsienie, i po co te serie ? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tego Brauna 5874 ? Kurde, tych modeli jest zatrzęsienie, i po co te serie ? 8O

Jak nie bedziesz zadowolony to w przeciągu 30dni od daty zakupu mozesz odeslac golarke do Brauna a oni zwracaja kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz zadowolony to w przeciągu 30dni od daty zakupu mozesz odeslac golarke do Brauna a oni zwracaja kase.

Masz rację ale wiesz, to będzie prezent pod choinkę. Wolę być 100% pewny że nie będę jej oddawał. Mam miesiąc czasu na wybór golarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm bylem sprzedawca agd przez ponad rok, i zawsze uwazalem te golarki za super fajne, ale to glownie wiedza teorytyczna, czyli z katalogow, ze szkolen, ale nie z praktyki, bo jak mialem sie ogolic takim philipshave'm za ~1.200 kola, jak stoi na polce gotowa do sprzedazy dla klienta 8O ? Takze ogladalem duzo roznych testow, i jeden test naprawde mnie przekonal... "Gadzet" w TVN turbo, kolesie testowali duzo modelow, w tym philips za 1200 zl, brauna za 850 (ten z czyszczeniem glowicy), i zwyklego mach3 gillette ;) .

 

Miejsca:

1. Gilette mach3 (chodz strasznie dlugo czasu to zabiera, pianka + itp., ale dokladnosc najlepsza z 3 egzemplarzy testowanych maszynek do golenia)

2. Braun

3. Philips 8O . Wydajesz 1200 zl, a tu du.pa, nie goli dokladnie, i w ogole placzesz, ze yle kasy wyrzuciles, bo po protstu maszynka zostala przereklamowana, i tyle :D :) .

Jest jedna prawda.

Brzytwa/maszynka/zyletka zawsze lepiej i dokladniej ogoli niz maszynka elektryczna - ZAWSZE.

Ale sa inne kwestie golenia, czas, jego koszt i wygoda.

I tutaj kroluja elektryczne. Nie uzywam pianek, plynow po goleniu (czasami jak wychodze gdzies to aby pachniec) wiec w ogolnym rozliczeniu wychodzi o wiele tansze golenie, ktore sie zwraca mniej wiecej po roku-poltorej (koszt golarki). Wygoda - tutaj bezapelacyjnie elektryczna jest najwygodniejszym urzadzeniem do golenia i chyba nikt temu nie zaprzeczy.

Czas - mozemy zrobic zawody kto sie szybciej ogoli.

I biorac pod uwage dokladnosc/niedokladnosc golenia to szczerze powiem, ze nie goli na gladko. Ale z jednym wytlumaczeniem .Wyczuc mozna niewidoczne owlosienie tylko pod wlos. Gdy poglaskamy z wlosem to nic nie czuc oraz oczywiscnie nie widac.

Powiedzmy pozostaje taki zarost jak po 2 godzinach po ogoleniu zyletka (0,1 mm ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto coś takiego kupić? http://www.allegro.pl/item142178947_golark...o_sieciowa.html

Czy muszę mieć przynajmniej z dwie, trzy stówy a jak nie to golić się zwykłymi maszynkami 8O

Nikt mi nie doradzi? Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się między:

- Philips HQ 7140 http://allegro.pl/item140718050_golarka_ph...kumulator_.html

- Braun 5874/5875 http://allegro.pl/item144367428_najtaniej_...w_2l_f_vat.html (5874 mi się bardziej podoba, czy oprócz wyglądu różnią się one czymś ?)

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Brauna 5874 za 299zl na allegro.

 

Wygląda tak:http://www.agito.pl/product/34895?bid=40

 

 

Wrażenia:

 

Goliłem się nią dopiero kilka razy, ale jestem średnio zadowolony. Myślałem, że golarka elektryczna jest bardziej dokładnym narzędziem. Może wynika to z braku wprawy w goleniu sie tym sprzętem, ale juz mogę powiedzieć ze golarka wymiękła przy spotkaniu z machem 3 turbo.Tragicznie sie nia goli szyje gdzie skóra jest miękka i golarka dobrze nie dociska sie do skóry. Problem sprawia golenie włosków rosnących we wszystkie strony-a ponoc folia ma za zadanie chwytac te włoski, które rosną jak chcą. Szyja jest najgorzej ogolona i najbardziej podrażniona.Porażka według mnie to ruchoma głowica golarki.Nie porusza sie płynnie a skacze co powoduje zmniejszenie dokładności golenia.Moim zdaniem tradycyjnie stała głowica jest dużo lepszym rozwiązaniem.

