Skocz do zawartości
Trendzik

Jaka golarka elektryczna do twarzy?

Rekomendowane odpowiedzi

dziś dotarł do mnie Braun Series 5 model 550. na pudełku oraz w instrukcji widnieje napis: "made in germany". aczkolwiek na samej golarce nie ma podanego producenta, a na kablu zasilającym widnieje: "made in china". sadzę jednak, że to nie ma większego znaczenia. sam kabel mógł zostać wyprodukowany w chinach, poza tym być może używany jest też w jakichś innych urządzeniach.

 

chciałem zapytać o proces czyszczenia maszynki. w instrukcji pisze, by odłączyć kabel zasilający, uruchomić maszynkę i czyścić głowicę pod bieżącą wodą - nie ma z tym żadnych problemów? bo trochę się obawiam - trzeba pewnie uważać, by nie zamoczyć pozostałej części maszynki. czy tą głowicę golącą można zanurzyć całą (cały ten prostopadłościan odchodzący od maszynki), bo innej możliwości chyba nie ma, jeśli chce się oczyścić folię i ostrza?

 

lepiej jest się golić z ruchomą głowicą, czy ją zablokować? choć to pewnie kwestia indywidualna i różnie to bywa - na instrukcji jest jednak pokazane, że w zależności jaką część twarzy golimy, powinniśmy zmieniac "ruchomość" głowicy" - np. zablokowac ją podczas golenia wąsów.

 

sprawa konserwacji. w instrukcji pisze, by w przypadku regularnego czyszczenia golarki pod bieżącą wodą raz na tydzień smarować trymer do dłuższego zarostu i folię niewielką ilością oleju do maszyn do szycia (w pudełku była załączona buteleczka). domyślam się więc, że trymer także po użyciu należy czyścic pod bieżącą wodą. zastanawiam się jednak, czy jest sens co tydzień oliwic maszynkę - myślę że można tak co 2 tygodnie lub raz na miesiąc - powiedzmy, że goliłbym się 3 razy w tyg.

jeszcze o konserwacji - po umyciu głowicy rozumiem, że mam zdjąć folię i ostrza i pozostawić je do wyschnięcia (tak jest w instrukcji), po czym gdy już będą osuszone (czyli gdzieś pewnie po godzinie) mam je włożyć zpowrotem na miejsce?

 

może to i śmieszne pytania, ale elektryka mam pierwszy raz i nie wiem do końca jak się z nim obchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Braun 4875 a Braun 3 Series 340 to jest ta sama golarka ? bo na alledrogo występują obie nazwy jednocześnie.

 

Edit: sam sobie odpowiem 8O

Pytałem się sprzedawców na allegro, i odpowiedzi były że to jest ta sama golarka, parametrami technicznymi się nie różnią, tylko zmiana nazwy.(coś jak nVidia ze swoimi kartami 8O )

Edytowane przez G.R.E.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem golarkę Braun Serii 3 340 Wet&Dry i muszę powiedzieć że był to trafiony zakup 8O .

Mam problemy z codziennym goleniem (podrażnienie na szyi ) i musiałem się golić co 3-4 dni żeby nie wyglądać jak po podcięciu gardła. Fakt jest taki że żadna maszynka elektryczna nie ogoli tak dokładnie ( w dotyku ) jak maszynka np Mach 3 ale wizualnie nie widać zarostu nie mam żadnych podrażnień i jest super.

