Skocz do zawartości
tanx

Msi Neo2 Nf.3 Agp Vs Dfi Lanparty Nf.3 Agp

Ktora z nich lepsza do OC ale takze mniej porblematyczna tzn czy nie ma porblemow ze startem itp.  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktora z nich lepsza do OC ale takze mniej porblematyczna tzn czy nie ma porblemow ze startem itp.

    • MSI neo2
      15
    • DFI LanParty
      21


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też niedługo DFI.

A nowy rev. płyty niewychodzi. Wyszła tasama rewizja tylko że niema jednego kondensatorka kótry odpowiadał za napięcia. Ale i do regulacj na starszej mobo z tym czyść da się załapać jak to trzeba zrobić :)

No ewentualnie Epox mnie kusi ponieważ ma zasilanie mem z 5V. I można zrobić moda żeby pamięci były zasilane 3.5V może nawet więcej nieczytałem tego. A więc windondy i robota :)

Ale znów wiele TCCD z tym mobo się gryzie gryza się Hynixy, dual jest bardzo wymagający :| :? To mi sie w tym mobo niepodoba :|

Żeby na DFi wyszedł mod vmem tak gdzies do 3,5V ale było by lajtowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz gościu?? :?  Dobrze się czujesz?? DFI nieobsługuje DUALA?? Hehe dobre. Co dziś jadłeś chyba Ci zaszkodziło :)

1577484[/snapback]

Zaczekaj żeby nie było to powiedzmi mówisz o DFI na platformie 939 to się zgodze obsługuje dual ale na 754 nie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały temat o 939 to po co wylatujesz z 754 ?! O to nie płyta ma Duala tylko procesor go obsługuje…

 

 

Co do mobo ja bym brał DFI poprawili już wiele i działa jak powinna choć z drugiej strony na twoim miejscu zastanowił bym się nad przesiadka na PCI-E prędzej czy później będzie trzeba a jak zmieniasz teraz części to lepiej mieć to już „z głowy” i za to przy wyborze płyt na NF4 nie ma już takiego dylematu bo tylko DFI pozostaje na palcu boju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały temat o 939 to po co wylatujesz z 754 ?! O to nie płyta ma Duala tylko procesor go obsługuje…

Co do mobo ja bym brał DFI poprawili już wiele i działa jak powinna choć z drugiej strony na twoim miejscu zastanowił bym się nad przesiadka na PCI-E prędzej czy później będzie trzeba a jak zmieniasz teraz części to lepiej mieć to już „z głowy” i za to przy wyborze płyt na NF4 nie ma już takiego dylematu bo tylko DFI pozostaje na palcu boju ;)

1577627[/snapback]

hehe - Abit probuje sie przebic z Fatality :rolleyes: -cenowo podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały temat o 939 to po co wylatujesz z 754 ?! O to nie płyta ma Duala tylko procesor go obsługuje…

Co do mobo ja bym brał DFI poprawili już wiele i działa jak powinna choć z drugiej strony na twoim miejscu zastanowił bym się nad przesiadka na PCI-E prędzej czy później będzie trzeba a jak zmieniasz teraz części to lepiej mieć to już „z głowy” i za to przy wyborze płyt na NF4 nie ma już takiego dylematu bo tylko DFI pozostaje na palcu boju ;)

No właśnie skoro nie ma wyboru na nf4 to sądzę, że nie warto się przesiedać!

 

a co do mobo ja bym nadal radził MSI, bo IMO jest to bardzo dobra płyta główna i ja z nią nie miałem większych problemów... ;-)

 

ps. niech jeszcze więcej osób pogłosuje i powypowiada się o płytach tych nawet ich nie mając :mur: (tyczy się szczególnie chwalenia DFI... :mellow: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obie sa dobre.Oczywiscie jesli uzywasz kompa do czegos wiecej niz dlubanie w biosie/SuperPi/3d marki. Z tym 6800le@GT to bym uwazal(po kilku miesiacach dlubania dojdziesz do tego ze zmodowny kreci sie ledwo co, jak wszyscy zreszta). Ja rowniez pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mobo ja bym brał DFI poprawili już wiele i działa jak powinna choć z drugiej strony na twoim miejscu zastanowił bym się nad przesiadka na PCI-E prędzej czy później będzie trzeba a jak zmieniasz teraz części to lepiej mieć to już „z głowy” i za to przy wyborze płyt na NF4 nie ma już takiego dylematu bo tylko DFI pozostaje na palcu boju ;)

1577627[/snapback]

Przesiadka na DFI ( jezeli to do mnie bylo, bo sadze ze tworca topiku juz wybral ) kosztuje dodatkowo ~1300zl za karte (X800XL) bo nie bede sie przesiadal raczej z Radka 9800XT na 6600GT. Niby niewiele ale w sierpniu musze jeszcze ubezpieczyc samochod/ przeglad <_< i kilka tysiakow wypadnie z portfela i wlasnie o to chodzi......