 

 

Będę jeszcze ja używał codziennie przez 2 tygodnie i jesli nie bedzie poprawy oddam ja Braunowi w ramach programu "100% satysfakcji" i wróce do mojej Mach 3 turbo albo zobacze co Wilkinson ma do zaoferowania.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu wydawać tak dużo kasy na golarki, skoro o wiele taniej można kupić maszynki.

Wszystko zależy od typu zarostu, jak ktoś ma miękki zarost to golarka się zbytnio nie nadaje, bo omija wiele miejsc, przy twardym niby łatwiej się goli.

 

Ja tam wolę maszynkę, wymieniam wkład i jest spoko, przynajmniej się tyle nie potnę 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Brauna 5874 za 299zl na allegro.

 

Wygląda tak:http://www.agito.pl/product/34895?bid=40

 

 

Wrażenia:

 

Goliłem się nią dopiero kilka razy, ale jestem średnio zadowolony. Myślałem, że golarka elektryczna jest bardziej dokładnym narzędziem. Może wynika to z braku wprawy w goleniu sie tym sprzętem, ale juz mogę powiedzieć ze golarka wymiękła przy spotkaniu z machem 3 turbo.Tragicznie sie nia goli szyje gdzie skóra jest miękka i golarka dobrze nie dociska sie do skóry. Problem sprawia golenie włosków rosnących we wszystkie strony-a ponoc folia ma za zadanie chwytac te włoski, które rosną jak chcą. Szyja jest najgorzej ogolona i najbardziej podrażniona.Porażka według mnie to ruchoma głowica golarki.Nie porusza sie płynnie a skacze co powoduje zmniejszenie dokładności golenia.Moim zdaniem tradycyjnie stała głowica jest dużo lepszym rozwiązaniem.

 

 

Będę jeszcze ja używał codziennie przez 2 tygodnie i jesli nie bedzie poprawy oddam ja Braunowi w ramach programu "100% satysfakcji" i wróce do mojej Mach 3 turbo albo zobacze co Wilkinson ma do zaoferowania.

Na poczatku sa pewne problemy ale nie az takie jak opisujesz. Moze faktycznie do Twojego zarostu czy ksztaltu twarzy/szyi golarka elektryczna nie bedzie pasowala i nie bede tutaj uszczesliwial na sile.

Jezeli sie okaze, ze nie spelnia Twoich oczekiwac to oddawaj czym predzej bo 300pln piechota nie chodzi.

Z drugiej strony towar z allegro zaczyna byc podejrzeany juz w kazdej dziedzinie. Pisze na golarce Made in Germany ? Jezeli nie pisze to watpie aby Braun wogole zawracal sobie glowe Twoim problemem, a juz na pewno koles z allegro (on ma czas chyba do 10 dni jezeli towat nie bedzie uzywany). Ja mam oczywscie zarost na szyi we wszystkie strony swiata powywijany i na pewno gorzej sie to goli niz na policzkach ale jednak spokojnie sobie z tym radze i nie narzekam. Wystarczy ustawiac maszynke we wszystkich kierunkach. Brzytwa mozna kroic w dol i zgoli wsio co rosnie i nie wazne w jakim kierunku - w maszynce elektrycznej jest to najwazniejsza rzecz.

Poza tym twierdzisz, ze ostrze lata na wszystkie strony. Po pierwsze lata bo sciagnales folie co jest oczywiscie zabronione bo wychechlasz przeniesienie napedu (on jest tam plastikowy) po drugie nie lata jezeli jest zalozona folia tylko idzie idealnie po profilu folii.

Jeszcze taka uwaga. Zarost taka maszynka elektryczna (taka=z folia) goli sie najwyzej 2-3 dniowy. Jezeli pozostawiles dluzszy to najpierw zgol go trymerem i pozniej pojdzie tak jak powinno.

