Skocz do zawartości
Trendzik

Jaka golarka elektryczna do twarzy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hooded man

GIZIU mam z mala stacja dokujaca nie wiem co daje ta duza stacja dokujaca ciekawe - moze ktos wie. I tak sie gole nie stacja dokujaca tylko golarka wiec mnie zastanawia co daje to duze pudlo (nie chcial bym tego zabierac w podroz, szczerze mowiac wole mala zgrabna i poreczna stacje).

Aha i jeszcze jedno. Nie ma sie co tak zapuszczac do testowania!! DO bolenia 5mm zarostu to maszynka tradycyjna z nozami panowie!! Golarki elektryczne ogolnie zle wybieraja dlugi zarost bo on sie zagina i nie wpada w szczeliny. Glarki sie uzywa do golenia zarosku ~2mm bo on stoi deba i elegancko wpada miedzy noze. Takze niektorzy sie mogli zrazic bo nie wiedzielie jaka jest specyfika golarki elektrycznej.

Poza tym wbrew pozorom trzeba sie nauczyc golic maszyka elektryczna. Trzeba odpowiednio wolno przesuwac maszynke po zaroscie i wykonywac ruch w okreslonych kierunkach (w instrukcji pisze) nie jest to takie hop siup ze wlaczamy i jedziemy jak kosiarka.

aha dostalem jeszcze pojemnik aluminiowy do zabierania golarki w droge. Wyglada naprawde satysfakcjonujaco 8O Jest z polerowanego aluminium a w srodku jest odlew z gumy dokladnie wyprofilowanym pod golarke. Otwiera sie ten pulares jak trumne 8O wklada golarke, zatrzaskuje i mozna chba zzucic to z 2 pietra i sie nic nie stanie bo wyglada pancernie :)

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec zastanawiam się nad http://www.allegro.pl/search.php?string=58...new=0&pay=0 tym Braunem.... tylko teraz pytanie dlaczego tak strasznie tanio 8O allegro 250zł a w pierwszym lepszym sklepie internetowym mocno ponad 400 :/ nie wiem nie chce się naciąć...

http://www.mediasklep.pl/catalog/product_i...roducts_id/7398

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec zastanawiam się nad 2414858[/snapback]

No wlasnie - Made in Germany powinno pisac.

Pytanie do JejoX.

Na Twojej jak pisze ?

Jak najbardziej Made in Germany. :wink:Z tym że ja kupowałem u sprzedawcy o nicku torrespl i trudno przewidzieć czy inni sprzedawcy też maja golarki Made in Germany.Zawsze można zapytac tych co kupili lub zapytać sprzedawcę.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie :) Po lekturze tematu zacząłem się zastanawiać nad zmianą mojej wysłużonej Mach3 na jakiegoś Brauna (jako prezent oczywiście 8O) Zastanawiam się nad wyżej wymienionym Braunem http://www.allegro.pl/item147537226_braun_...nie_kupisz.html (cena jest kusząca, napisałem maila do sprzedawcy zobaczymy co odpisze), myślę jeszcze nad taką: http://www.allegro.pl/item147902565_braun_...uper_cena_.html widziałem że Kaeres pisał o cruzerze że są ok i ładnie golą ;) Nie wiem co by było lepsze :/ Macie może jakieś stronki gdzie można jeszcze poczytać opinie itp na temat golarek? Orientuje się ktoś czy w tym cruzerze jest jakieś etui w zestawie?

 

EDIT: Dowiedziałem się że w tych braunach 5874 z allegro karta gwarancyjna jest, ale dowodu zakupu niet (bo facet nie ma możliwości wystawić), ewentualnie udziela miesiąc rozruchowej. Co do miejsca produkcji to się nic nie dowiedziałem (w odpowiedzi napisał, że nie wie ale maszynki są nowe i oryginalnie zapakowane). Nie wiem co o tym myśleć.. Odnośnie cruzera to martwi mnie trochę pojedynczy system tnący (vs. np potrójny w 5874), utrudnia to jakoś znacząco golenie? Dokopałem się też do jakichś opinii z narzekaniami na cruzera, ale po niemiecku i ciężko mi coś z nich wywnioskować 8O

