Skocz do zawartości
tanx

Msi Neo2 Nf.3 Agp Vs Dfi Lanparty Nf.3 Agp

Ktora z nich lepsza do OC ale takze mniej porblematyczna tzn czy nie ma porblemow ze startem itp.  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktora z nich lepsza do OC ale takze mniej porblematyczna tzn czy nie ma porblemow ze startem itp.

    • MSI neo2
      15
    • DFI LanParty
      21


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wyczytałem, że to są dwie najlepsze płytki na nf.3 z agp. Którą jednak byście polecili??

Głównie mi chodzi o oc, jednak chcę żaby płytka była bezproblemowa , tzn żadnych failstartów, żadnych niebieskich ekrtanów błedu, oczwyiście po podkreceniu też!!! Więc co mam wybrać, bo` w opiniach o obu płytach słyszałem że są z nią błędy!! Na taki spzręcie będzie działała i bedę ją podkręcał:

A64 3000+ venice + pentagram 80cu

2X512mb kingmax hardcore 500mhz + radiatorki

asus 6800LE@GT 16/6 + zalman vf700cu

logic 400w

Będę podrkęcał głównie grafe ale ram i porcka też napewno!!!!

Pozdrawiam i czekam na opinie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio wyczytałem, że to są dwie najlepsze płytki na nf.3 z agp. Którą jednak byście polecili??

Głównie mi chodzi o oc, jednak chcę żaby płytka była bezproblemowa , tzn żadnych failstartów, żadnych niebieskich ekrtanów błedu, oczwyiście po podkreceniu też!!! Więc co mam wybrać, bo` w opiniach o obu płytach słyszałem że są z nią błędy!! Na taki spzręcie będzie działała i bedę ją podkręcał:

A64 3000+ venice + pentagram 80cu

2X512mb kingmax hardcore 500mhz + radiatorki

asus 6800LE@GT 16/6 + zalman vf700cu

logic 400w

Będę podrkęcał głównie grafe ale ram i porcka też napewno!!!!

Pozdrawiam i czekam na opinie:)

1550708[/snapback]

 

DFi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę że dfi, ale czy nie bede nial zadnych problemow s raid czy z bootwaniem itp. bardzo lubie oc i tuning jednak komputer tez uzywam do pracy i musi byc niezawodny czy ta plyta bedzie niezawdona, do posiadaczy jakie mieliscie jesli w ogole mieliscie z nia porblemy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio wyczytałem, że to są dwie najlepsze płytki na nf.3 z agp. Którą jednak byście polecili??

Głównie mi chodzi o oc, jednak chcę żaby płytka była bezproblemowa , tzn żadnych failstartów, żadnych niebieskich ekrtanów błedu, oczwyiście po podkreceniu też!!! Więc co mam wybrać, bo` w opiniach o obu płytach słyszałem że są z nią błędy!! Na taki spzręcie będzie działała i bedę ją podkręcał:

A64 3000+ venice + pentagram 80cu

2X512mb kingmax hardcore 500mhz + radiatorki

asus 6800LE@GT 16/6 + zalman vf700cu

logic 400w

Będę podrkęcał głównie grafe ale ram i porcka też napewno!!!!

Pozdrawiam i czekam na opinie:)

1550708[/snapback]

MSI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogule czytaliscie temat o tej DFI Ultra-D NF3 na agp ?? bo chyba nie bardzo i polecacia ja bo tak wam sie podoba , co za brak wiedzy ...

dfi ma problem z praca na 1T z ramem co dziwne kontroler jest w procu ale memki nie chca czesto isc na 1T , wiec pomysl czy wolicz DFI i 2T dla mem czy MSI i 1T , na dfi masz na mem 3.2V a na msi tylko 2.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ale któa z tych płyt jest bardziej niezawodna??

