Skocz do zawartości
JORDAN22

Soczewki Kontaktowe

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie nie powinno zasypiać się z soczewkami. BTW całkiem możliwe jest, że po założeniu pierwszy raz będziesz odczuwał spory dyskomfort i dosyć dziwne 'widzenie', ja tak miałem gdy pierwszy raz założyłem swoje...no ale ja mam lecznicze (bez wzoru) więc może z tymi o mocy 0 jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednorazowe "przespanie się" w soczewkach nie zaszkodzi, miękkie soczewki przepuszczają powietrze. Ja po spaniu w soczewkach mam suche oczy, więc noszę ze sobą sól fizjologiczną do przemywania :) czasem się zdarza przysnąć w pociągu ;) Sól kupisz w aptece w takich pojedynczych fiolkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem soczewki Ciba o2optix i moge spac do 6 nocy przez miesiac :) wiec zasypiam czasem z nimi :) w sumie to zawsze ponad miesiac nosze :)

 

a jak w nich spie to zakladam o 8 rano soczeki chodze caly dzien do 23-24 spie wstaje rano i chodze do wieczora :) zery dyskomfortu :)

 

ale wydaja mi sie troche zbyt twarde nastepnym razem uderze w jakies inne... tylko zastanawiam sie jakie... polecacie cos ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz kupiłem Pure Vision i mimo, że można spać w nich cały miesiąc to większy komfort podczas dziennego noszenia (na noc zawsze ściągam soczewki) miałem właśnie na o2 otpix-ach ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma wadę wzroku która nie wymaga korekt cylindrami, czy nie daj Boże astygmatyczne to można sobie testować co miesiąc inne soczewki.

Są one tanie i nie jesteśmy skazani na wtopę.

Moja żona ma gorzej bo np. na jedno oko ma cylinder 2,5, a na drugie 1,75 i z różniącymi się mocami (dioptriami).

Torycznych soczewek nie sprzedadzą na sztuki i trzeba kupić całe opakowanie 6szt (do tego w jej przypadku na dwoje oczu osobno bo różna wada).

Wydatek nie mały, a jest jeszcze ryzyko, że się nie będą wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po wizycie we wszystkich 'dużych' salonach optycznych zastanawiam się nad zakupami na Allegro ;]

Czy istnieje duże ryzyko, że dostanę coś innego niż powinienem :D ?

 

o2optix

PureVision

 

W VisionExpress najtańsze soczewki miesięczne kosztują 145zł za 6 sztuk (czyli 3 pary). Przeliczać różnicy chyba nie muszę ;)

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po wizycie we wszystkich 'dużych' salonach optycznych zastanawiam się nad zakupami na Allegro ;]

Czy istnieje duże ryzyko, że dostanę coś innego niż powinienem :D ?

 

o2optix

PureVision

 

W VisionExpress najtańsze soczewki miesięczne kosztują 145zł za 6 sztuk (czyli 3 pary). Przeliczać różnicy chyba nie muszę ;)

Kupuję od zawsze na allegro i nigdy się jeszcze nie zawiodłem. Głównie przez fakt, że spora część sprzedawców na tym serwisie prowadzi normalne salony optyczne.

 

Rozważ sobie Johnsony Acuvue Oasys. Używam już długi czas tego modelu, nie zawsze przestrzegając daty wymiany i muszę powiedzieć, że kocham je ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o zakupach na 'sztuki'? Czy soczewki fabrycznie leżą w jakimś płynie?

Po co kupować na sztuki?

 

Soczewki leżą w fabrycznym płynie. Gdyby go nie było to by się wysuszyły na amen.

 

Co do płynu to świetnym wyborem jest Alcon Opti-Free zwykły bądź udoskonalony Replenish.

 

EDIT:

 

Jeśli chodzi o chronologię modeli Johnsona to wygląda to tak (od najstarszego do najnowszego):

 

Acuvue2 -> Acuvue Advance -> Acuvue Oasys

Edytowane przez Nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy te Acuvue 2 to tragedia jakaś?

Sprawdziłem na stronce CV i jedyne 'w pełni koloryzujące' to:

Freshlook ColorBlends

Freshlook ColorBlends

 

Chyba jednak sobie odpuszczę - wychodzą 40-parę złotych miesięcznie...