Edytowane przez fazi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

dzisiaj ise postanowilem ogolic swoim nowym nabytkiem (linka podawalem kilknascie postow wczesniej) I jestem bardzo zadowolony. Zarost mialem 2 dniowy (okolo 2mm) i jak bym sie mial golic nozami z pianka na takim krotkim zaroscie to mial bym niezle morde pocieta. A pozniej by mi zadna nivea nie pomogla. Zawsze musialem sie golic jak juz mialem spory zarost i zawsze chodzilem zarosniety i tylko raz na 4-5 dni bylem ogolony.

Dzisiaj zaczalem sie golic i musze powiedziec ze rewelacja. Przyjemne mrowienie na twarzy, czasami szarpnie ale mozna sie przyzwyczaic (wynika to chyba raczej z braku obycia jeszcze), idzie mi coraz lepiej zeby obczaic jak sie golic. Maszynka elektryczna sie wybitnie nadaje do codziennego golenia. Zero podraznienia.

Oczywiscie maszynka elektryczna nie goli tak idealnie jak reczna jak sie goli pod wlos (skora jest wtedy taka gladka jak by zarostu na niej nigdy nie bylo 8O ) , daje raczej taki efekt jak byscie sie bardzo dokladnie ogolili ALE "z wlosem"

No i nie trzeba sie babrac z piaanka ktora splywa z woda po szyji

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Nie chce mi sie, ale powiem tak, z odleglosci 20 cm widac czarne kropki a z odleglosci 50cm i w gore widac gladka skore ale w nieco odmiennym odcieniu, bo jak mowielm golarki zeby nie wiem jakie, gola gorzej niz reczne jednorazowki i troche zarostu wystaje.

Jak przejade reka po brodzie to mam caliem gladka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem dziś z Jackiem Jakubikiem http://allegro.pl/show_user.php?uid=1913545 i pytałem o Brauna 9595. Powiedział że może go załatwić ale za ok 1120zł, wychodzi prawie 2x drożej niż 8995 więc podziękuje. Powiedział że różnie się od 8995 tylko tym że "bardziej wibruje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rozeznanie w przedziale 100~350:

PHILIPS HQ 9070 293

PHILIPS HQ 9020 230

 

PHILIPS HQ 8870 299 Norelco 8865XL

PHILIPS HQ 8830 269 Norelco 8825XL Spectra

 

PHILIPS HQ 7870 219 Norelco 7865XL Quadra Action

PHILIPS HQ 7820 279

PHILIPS HQ 7240 369

PHILIPS HQ 7140 339

PHILIPS HQ 7120 289

 

PHILIPS HQ 6849 215

PHILIPS HQ 6842 289

PHILIPS HQ 6710 299

PHILIPS HQ 6695 209

PHILIPS HQ 6675 159

PHILIPS HQ 6645 169

PHILIPS HQ 6613 149

PHILIPS HQ 6070 189

 

PHILIPS HQ 5426 139

 

PHILIPS HQ 481 149

PHILIPS HQ 444 110

 

PHILIPS 7886XL 249

PHILIPS 6705X 172

PHILIPS MICRO+ 5820 159

 

BRAUN SyncroPro 7765 360

 

BRAUN 6680 275

 

BRAUN 5875 329

BRAUN 5874 249

 

BRAUN 5443 167

 

BRAUN 4875 279

BRAUN 4845 255

BRAUN 4815 179

 

BRAUN CRUZER 2876 269

 

Ktoś może coś polecić 8O ?

