Skocz do zawartości
HanSoLow

Spaliłem zasilacz !!

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

W piątek złożyłem nowego kompa (A2000+, GA-7VA, GF4Ti4200 MSI 128MB, 256DDR333, Maxtor60GB, CDRW LiteOn24, Titan, obudowa Tricord z zasilaczem Codegen 300W.

Zainstalowałem system, kilka programów no i 3DMarka2001SE. Podkręciłem tylko grafikę i chciałem sprawdzić ile będzie punktów. Przy drugim teście komp padł. Po ponownym uruchomieniu migały tylko diody na klawiaturze. Wyszło że to zasilacz. Pojechałem dziś do sklepu i go wymieniłem na taki sam. Wmontowałem go i wszystko było ok aż do ponownego sprawdzenia na 3DMarku. Tym razem doszedł chyba do 8 testu i znowu zjarał się zasilacz. Zaraz jadę go znowu wymienić ale chciałbym to zrobić po raz ostatni. W czym leży problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

W piątek złożyłem nowego kompa (A2000+, GA-7VA, GF4Ti4200 MSI 128MB, 256DDR333, Maxtor60GB, CDRW LiteOn24, Titan, obudowa Tricord z zasilaczem Codegen 300W.

Zainstalowałem system, kilka programów no i 3DMarka2001SE. Podkręciłem tylko grafikę i chciałem sprawdzić ile będzie punktów. Przy drugim teście komp padł. Po ponownym uruchomieniu migały tylko diody na klawiaturze. Wyszło że to zasilacz. Pojechałem dziś do sklepu i go wymieniłem na taki sam. Wmontowałem go i wszystko było ok aż do ponownego sprawdzenia na 3DMarku. Tym razem doszedł chyba do 8 testu i znowu zjarał się zasilacz. Zaraz jadę go znowu wymienić ale chciałbym to zrobić po raz ostatni. W czym leży problem?

problem lezy w tym ze masz beznadziejny zasilacz (do tego tylko 300 wat) i ta konfiguracja jest dla niego za mocna, proponuje wymienic na np. codegena 400 jak nie masz kasy, a jak masz to kup cos lepszego, ja mam ledwo zywego codegena 300 w na moim configu i nie odwazam sie nawet na chwile podkrecic kompa od kiedy mam 3.1V@3.3V, dlatego czekam az przyjdzie nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem, lezy w ym, ze ten zasilacz jezd do bani ;) Sam spalilem taki niedawno, a potem dostalem nowiutka 300W'atowke t tez nie wytrzymala wiecej niz 3 tygodnie ;? Zamowilem sobie teraz nowy zasilacz topower na overclockers.pl 420W dwa wiatraczki i aktywny system kontroli napiecia (PCF), dotego wielkie radiatory i kondensatory... Radze Ci zlozyc reklamacje na to cholerstwo i odebrac kase, zasmowic zasilacz na overclockers.pl (no chyba, ze znajdziesz gdzie indziej np. 4max.com.pl, ale tam pozadny zasilacz kosztuje 415zl..)Jedyne co mnie martwi, bo tez jestem bez zasilacza, obecnie to fakt, ze musze czekac 2 tygodnie, az oni go sprowadza... grrrr... w sumie zrob tak: wymien zasilacz, odkrec karte graficzna i nie wlaczaj 3Dmarka przez te dwa tygodnie, w miedzy czasie zamow zasilacz 400W albo wiekrzy, a jak Ci przyjdzie to podkrec karte wlacz 3Dmarka, by zjarac zasilacz, ktory bedziesz posiadac, oddaj go i odbierz porzadny ;) Teraz krec bez obawy! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa bo ja w sobote wymieniłem moją starą poczciwą 200W zasiłkę na 300W noname i jak tylko odpaliłem 3DMarka2001 padł po moze 1 czy 2 minutach......więc wróciłem i kupiłem kolejną 300W tym razem Codogena i jak narazie zyje.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorry że się wbijam na krzywy ryj ale nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem. Chcę kupić nową budę ENLIGHTA z zasiłką 300W i tak się zastanawiam czy ta zasiłka pociągnie mój sprzęt po zakupie GeForce-a MSI 4Ti 4200? Teraz jadę na 230 i jest wszystko ok! Oczywiście kartę będe kręcił.

Pozdrawiam

Punek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorry że się wbijam na krzywy ryj ale nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem. Chcę kupić nową budę ENLIGHTA z zasiłką 300W i tak się zastanawiam czy ta zasiłka pociągnie mój sprzęt po zakupie GeForce-a MSI 4Ti 4200? Teraz jadę na 230 i jest wszystko ok! Oczywiście kartę będe kręcił.

Pozdrawiam

Punek

mysle ze bez problemu, w koncu to Enlight :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwjrzewam, ze nie jest to wina mocy zasilacza lecz jego jakosci. Mam 250W od 2,5 roku i nie wymienilem go jeszcze a ciagne teraz to co w podpisie. C1.2 @ 1.5 i podkrecona gf4ti4200 (na wszelki wypadek jak skasuje kiedys podpis :) ). Wiem, ze celina o wiele mniej bierze pradu ale podkrecona juz moze potrzebowac silniejszego zasilacza a jednak dziala stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurde.....ale jaja ta kolejna już zasiłka 300W Codogena a której wspominałem powyżej też padła jak tylko podkręciłem AXP1700 do AXP2100 (na mostkach L3) i zwiększyłem napięcie do 1.80V......

Szlak mnie trafi.....chyba kupię dziś Enlight 400W.....może dłużej przeżyje...to będzie już 3 zasiłka którą kupię w ciągu 4 dni....chyba na nich zbankrutuje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się zjarał Codegen 300W, podczas pracy 3Dmarka :lol: komp był wykręcony na fsb 148 8) Teraz na nowym, stabilnie mam 150fsb, na 152 nie wstaje nawet do biosu 8O wina procka czy jakiegoś innego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ludzie ciągle kupuja tandetne zasilacze a potem są zdziwieni że padają jak muchy ;-)

Lub komp im działa nie stabilnie w najlepszym wypadku ...

 

Potem zdziwieni pytają dlaczego ? Pzreciez kupiłem 300W ? Pzrecież kupiłem markowy zasialcz - Codegena lub Megabajt ...

 

Ja sam mam zasilacza 250W firmy Enlight ...

Zasilacz ten napędza : AMD XP 1600+ o/c 2100+ przy 1.85V , ATI 8500LE , 2 dyski twarde , DVD , 2 pamieci DDR z podniesionym napieciem do 2.63V i sieciówkę ...

 

I to wszystko na 250W ... Stabilnie i bezproblemowo ... Procek nawet działał na napięciu 2V i zero niestabilności ...

 

Pamiętajcie nie liczy się w tym przypadku ilośc (moc) tylko jakosć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj noname tez wyzianal ducha po tym jak spowolnilem go do 5v i dolozylem drugi z gory tez na 5v. Tzn padl jak sciagnalem ten drugi , a cos mi mowilo zeby go przyspieszyc. :cry:

 

Zastanawiam sie nad zakupem jakiejs 400 w Kraku w apollo sa po troche ponad 100pln , jeszcze nie wiem jaka firma , ale i tak chyba lepsze niz codegen :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...