 

Nie wspominajac ze radek 9800XT to jeszcze calkiem dobra karta, GTA:SA w 1280x1024 chodzi piknie w High :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZemu tak wychwalacie to DFI s939 AGP? Ta płyta jedzie na opinii swoich lepszych braci. Moim zdaniem to towar nie wart zainteresowania. Przynajmniej do czasu nowej rewizji. W czym jest niby lepsza od MSI? Bo napewno nie w OC. A problemów więcej niż z płytą Microstara. MSI mam już długo i jak do tej pory nie było żadnego problemu z winy płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZemu tak wychwalacie to DFI s939 AGP? Ta płyta jedzie na opinii swoich lepszych braci. Moim zdaniem to towar nie wart zainteresowania. Przynajmniej do czasu nowej rewizji. W czym jest niby lepsza od MSI? Bo napewno nie w OC. A problemów więcej niż z płytą Microstara. MSI mam już długo i jak do tej pory nie było żadnego problemu z winy płyty.

1577837[/snapback]

nowej rev narazie nie bedzie, przynajmniej Nancy nic o niej nie wiem, wypuscili za to ulepszona wrsje po drobnych modyfikacjach ( zapewne chodzilo jej o ten rezystorek czy kondziorek )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowej rev narazie nie bedzie, przynajmniej Nancy nic o niej nie wiem, wypuscili za to ulepszona wrsje po drobnych modyfikacjach ( zapewne chodzilo jej o ten rezystorek czy kondziorek )

1577848[/snapback]

no dobrze, zatem mamy "ulepszoną" wersję. Ale czy ktoś przetestował to DFI pod kątem OC? Czy tylko ludzie chwalicie, bo DFI Street poczytaliście /or/ macie inne DFI?

 

Przecież płyty główne z różnymi chipsetami to zupełnie co innego. MSI na kt333 nie było dobre, zaś na NF3 jest super. Nie wiem jak z NF4, bo nie miałem, ale kumpel się jakoś nie skarżył na nią.

DFI na NF4 praktycznie nie ma konkurencji. Na NF3 to zupełnie co innego, to nie jest ta sama mobo co NF2 czy NF4. Wcale nie musi być tak pięknie.... :?

 

Dobra to i tak nie ma sensu. Kup co chcesz. Jak kupisz MSI to prawdopodobnie będziesz zadowolny. Jak kupisz DFI to albo będziesz również zadowolony, albo przybędzie dodatkowej osoby która liczyła na coś więcej...

 

pzdr ngm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, zatem mamy "ulepszoną" wersję. Ale czy ktoś przetestował to DFI pod kątem OC? Czy tylko ludzie chwalicie, bo DFI Street poczytaliście /or/ macie inne DFI?

 

Przecież płyty główne z różnymi chipsetami to zupełnie co innego. MSI na kt333 nie było dobre, zaś na NF3 jest super. Nie wiem jak z NF4, bo nie miałem, ale kumpel się jakoś nie skarżył na nią.

DFI na NF4 praktycznie nie ma konkurencji. Na NF3 to zupełnie co innego, to nie jest ta sama mobo co NF2 czy NF4. Wcale nie musi być tak pięknie.... :?

 

Dobra to i tak nie ma sensu. Kup co chcesz. Jak kupisz MSI to prawdopodobnie będziesz zadowolny. Jak kupisz DFI to albo będziesz również zadowolony, albo przybędzie dodatkowej osoby która liczyła na coś więcej...

 

pzdr ngm

1578064[/snapback]

enigma_pl ja wcale nie wychwalam DFI, nie wiem jak te plyty sie sprawują. Z MSI mialem stycznosc ale to bylo mobo z s754 a nie 939 wiec tez nie wiem.

 

Wiem ze obie plyty sa super ale chce oszczedzic sobie klopotów.... rozumiesz chyba o co mi chodzi?

 

Powiem wam wiecej, DFI nie podoba mi sie z wygladu :wink: jakos tak wyglada.... ..

