Skocz do zawartości
Rativel

Amd Vs Intel Ponownie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób poleca mi procek AMD 64 3000+ s939 Venice jednak nie jestem przekonany co do niego i chcialbym wziac Intel Pentium D 820 2,8GHz Dual Core bo jest on tylko ok 300zł droższy(249$) i tu pytanie co wybrac do kompa za 3500zł bez monitora który bedzie w 75% przeznaczony do pracy a tylko w 25% do gier. Bardzo prosze o pomoc

Edytowane przez Rativel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz intela niezły procek do gier i do pracy dobry a HT przydatna funkcja:)

1550106[/snapback]

a od kiedy DC 820 ma HT???

 

wracajac do głownego watku- jak proporcje sa takie jak piszesz - gry vs praca to intel DC bedzie o niebo lepszym rozwiązaniem

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi ale teraz nasuwa sie pytanie czy taki sprzet bedzie trzymał kupy jak nie to co zmienic:

 

CPU: intel Pentium D 820 800MHz FSB LGA 775 Dual Core, EM64T Processor

MOBO: ASUS P5WD2 Premium Socket T (LGA 775) Intel 955X ATX Intel Motherboard

RAM: 2x A-DATA 512MB 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 533 (PC2 420) Model ADJKD1908

czy moze jakies kingstony chodzi mi zeby byl 1GB pamieci i cena 400-500zł

GFX: Leadtek PX6600GT TDH Extreme Geforce 6600GT 128MB GDDR3 PCI-E x16

HDD: WD Caviar SE 160 GB WD1600JD 8MB cache lub cos kolo tego do 350-400zł

Zasilacz: Tagan TG480-U01 480 W

 

i jesli kolega wspominał o zmianie chłodzenia procka to jakie jest dobre i tanie??

 

i jeszcze pytanie czy ten monitor jest warty zakupu?? tutaj

Edytowane przez Rativel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast caviara bezsprzecznie wez albo hitachi albo szajsunga 160jj (oba na sata2)

 

na chłodzeniu nie warto oszczedzac - tutaj prym wiedzie jesli chodzi o AC thermaltake Big Typhoon (kolo 170zł)

 

reszta konfigu bardzo w porzo

 

i jeszcze pytanie czy ten monitor jest warty zakupu?? tutaj

na pewno nie - to jakis wynalazek - na monitorze sie nie oszczedza Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi ale teraz nasuwa sie pytanie czy taki sprzet bedzie trzymał kupy jak nie to co zmienic:

 

CPU: intel Pentium D 820 800MHz FSB LGA 775 Dual Core, EM64T Processor

MOBO: ASUS P5WD2 Premium Socket T (LGA 775) Intel 955X ATX Intel Motherboard

RAM: 2x A-DATA 512MB 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 533 (PC2 420) Model ADJKD1908

czy moze jakies kingstony chodzi mi zeby byl 1GB pamieci i cena 400-500zł

GFX: Leadtek PX6600GT TDH Extreme Geforce 6600GT 128MB GDDR3 PCI-E x16

HDD: WD Caviar SE 160 GB WD1600JD 8MB cache lub cos kolo tego do 350-400zł

Zasilacz: Tagan TG480-U01 480 W

 

i jesli kolega wspominał o zmianie chłodzenia procka to jakie jest dobre i tanie??

 

i jeszcze pytanie czy ten monitor jest warty zakupu?? 1550498[/snapback]

Po co ci taki drogi sprzet prawie wylacznie do pracy??Warto wydawac tyle kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeMaster14 bo mysle zeby mi ten komp starczyl na kilka lat, pozatym chce sie nauczyc grafiki 3D (3ds max i takie tam) a do tego dobry sprzet potrzba.

btw slyszalem ze wybrana przeze mnie karta sie nie nadaje na grafike wiec nie wiem

co do tego chłodzenia to sie nie bardzo na tym znam mozna jakiegos linka??

a co do monitora to jaki mi mozecie polecic 17-19 cali do 1100zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie glownej tweak.pl masz porownanie Dual Core'ow wiec o co chodzi? Sprawdz sobie czy programy z ktorych bedziesz korzystal z aplikacji ktore potrafia obsluzyc wielowatkowosc. Po drugie nie wiadomo czy kiedy zaczniesz robis "cos" w 3D Studio srodowisko 64bitowe bedzie juz w pelni rozwiniete i nie zdziwilbym sie wcale gdyby prawdziwe 64Bity AMD rozlozylby na lopatki DC intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no bierz intela bez gadania, dyskacz szajsunga, no i big typhoona. co do monita to chcesz CTR czy LCD? bo jesli do 3d to wlasnie minimum 19" a z CTRow dziewietnastek polecam mitsu Daimond Pro 930sb po prostu cudowny monitek.