Można się nią golić na sucho i mokro a to wielka zaleta. Wcześniej miałem golarkę Philipsa z 3 głowicami ale w moim przypadku był to niewypał. Nie wiem jak zachowują się te nowe modele Philipsa ale po przejrzeniu wielu opinii zdecydowałem się na Brauna, i jeszcze promocja satysfakcja lub zwrot pieniędzy przekonała mnie w 100%. Dla zainteresowanych zakupem tego modelu powiem tylko tyle że warto poszukać bo cena kształtuje się w zakresie 239-399 złoty. Nawet w sklepie "nie dla idiotów" rozpiętość potrafi być 339-399 między różnymi miastami. Maszynka oczywiście made in germany, ale na allegro trzeba uważać bo trafiają się made in china. Może nie wszystkim to przeszkadza ale mi tak 8O

Edytowane przez szperaczz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam od jakiegoś czasu Braun 3 340 (od 370 odróżnia go nieruchoma głowica i brak wskaźnika naładowania - ma tylko 2 diody - zielona ładowanie, czerwona końcówka baterii). Najlepszy pic jest jak kupujesz w EURO - bo 2 identyczne golarki 3 340 i 3 4875 są w różnych cenach. W zalezności o którą poprosisz to za to samo zapłacisz wiecej lub mniej 8O to się nazywa polityka firmy 8O

 

Golarka nie ma lekko bo poza twarzą golę też głowę (tak co 4-5 dni) :) - jak to zwykle w Barunach z wysuwanym trymerem, ten już się psuje - nie goli jak na początku tylko zaczyna "skubać", ale to powszechna wada tych golarek (z wysuwanym trymerem) więc wiedziałem co biorę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Doradźcie mi proszę jaka golarklę kupić. Mój mąż ma bardzo wrażliwą skórę. Po przeczytaniu forum wybrałam Braun. W sklepien kosztuje ok, 300 zł. Tylko pojawil się problem... czy wybrac tą z okrągłymi ostrzami, dopasowuje się do kształtu twarzy, czy może lepiej na "rolce - nie wiem jak to nazwać"

W jednym punkcie kobieta doradziła okrągłe ostrza, w innym facet chyba nie mial czasu i stwierzdzil, ze poleca w promocji philipsa za 100 zł, natomiast w jeszcze innym (tez mężczyzna) poświęcil mi chwilę i powiedzial, ze jesli skóra jest wrażliwa, to nie może być golarka z tymi trzema okrągłymi dyskami tylko i wyłącznie ta "rolka". no i mam problem...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jeszcze innym (tez mężczyzna) poświęcil mi chwilę i powiedzial, ze jesli skóra jest wrażliwa, to nie może być golarka z tymi trzema okrągłymi dyskami tylko i wyłącznie ta "rolka".

Jako były użytkownik philishave z trzema dopasowującymi się ostrzami który przesiadł się na brauna z folią, mogę się tylko pod tymi słowami podpisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem 340 W&D, jakieś 2-3 tyg. temu.

Kupiłem tą bo była tu polecana, nigdy wcześniej nie używałem elektryka więc zdałem się na opinie innych.

Jestem zadowolony, nie golę się już ręczną. Goli całkiem dokładnie, ale trzeba się trochę w tym celu po ryjku najeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to może mi ktoś poradzi , nigdy nie używałem golarek więc nie ma kompletnie pojęcia co i jak

Rozglądnąłem sie lekko i wpadła mi w oko HS 8060 philipsa

http://www.allegro.pl/item653207827_philip...s_f_vat_pl.html

choć nie ma za wiele opini

Generalnie raczej wolał bym żeby maszyna mogla golić na mokro co do kasy to nie mam na razie jakiś ograniczeń bo nie znam dobrze tego rynku , lepiej może wydać więcej a mieć większy komfort i mniejsze koszty późniejszej eksploatacji - wymiany głowic itp , także będe wdzięczy za jakąś poradę 8O

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko braun, panasonic... philips jest cienki strasznie... Mialem philipsa za ~800zl i golil slabo, teraz mam brauna za 240zl i goli zdecydowanie lepiej 8O

moglbys napisac jaki konkretnie posiadasz model brauna ? bo powiem szczerze ze przymierzam sie do zakupu jakiejs golarki elektrycznej (pierwsza w zyciu) a mam dosc twardy zarost i nie chcialbym kupowac czegos co nie bedzie golic na tzw "pupke niemowlaka" 8O przegladalem allegro jak rowniez ten temat i wybralem 3 modele ktory z nich wydaje wam sie najlepszym rozwiazaniem