Z tego co wyszytałem to DFI jest lepsze do OC

Jaka jest różnica między 1T a 2T??:]

Wiele osób pisało, ze mają mnustwo porblemów z MSI, czy to jest prawda, piszą że MSI jest niezawodna czy nie??i czy taskie porblemy jak opisane poweyżej nie występują w płytce DFI??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI :) , między 2T a 1t , JEST BARDZO DUŻA RÓŻNICA W przepustwości pamięci, mam MSI czytałam równierz o DFI i po opiniach, ciesze się że nie wymieniłam na DFI aczkolwiek bugiem w MSI jest małe napięcie na pamięci 2.85V , ale od czego jest vmod :P ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli widzę podpowiadacie mi żeby ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> MSI tylko powiedzcie mi po kilka razy się już pytałem JAK TO JEST Z ICH NIEZAWODNOŚCIĄ, JAKIE WYSTĘPUJĄ PROBLENY, bo jakże dużo osób pisała, że ta płyta to same porblemy i już 3 odbierają z servisu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci radze EPOXA 9NDA3J/3+

 

MSI z tego co wiem jest baaarrdzzoo problemowa..jesli sie nie myle to jonathan mial z nia jazdy..jest wybredna co do zasilaczy (np. na moim Antecu ponoc poprawnie nie startuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten epox jest bezawaryjny??

I czy na nim tez dobrze sobie sprzęt podkręcę??

lukk masz prawie taki san sprzęt jak ja będę mieć, poweidz jak ci działa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to te trzy wymienione płyty są najlepsze, ale ja jako użytkownik dfi ją polecam, dlatego że oc najlepsze, biosy super (możliwosc stosowania procków mobilnych, więcej dzielników dla pamięci), wygląd bajka no i komponenty (kondesatory itp.), nie mam żadnych problemów z pracą na 1T przy dwóch kostkach dwustonnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to te trzy wymienione płyty są najlepsze, ale ja jako użytkownik dfi ją polecam, dlatego że oc najlepsze, biosy super (możliwosc stosowania procków mobilnych, więcej dzielników dla pamięci), wygląd bajka no i komponenty (kondesatory itp.), nie mam żadnych problemów z pracą na 1T przy dwóch kostkach dwustonnych

1551350[/snapback]

heh tak szefie tylko ze Ty mowisz o plycie pod s 754 na nf3 GB a nie o tej plycie o ktorej jest mowa w topicu czyli dfi pod s939 na nf3 Ultra :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno DFI ma wypuścić nową rewizję tej płyty, czyli biosem nie da się zlikwidować wszystkich bugów jak chcesz to czekaj a jeżeli nie to bierz MSI albo Epoxa. Ja na swoją nie nażekam na codzień fsb 295x9 stabilnie i bez niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten epox jest bezawaryjny??

I czy na nim tez dobrze sobie sprzęt podkręcę??

lukk masz prawie taki san sprzęt jak ja będę mieć, poweidz jak ci działa??

1551293[/snapback]

działa bardzo ladnie..jak widzisz procek podkręcony ładnie (2700MHz to dla mnie ładnie i jednocześnie "wyznacznik" ze plyta nie ma problemów..tzn idzie tez na HTT 305 ale juz potzrebuje 0,05V wiecej wiec sie nie opyla...procka nie mam selekta i dlatego idzie tylko/aż 9x300..nie sądze aby były problemy z wyższymi HTT na Epoxach..sam odpalilem 8x333 i chodziło ładnie w SP2004

 

JEDYNE co może cis spotkać to freezy w grach :/ (oczywiscie podstawa to WYŁĄCZENIE fast writes)...6800 lubią się gryźć z nf3..no ale to juz niezaleznie czy Epox czy MSI itp (chociaz najwiecej sie naczytałem o freezach na MSI..moze przypadek tylko ale..)

