Skocz do zawartości
Koziol

Optymalna Karta 500-600 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba przyszedł czas odstawić moja wysluzona Ti4200 na bok :) Karta nie obsluguje wielu ciekawych efektow i nie ogarnia sie czasem z World of Warcraft a w WoWa glownie gram :wink: Czasem sie pogra w jakas miodna pozycje typu FPP czy jakis wyscig ale wiadomo online granie trzyma najdluzej. Dodam ze nie jestem zwolennikiem ATI czy nV. Wybor ma byc optymalny :lol:

 

Chyba z rok na forum nie bylem, czytam dzis o kartach i gdyby wszyscy trzymali sie tematow to by bylo calkiem niezle a tak to czytam te setki postow z czego tych wartosciowych mozna policzyc na palcach 2 rak.

 

Standardowa akcja : Za jak najmniej dostac jak najwiecej :) Sprzet jak w opisie do tego oprocz grafy dojdzie jakas normalna zasilka.

 

1) W obszarze cenowym chyba najbardziej optymalnym wyborem wydaje sie byc GF6600 ale powstaje pare pytan. Czy warte jest doplacanie 200 zl do wersji GT ( wiadomo, zawsze sie znajdzie ktos kto powie, ze za karte warto dac 2000 pln ale zostanmy przy optymalnych rozwiazaniach :unsure: )

 

2) GF6200 - cos gdzies slyszalem, ze jakies modele lubia byc podpiszczone do 6600 ?

 

3) R9800p - cena podobna do GF6600 - warto ?

 

4) mile widziane bylyby propozycje dosyc cichych kart. Obecnie najglosniejszym elementem kompa jest moja grafa a z racji ze chce ja teraz wymienic wymiane chlodzenia odkladam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jeśli szukasz karty pod złącze AGP, a tak mi się wydaje :lol:, to Radek 9800PRO miażdży zwykłego GeForcea 6600, a co dopiero 6200, więc chyba nie ma się co zastanawiać w tym przedziale cenowym, nieprawdaż? :wink:

 

A tu linczek do 9800 z Szafirka, podkreślam że jeden z najtańszych (jeśli nie najtańszy) sklep internetowy: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=9...tid=5&grupa=244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

6800LE jest wolniejsza od 6600GT ,

cena 6800LE zazwyczaj była wyższa od 6600GT :/

reasumując 6800LE jest bardzo niechcianą kartą ,za wyjątkiem osławionych

egzemplaży w których szło odblokować dodatkowe 4 potoki

 

z odblokowaniem potoków coraz trudniej , NVidia wie co robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ridczak : a moglbys podac model tej karty Gigabyte'a ? I co w sobie takiego ma ze jest "prawie" tak szybka jak wersja GT ?

 

Rozumiem, ze 6200 odrzucamy :]

 

zakupy dobrze byloby gdybym robil w ktoryms z 3miejskich sklepow :

www.esc.pl

www.gral.pl

www.balta.pl ( wolalbym tu nie kupowac :) )

 

chodz jesli macie propozycje innych sklepow, gdzie koszty transportu mnie nie zjedza i serwis sprawdzony to sie pisze ;)

 

Coraz powazniej zastanawialem sie nad R9800pro gdyz jego cena ~500 pln wydaje sie byc atrakcyjna ale jak to sie ma do wydajnosci wzgledem 6600, 6600GT w praktyce hmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz jakiegoś geforsa np.tego http://age.pl/podzespoly/opis.php?k=280&id=18390&company= za ta sama cene jest ten gf http://age.pl/podzespoly/opis.php?k=280&id=12441&company= ale on jest na pci-e a ty masz zapewne agp;)

 

edit:[ciach!]l to bierz radka9800pro

Edytowane przez michau123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz jakiegoś geforsa np.tego [url=http://age.pl/podzespoly/opis.php?k=280&id=18390&company=

1547913[/snapback]

n/c za takie posty loool, nie wypowiadaj sie geforsie...

Może i po roku powróciłeś, ale o temacie "Jaką kartę graficzną wybrać" chyba nie zapomniałeś : > Szczególnie kilka ostatnich stron dla Ciebie ;] Takich pytań setki.

