Skocz do zawartości
ernik

Abit An8 Ultra Vs Dfi Ultra D

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o opinie na temat (szczegolnie) abita

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16985

jakie udalo sie osiagnac stabilne fsb?

 

chce do niej kupic a64 venice 3000+ i puscic na 9x250 max. nie bede extremalnie o/c...

mysle jeszcze o dfi nf4 lan party ultra-d - ale w abice podoba mi sie rozwiazanie chlodzenia chipsetu.

 

czy wentylki na dfi sa faktycznie tak glosne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam jaką płyte wybrać: Dfi nf4 lan party ultra-d czy Abit an8 ultra.

O abicie narazie mało wiadomo, przegladałem instrukcje do płyty, zagraniczne fora i oficjalne forum abita w poszukiwaniu info o zaletach i wadach tej płyty. Oto co znalazłem (porównam takze

do dfi).

 

Abit an8 ultra:

- VCore: Default to +0.35V from default Vcore ( 0.025V increment)

- DDR Voltage(VDimm) : 2.50V - 3.55V ( 0.05V Increment)

- DDR VTT : 1.25V - 1.75V & DDR/2 (0.05V increment)

- Chipset Voltage : 1.50V - 1.80V (0.05V increment)

- Hypertransport Voltage : 1.20V - 1.35V (0.05V increament)

- CPU Reference Voltage : -0.10V to +0.10V (+0.01V increment)

- DDR Reference Voltage : -0.10V to +0.10V (+0.01V increment)

 

Na tej plycie nie jaki dinos22 wyciagnął:

 

UTT : 254MHz 2-2-2-5-2T 3.55V ( 1GB Corsair TwinX1024-3200C2v1.5 )

TCCD : 311MHz 2.5-4-4-8-2T 2.90V

 

abit otes:

 

Przy dobrej wentylacji obudowy (znaczy min. 12 cm fan z tyłu i obudowa big tower)

temp. nie przekracza w stresie 40 stopni C, natomiast przy podkreceniu w stresie wynosi mniej niz 52 C ( 250 MHz), powtarzam z dobra wentylacją. Podobno wymiana pasty miedzy chipsetem a blaszką odprowadzajacą ciepło ( na pewno ) poprawi te wyniki.

 

Bios ( opcje ) :

 

Można ocenić na średniaka, jest mniej ustawień do ramu niz w Dfi, ale można i tak podkrecić do 9x250 spokojnie, jakoś te ustawieni nie przeszkadzają. Szczególnie czesc biosu odwiedzialna za sterowanie wiatraczkami jest super.

Reszta tak jak w innych biosach innych producentów ( standard)

 

Wady:

 

- Konstrukcyjne:

irytujace połozenie gniazda Floppy (dyskietki) i gniazda dla linii 12 v , ułozenie pamieci ram ( znaczy 1 i 2, moga byc kłopoty z chłodzeniem) ale jakoś można przeboleć to.

( w dfi tego problemu nie ma)

- Bios:

zawyżone temp. o 15 -10 C w spoczynku i stresie Cpu, chipsetu, płyty.

( Dfi też zawyża ale nie tak mocno)

to chyba na jbradziej irytujący z Command Rate: nie można ustawić na 1T niezaleznei od pamieci jakiś sie używa jest to poprostu wada biosu, niewystepuje tylko z A64 na rdzeniu Clawhammer. Gdy sie ustawi na 1T komp sie resetuje. Na 2t komp jest w 100 % stabilny.

 

Zalety:

- dobra zintegrowana dzwiekówka 8.1 ( u dfi :lol: , powiedzmy se szczerze ten karajan jest do bani... a moze sie myle nowy bios cos pomógł ?)

- wydajne pasywne chłodzenie ( MUSI BYĆ DOBRA WENTYLACJA OBUDOWY)

- Stabilność

- dobra do oc ( nie extremalnego)

- Guru ( sterowanie wiatraczkami)

- mniej problemów na poczatku niż z dfi

- japońskie no te capacitors( kurna jak to sie po polsku nazywało, takei łątwe słowo i zapomiałem... :P )

 

Problemy z temp. i 1t mają rozwiązać nowe biosy. Asus i Dfi też miały przecież problemy "wieku dzieciecego" . Dfi jest juz dobre 4 mieciące w sprzedaży, najnowsze biosy rozwiązały wiekszośc problemów z biosem tej płyty. U Abita będzie zapewne podobnie rozwiążą problem z 1T, tempami, i inymi mały mi bugami (np. nie zamamietuje ustawień HTT po nagłym resecie kompa spowodowanym ustawieniami w biosie ) biosu i dodadza jescze moze now ustawienia pod ram :)

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Wiatraczek na NB DFI nf4 lan party jest głośny, ale mozna obniżyć jesgo predkośc obrotową w biosie ( zmniejszy nie znaczenie) lub wymienić na zalmana ( dokładniej jest to opisane w topicu o Dfi ).

 

Podsumowując polecam Ci Dfi, ponieważ płyta jest juz długo na rynku, dużo ludzi ją ma, problemy są znae i wiekszość jest rozwiązana, dif lepsza od abita do oc, jak waitraczek na NB wymienisz bedziesz miał takiego otesa :D .

Ja osobiście jeszcze poczekam jak bedzie z nowym biosem pod abita... Jednak te wady biosu nie przeszkadzaj w codziennym uzytkowaniu kompa sie uruchomi tylko mniejsza wydajnośc bedzie i ograniczone oc ... narazie ja poczekam na new bios... ja sie nei doczekam to biorę DFI !!!

 

Abita i dfi znalazłem najtaniej na www.imperium.net.pl ( tam jest wszystko tanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...