 

weź po uwage tez ze do MSI jest od ch.... Biosow :/ a do Epoxa na razie wyszly 3..z tego wynika ze wszytsko ludziom śmiga

 

aha i na koniec!!! czasem nie pchaj sie Hynixami na Epoxa..nieudany duet..sam mialem i potwierdzam <_<

 

DFI bardzo fajne..sam bym chcial..ale cos widac ze sie nie postarali..jesli ma wyjsc nowa rewizja plyty..wiec bym sie w DFI nie pchał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogule czytaliscie temat o tej DFI Ultra-D NF3 na agp ?? bo chyba nie bardzo i polecacia ja bo tak wam sie podoba , co za brak wiedzy ...

dfi ma problem z praca na 1T z ramem co dziwne kontroler jest w procu ale memki nie chca czesto isc na 1T , wiec pomysl czy wolicz DFI i 2T dla mem czy MSI i 1T , na dfi masz na mem 3.2V a na msi tylko 2.8V

1550975[/snapback]

U mnie bezproblemowo chodzi na 1T... może na tym pierwszym biosie były problemy, ale ja nie zauważyłem żadnych... no może za głośny wentyl na chipsecie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEDYNE co może cis spotkać to freezy w grach :/ (oczywiscie podstawa to WYŁĄCZENIE fast writes)...6800 lubią się gryźć z nf3..no ale to juz niezaleznie czy Epox czy MSI itp (chociaz najwiecej sie naczytałem o freezach na MSI..moze przypadek tylko ale..)

 

weź po uwage tez ze do MSI jest od ch.... Biosow :/ a do Epoxa na razie wyszly 3..z tego wynika ze wszytsko ludziom śmiga

omg :mur:

dlatego, że jest mało biosów to znaczy, że wszystko ludziom śmiga dobrze?! :blink: n/c

 

biosów do MSI jest dużo, a to znaczy, że możesz wybierać spośród wielu i znaleźć sobie odpowiedni dla siebie.

 

to że 6800 się gryzą to nie tylko na MSI. a najwięcej się nacytałeś o MSI, bo grono ludzi wybiera tą porządną płytę a nie pchają się w słąbego epoxa...

 

DFI - IMO klapa i tyle... przynajmniej narazie... JAk je kupisz to będzie chociaż jedną osobę więcej na forum która będzie wypisywała o błędach, bug-ach... ;-)

 

wg mnie MSI jest najlepsze na 939 z AGP i narazie żadna jej płyta główna w tym nie zagraża...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI z tego co wiem jest baaarrdzzoo problemowa..jesli sie nie myle to jonathan mial z nia jazdy..jest wybredna co do zasilaczy (np. na moim Antecu ponoc poprawnie nie startuje)

Ja żadnych problemow z moim zasilaczem ( patrz sygnaturka poniżej ) i plyta nie mam. Zwykła plota lub pojedynczy przypadek.

Pozdro.

Edytowane przez Overclocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bezproblemowo chodzi na 1T... może na tym pierwszym biosie były problemy, ale ja nie zauważyłem żadnych... no może za głośny wentyl na chipsecie  :wink:

1551823[/snapback]

to ze tobie jednemu sie trafila taka dfi co pracuje z 1t z memkami to masz szczescie , wejdz na dfi street do tematu o dfi nf3 ultra-d to sie zalamiesz ile ona ma bagow i ile ludzi ma z nia roznorakie problemy , dlatego wlasnie dfi ma wypuscic nowa rewizje tej plyty i tak jak ktos wyzej napisal sam bios wiele bledow nie poprawi , w kazdym badz razie zostaje tylko MSI i Epox , z doswiadczenia wiem ze chcac zrobic na MSI Vmoda na mem trzeba ciac sciezki na pcb , w epoxie Vmod na mem jest banalnie prosty i jego zrobienie zajelo mi 5minut , w temacie o epoxie jest to poakzane i cale szczescie ze epox zrobil Vdim z lini 5V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze tobie jednemu sie trafila taka dfi co pracuje z 1t z memkami to masz szczescie , wejdz na dfi street do tematu o dfi nf3 ultra-d to sie zalamiesz ile ona ma bagow i ile ludzi ma z nia roznorakie problemy , dlatego wlasnie dfi ma wypuscic nowa rewizje tej plyty i tak jak ktos wyzej napisal sam bios wiele bledow nie poprawi , w kazdym badz razie zostaje tylko MSI i Epox , z doswiadczenia wiem ze chcac zrobic na MSI Vmoda na mem trzeba ciac sciezki na pcb , w epoxie Vmod na mem jest banalnie prosty i jego zrobienie zajelo mi 5minut , w temacie o epoxie jest to poakzane i cale szczescie ze epox zrobil Vdim z lini 5V :)

