Skocz do zawartości
300FraYda

Potrzebna Porada Znawcow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem poczatkujacym userem ale zarejetrowalem sie dawno i tylko czytalem co piszecie. Potrzebuje teraz porady odnosnie takiej sprawy.

Mam siec lan na 25 osob zrobione kablem UTP 5 i na switchach planeta. Lacze jest 2/2 Mbit. Chodzi mi o to ze mozliwosci rozrostu sieci sa doskonale tylko administratorzy dalszych budynkow nie chca zezwolic na instalacje okablowania poniewaz budynki znajduja sie po 2 stronie ulicy. Jedyne rozwiazanie to podlaczyc ich radiowo. Chcialem postawic na dachu antene nadawcza o zasiegu 6 Km podlanczajac ja do AP ktory z kolei bylby wpiety do LAN'u. Potrzebuje porady odnosnie wybory AP i Anteny o takim zasiegu poniewaz moze okoliczni mieszkancy tez beda chcieli skorzystac. Mam na to okolo 2500 Zl. Chcialbym aby byl to sprzet o dobrej jakosci. Tzn nie chodzi o zawieszanie sie czy cos w tym rodzaju bo na Allegro sa urzadenia do resetowania o okreslonym czasie. Chodzi mi o prostote podlanczania, w miare latwa konfiguracje zeby obsluzyl jakies 50 osob.

 

Mam nadzieje ze udzielicie mi informacji na ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 50 osob, to polecam sprzet firmy ORINOCO, najlepsza / ale i najdrozsza firma, ktora produkuje punkty dostepowe ze wszystkimi bajerami i do 70 userow powinna obsluzyc. Przy takiej ilosci osob nie ma co oszczedzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...