 

Jeszcze jdna sprawa, kupmel prowadzacy sklep komp. powiedzaial mi ze hurtownia w ktorej kupuje sprzet wycofala sie z MSI bo wiele mobo wracalo na serwis,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma_pl ja wcale nie wychwalam DFI, nie wiem jak te plyty sie sprawują. Z MSI mialem stycznosc ale to bylo mobo z s754 a nie 939 wiec tez nie wiem.

 

Wiem ze obie plyty sa super ale chce oszczedzic sobie klopotów.... rozumiesz chyba o co mi chodzi?

 

Powiem wam wiecej, DFI nie podoba mi sie z wygladu  :wink:  jakos tak wyglada.... ..

 

Jeszcze jdna sprawa, kupmel prowadzacy sklep komp. powiedzaial mi ze hurtownia w ktorej kupuje sprzet wycofala sie z MSI bo wiele mobo wracalo na serwis,.

1578075[/snapback]

Ale ja napisałem "ludzie chwalicie" i nawet nie o Tobie wtedy myślałem ;-)

 

Rozumiem, że chcesz wybrać tą płytę główną z którą nie będziesz miał niepotrzebnych kłopotów. W sumie i ja również i tym się kierowałem przy wyborze płyty głównej :)

 

Wygląd? Dla mnie to dodatek (choć nie mówię, że mało ważny). Wiadome, że i tak DFI i MSI o wiele lepiej się prezentują niż Asus/Epox :D

 

A kumpel nie mówił na jakich chipsetach były głównie te mobo wracające na serwis? :huh:

Cóż może tylko ja trafiłem na MSI K8N Neo2 Plat które nie stwarza problemów! :D :D :D

 

pozdro i życzę dobrego wyboru ngm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kumpel nie mówił na jakich chipsetach były głównie te mobo wracające na serwis?  :huh:

 

1578277[/snapback]

nie mowil, bo sie nie pytalem :wink: zapytam sie jak bede go nastepnym razem widzial, teraz ma urlop :rolleyes:

 

Co do plytki, po glebszej rozmowie z posiadaczem neo2 zdecydowalem sie wlasnie na nia. Głowny powod, ktory zadecydowal, ze wlasnie ja wybralem? Sprzed ktory bedzie na niej pracowal nie "gryzie" sie z mobo :D a wiec prosciej mowiac mniej potencjalnych problemow . Co do DFI... jak bede kupowal pltyke na nf4 to napewno bedzie to DFI, ale z nf3 to kompletnie co innego :)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravo :D Bart17 całkowicie merytoryczna wypowiedź. Tak trzymać :)

Tu nie chodzi o ranking firm ale konkretny model płyty.

 

MSI z pamiątkami na 300MHz lub wyżej przy 1T jest gorsza od DFI z pamiątkami na max 260-270MHz z 1T.

Każdy kto myśli o wydajności zapewne weźmie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra

skoro maja sie wypowiadac tylko ludzie majacy stycznosc to JA mialem stycznosc z MSI K8N Neo2 Platinium i nie kupilbym tej plyty za caloksztalt

oczywiscie raz juz byla w serwisie ,bo nie chciala wstac o jeden raz za mocno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra

skoro maja sie wypowiadac tylko ludzie majacy stycznosc to JA mialem stycznosc z MSI K8N Neo2 Platinium i nie kupilbym tej plyty za caloksztalt

oczywiscie raz juz byla w serwisie ,bo nie chciala wstac o jeden raz za mocno :D

No i takie opinie są najlepsze ;-) Miał mobo więc ma prawo odradzać.

 

DFI są najlepsze o czym tu gadać...

Giertych też mówi, że jego partia jest najlepsza i że koniec z korupcją i kradzieżą przez polityków "złotówek"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie skoro nie ma wyboru na nf4 to sądzę, że nie warto się przesiedać!

 

a co do mobo ja bym nadal radził MSI, bo IMO jest to bardzo dobra płyta główna i ja z nią nie miałem większych problemów... ;-)

 

ps. niech jeszcze więcej osób pogłosuje i powypowiada się o płytach tych nawet ich nie mając :mur: (tyczy się szczególnie chwalenia DFI... :mellow: )

1577768[/snapback]

Nie to już parodia, uważasz że skoro na NF4 najlepszą mobo jest DFI NF4 to nie warto się przesiadać bo nie ma wyboru ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to już parodia, uważasz że skoro na NF4 najlepszą mobo jest DFI NF4 to nie warto się przesiadać bo nie ma wyboru ?!