 

a co do tych prawdziwych 64bitow to masz racje intel ma tylo 60 a te 4 musi nadrabiac megahercami lol lol2 rotfl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor ma bardzo fane parametry i nie jest drogi jak za 19'

tylko pamietaj ze LCD musza pracowac z max rozdzielczoscia zeby obraz byl najlepszy ,ale widze ze w nim to 1280x1024 ,czyli to taka duza 17' ,bedzie dosc dobrze

 

co do prockow to dwa rdzenie kusza ,ale ze niby ten pentium 820 kosztuje 850pln to nie chce mi sie wierzyc

ale nawet jesli to jest to ponad 50% wiecej niz cena 3000+ i do tego dojedzie drozsza plyta glowna i ddr2 ,wiec napewno bym sie w to nie pchal

kupujesz 3000+ i plyte na nf4 lub k8t890 i kiedys mozesz sobie wsadzic dwurdzeniowca 4200+

a narazie to i tak w grach bedzie szybszy 3000+ bo gry praktycznie nie wykorzystuja dwoch prockow ,moze kiedys sie to zmieni ,ale narazie nie warto doplacac

lepiej zaoszczedzona kase dolozyc do radeona x800 lub gf6800 ,dla gier napewno bardziej sie przyda ,a wlasnie taka roznice cenowa mozesz osiagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slowa "Prawdziwe" nie uzylem z przekasem. Powrzechnie widomo ze K8 to calkowicie nowa arcihtektura projektowana od poczatku jako 64bit. U intela ma sie to tak ze to ten sam Net Burst z tym ze ze zduplikowanymi rejestrami co niejako "emuluje" 64Bit. Z reszta testy wydajnosci Intela i AMD w srodowisku 64bitowym obrazuja to doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KGB ten procek nie kosztuje 850pln tylko 249$ i plyta do niego 214$ :D:D i na 80% wlasnie jego kupie chociaz po tym co napisałes jeszcze bede sie zastanawiał =]i dzieki za info o monitorach

 

 

@millor dlaczego mam nie kupowac drogiego sprzetu?? myslisz ze na rivie tnt2 3ds max 5 chodzi?? zrobie 15000 poly i juz sie wiesza a jak widze modele co goscie robia gdzie jest 1mln poly to az mnie skreca ze nie moge nic zrobic nawet kilku durnych tutoriali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie sprzęt jest bardzo dobrze dobrany :-P jedynie zamieniłbym dysk na Hitachi tak jak radzi KGB :wink:

 

z mojej strony zmieniłbym grafe na X800 :wink: dokladasz NIEWIELE więcej a masz 12 potoków + 256 bit :D

 

p.s. jednak w grach 820 będzie DUŻO słabsza od 3000+, szczególnie po OC, ale grać również sięda ;)

Edytowane przez Miravo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to rzeczywiscie niska cena te 250$ ,AMD za dwa rdzenie kaze sobie sporo placic

rozwaz jeszcze to ze moze za niedlugo dorwiesz jakis program graficzny w 64-bit ,a wtedy podziekujesz Intelowi

no i cos co uszlo bokiem - dwurdzeniowca praktycznie nie podkrecisz ,a Venice zrobisz to prosciutko

sa przypadki 2800-3000MHz ,a 2500MHz to zrobisz od niechcenia i nawet procek nie nagrzeje sie mocniej

2.5GHz z A64 to duza moc ,a uzyskasz ja na kazdej plycie z pci-e bez problemow (nawet takiej najtanszej) zwlaszcza ze widze ze bierzesz pamieci A-DATA ,czyli stac cie na dobre pamieci

 

mysle ze warto wziac pod uwage rowniez ta darmowa moc ,bo to tylko pare ustawien w biosie

 

jedynie zamieniłbym dysk na Hitachi tak jak radzi KGB

wypraszam sobie : Samsung wiecznie zywy

wypraszam sobie podwojnie : mialem IBMa raz (teraz Hitachi sie nazywa :P ) i jak startowal to malo zawalu nie dostawalem

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz Hitachi 80Gb chuczy jak głupi ! kompa prawie wogule nie slychać ale jek to [ciach!]o doczytuje to aż mi się zęby zaciskają ( Te świszczące Talerze !! ) Seagete wiecznie żywy !

