Skocz do zawartości
feos

:)zestaw Econo Po Obserwacji Forum Tweak

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. To mój pierwszy temat na tweaku także proszę o wyrozumiałość.

Po jakimś czasie stwierdziłem że mój p4 1.7 willamette jest za kiepski a już w szczególności na cudownej płycie fujitsu siemens D1325 na SDRAM!! . Doprowadzał mnie już do szewskiej pasji i stwierdziłem że nadszedł jego kres.

Postanowiłem zapolować na coś moim zdaniem bardziej sensownego i za niedużą dopłatą wydajniejszego.

Oto co udało mi się upolować :

Płyta DFI lan party 865 pe za 182,50 zł nowa ale oem goła ze stanów http://allegro.pl/show_item.php?item=56545444

Procesor P4 2.4 512/800 z serii SL6WF nie kręcony z Della za 330 zł http://allegro.pl/show_item.php?item=57140830

pamięci 2x512 KVR400X64C3A/512 na kościach micron za 300zł nowe

 

Wiem że pamięci nie są najmocniejsze ale nie miałem dużo kasy i chciałem żeby jakoś w dualu spróbować na początek.

 

Wiem że teoretycznie procesor z tej serii ma duży potencjał o/c ale wszystko zależy od danego proca.

Płyty DFi są ostatnio chwalone przez użytkowników (szczególnie platforma AMD). To chyba spowodowane przez rozpad jakiś czas temu w Abicie.

Jeszcze trochę poczytam o o/c i zacznę coś próbować.

 

Czekam na opinię doświadczonych wyjadaczy czy nieźle mi poszło jak na początek ??

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

DFI... no 865PE OK zwłaszcza za tą cenę, ale podkręcanie na tym to tak średnio :|

Troche przywaliłeś z tym RAMem...

Takie moje skromne zdanie :)

1548587[/snapback]

a co nie znasz produktow Mikron Technology w skrocie MT ?

ze swojej strony moge powiedziec ze dobrze ida

 

chyba slabo czytales forum skoro wybrales ekonomiczny zestaw na Intelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB ma racje... chociaz gdybyś sie szarpną na coś z HT to by ci sie przyjemniej z netu korzystało (w stosunku do wersji non ht)

 

a co do pamieci... na zupełnie luźnych timingach poszły u mnie na @DDR450 - i sądze ze to nie jest jeszcze kres ich mozliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co nie znasz produktow Mikron Technology w  skrocie MT ?

ze swojej strony moge powiedziec ze dobrze ida

1548735[/snapback]

Nie no luzz... ale ten procek się ostro kręci i pamięci już 1:1 nie pójdą :|

z drugiej strony ciężko mi powiedzieć co będzie się działo na 865PE (wiem tyle co wyczytałem z forum, nigdy go nie miałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB ma racje... chociaz gdybyś sie szarpną na coś z HT to by ci sie przyjemniej z netu korzystało (w stosunku do wersji non ht)

 

a co do pamieci... na zupełnie luźnych timingach poszły u mnie na @DDR450 - i sądze ze to nie jest jeszcze kres ich mozliwości

1548755[/snapback]

Kurcze a wydawało mi się że ten proc jest z pierwszych inteli na HT. To mnie podłamałeś :mur:

 

A tak poza tym to mi na razie coś płyta nie wstaje. Muszę coś podłubać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intelowcy... a znają się na procach chipzilli jak kobiety na kompach :lol:

 

no pewnie, że ten procek ma HT, jest to najsłabszy model z HT :wink: Pierwszym procem z HT był 3,06, na szynie 533 MHz...

 

dodam, że proc jest z tej samej serii co mój... więc OC będzie dobre :] mój wyciąga -> 3600 MHz na powietrzu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miravo masz rację. Ma HT. :D Jakoś udało mi się odpalić maszynę i porobić małe updaty biosa i hula jak złoto. Bios ciekawy ale pewnie nie to co na Abicie IC-7. Dla mnie wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że raczej nie polecę nikomu tej płyty. Po wymianie obudowy chodziłą przez godzinę a następnie po którymś restarcie po prostu się nie podniosła. Byłem z nią w serwisie i powiedzieli mi że padł układ sterujący jakimiś kluczami do napięć ? Nic mi to nie mówi ale najkrócej mówiąć wentyle przy próbie uruchomienia ani nie drgną. Podobno ciężko będzie dostać taki układ. Możę mi ktoś powiedzieć czy takie rzeczy można gdzieś dostać? Nie mam gwarancji na tą płytę a szkoda mi jej bo fajnie śmigała (przez tydzień :) )

Chyba poszukam jakiegoś Abita IS-7E na allegro z gwarancją na jakiś czas a gdy naprawię płytę to z pozbyciem abita nie powinno być problemu. Czy 200zł za klikumiesięcznego abita to dobra cena?

Bo na laptopie nie uśmiecha mi się klepać przez dłuższy czas. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ostatnio zauważyłem wysyp płyt INTEL D865PERL po niskich cenach. Większość z nich jeszcze zapakowane w fabryczne pudełaka (czyżby spadły z TIR-a? :)) Tego rezerwowego mobo nie mam zamiaru kręcić a też można poniżej 200 zł znaleźć. Na pewno nie będą się często sypać (a może ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mogę powiedzieć o płytach INTEL'a -> wydajne, absolutnie STABILNE, pozbawione praktycznie wszystkich opcji OC, ten podany przez Ciebie model jest jeszcze nie tak wielkim kaleką :lol: dysponuje funkcją zmiany FSB [ale w minimalnym zakresie] oraz zmiany timingów pamięci :lol: żadnych funkcji zmiany napięcia się nie uświadczy :D

 

ale jako rezerwowe mobo jest w sam raz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...