Jeszcze jedna uwaga - nie wazne w jaka strone rosnie zarost golimy ZAWSZE POD WLOS !

I oczywiscie nie golimy sie stojac jak gbur ze spuszczona glowa tylko naciagamy skore podnoszac brode.

 

 

 

Nie widzę sensu wydawać tak dużo kasy na golarki, skoro o wiele taniej można kupić maszynki.

Wszystko zależy od typu zarostu, jak ktoś ma miękki zarost to golarka się zbytnio nie nadaje, bo omija wiele miejsc, przy twardym niby łatwiej się goli.

 

Ja tam wolę maszynkę, wymieniam wkład i jest spoko, przynajmniej się tyle nie potnę 8O

To ja nie widze sensu w wydawaniu kasy na nozyki, pianki/zele, plyny po goleniu. Ja sie gole juz jakies 12 lat z czego 9 lat tradycyjnymi metodami i wiem ile ten sprzet moze kosztowac. 400pln za golarke zwrocil mi sie po pierwszym roku. I golarka elektryczna NIE MOZNA SIE POCIAC (oczywiscie jezeli jej uzywamy jako golarki).

To tyle mojego powtarzania sie w sprawach golarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Kupuję piankę Nivea, wystarcza na długo, płyn po goleniu również nie jest drogi i na długo wystarcza, nożyki nie są drogie, jak komuś nie pasuje to jednorazówki wystarczą i ile ci wyjdzie na rok? O wiele mniej. Zresztą jeśli ktoś ma wrażliwą skórę to nie zalecane jest korzystanie z golarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce podrazyc ten temat bo ktos kto sie zastanawia nad wyborem moze miec niejasny oglad sytuacji. Bo z mojej strony bylby juz EOT.

Ty kupujesz Nivea, plyny po goleniu sa nawet i WARSY za 5 PLN.

Gillette Mach 3 Turbo (zauwazylem ze 90% golacych sie nozykami wybiera ta wlasnie sztuke) kosztuje w sklepie ok. 30PLN (3 dodatkowe nozyki).

Na normalnej (usredniam) twardosci zaroscie jeden nozyk jest w stanie ogolic (strzelam) 5-10 razy - czyli starcza na tydzien-dwa.

Nozyki do tej maszynki sa drozsze od samej maszynki. Wiec co miesiac-dwa trzeba wydac na nowe. Wiekszosc naciera sie przed tym super specjalnymi piankami/zelami tez kosztujacymi swoje. A woda po goleniu to czasami ostatni zapach jaki na siebie zakladamy przed wyjsciem do pracy/szkoly. Kto chce jeb** WARSem niech podniesie reke. Tak myslalem, nie ma.

Ja uzywalem Williams Sword. Nozyki mnie wynosily miesiecznie 15-20PLN, pianka/zel 10PLN (bo stykal na 2 miechy), wode po goleniu mialem za 30PLN (Gillette, adidas czy cos rownie sredniego) na dwa/trzy miechy (dokladnie nie wiem bo sie zdazalo, ze mialem dwie wody bo sie akurat trafil prezent)

Lekko liczac ~ cilka 400PLN/rok jak w pysk strzelil.

Juz to dawno mialem przekalkulowane i wiedzialem co robie kupujac (w sumie dostajac w prezencie) golarke elektryczna.

Dostalem ja tylko ze wzgledu, ze sie zblizaly urodziny i nie musialem wydawac swojej kasy, ktora juz mialem na ten cel przygotowana.

 

Aaa, zapomnialbym. Twarz po goleniu mialem zawsze zmasakrowana (syfy na szyi takie, ze wstyd bylo wyjsc). Nie musze chyba mowic jaka zmiana przy uzywaniu elektrycznej.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Brauna 5874 za 299zl na allegro.