A tak pozatym bierz Athlona 64 taniej i wydajniej a naprawde wątpie czy wykorzystasz te dwa rdzenie, a na 939 jast X2 więc z czasem jak stwierdzisz że jest ci to niezbędne do życia to sobie zmienisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KGB nie wiem jak to zrobiles bo w innym temacie na tym forum nikomu sie to nie udało ale prawie przekonałes mnie na AMD i wyjdzie na to ze pewnie jego kupie bo rzeczywiscie lepiej jak teraz wpakuje kase w lepsza grafe a potem jak wyjda tanie masówki dwurdzeniowe amd i beda dobre to sobie kupie bo pewnie wyjda =]

chociaz mi troche szkoda bo naprawde mi sie ten procek spodobal

 

teraz mi pasuje tylko zlozyc dobry sprzet czyli pewnie tak jak slyszalem to x razy :D

AMD Athlon 64 3000+ s939 VENICE i DFI LanParty NF4 Ultra-D s939

i jakas wypasiona grafe która mi zrekompensuje tego procka :D:D:D

i dysk: tyle tych głosów slysze i nie wiem który wybiore :D:D

Edytowane przez Rativel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad DFI bym sie zastanowil... jesli chcesz krecic to owszem... ale tak to czesto sa niewyjasnione problemy, bsody itp. ;) wiec, jesli chcesz tak lajcik proca puscic to bralbym MSI badz Epoxa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz biore tego venice to pasuje go podkrecic dlatego wezme tez mobo dfi tylko jeszcze bede mial prosbe zeby mi ktos z tym pomógł :D:D bo jeszcze nigdy nic nie podkrecałem szczerze mowiac to nawet nie wiem jak to zrobic :D troche slaby jestem jeslic chodzi o sprzet i wogóle o/c :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym proponowal Abita AX8 ,jest na via i ladnie idzie

fsb do 300 bez problemow 1:1 z pamiecia ,brak problemow z obsluga TCCD

wiec jest zapas do 2700MHz spokojnie,a to nie malo

cena kuszaca bo 430pln ,a na SLI to szkoda kasy ,bo tak naprawde kto kupi druga grafe skoro co jakis czas wychodza lepsze pojedyncze (przyklad gf7800 ,a przeciez ciagle cos nowego wychodzi)

 

dyska - do Samsungow jestem przekonany i nikt mi tego nie wybije z glowy - zwlaszcza Seagate ,ktorych juz sporo przemielilem jakos mi nie leza

 

cena tego 820 kusi ,bo to egzotyka ,JA lubie miec taki egzotyczny towar,

stac mnie zeby kupic pentium PRO czy K6-3 z plyta 2mb cache

no ale kupujac kompa za spora kase to niekazdego stac na eksperymenty - szkoda by bylo jakby tylko polowa proca byla wykorzystana :rolleyes: ,a narazie wszystko na to wskazuje

 

 

Miravo

wierzysz w to ze jakikolwiek durdzeniowiec dobrze sie kreci? w ciaglej pracy to potrzebuje praktycznie dwa razy wiecej zasilania ,a tu juz zasilacz i plyta glowna moga stroich fochy (zasilacz zawsze mozna kupic za 1000pln :D ,ale plyte z jej przetwornica ciezko przeskoczyc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz biore tego venice to pasuje go podkrecic dlatego wezme tez mobo dfi tylko jeszcze bede mial prosbe zeby mi ktos z tym pomógł :D:D bo jeszcze nigdy nic nie podkrecałem szczerze mowiac to nawet nie wiem jak to zrobic :D troche slaby jestem jeslic chodzi o sprzet i wogóle o/c :)

1551062[/snapback]

przeczytasz FAQ ,jak czegos nie bedziesz wiedzial to sa topiki o poszczegolnych plytach ,zapytasz kogos z taka sama plyta to ci powie nawet dokladna nazwe zakladki w ktorej bedziesz musial cos zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ma w niedlugim czasie wypuscic odpoweidnik taniego dwurdzeniowca Intela o ktorym tu mowa, AMD nie moze sobie pozwolic na takie roznice cen nawet pomimo faktu ze dwurdzeniowce AMD niszcza dwurdzeniowce Intela, to tylko kwestia czasu, a wlasciwie mocy produkcyjnych ktore sa u AMD nizsze niz u konkurenta.

Proce intela kazdy wie jakie sa, slowem puste Mhz, programy zeby na tym szybko dzialaly musza byc specjalnie pisane na ta platforme, czyli jakis sponsorowany soft, glownie graficzny specjalnie optymalizowany . Slowem nieliczne programy, jednak tak sie sklada ze sa to programy ktore glownie sie uzywa do testow. Na AMD nie trzeba optymalizowac softu zeby dzialal szybko.

 

Jedyna przewaga jaka Intel mial do tej pory nad procami AMD to te pseudo wielowatkowosc(HT), ktora dawala zysk szczegolnie w testach syntetycznych, gdzie celowo sie je pisze tak zeby to mozna bylo pokazac i na sile udowodnic.

W pratkyce tego nawet nie odczujemy, bo tak naprawde na codzien nie uzywamy tak obciazajacych programow w jednej chwili zeby mozna bylo obciazyc nawet najslabsze proce jednordzeniowe a co dopiero te przetaktowane lub po prostu mocniejsze.