AGP? Imo R9800pro, ja nie wiem co sie dzieje, kiedyś były wielkie porównania r9800 do 6600GT i róznie bywało, mniej więcej równa sprawa, nagle porównania do 6600, nawet 6200 :shock: Sam mam 6600 więc nic nie faworyzuje jak widać, oceniam obiektywnie, a za obiektywnoscią przemawia: -256 bitowa szyna pamięci, - wyższe stand. taktowania - CENA.

 

@magx2k- czy Tobie chodzi o ten odrzutek 6600gt z taktowaniem 450/1000? Mało ludzi to kupilo, uciążliwy wiatrak odrazu do wymiany. Tam jest DDR3 :o? Silnik oczywiscie nowszy i doom3 oczywiscie dla GF'a, a chociażby taki HL2? ;)

Przecież radki się też niezle kręcą, Często osiągane wartości XT dają wielką moc...

Argument Pana którego w na początku postu quotowałem mozna sobie o pupe potrząść.

No jeżeli ten 6600DP2 jest taki ekstra, to mozna się zastanowic. Ale nic poniżej nie dorówna r9800p.

 

edit: michau kup sobie słownik ortograficzny, złącze się pisze...i w ogóle, zamiast radzić dokształcaj sie, bo jak wyjechałeś z tym 256 megowym 6600 za 630zł to mi kopara opadła, cya

 

edit: lol, a korzystajcie z innego zródla niz komputronik.... pamieci DDR

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że koledze chodzi tylko o karty AGP. A Gigabyte 6600 DP2 jest jak narazie tylko na PCI-E. Jeśli chodzi o AGP to w tej cenie brałbym jednak 9800pro

Edytowane przez halibut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGP oczywiscie

 

1) Powiedzmy r9800p jest na polce cenowej z gf6600 wiec porownujac te dwa pod wzgledem wydajnosci, ktory wybrac

 

2) Czy warto doplacac prawie 200 zl miedzy r9800p/gf6600 a gf6600gt ?

 

3) Jesli zdecydowalbym sie na radka 9800p to jakiej firmy i na co zwrocic uwage ? Szfirki sa dostepne jak widze tutaj a do tego sklepu mam okolo 2 km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug porownania empirycznego benchmark'a

wychodzi niby ze r9800p>gf6600

 

chyba jednak zdecyduje sie na radka :)

Nigdy nie mialem ATI. Od zawsze siedzie w nV. Jak te karty sie kreca ? czy sa glosne ?

No i najwazniejsze czy w grach potrafia trzymac stabilne FPS :/ ?

Kiedys czytalem, ze byly chyba problemy z niektorymi grami np. z D3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug porownania empirycznego 1548024[/snapback]

w grach problemów zadnych, fpsy trzyma czesto lepiej niz 6600gt

 

moj egzemplarz z arest.pl na rdzeniu r360 (xt) kreci sie jak w podpisie

 

sapphire ma glosny oryginalny wentylatorek, najlepiej od razu cos innego zalozyc

 

w esc.pl pojawil sie 9800 pro od powercolor za 479 zł, cena niezła :wink:

 

@michau123

mozesz nie zasmiecac tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) jak wyżej, r9800pro

2) imo nie

3) brać szafira :]]

Dobry wybór, zajrzyj do przylepa o tej serii.

Co do FPS, to większe zmartwienie byś miał przy 6600, ze wzg. na szyne pamieci, a tutaj 256 vs 128 to nie mała róznica ;]

Kiedys czytalem, ze byly chyba problemy z niektorymi grami np. z D3

Problemy? Czyli, że mniej fps'ów niż na gefach? Dziwne nie jest, optymalizacja Nv robi swoje, za to HL2 Ci to wynagrodzi, gdzie ATI króluje :)

emilooos a kasy to mam z 50 zeta zbieralo sie na kompa:]]]]]]]]]]]

A stawiaj znaki interpunkcyjne, bo nie wiadomo, o co chosi....

