Skocz do zawartości
JORDAN22

Soczewki Kontaktowe

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM !!! mam problem wczoraj zakupiłem, próbne soczewki Bausch&Lomb (soczewki na astygmatyzm) i qurde mam problem, bo nbiewiem czy dobrze je zakładam,,, bo z jednej strony mam jakies kreski czyli z boku a u góry znowu kreski tylko ze mniej ?? hmmm wczesniej mialem johnsson & johnsson i problemu nie było bo obie krerski na soczewkach znajdowały sie po bokach wiec kwestii prawidłowego ubrania nie buyło problemu..... bo albo ((kreski w bok, albo kreski u góry)) a teraz w nowych soczewkach bausch&lomb niby mam że "prawy bok soczewki więcej kresek a góra jedno", i widiz misie spoko,,,niby spoko bo gdy zmineiłbym ustawienie od razu inna ścieżka i pole widzenia zamazane itd.... mam WIELKĄ PROŚBE , JEŻELI ktoś ma i używa to prosze o poradę z góry dzięks...torszku pewnie zamotałem.....ale z góry dzieęęks za podpowiedz.. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o co chodzi  z soczewkami astygmatyzm czym sie roznia od zwyklych ?

1550865[/snapback]

 

Astygmatyzm występuje, gdy siła łamiąca oka jest różna w różnych jego południkach.

 

Polega to na tym, że równoległe promienie świetlne wpadające do oka tworzą na siatkówce owal zamiast punktu. Innymi słowy - oko jako całość zachowuje się jak soczewka o kształcie krzywizn nie będacych wycinkami sfer.

 

Za zaburzenia krzywizny może odpowiadać soczewka, ale częsciej wynika to z nieregularnego kształtu rogówki.

 

Osoba z astygmatyzmem może widzieć nieostre kontury przedmiotów niezależnie od odległosci (np. gwiazdy widoczne są jako plamki, a nie punkty). Inna jest ostrość widzenia linii o różnym nachyleniu.

 

Dlatego też przy stosowaniu okularów podaje się wadę wzroku (w dioptriach) i _oś_ (w stopniach). To drugie jest niezbędne do prawidłowej korekcji...

 

Deformacje taką koryguje się poprzez używanie szkieł cylindrycznych. Okulary nosi się z reguły na stałe.

 

Astygmatyzm jest dziedziczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niech ktoś napisze ile kosztują takie soczewki, które się zakłada tylko po to, żeby zamiast siatkówki było widać jakiś wzrór, chyba każdy wie o co chodzi. I czy takie soczewki trzeba co jakiś czas wymieniać, czy są 'na zawsze'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niech ktoś napisze ile kosztują takie soczewki, które się zakłada tylko po to, żeby zamiast siatkówki było widać jakiś wzrór, chyba każdy wie o co chodzi. I czy takie soczewki trzeba co jakiś czas wymieniać, czy są 'na zawsze'?

Takie soczewki to straszne g.... . Jesli chcesz soczewki ze wzorem, ktore nie bedą shitem, to wydasz na nie majatek. Jednym slowem - odpusc sobie ;) POD ŻADNYM POZOREM NIE KUPUJ TAKICH SOCZEWEK NA JAKIMS BAZARZE (a juz widziałem takie stoiska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie soczewki to straszne g.... . Jesli chcesz soczewki ze wzorem, ktore nie bedą shitem, to wydasz na nie majatek. Jednym slowem - odpusc sobie ;) POD ŻADNYM POZOREM NIE KUPUJ TAKICH SOCZEWEK NA JAKIMS BAZARZE (a juz widziałem takie stoiska).