 

1 PHILIPS HQ 7320

2 BRAUN 390 cc

3 Braun Series 3 340 Wet&Dry

 

a moze jakas inna polecacie hymmm....

z gory wielkie dzieki za odp

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam zamiar kupic golarke elektryczna w granicachcenowych 300-350zł. nigdy wczesniej nie mialem stycznosci z elektrycznymi maszynkami ale na nozyki do mach3 wydaje fortune i czesto mam podrazniona skore, gole sie codziennie. przeczytalem caly temat i chyba jednak sklanialbym sie do czegos co mozna czyscic pod biezaca woda i co rowniez obniza troche koszty uzytkowania. myslalem nad kilkoma modelami:

1. Braun Series 3 340 Wet & Dry (190zł)

2. Braun Series 3 370 (300zł)

3. Braun 8985 Activator ze stacja czyszczaca (400zł, ceneo)

4. Braun 550 Series 5 (407zł ceneo)

 

model 370 co prawda nie ma napisanego wet&dry ale w katalogu dostepnym na stronie pisze ze mozna myc pod biezaca woda. niestety minusem jest brak ruchomej glowicy golacej (to wazne i przydatne? na zdjeciu widzialem ze cos tam sie rusza pod jednym katem w glowicy. przypominam, ze nie mialem stycznosci z elektrykami). zastanawia mnie tylko ta spora roznica cenowa pomiedzy nimi bo w sumie roznica polega chyba tylko na tym, ze pierwsza ma zasilanie akumulatorowe a druga akumulatorowo-sieciowe. dwa ostatnie modele nieco przewyzszaja moj budzet, ale moze warto dolozyc troche? a moze wystarczy ta najtansza? chcialbym by nie bylo zbytnio widac zarostu i nie zalezy mi by byc tak ogolonym jak po mach3. zreszta i tak sie teraz staram golic tylko z wlosem wiec jakosc chyba bedzie podobna po uzyciu elektryka. po prostu chcialbym schludnie wygladac i nie wydawac fortuny na te plyny czyszczace. moze ktos cos doradzic? czy warto wylozyc 2x wiecej za brauna 550 niz za tego 340?

Edytowane przez septo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem tak: 340 mnie w pełni zadowala zatem więcej bym nie wydawał, bo i po co. Stacja czyszcząca brzmi jak zbędny bajer, a piszesz że cena jest istotna. 190 to tanio, ja dałem z miesiąc temu 240, co prawda w Agito.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pewien czas zasnatawialem sie na wyborem golarki

chcialem kupic Braun 5 550 (allegro okolo 400zl) ale kupilem Braun 8985 360 ze stacja (okolo 380zl)

Seria 5 to nic innego jak odswiezona seria 8000,

ostrza i folia te same, technologia golenia tez ta sama, jedynie roznia sie uchwytem.

A wklady do stacji nie narzekam, przycztajcie jaki jest glowny skladnik 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem braun 370, ale po pierwszym goleniu nie jestem zbytnio zadowolony - to moja pierwsza golarka i wiem ze skóra musi sie przyzwyczaić, a i ja muszę się nauczyć tym obsługiwać ale w ogole szyi nie mogłem ogolić :/ tradycyjna zawsze pozostawiała mi czerwone krosty, ale golarka prawie nic z szyi nie chciała zgolić... no zobaczymy jak dalej będzie