 

Wygląda tak:http://www.agito.pl/product/34895?bid=40

Wrażenia:

 

Goliłem się nią dopiero kilka razy, ale jestem średnio zadowolony. Myślałem, że golarka elektryczna jest bardziej dokładnym narzędziem. Może wynika to z braku wprawy w goleniu sie tym sprzętem, ale juz mogę powiedzieć ze golarka wymiękła przy spotkaniu z machem 3 turbo.Tragicznie sie nia goli szyje gdzie skóra jest miękka i golarka dobrze nie dociska sie do skóry. Problem sprawia golenie włosków rosnących we wszystkie strony-a ponoc folia ma za zadanie chwytac te włoski, które rosną jak chcą. Szyja jest najgorzej ogolona i najbardziej podrażniona.Porażka według mnie to ruchoma głowica golarki.Nie porusza sie płynnie a skacze co powoduje zmniejszenie dokładności golenia.Moim zdaniem tradycyjnie stała głowica jest dużo lepszym rozwiązaniem.

Będę jeszcze ja używał codziennie przez 2 tygodnie i jesli nie bedzie poprawy oddam ja Braunowi w ramach programu "100% satysfakcji" i wróce do mojej Mach 3 turbo albo zobacze co Wilkinson ma do zaoferowania.

Heh, ja poluję na ten model za 299zł na Allegro. Ale chyba sobie ją daruję i kupię Brauna 8995. Ma ktoś ten model ? Warto dopłacać ? Kupiłbym tu http://allegro.pl/item144887213__nowosc_go..._najtaniej.html Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja poluję na ten model za 299zł na Allegro. Ale chyba sobie ją daruję i kupię Brauna 8995. Ma ktoś ten model ? Warto dopłacać ? Kupiłbym tu http://allegro.pl/item144887213__nowosc_go..._najtaniej.html

Moj przypadek niekoniecznie musi potwierdzać regułę.Może sie okazać ze golarka bedzie ci pasować i będziesz bardzo zadowolony..Jesli natomiast możesz wydac niespełna 700zł na golarke to polecam ten model który wskazałeś.Jest najwyższym modelem Brauna i jesli on Cie nie bedzie satysfakcjonował to możesz go oczywiście oddać Braunowi(ale przed 30.12.2006)a Oni oddadzą Ci kase.Bedziesz wtedy wiedział czy warto sie w przyszłości pakowac w golarki.Śpiesz się zatem z zakupem bo czasu coraz mniej.

 

 

Link do warunków skorzystania z programu "100% satysfakcji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pytałem o dość tanią golarkę, teraz coś lepszego i niewiele droższego wypatrzyłem, znowu pytanie, warto?

http://www.allegro.pl/item144317285_golark...cze_taniej.html => o ile mi się zdaje, ktoś tutaj pisał, że kupił i jest ok

http://www.allegro.pl/item144559584_okazja...gral_nowe_.html => niby wyższy model, ale nigdzie w PL o nim nic nie ma i chyba bez gwarancji

Dodam, że raczej jakiegoś strasznie ostrego zarostu nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres, etam gole sie co 3dni,jeden nozyk starcza mi na ~ 5 tyg, pianka nivea starcza na 3 miesiace spoko ;]

 

Wiec nie wiem czy 400 zl wydalbym w rok 8O

 

Odnosnie maszynek elektrycznych to gola nie dokladnie 8O Mialem philipsa za cos kolo 700zl i tez zle golil...

 

Mach3 rulez

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ja dostalem z usa na prosbe cos takiego:

http://astore.amazon.com/gp/detail.html?ta...asin=B0009MFUOA

 

Nie widzialem jeszcze golarki z 3 glowicami zeby kazda miala jeszcze po 3 pierscienie - ponoc najdokladniejsza (w usa jest bardzo popularna)

Dopiero mi sie laduje, na jutro zarost bedzie akuratny na tescik 8O

Ja nie moge sie golic "nozem". Po goleniu mam skore spieta trzeba sie chlastac kremami, pozniej i tak mnie szyja swedzi i mam czerwone kropki. I w ogole skora jest taka nadwrazliwa.

Wczoraj po rozpakowaniu na resztkach akumulatora ogolilem szyje i dzisiaj mam taka skore jak bym sie wogole nie golil, tylko tyle za zarostu nie ma - dla mnie rewelacja.