Oko Ci po nich nie odpadnie, ale osobiście bym się nie pchał. Acuvue Advance nosiłem jakiś czas i były OK.

 

Za jakiś czas spróbuje sobie Biofinity od Cooper Vision. Podobno fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że powinienem zapytać okulistę lub optyka ale może też macie wiedzę w tym temacie.

Noszę soczewki tzw. miesięczne (tzn. zależnie od producentów one są 2 tygodniowe, 3 tygodniowe, ale można spokojnie miesiąc używać).

Moje pytanie jest następujące.

Czy ten miesiąc to jest od czasu otwarcia i nie zależnie jak często ich używam, czy miesiąc na oku ?

Chodzi o to, że noszę soczewki okazyjnie co kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że powinienem zapytać okulistę lub optyka ale może też macie wiedzę w tym temacie.

Noszę soczewki tzw. miesięczne (tzn. zależnie od producentów one są 2 tygodniowe, 3 tygodniowe, ale można spokojnie miesiąc używać).

Moje pytanie jest następujące.

Czy ten miesiąc to jest od czasu otwarcia i nie zależnie jak często ich używam, czy miesiąc na oku ?

Chodzi o to, że noszę soczewki okazyjnie co kilka dni.

oficjalnie tak jest zazwyczaj- po szczegóły na stronę producenta, mają datasheety, ogólnie np dwutygodniowe zazwyczaj wymieniać po max 4 tyg przy okazyjnym noszeniu ... , przy miesięcznych niewiele więcej bo miesięczne to takie naciągnięte dwutygodniówki. A nieoficjalnie to jak nosisz raz na kilka dni, i trzymasz w porządnym płynie to i 2 miesiące możesz w nich chodzić pewnie.

Wiele zależy też od osobniczej tolerancji- niektórzy muszą wymieniać częściej, a niektóre soczewki im nie podchodzą.

 

 

Tak dla śmiechu: kiedy przymusiło mnie i musiałem kupić pudełko Oasis w mojej wsi, okulistka stwierdziła że to bardzo dobre soczewki i żebym tylko pamiętał wymieniać co miesiąc na nowe, gag w tym że producent się upiera że one dwutygodniowe są:)

Zresztą przejechałem się coś na oasysach bo dwie ostatnie paczki poszły do śmieci- co założyłem to nie tak coś, choć wcześniej rok nosiłem z powodzeniem.

Przesiadłem się na O2optix, i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosze okulary -1, kupować odrazu soczewki o mocy -1 czy pójść najpierw do okulisty?

Jeżeli tak to gdzie? Przez NFZ czy salony typu paris optique czy vision express?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wybierz się np do Vision express, zrobią Ci badanie i dobiorą soczewki. Ja nosze od września i jestem zadowolony :) (jednodniowe, nie nosze codziennie, tylko 2-3 razy w tyg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosze okulary -1, kupować odrazu soczewki o mocy -1 czy pójść najpierw do okulisty?

Jeżeli tak to gdzie? Przez NFZ czy salony typu paris optique czy vision express?

 

skoro okulary masz -1 to soczewki powinienes miec -0,75. idz do salonu, tam ci zrobia badania, dobiora ci soczewki, naucza cie zakladac i paru innych przydatnych rzeczy.

 

do tych co nosza soczewki: wy patrzycie na bc i dia? bo jak bylem w maju rok temu u okulistki z zamiarem noszenia soczewek to stwierdzila ze bc 8.8 beda na mnie dobre, a jak zrobilem badania w pewnym salonie z okularami i soczewkami w styczniu to dostalem dwutygodniowe bc 8.4. pozniej i tak chodzilem w jednodniowych 8.6 i 8.5. wtedy ubieralem je sporadycznie i zadaniowo i przewaznie po 4-6h, a czesto nawet i po 2h szly w kosz. teraz jednak chcialbym kupic jakies miesieczne, bo chodze duzo czesciej, a szkoda wywalac 150zl miesiecznie na jednodniowe. i jakie ja tu do ***** mam kupic rozmiar?

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...