 

Tyle tego jest, że w niektórych momentach porównywania nie wiadomo jakie są różnice pomiędzy niektórymy modelami Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł długooczekiwany Braun 8995. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Wyświetlacz poinformował mnie o czasie pozostałym do 100% naładowania baterii, o czasie golenia itp. 8O Na golarce jest napis "Made In Germany" więc ok. Co do golenia, to miałem bardzo mały zarost ale w 3,5 minuty obleciałem wszystko i jestem gładki. Pierwszy raz w życiu goliłem się golarką elektryczną więc muszę się przyzwyczaić ale jak na razie ok. Kilka fotek:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

-GIZIU- ale trymer masz na stale przy obudowie wiec szyji sobie nie podgolisz/wyprofilujesz 8O chyba ze jakos "odskakuje" na dystans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj dotarła ta golareczka http://www.neo24.pl/produkt/Golarka_BRAUN_..._4775,1884.html. Miło mnie zaskoczyła bardzo szybka dostawa, gość który dzwonił z tego sklepu, w celu potwierdzenia zamówienia, mówil że golarka przyjdzie pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia.

Niestety wiem już dlaczego ten model jest u nich tak tani. Poprostu golarka jest "Made in China" 8O Co nie zmienia faktu, że po pierwszym goleniu jestem baaardzo zadowolony. Zobaczymy tylko jak z trwałością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bl@ck skoro "Made in China" to kupiłeś podróbkę. Dlatego tak tanio...

Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę. Niestety nie miałem więcej kasy do wydania na golarkę, więc musi mi wystarczyć to co kupiłem. Jak już pisałem, po pierwszym goleniu jestem zadowolony. Mam więć nadzieję, że golarka będzie się spisywała dobrze i nie posypie się zbyt szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi, czy do skóry wrażliwej nada się jakaś golarka - myślę o przedziale ~ 600zł, jakiś Philips czy coś?

 

http://www.allegro.pl/item146170744_agd200...ratis_szok.html

 

i powiedzcie mi - kilka aukcji niżej jest za 300zł, rozumiem, że pewnie z tira tak?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk, na początku byłem zdecydowany na Philipsa HQ 6170 i jak go wziąłem do ręki w MM to aż mi się płakać chciało jak to tandetnie wygląda. Jak zabaweczka dla dzieci ze stadionu. Daruj sobie Philipsa i bierz Brauna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bl@ck

Też dziś wszedłem w posiadanie tej golarki od Chinoli 8O (4775). Co tu dużo mówić, goli mniej więcej tak samo jak żyletki, jestem zadowolony z udanego zakupu.

No właśnie mnie ta dokładność bardzo zaskoczyła. Po przeczytaniu wielu komentarzy w tym temacie myślałem ,że z tą dokładnością bedzie dużo gorzej.

 

powiedzcie mi, czy do skóry wrażliwej nada się jakaś golarka - myślę o przedziale ~ 600zł, jakiś Philips czy coś?

Ja mam bardzo wrażliwą skórę, ale po ogoleniu się moim "chińskim" Braunem 4775 nie miałem żadnych podrażnień. Zobaczymy jak będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

-GIZIU- nie oceniaj philipsa na podstawie jednej maszynki ktora trzymales w MM (pewnie rozklekotana przez tabuny ludzi z okolicznych wiosek) Braun nie pozjadal rozumow odnosnie towrzenia golarek. Nie sama reklama TV sie zyje 8O Philips robi bardzo dobre maszynki i ma bardzo dobra renome wsrod uzytkownikow. Moj Philips jest zrobiony z wysokiej jakosci plastikow. Brauna widzialem tez w MM i mnie na kolana jakosicia wykonania nie powalil.

 

kucyk maszynka elektryczna sie idealnie nadaje jak masz wrazliwa skore.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-GIZIU- nie oceniaj philipsa na podstawie jednej maszynki ktora trzymales w MM (pewnie rozklekotana przez tabuny ludzi z okolicznych wiosek) Braun nie pozjadal rozumow odnosnie towrzenia golarek. Nie sama reklama TV sie zyje 8O Philips robi bardzo dobre maszynki i ma bardzo dobra renome wsrod uzytkownikow. Moj Philips jest zrobiony z wysokiej jakosci plastikow. Brauna widzialem tez w MM i mnie na kolana jakosicia wykonania nie powalil.

 

kucyk maszynka elektryczna sie idealnie nadaje jak masz wrazliwa skore.