1551951[/snapback]

Rany... może ludzie mają problemy z tą płytą, ale minął dopiero MIESIĄC od premiery... Ja nie będe pisał która lepsza, czy DFI czy MSI. Obydwie firmy produkują dobre płyty i mówienie: ta jest super, a ta do doopy jest bez sensu, bo każdy mówi swoje :wink: Gdybym nie kupił DFI, to kupiłbym MSI. Kupiłem tą i nie żałuję. Pzdr. Edytowane przez michal_aniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J raczej jakiś vmodow itp. nie będe robił, bo jeszce się za bardzo nie znam, jedyne kombinowanie to zmiana fsb mnożników napięc i timingów ramu, może zmiana biosa od czasu do czasu, ale z doświadczenia wiem, że to i tak błędów nie usuwa, więc do tego co ja będę podkręcał to która lepsza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przemyslalem sobie, przejzalem opinie i wybralem epoxa, po pierwsze kosztuje poniżej 400 gdy innne tę granice przekraczaja, nie ma z nia porblemow ze startami itp i ma w miare dobre oc, dobrze wybrałem waszym zdaniem

 

PS mam pytanie z ciekawosci, jesli porcek amd64 venice jest podkrecony z 1,8ghz na 2,8ghz to ile on ma w + bo ja sie przyzwyczailem do wartosci jakie sa w intelu, czy kiedys byly w amd??:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg  :mur:

dlatego, że jest mało biosów to znaczy, że wszystko ludziom śmiga dobrze?! :blink: n/c

 

biosów do MSI jest dużo, a to znaczy, że możesz wybierać spośród wielu i znaleźć sobie odpowiedni dla siebie.

 

to że 6800 się gryzą to nie tylko na MSI. a najwięcej się nacytałeś o MSI, bo grono ludzi wybiera tą porządną płytę a nie pchają się w słąbego epoxa...

 

wg mnie MSI jest najlepsze na 939 z AGP i narazie żadna jej płyta główna w tym nie zagraża...

 

pzdr

1551881[/snapback]

mmm ale przyjemność!!! grzebać w 100 biosach i wybrac odpowiedni..nie no super..ja wole miec najaktualniejszy EPOXOWY i zeby mi wszystko śmigało..jakos w temacie o Epoxach nikt nie ma jakichs WIELKICH problemow (no dobra hyny+Epox) a "u Was" o MSI?? ciagle jakies jazdy

 

MSI lepsze od Epoxa nie no normalnie beka..weź sie puknij w czółko...Epox juz dawno (jeszce za czasow Athlonow XP) wyrobil sobie odpowiednią markę..na czym ludzie wtedy krecili?? TYLKO na Epoxach..a MSI?? nie powiem dobrz firma ale bez zachwytów..nie low end ale tez troche ponad tym..

 

nastepna sprawa..DEBILNE ułozenie slotów w MSI przez co socket jest obnizony..nie kazde chlodzenie wejdzie

 

Witam, przemyslalem sobie, przejzalem opinie i wybralem epoxa, po pierwsze kosztuje poniżej 400 gdy innne tę granice przekraczaja, nie ma z nia porblemow ze startami itp i ma w miare dobre oc, dobrze wybrałem waszym zdaniem

 

PS mam pytanie z ciekawosci, jesli porcek amd64 venice jest podkrecony z 1,8ghz na 2,8ghz to ile on ma w + bo ja sie przyzwyczailem do wartosci jakie sa w intelu, czy kiedys byly w amd??:D

1552521[/snapback]

i bardzo dobrze..napewno bedziesz zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox juz dawno (jeszce za czasow Athlonow XP) wyrobil sobie odpowiednią markę..na czym ludzie wtedy krecili?? TYLKO na Epoxach..

