Skocz do zawartości
Trendzik

Jaka golarka elektryczna do twarzy?

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem nad cruzerem, zwłaszcza, że był ostatnio w jednym z marketów w promocji - 109 zł (model chyba 2876). Teraz żałuję, że go nie wziąłem, bo przed chwilą odbyłem 15-minutową mękę przy goleniu Bic Comfort 3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Chlopaki mam wielki problem pomozcie!!! Chce kupic swojemu mazczyznie golarke ale zupelnie nie znam sie na tyym... z tego co udalo mi sie wyczytac na forach to najleprze sa te brauna tak wiec jestem gotowa nabyc taka tylko jaki model?? Moj chlopak ma jasny zarost, niezbyt gesty skora jest w miare wrazliwa... wloski rosna mu wiekszosci na szyi i to w roznych kierunkach.. Dziekuje serdecznie za odpowiedzi mam nadzieje ze pomozecie zdecydoewac sie jakas juz tak malo czasu do swiat.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz Braun-a 9595 przedtem jakiegoś innego brauna z wyższej półki i powiem Ci że nigdy nie usyskałem takiej gładkości jak po obleceniu twarzy (wraz z szyją) fusion-em (kupiłem tego z wibratorkiem i wydaje mi sie że gł*** to daje tylko hałasuje ;D) czy inną maszynką po żelu/piance. Elektryka teraz używam wyłącznie jak nie mam czasu na zabawe albo jestem gdzieś w trasie.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do tej pory uzywalem zwyklej maszynki gillette contour plus ale nie moglem sie golic czesciej niz co 4-5 dni z powodu chrostek na szyi i ogolnej nadwrazliwosci. Postanowilem wreszcie to zmienic i kupic elektryka zwlaszcza ze sa promocje przedswiateczne, przeczytalem caly temat i jestem zdecydowany na Brauna ale nie wiem jeszcze ktory model, czy z czyszczeniem czy z trimmerem czy moze jeszcze jakis inny. Najbardziej zalezy mi na dokladnym goleniu a nie na bajerach.

Zdecyduje sie chyba na jeden z tych modeli ale potrzebuje Waszej porady, ktory z nich wybrac ?

 

Braun Smart Control 3 4875 - LINK

 

Braun Contour Series Clean and Renew System - LINK

 

Prosilbym o w miare szybka odpowiedz poniewaz jutro albo pojutrze chcialbym ja juz miec 8O

Z gory dzieki za wszelka pomoc

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pecet86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się raczej na pewno zdecyduję na Fusion Power (zwłaszcza, że jest w promocji z pianką do golenia za 40 zł) i, jeżeli nie ogoli mnie dokładnie, to poprawie moją starą maszynką elektryczną. (do tego się jeszcze nadaje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak wielu z Was stanąłem przed wyborem golarki i nie mam z tym żadnego doświadczenia.

 

Twardy zarost, delikatna skóra, cena tak +- 350 zł .

Co możecie mi polecić?

 

z góry dzięki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena golarki Panasonic ES8163

Golenie na sucho:

goli na gładko 8O , ale pod warunkiem że ruchy są powolne i we wszystkich kierunkach, na szyi zaleca się ruchy okrężne.

Golenie na mokro:

przesuwanie oczywiście łatwiejsze niż na sucho, ale golenie mniej dokładne. Po wysuszeniu skóry okazuje się że trzeba poprawiać.

Ciekawy jestem czy dużo droższe najnowsze golarki Braun Pulsonic i Philips Arcitec golą lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zastanawiam sie nad kupnem golarki (jako prezent) i mam następujący dylemat. Nie wiem czy wybrać Philips'a, czy tez Brauna... Chodzi mi o te najwyższe modele:

Philips

Braun

 

Osoba, której chce przeznaczyć ten prezent dotychczas używała Philips'a właśnie z potrójnym ostrzem(już dobre kilka lat). Co byście polecali? Może jest jeszcze coś mądrzejszego oprócz tych dwóch modeli?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się będzie miał obdarowany.

Ale to chyba przerost formy nad treścią te nowinki.

Przepłacasz za nowy wygląd oraz za urządzenie czyszczące.

Ale z chęcią bym poznał opinie o architekcie bo Pulsonic wiadomo, że górna półeczka bo już ktoś testował i opisywać lux.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zastanawiam sie nad kupnem golarki (jako prezent) i mam następujący dylemat. Nie wiem czy wybrać Philips'a, czy tez Brauna... Chodzi mi o te najwyższe modele:

Philips

Braun

 

Osoba, której chce przeznaczyć ten prezent dotychczas używała Philips'a właśnie z potrójnym ostrzem(już dobre kilka lat). Co byście polecali? Może jest jeszcze coś mądrzejszego oprócz tych dwóch modeli?