Uważam, że jeżeli ktoś nie ma zbędnych kilku tysięcy złotych to nie warto się przesiadać. Zmiana na NF4 wiąże się ze zmianą grafiki. PCI-e jest lepsze praktycznie tylko możliwością SLI. Karty AGP i PCI-e są porównywalne i różnice w wydajności są mniejsze od błędu pomiarowego praktycznie.

 

Na NF4 liczy się praktycznie tylko DFI itego nie mogę Ci zaprzeczyć... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu źle cię zrozumiałem bo uznałem że skoro np. MSI na NF4 „dostaje” od DFI NF4 (tylko przykład) to nie warto się przesiadać. Co do ceny to cóż za tanie to, to nie jest…

 

Choć jak już pisałem wcześniej na PCI-E będzie trzeba się przesiąść prędzej czy później wiec osobiście uważam że jak i tak zmienia się już pól komputera to lepiej mieć to już „z głowy” niż za jakieś kilka miesięcy zaś zmieniać połowę części, bo jak wiadomo zmiany na raty nigdy tanio nie wychodzą w ogólnym rozrachunku.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć jak już pisałem wcześniej na PCI-E będzie trzeba się przesiąść prędzej czy później wiec osobiście uważam że jak i tak zmienia się już pól komputera to lepiej mieć to już „z głowy” niż za jakieś kilka miesięcy zaś zmieniać połowę części, bo jak wiadomo zmiany na raty nigdy tanio nie wychodzą w ogólnym rozrachunku.

Ja zmieniłem proca i mobo (bo tylko na to było mnie stać) ;-) Grafikę mam GF4Ti4200 na agp i narazie mi wystarcza. Jak będzie mi słabo chodziło to przecież zawsze mogę kupić 6800 ultra na agp, która jest naprawdę porzadną kartą. Także np u mnie zmiana na pci-e będzie raczej za 2-3 lata ;-)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DFI-Street są ludzie, którzy przesiedli się z MSI i nie narzekają, nawet pomimo 2T. Proc się lepiej kręci, a bugi są tylko w biosie, a nie na samej mobo. Moje osiągi w sigu.

1579508[/snapback]

Kpisz czy o droge pytasz? Widac, ze o a64 pojecia nie masz (taa, udalo ci sie podkrecic proca ale co z tego) jak twierdzisz, ze roznica miedzy 1T a 2T na ddr nie jest znaczaca... ona faktycznie nie jest znaczaca, jest KOLOSALNA. Koniec, kropka. Naturlanie, te kilka % performance mniej to nie dramat, ale wlasnie po to kupuje sie mobo,psu,ram itp pod o/c by osiagnac max ze swoich maszyn, a dfi na dzien dobry kaze nam grac w 2 lidze robiac problemy z 1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kpisz czy o droge pytasz? Widac, ze o a64 pojecia nie masz (taa, udalo ci sie podkrecic proca ale co z tego) jak twierdzisz, ze roznica miedzy 1T a 2T na ddr nie jest znaczaca... ona faktycznie nie jest znaczaca, jest KOLOSALNA. Koniec, kropka. Naturlanie, te kilka % performance mniej to nie dramat, ale wlasnie po to kupuje sie mobo,psu,ram itp pod o/c by osiagnac max ze swoich maszyn, a dfi na dzien dobry kaze nam grac w 2 lidze robiac problemy z 1T.

ale co z tego, że masz problemy z 1T, jak masz De eF I !! Tylko to się liczy (dla niektórych...)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DFI-Street są ludzie, którzy przesiedli się z MSI i nie narzekają, nawet pomimo 2T. Proc się lepiej kręci, a bugi są tylko w biosie, a nie na samej mobo. Moje osiągi w sigu.

1579508[/snapback]

Odpal sobie na jakiejkolwiek plycie (a64 ofkorz ) pamiatki w 1T a potem w 2T i porownaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niektórym DFI NF3 myli się z DFI NF4 widocznie…

Nie no kiedyś (nf2 np.) też sądziłęm, że posiadanie DFI to jest lans :P

Na NF4 posiadanie DFI to jest najlepsze wyjście.

Na NF3 jedynie ładny laminat i sloty UV, nic więcej ciekawego i godnego uwagi, wręcz mógłbym rzecz, że powód do zmartwień posiadanie DFI NF3 939... ;-) :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...