Edytowane przez deeprest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że mojemu Braunowi po 2,5 roku przydała by się wymiana ostrzy (koszt jakieś 90zł :/) zacząłem się zastanawiać czy jest sens je wymieniać. Może lepiej dołożyć i kupić nową maszynkę? Mam obecnie Cruzera 3, w stosunku do tych Braunów z serii 3 ma pojedynczą folię (jak seria 1). Miał ktoś okazję porównać czy jest jakaś poprawa w kwestii golenia? W sumie na swojego nie narzekam, ale przydałoby się sprawniejsze golenie 2-3 dniowego zarostu 8O Dodatkowo brakuje mi jakiegoś pudełka/etui podróżnego dopasowanego do maszynki. Czy do modelu 340 jakieś dają w zestawie? Widzę na allegro stary model 4875 z takowym etui w zestawie, np: http://allegro.pl/item665282397_golarka_br...dni_kurier.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do 340 dostajesz tą niebieską "mydelniczkę". 2-3 dniowy zarost IMO lepiej jechać na mokro tą maszynką, trochę więcej pierniczenia się na szyi (jak masz włoski w rożne strony) ale jakoś tak przyjemniej się goli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że mojemu Braunowi po 2,5 roku przydała by się wymiana ostrzy (koszt jakieś 90zł :/) zacząłem się zastanawiać czy jest sens je wymieniać. Może lepiej dołożyć i kupić nową maszynkę? Mam obecnie Cruzera 3, w stosunku do tych Braunów z serii 3 ma pojedynczą folię (jak seria 1). Miał ktoś okazję porównać czy jest jakaś poprawa w kwestii golenia? W sumie na swojego nie narzekam, ale przydałoby się sprawniejsze golenie 2-3 dniowego zarostu 8O Dodatkowo brakuje mi jakiegoś pudełka/etui podróżnego dopasowanego do maszynki. Czy do modelu 340 jakieś dają w zestawie? Widzę na allegro stary model 4875 z takowym etui w zestawie, np: http://allegro.pl/item665282397_golarka_br...dni_kurier.html

Na dołączone etui nawet uwagi bym nie zwracał gdyż i tak zaraz się rozpadnie 8O Te dołączone do 9595 rozwaliły się po miesiącu, obecnie używam etui jakie dostałem do golarki kilka lat temu które jest świetne ( wchodzi tam też zasilacz)

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm etui w sumie jest mi potrzebne żeby w nim do jakiejś kosmetyczki wrzucić maszynkę więc myślę że powinno wytrzymać. Jakoś nie lubię jak wszystko luzem bez opakowań się wala 8O Co do golenia na mokro to może te z serii 3 są lepsze, bo mój cruzer to sobie najlepiej na sucho radzi. Dzięki za odpowiedzi, pomęczę się chwilę z Cruzerkiem jeszcze i zaczynam spokojnie polować na coś nowszego 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu szukam sposobu na moze nie IDEALNE golenie, ale chociaz LEPSZE od tego jakie przechodze. Mam bardzo wrazliwa skore, tradzik i twardy zarost, ograniczam golenie do minimum, czasem chodze i dwa tygodnie nie ogolony, niestety nie wygladam najlepiej. Wpadlem do tego tematu i sie zastanawiam co by bylo dla mnie najlepsze?

Czy te maszynki elektryczne nie zoraja mi skory tradzikowej? nie wyroscinaja jej? Seria 3 300 nie droga i wydaje sie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego brauna (340 wet&dry) mam juz miesiac, wszystko goli raczej ok z tym ze szyja to tragedia... 8O Musze najezdzic sie z 5 minut zeby jakos sciac z tych okolic moj zarost, a do twardych nie należy raczej ;]

 

Ale i tak nie mam zamiaru wracac do ostrzy :]

 

 

Podraznienie z szyji prawie juz zniklo, narazie jeszcze sie goi po tym jak ostatnio dogalalem zwykla maszynka szyje :/

 

Pozatym wydaje mi sie ze ostrzami gole sie szybciej ;> Braunem jezdze jakies 10min, zeby byl jako taki efekt...

 

Przez pierwsze 2 tygodnie dostalem jakiegos uczulenia od brauna, takie male biale krostki z ropa/etc. Ale juz jest teraz ok.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...