@michau - wyjdz ;]]

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej polecane firmy to sapphire i his

powercolor chyba niczym sie nie rozni oprocz chlodzenia (jeszcze niewiadomo jak z wyposazeniem)

 

w przypadku tej pierwszej powinienes teraz trafic na rdzen r360, a z powercolor i his niewiadomo

 

oczywiscie niezle sa tez herculesy, ale nowki raczej juz nie dostaniesz ;)

 

omijac mediony, msi

Edytowane przez madek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taka duza roznica miedzy rdzeniami R350 a R360 ? Wlasciwie jaka ? :)

Ceny : powercolor 479 oraz saphire 569 - 90 zybla ktore mozna dolozyc do lepszej zasilki ;) Warto oszczedzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

Jak weźmiesz sobie r9800 pro, które jest tańsze od gf, to masz porównywalną kartę, a za róznice w cenie kup sobie chłodzenie do radeona, bo seryjne jest troche głośne... (mówiłeś, że chcesz mieć cicho :wink: )

Edytowane przez beerlover

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) no dobra to juz przekonuje sie powoli do radka ;) Oszczedzic te 90 pln miedzy saphire a powercolor ? Jest jakas mozliwosc sprawdzenia wersji rdzenia bez zdejmowania radiatora ? :) Co zrobie jak sprzedawca powie : " nie wiem jaki rdzen " ? :P

 

2) sa jakies "bezpieczne" wartosci zegarow, zeby nie skonczylo sie artefaktami ? ;)

 

3) czy fabryczny radiator mozna zdjac w sposob, w ktory go mozna pozniej zalozyc w razie jakby co ? Jest na standardowych "klipsach" i najzwyklejszy plug przewodu wiatraka do karty czy jakies wynalazki ?

Edytowane przez Koziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1, No niestety bez ściągnięcia radiatora nie będziesz na 100% pewien, że masz r360.

2, Jak jużbędziesz miał karte, to puszczasz Ati tool'a i sam Ci znajdzie taktowanie... :wink:

3, Radiator jest na dwóch kołkach i bez problemu sie ściąga. Przewód od wiatraka ma wtyczkę 2pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. I powstaje pytanie :

Ryzykowac, ze dostane Saphire'a z r360 o 90 zl drozszego od powercolor czy nie warto :) Jakos wogole sama nazwa powercolor cos mi smierdzi. Nie wiem czy dobrze pamietam ale dawno dawno temu ktos z bliskich znajomych mial problem z jakas Riva tej firmy ;)

2. Sam wyszukuje optymalnych ustawien czy co ? :)

3. To dobrze - mozna w takim razie bez obawy o utrate gwarancje wymienic chlodziwo. Pamietam na jakims GF mialem przewod zasilania wiatraczka wlutowany w PCB w dosc charakterystyczny sposob :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu to już Ci nie pomogę. Zawsze miałem Saphire'a i nie wiem nic o innych producentach więc się nie wypowiadam... Poczytaj w topicu o 9800. Tam jest w ch.j info o tych kartach:)

 

W Ati tool włączasz opcje "find max core" i sam szuka max dla rdzenia i "find max mem" dla max pamięci... To wszystko jest gdzies na forum opisane przez bardziej doświadczonych ode mnie... poszukaj a wszystkiego się dowiesz.:)

 

O chłodzeniu też znajdziesz na forum...:) Ze zmianą nie ma najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. I powstaje pytanie :

Ryzykowac, ze dostane Saphire'a z r360 o 90 zl drozszego od powercolor czy nie warto :) Jakos wogole sama nazwa powercolor cos mi smierdzi. Nie wiem czy dobrze pamietam ale dawno dawno temu ktos z bliskich znajomych mial problem z jakas Riva tej firmy ;)

2. Sam wyszukuje optymalnych ustawien czy co ? :)

3. To dobrze - mozna w takim razie bez obawy o utrate gwarancje wymienic chlodziwo. Pamietam na jakims GF mialem przewod zasilania wiatraczka wlutowany w PCB w dosc charakterystyczny sposob :)

1548145[/snapback]

1. powiem tak - zamiawailem 2 tyg. temu w arest sapphire'a dostalem r360 i pamiatki hynixa, kumpel zamawial tydzien temu w esc.pl to samo, dostal r360 i pamieci samsunga. o powercolorach duzo nie wiem... najlepiej jakbys przeszukal forum.

2. beerlover wyjasnil :wink:

3. mi sie niestety nie udało sciagnac w jednym kawalku tych kołków, ale nie mialem do tego cierpliwosci. trzeba znalezc sposob i sie uda :) a jak nie to ktos ostatnio pisal ze takich koleczkow ma duzo (po serwisowanych kartach), wiatraczek jest na wtyczke wiec nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...