Pozdrawiam

Ja mam tego brauna, i jego właśnie bym znowu wybrał. Goli bardzo dobrze jak już pisałem lepiej twarz wygląda tylko po obleceniu dokładnym, normalną maszynką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz, to z pewnością tak jest, jednak za Philips'em przemiawia fakt, że ta osoba używała tej marki golarke opartą na podobnej technologii(na pewno troche innej bo to stary sprzęt a wszystko jak wiemy "idzie do przodu").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Czy ktoś ma jakieś wyprcowane zdanie/ używa golarki remington, dokładnie model MS5700 lub F710

 

http://www.rtvagd.sklep.pl/remington/ms_5700_14870.php5

 

http://www.ceneo.pl/409326

 

Ewentulanie Panasownic, model: ES 8044, ES 8163...

 

Czy najlepiej pójść na całośc i kupić braun pulsonic 9585?

 

Pozdrawiam,

pekapeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przejrzałem z uwagą całą dyskusję odnośnie maszynek i dodatkowo w innych źródłach zasięgnąłem informacji i najprawdopodobniej zdecyduje się na Brauna 4875 - spotkałem opinie, że ruchoma głowica w wyższym modelu 5875 nie jest warta dopłaty 150 zł, a baterię oba modele mają porównywalną (40 minut pracy i 1 h ładowania).

 

Pozostaje jeszcze kwestia wyboru miejsca zakupu - jestem tu trochę ograniczony bo bony z pracy chcę spożytkować - do wyboru pozostają tylko markety i centra handlowe w Poznaniu - w Media Markcie kosztuje 250 zł ponoć - jeszcze w Auchanie chcę sprawdzić 8O

 

Wszystkim Forumowiczom życzę Wesołych Świąt 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ruchomej głowicy.

W modelach Freeglider istnieje możliwość jej zablokowania.

Ja tak robię tylko na czas przechowywania maszynki w futerale bo po prostu podczas golenia nie wyobrażam sobie nie mieć ruchomej głowicy.

Nieraz się zapomnę ale wystarczy 2 sek. abym się kapnął, że się źle goli przy zablokowanej głowicy.

Może nie warto dopłacać 150pln ale naprawdę jet to potrzebna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenie z

 

PHILIPS SMART TOUCH-XL HQ 9020 ?

 

Moja golarka ma już trochę, jest 2 głowicowa, Philips, nie narzekam ale przydałoby się coś nowego.

 

Te Cruzery mi nie leżą, głośne są niezmiernie i ta taśma troche mi drażni skórę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od 2m-cy golę się Fusionem z wibratorkiem i bardzo sobie chwalę. Wcześniej były tysiące jednorazówek i countour plus czy jak to się zwie. Shit niemiłosierny w porównaniu z Fusion.

Z tego co tu od listopada przeczytałem to na bolu bitwy wśród manualnych maszynek zostaje Fusion i Quattro Titanium więc dla potomnych. Wybierzcie sobie na którą Was stać i kupujcie 8O

 

Osobiście jeszcze dodam, że na początku zapomniałem uruchamiać w Fusion wibracji...jednak zawsze przypominała mi o tym jedynie cisza. Jeśli chodzi o samo golenie nie zauważyłem jakoś korzyści płynących z tego "podnoszenia mikrowibracjami włosa w celu dokładniejszego ścięcia(...)" Cóż...marketing i tyle 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może dwa słowa a propos Braunów z serii 48X5...

 

Dołączona grafika

 

1. Nie warto moim zdaniem dopłacać do modelu 4875 - 4845 to jest dokładnie to samo, tyle że ma nieco mniejszy akumulator - starcza spokojnie na 2 długie golenia, przy trzecim/czwartym czuć, że maszynka nieco zwalnia. No chyba, że podłączenie maszynki raz na 2/4 dni to problem... 8O

 

2. Golenie ciągle bez zarzutu, natomiast przytrafił się jeden defekt związany z montażem maszynki - mianowicie poluzował się ten niebieski kawałek plastiku na trymerze. Coś jakby wyhaczył się z jednego z zaczepów, z zewnątrz samemu tego nie naprawię. Sam trymer działa normalnie, więc olałem sprawę - zresztą niewyobrażam sobie powrotu na czas reklamacji do normalnych nożyków.