 

No ale jak sie cos chce ludzia wciskac, to sie zaczyna odpalac kodowanie filmu, do tego doma 3 dodatkowo a ludzie to łykaja, potem beda odpalac jak beda 4 rdzenie, kodowanie 2 filmow i do tego doma4 i halflifa3 i beda nam wmawiac ze jest to nam niezbende do zycia i codziennej pracy i musimy miec 4 rdzenie.

 

Jednak 2 rdzenie maja jednak swoje uzasadnienie, jako ze w systemie operacyjnym zawsze jest odpalonych pare procesow dzialajacych sobie w tle.

Dzieki HT intel mial ta przewage ze te dodatkowe watki nie obnizaly wydajnosci przy testach jak to ma miejsce w przypadku AMD ktore po prostu musi przelaczac watki, ale wraz z X2 i ten bastion intela padl co pokazuja testy ktore pewnie wszyscy widzieli

Slowem, podobnie jak koledzy uwazam ze intela sie nie oplaca brac, wszystko do niego jest cholernie dorogie, upgradu tez w przyszlosci pewnie nie zrobisz, bo nowe proce intela tradycyjnie beda wymagaly nowej plyty, nowego ramu, nowego chipsetu .... do tego sa wydajniejsze tylko w specydicznych sytuacjach ktore nawet trudno odczuc jesli sie tego nie mierzy z zegarkiem w rece, a do czasu kiedy wielordzeniowosc bedzie miala znaczenie beda juz tanie proce AMD X2 ktore bedziesz mogl sobie spokojnie obsadzic na twoja DFI lan party i ktore jak widac w testach niszcza intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ma w niedlugim czasie wypuscic odpoweidnik taniego dwurdzeniowca Intela o ktorym tu mowa, AMD nie moze sobie pozwolic na takie roznice cen nawet pomimo faktu ze dwurdzeniowce AMD niszcza dwurdzeniowce Intela, to tylko kwestia czasu, a wlasciwie mocy produkcyjnych ktore sa u AMD nizsze niz u konkurenta.

Proce intela kazdy wie jakie sa, slowem puste Mhz, programy zeby na tym szybko dzialaly musza byc specjalnie pisane na ta platforme, czyli jakis sponsorowany soft, glownie graficzny specjalnie optymalizowany . Slowem nieliczne programy, jednak tak sie sklada ze sa to programy ktore glownie sie uzywa do testow. Na AMD nie trzeba optymalizowac softu zeby dzialal szybko.

 

Jedyna przewaga jaka Intel mial do tej pory nad procami AMD to te pseudo wielowatkowosc(HT), ktora dawala zysk szczegolnie w testach syntetycznych, gdzie celowo sie je pisze tak zeby to mozna bylo pokazac i na sile udowodnic.

W pratkyce tego nawet nie odczujemy, bo tak naprawde na codzien nie uzywamy tak obciazajacych programow w jednej chwili zeby mozna bylo obciazyc nawet najslabsze proce jednordzeniowe a co dopiero te przetaktowane lub po prostu mocniejsze.

 

No ale jak sie cos chce ludzia wciskac, to sie zaczyna odpalac kodowanie filmu, do tego doma 3 dodatkowo a ludzie to łykaja, potem beda odpalac jak beda 4 rdzenie, kodowanie 2 filmow i do tego doma4 i halflifa3 i beda nam wmawiac ze jest to nam niezbende do zycia i codziennej pracy i musimy miec 4 rdzenie.

 

Jednak 2 rdzenie maja jednak swoje uzasadnienie, jako ze w systemie operacyjnym zawsze jest odpalonych pare procesow dzialajacych sobie w tle.

Dzieki HT intel mial ta przewage ze te dodatkowe watki nie obnizaly wydajnosci przy testach jak to ma miejsce w przypadku AMD ktore po prostu musi przelaczac watki, ale wraz z X2 i ten bastion intela padl co pokazuja testy ktore pewnie wszyscy widzieli

Slowem, podobnie jak koledzy uwazam ze intela sie nie oplaca brac, wszystko do niego jest cholernie dorogie, upgradu tez w przyszlosci pewnie nie zrobisz, bo nowe proce intela tradycyjnie beda wymagaly nowej plyty, nowego ramu, nowego chipsetu .... do tego sa wydajniejsze tylko w specydicznych sytuacjach ktore nawet trudno odczuc jesli sie tego nie mierzy z zegarkiem w rece, a do czasu kiedy wielordzeniowosc bedzie miala znaczenie  beda juz tanie proce AMD X2 ktore bedziesz mogl sobie spokojnie  obsadzic na twoja DFI lan party i ktore jak widac w testach niszcza intela.

1551153[/snapback]

 

 

no wlasnie czytalismy i nie widzimy gdzie to amd niszczy intela......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...