Skocz do zawartości
Jajek

Aster City - Podlaczanie Drugiego Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor.

 

Na poczatku informuje ze w kwestiach sieciowych jestem absolutnie zielony, wiec prosze nie uzywac w stosunku do mnie za madrego slownictwa bo i tak nie zrozumiem. Sprawa jest taka:

 

Posiadam podlaczony do internetu [Aster City, pakiet Twoj Dom] jeden komputer, chcialbym podlaczyc drugi. Jakie rozwiazanie byloby najlepsze, jesli jednoczenie chce by komputery normalnie komunikowaly sie ze soba w sieci lokalnej ? Byloby bardzo milo jakby ktos przedstawil ogolny zarys kosztow i poziom sensownosci kazdego rozwiazania. Jeszcze w kwestii informacyjnej - jeden komputer znajduje sie tuz przy modemie, drugi - 25 metrow dlugosci kabla [nie, nie mam tak wielkiej chaty, po prostu nie chce ciac kablem na ukos przez sufit na korytarzu i chcialbym zostawic kawalek w zapasie].

 

1. Myslalem by po prostu podlaczyc jeden komputer pod wyjscie USB od modemu a drugi przez skretke, wydaje sie najprosciej, ale czy wtedy komputery moglyby sie ze soba nawzajem komunikowac ? A jesli nie, to co zrobic by mogly sie jakos dogadac, pociagnac dodatkowy kabel miedzy nimi ? Od razu mowie, ze na obu komputerach sa karty sieciowe.

 

2. HUB. Tylko jakby to po kolei wygladalo ? Jaki kabel musialaby byc miedzy modemem a HUBem a jaka miedzy HUBem a komputerami ?

 

No i pytanie koncowe - probowal ktos cos kiedys zalatwiac w tym asterowskim systemie Wilga ? Skoro chce uniknac wizyty technika [wtedy musialbym kupic od nich ich HUB za 179 zl, co wydaje mi sie upiornie drogo] musialbym w ten sposob zalatwic udostepnienie drugiego adresu IP. No wiec - czy jest to problematyczne, ile to mniej wiecej trwa, jak jest skomplikowane ?

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhmmm.... nie da sie podlaczyc jeden komp pod usb a drogi pod skretke mam identycznie jak ty wiec dam swoj przyklad: polecialem do MM kupilem rouer d-link dl-604 (urzadzonko do dzielenia polaczenia) i 7m kabla z taka wtyczka jak do karty sieciowej a sposob podlaczenia i inne info sa na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...