 

Ostatnio byłem na 1,5-tygodniowym wyjeździe i w ramach odchudzania bagażu nie brałem maszynki, tylko jakieś jednorazówki (chyba BIC). No i powiem tylko, że masakra - jesli ktos ma na twarzy "puszek", to może i są ok, ale przy naprawdę twardym zaroście nie wytrzymywały jednego porządnego golenia (powinni je nazywać "półrazówkami").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć byłem zdecydowany na 4875 to ostatecznie kupiłem model 5874 - z prozaicznego powodu - w markecie zabrakło modelu 4845-4875 - miałem kupon zniżkowy na zakup jednego egzemplarza sprzętu AGD - po zniżce (15%) golarka kosztowała mnie 320 PLN.

 

A teraz wrażenia...

 

Pierwsze golenie trwało dość długo i pojawiły mi się wypryski na szyi. Jednak z każdym kolejnym razem było lepiej - kwestia dojścia do pewnej wprawy i przyzwyczajenia się skóry do golenia maszynką. Po goleniu balsam się przydaje - polecam Nivea.

 

Model, który zakupiłem ma ruchomą głowicę i jest bardzo wygodny w użyciu - koniec z bawieniem się w piankę - na razie 5 razy na jednym ładowaniu akumulatora się ogoliłem i nadal działa. Bardzo dobrze radzi sobie z moim twardym zarostem.

 

Moja kobieta jest bardzo zadowolona i jest to chyba najbardziej obiektywna opinia - ona po prostu na własnej skórze to czuje.

 

Polecam wszystkim modele BRAUNA z systemem potrójnego golenia - kwestia doboru konkretnego modelu zależy od zasobności portfela - wraz z rosnącą ceną kolejno - 4845/4875/5875.

 

Pozdrowionka noworoczne 8O

 

 

Wcześniej pisano też o miejscu wyprodukowania maszynki - moja 5874 jest Made In Germany - myślę, że jeszcze długo mi posłuży. Bardzo przydatna w codziennym użytkowaniu jest możliwość mycia pod bieżącą wodą - przydaje się i to bardzo 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc chlopaki!

mam proste pytanie

jesli zaszlaby potrzeba porownac ktore elektryczne maszynki do golenia sa lepsze to stawialibyscie na :

 

- maszynki z tzw. "siateczka" http://pan.fotovista.com/dev/3/5/00019853/l_00019853.jpg

czy

- maszynki z glowicami jak ta: http://www.dworek.jaroslaw.pl/philips/hq8445.jpg

 

pytam sie bo to tej pory mialem wlasnie brauna taka "siateczkowa" i wkurzalo mnie to ze nie golila zarostu 4 dniowego bo juz ciezko bylo dosytac sie wlosom w ta siateczke i musialem najpierw przygalac ja tym ostrzem bocznym bo bakow.

A nie mam zielonego pojecia jak sprawa wyglada z tym drugim modelem maszynki z glowicami. Czy gola one dluzszy zarost lepiej niz te z siateczka?

 

z gory ogromne dzieki za odpowiedz i pomoc

pozdrawiam!

elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki model brauna miałeś do tej pory? Podejrzewam, ze coś z samą siatką golącą, jak np. Cruzer, tak?

Dołączona grafika

No to wówczas nie ma co sie dziwić, to sa maszynki do golenia tylko krotkiego zarostu, do reszty jest trymer i funkcje "strzygące".

 

 

Osobiście gdy zastanawiałem się nad zakupem wybrałem wspomnianego 4845 a nie Cruzera właśnie dlatego, ze ten pierwszy ma sporo porządniejszy system golący - dwie folie zamiast jednej, ale oc chyba ważniejsze także biegnące po środku ostrza do cięcia dłuższego zarostu.

Dołączona grafika

Bez problemu radzi sobie nawet z bardzo długim zarostem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam pytanie co do tych Cruzerów. Bo zależałoby mi na tym, żeby golarka miała funkcję przycinania brody, tylko nie wiem jak z dokładnością golenia tej serii? Mógłby się ktoś podzielić wrażeniami, kto miał już przyjemność (bądź nie) z niej korzystać? Mam twardy, gęsty zarost i ciągłe problemy z podrażnieniem skóry mnie okropnie irytują. A może jakiś inny model/serię polecacie? A co do ceny, to planowałem tak do 400 zł wydać 8O

Edytowane przez owedede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do tej pory uzywam mojej starej pankowej:) maszynki kupionej ladnych pare lat temu, jest to braun 1008:) i wlasnie ma taka siateczke jak wspomniales

widze ze maszynka ktora mi proponujesz to chyba dobry wybow, ale moglbys mi jeszcze powiedziec jak oceniasz te maszynki z glowicami? jak gola dluzszy zarost? myslisz ze lepiej?