 

Zaczalem szukac na allegro, jest pare modeli norelco wszystkie maja po 3 talerze na glowice. Jest moj model ale ma inna stace dokujaca dziwne jak philips miesza 8O

http://www.allegro.pl/item140840829_markow..._hq8170_21.html

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widac roznie to bywa i nie ma jednoznacznie okreslonego sposobu na golenie.

Trzeba samemu sprobowac najlepiej pozyczajac od znajomego albo zastosowac patent Brauna i mozliwosci oddania sprzetu (jestem naprawde ciekaw jak to sie przedstawia w rzeczywistosci).

Ja pamietam tylko jak kiedys probowalem sie ogolic Philishave`m (pisalem o tym przy zalozeniu tego - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...mp;#entry575562 - watku) i juz mialem sie zniechecic do maszynki elektrycznej. Jednak jak juz mowilem 100x dzisiaj nie ogole sie zwyklym nozykiem/brzytwa.

To co juz stwierdzil hooded man i to jest prawda - nie bedzie wypryskow po goleniu sie maszynka elektryczna. To jest najwiekszy plus obok zaoszczedzonych pieniedzy i czasu.

 

Cmx - mojemu bratu starczaly nozyki ojca i rowniez jego pianka do golenia 8O

Roznie mozna kroic koszty golenia. Niektorzy maja brzytwe (zyletki kosztuja chyba z 5pln za 10szt), uzywaja WARSA (smierdzacego kremu + woda po goleniu) za 5,5 + 3,5pln. U takich to juz kwestia ekonomii nie wchodzi w rachube przy przekonywaniu do elektrycznej golarki 8O

 

PS. Maszynki elektryczne nie sa takie drogie. To cos stoi w okolicach 1000 PLN

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego wątku i po rozmowach ze znajomymi zdecydowałem się na kupno golarki elektrycznej 8O Ze względu na ograniczone fundusze zdecydowałem się na ten model http://www.neo24.pl/produkt/Golarka_BRAUN_..._4775,1884.html Golarka powinna przyjść pod koniec tego tygodnia, więc myślę, że w przyszłym napiszę już kilka zdań na temat tego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego wątku i po rozmowach ze znajomymi zdecydowałem się na kupno golarki elektrycznej 8O Ze względu na ograniczone fundusze zdecydowałem się na ten model http://www.neo24.pl/produkt/Golarka_BRAUN_..._4775,1884.html Golarka powinna przyjść pod koniec tego tygodnia, więc myślę, że w przyszłym napiszę już kilka zdań na temat tego zakupu.

Daj znać jakie wrażenia, bo ja też o niej myślałem, ale tutaj raczej droższe modele się poleca 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hooded man masz Philipsa czy tą tańszą Norelco ? Myślę że dlatego masz inną stację dokującą. Jutro przyjdzie mój Braun 8995, mimo że mam zakaz otwierania pudełka to i tak mam zamiar się raz ogolić. Akurat zapuściłem się trochę i jutro napiszę jak wrażenia 8O Czemu Braun sprzedaje Brauna 9595 tylko w Niemczech http://www.braun.com/de/pulsonic/pulsonic.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widac roznie to bywa i nie ma jednoznacznie okreslonego sposobu na golenie.

Trzeba samemu sprobowac najlepiej pozyczajac od znajomego albo zastosowac patent Brauna i mozliwosci oddania sprzetu (jestem naprawde ciekaw jak to sie przedstawia w rzeczywistosci

Właśnie ja będe na dniach wysyłał golarke do Brauna i zobaczymy jak jest z tym wracaniem pieniędzy.Według regulaminu trzeba czekac ok 4 tygodni na zwrot pieniędzy.Sądze że przedłuża tą promocje nawet po nowym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hooded man masz Philipsa czy tą tańszą Norelco ? Myślę że dlatego masz inną stację dokującą. Jutro przyjdzie mój Braun 8995, mimo że mam zakaz otwierania pudełka to i tak mam zamiar się raz ogolić. Akurat zapuściłem się trochę i jutro napiszę jak wrażenia 8O Czemu Braun sprzedaje Brauna 9595 tylko w Niemczech http://www.braun.com/de/pulsonic/pulsonic.html

Cos boskiego.

Kwestia czasu i u nas bedzie. Na allegro na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...