Nie TYLKO na Epoxach. Tu raczej (Athlony XP) dominowal (i chyba wciaż dominuje) Abit ze swoim NF7-S 2.0.

Edytowane przez Overclocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie TYLKO na Epoxach. Tu raczej (Athlony XP) dominowal (i chyba wciaż dominuje) Abit ze swoim NF7-S 2.0.

1552781[/snapback]

widać mało czytałes wtedy jeszcze..wiadomo ze abit nf 7 jest THE BEST!!! ale ja mowie o czasach KT 266A i KT333;] a nforce 2 to "niedawna" historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmm ale przyjemność!!! grzebać w 100 biosach i wybrac odpowiedni..nie no super..ja wole miec najaktualniejszy EPOXOWY i zeby mi wszystko śmigało..jakos w temacie o Epoxach nikt nie ma jakichs WIELKICH problemow (no dobra hyny+Epox) a "u Was" o MSI?? ciagle jakies jazdy

 

MSI lepsze od Epoxa nie no normalnie beka..weź sie puknij w czółko...Epox juz dawno (jeszce za czasow Athlonow XP) wyrobil sobie odpowiednią markę..na czym ludzie wtedy krecili?? TYLKO na Epoxach..a MSI?? nie powiem dobrz firma ale bez zachwytów..nie low end ale tez troche ponad tym..

 

nastepna sprawa..DEBILNE ułozenie slotów w MSI przez co socket jest obnizony..nie kazde chlodzenie wejdzie

lol... najaktualniejszy bios to sobie ściągniesz z LiveUpdate. 3 razy klikniesz i wszystko samo się zrobi. Tylko czy aby napewno bios od producenta zawsze jest najlepszy do OC? :huh:

 

"u nas" ciągle jakieś jazdy? hmmm... nie czytasz instrukcji - są jazdy. trafias na serwis który trzy razy Ci oddaje spieprzoną płytę - są jazdy. ja jakoś (i grono ludzi) nie miało żadnych jazd. Tylko niektórzy jakieś problemiki wynajdują (czy aby napewno to wina płyty głównej? a może raczej użytkownika jej? :huh:)

 

Co z tego, że epox "kiedyś" sobie wyrobił markę? miałe MSI KT4V płyta nie była najlepsza muszę przyznać. Jednak MSI nie poddało się i dalej robiło płyty główne. Teraz wydali Neo2 Plat i uważam, że jest to bardzo dobre mobo. (Może producenci EPOX'a po uzyskaniu tej swojej "odpowiedniej marki" spoczeli na laurach i odpuścili sobie tworzenie dobrych płyt głównych?! :lol:)

 

MSI trochę ponad low-end? omg... :mur:

to co w takim wypadku znaczy low-end?!?!?!?!

 

ułożenie slotów? jakoś DFI ma bardzo podobne ułożenie slotów, więc chyba musi być dobre skoro w wielu płytach się sprawdza - coraz więcej chłodzeń AC to konstrukcje tower. Praktycznie wszystkie obudowy mają z tyu miejsce na wiatrak. Łatwo się domyślić dlaczego producenci tak umieszczają socket (IMO bardzo dobrze to działa - pozwala ciepłe powietrze znad proca odrazu wyrzucić poza obudowę)

 

każdy chwali to co ma... :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja postawnoilem odswierzyc temat ;)

 

Co byście teraz polecili, po 2 tygodniach, nowych biosach i moze nowej rev plyty( DFI, chociaz sam nie wiem bo od kilku dni nie mam pradu wiec nie mialem jak sprawdzic ;) ) .

 

Co polilibyscie teraz MSI czy DFI ?

 

PS: EpoX odpada na wstepie, tak dla zasady nie podoba mi sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...