z gory wielkie dzieki

pozdrawiam!

piotrerk

Edytowane przez xchiniecx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@owedede

 

do 400 zł polecam ci golarkę Braun z serii 5000 (Contour series) - aktualnie są dostępne modele 5875 i 5874 (ja z takiego korzystam - gwiazdor przyniósł 8O ). Info na stronie Brauna:

 

http://www.braun.com/pl/products/shavinggr...ies/models.html

 

Modele te mają trymer do przycinania brody - ciężko mi pisać o jego dokładności bo sporadycznie go używam. Do twardego zarostu najlepsza będzie maszynka brauna z potrójnym systemem golącym (od 4815 wzwyż - a ceny od ok 220zł - model 4845 ok 250zł model 5874/5875 ok 350 zł).

 

Na Allegro możesz zerknąć - niektórzy zdublowane/chybione prezenty sprzedają - trochę taniej możesz trafić.

 

@xchiniecx

 

Ja sobie chwalę model z potrójnę folią tnącą (Braun 5874) i tobie także polecam - środkowe ostrze łapie dłuższy zarost jak przejdzie przez pierwszą siateczkę, a później druga siateczka dokańcza golenie.

 

Co do maszynek z głowicami to jedyny mój kontakt z nimi to była maszynka marki Xabkim wyprodukowana w byłym ZSRR - wspomnienia z nią związane nie są zbyt miłe (podrażnienia, wysuszanie skóry, niedokładne golenie). Słyszałem, że Philipsy w miarę sobie radzą z miękkim zarostem, kumpel sobie kupił i nie narzeka zbytnio.

 

Pozdrawiam,

Dominik

 

Dołączona grafika

 

Powyżej mój sprzęt 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie gillette fusion power i teraz chcę dokupić do niej ostrza. Szukam na Allegro, znalazłem 2 interesujące mnie aukcje i na zdjęciach pudełek do nich są widoczne różnice (w drugiej aukcji brak napisu "new", inny zapis ilości ostrzy w pudełku - dodane kiedy wymieniać). Z której aukcji ostrza są oryginalne? Jak nie na tych dwóch to niech ktoś mi poda linka do oryginałów:

http://www.allegro.pl/item298606938_gillet..._taniocha_.html

http://www.allegro.pl/item298909502_gillet...uper_cena_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic ES8163s ES 8163s

 

kupiłem to cacko za ...390zł używam już ponad 2 miesiące i oto moje wrażenia

 

jak juz wczesniej pisałem miałem straszliwe problemy po goleniu zwykłymi nożykami dlatego zdecydowałem się na zakup jakiegoś elektryka a ze ludzie ją chwalili to sie zdecydowałem na tego panasonic

 

I tak 1 wrażenie koszmar 8O po ogoleniu się na sucho nie moglem dotknąc sie do twarzy przez 2 dni :] (dodam ze akkuu ze 100% rozładowałem do 20% i sie nie dogolilem)

potem ogolilem się z pianką vichy i również nie za dobrze było

Ale nie poddawałem się goliłem się nią co 2- 3 dni przez miesiąc i doszedłem do wniosku że maszynką elektryczną trzeba sie po prostu nauczyć golić :]

goliłem sie na piankę przez 2 miesiące ...teraz odstawiłem i moge się normalnie golić na sucho ... normalnie rewelacja Dla porównania ogoliłem sie raz quattro titanium i co ? od razu krostki pomimo dokladnego oczyszczenia twarzy zastosowania pianki vichy oraz balsamu po goleniu tej firmy po powrocie do elektryka podraznienia oraz zaczerwienienia zniknęły

 

Teraz co do jakosci golenia

 

Goli dużo lepiej niż zwykła maszynka "z włosem" i o około 30% gorzej od zwykłych nożyków "pod włos"

nie wolno zbytnio jej dociskać do skóry bo efekt jest odwrotny od zamierzonego :] Najzwyczajniej maszynka sama goli przy wyważonej sile nacisku co skutkuje zmniejszoną diametralnie liczbą ewentualnych podrażnien

 

Na szyi niestety przy goleniu na mokro moga zostawac pojedyncze włoski ...przy goleniu na sucho nie ma tego problemu wcale .

 

i teeraz dodam ze wystaczy 10%max 20% naładowania akku żeby się dokładnie ogolić (na pcozatku 80% i bylo źle 8O ) :] wystarzy dorba technika :] maszynka zrobi resztę :]

 

Teraz nie oddam jej nikomu :]

 

Szczerze POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...