Wiem ze każdy chwali swoje, i będziesz stał za Philipsem a ja za Braunem. Nie mówię że Philips to szajs, tylko mówię że akurat model HQ6170 na żywo wygląda jak zabawka. Co do renomy to uwierz mi że czytałem 3 tygodnie o golarkach i może 5% wypowiedzi było na korzyść Philipsa. Na korzyść Brauna przemawia program "Satysfakcja gwarantowana". W razie jakby golarka nie spełniła oczekiwań, można ją oddać w przeciągu 30 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziki za odpowiedzi, model philipsa podalem tylko przykladowo, patrze jeszcze za czyms innym, a dokladnie:

 

to ma byc prezent dla ojca na gwiazdke, ma wrazliwa skore, wlasciwie to ja mam to chyba po nim i jesli sie u niego sprawdzi to nie omieszkam sobie tez kupic taki wynalazek

narazie po przeanalizowaniu modeli philipsa zdecydowany jestem na 7742:

 

Dołączona grafika

jest w fajnej promocji za 100 pare euro, wiec chya sie zdecyduje, ale zanim to zrobie to rozejrze sie za braunem

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIZU - golarka piekna, do nozykow nie wrocisz. Wyjasnij sprawe trymera i powiedz czy ona ma tez plyny nawilzajace jak Freeglider (99%, ze nie ma ale nie jestem ostatnio na bierzaco).

 

A co sądzicie o tej aukcji: http://www.allegro.pl/item148084217_okazja...super_cena.html Maszynki są bez gwarancji (7dni rozruchowej), ale są Made in Germany (takie info dostałem od sprzedawcy).

Za gware sie placi. Albo 7dni i placisz 150 mniej albo 2 lata.

Wybralbym druga opcje i to nie przez obawy zwiazane z produktami Brauna ale bubel trafia sie nawet w BMW i Mercedesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk, ja też mam skórę wrażliwą ale uważam że wystarczy każda golarka elektryczna i nie będzie żadnych akcji

 

Kaeres, wczoraj ogoliłem się jeszcze raz i postudiowałem instrukcję. Trymer się elegancko wysuwa, lecz nie jest nawilżony tak jak FreeGlider. Super opcją jest jednak ten wyświetlacz

 

Fazi86, zgadzam się z Kaeresem, lepiej dołożyć i kupić coś lepszego niż potem żałować i się zniechęcić do golarek elektrycznych

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra poczułem się przekonany żeby brać tylko z gwarą 8O

Teraz pozostaje problem wyboru nadal nie wiem czy kupić sobie cruzer'a czy może szukać czegoś z potrójną głowicą (najprawdopodobniej 5874). Wybór zawęża mi kwota bo pierwotnie miałem limit 200zł, aktualnie wynegocjowałem 300. Wyższe kwoty (350 i w górę) niestety nie wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Wiem ze każdy chwali swoje, i będziesz stał za Philipsem a ja za Braunem. Nie mówię że Philips to szajs, tylko mówię że akurat model HQ6170 na żywo wygląda jak zabawka. Co do renomy to uwierz mi że czytałem 3 tygodnie o golarkach i może 5% wypowiedzi było na korzyść Philipsa. Na korzyść Brauna przemawia program "Satysfakcja gwarantowana". W razie jakby golarka nie spełniła oczekiwań, można ją oddać w przeciągu 30 dni.

Philips ma 60 dniowy taki okres....

Ale GIZIU, oczywiscie Braun ma lepsza renome. Jak najbardziej. Jest to firma stricte zajmujaca sie takimi zeczami (suszarki maszynki itp) i od zawsze sie z tym kojarzy, ma zbudowana pozycje na rynku itp... Tyko jak w kazdej dziedzinie tak i w tej trzeba sobie odpowiedziec jak dalko oplaca sie brnac w koszta zwiazane z renoma i firma.

Philips sobie odwaznie poczyna a jego 60 dniowy "okres ochronny" swiadczy o tym ze firma kompleksow nie ma i nie boi sie negatywnych reakcji.

post-141502-1165502975_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bl@ck

Też dziś wszedłem w posiadanie tej golarki od Chinoli 8O (4775). Co tu dużo mówić, goli mniej więcej tak samo jak żyletki, jestem zadowolony z udanego zakupu.

Czyli można spokojnie ją kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...