1551169[/snapback]

No wiadomo, że bazar to nie zbyt trafne miejsce na takie zakupy :) . Jakby co to wybrał bym się do jakiegoś lepszego okulisty, tam pewnie na zamówienie konkretny wzór wykonają. Tylko ciekawi mnie czy tych soczewek będę mógł używać ilę chcę czy będę musiał za jakiś czas nowe zakupić. No i orientacyjna cenę ktoś by mógł podać. Za wykonanie określonego wzoru pewnie jeszcze dodatkowo będzie się płaciło i to nie mało :? .

 

Ale jak narazie nie potrafię sobie wyobrazić jak wsadzam tą soczewkę do oka :blink: , oczy mi zaczynają łzawić na samą myśl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa z tymi kolorowymi, tak samo jak normalne trzeba je wymieniac zwykle sa to miesięczne, i np to ze soczewki pewnie bys nakladal na jakas impreze/dyskoteke a nie powinno sie nosic w zadymionych pomieszczeniach

 

tu masz przykladowe ceny http://www.mojesoczewki.pl/_Soczewki_konta...e_kolorowe.html

 

a co do wkladania na poczatku to meczace jest trzeba troche sie bawic z tym zeby zalozyc B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby dokładnie powiedzieć jak jest z tymi soczewkami?

Na Allegro widzę różne "opcje" - np. chwalone w tym temacie Bausch & Lomb po 6,25zł/szt.

http://www.allegro.pl/item396836053_soflen...l_wys_24h_.html

 

Czy to oznacza, że miesiąc noszenia tychże soczewek kosztuje mnie tylko 12,5zł?

 

Jak zapatrujecie się na kupowanie soczewek przez neta? Lepiej przepłacić lokalnie?

 

Jakie są mniej/więcej ograniczenia dla soczewek (co do wady wzroku).

 

Czy można w jakimś większym salonie zrobić sobie badanie za friko (bez cyrografu na zakup okularów)?

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Bausch & Lomb z aukcji przeznaczone są do noszenia w trybie dziennym i nie są wykonane wg. najnowszych technologii. Z Bauscha polecam model Pure Vision. Są to również soczewki miesięczne. Rozważ sobie jeszcze J&J Acuvue Advance lub nowsze Oasys. Łączą w sobie cechy soczewki silikonowej i hydrożelowej. Dwutygodniowa, ale można trochę nagiąć terminy noszenia jak w każdych ;)

 

Generalnie z doświadczenia powiem, że warto kupić w internecie, gdyż jest znacznie taniej i jakość którą spotkałem jest dokładnie taka sama jak w tradycyjnym zakładzie optycznym.

 

Ograniczenia to na ogół ~-12/~+8-9, ale to wszystko jest do ustalenia i nie jest takie sztywne myślę :)

 

Odradzam te salony w galeriach i marketach, na ogół liczy się szybkość, a nie jakość takiego badania. Warto umówić się na taką pierwszą wizytę do soczewek. Wiele salonów ma promocje, np. w trójmieście ~100zł za dokładne badanie + kontrola, nauka zakładania/ściągania/innych czynności pielęgnacyjnych i para miesięcznych soczewek z starterem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam astygmatyzm i noszę soczewki.

Narazie dostałem dniówki: Ciba dailies się nazywają.

-1.00(oko), -150 (cylinder), 180 (kąt).

BC 8.6 DIA 14.2

Lekarka napisała mi że astygmatyzmu mam -2, a kąt to 170 - przy zakupie soczewek w necie dobralem sobie parametry -1.75 i 170 kąt - nie zrobiłem chyba źle?

 

Co do zaopatrywania się w soczewki - ja wybralem sklep szkla.pl i tam zamówiłem sobie i 2 znajomym soczewki na łączną kwotę 670zł :)

Nie Słyszałem o tych baushach, natomiast kazdy kto miał i ma CIBE mówi że są rewelacyjne (ja nie mam zadnego punktu odniesienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem soczewki Oasys i nie polecam. Dla mnie w tych soczewkach szybko czułem zmęczenie w oku, a same soczewki były prawie tak twarde jak 3 miesięczne od Bauscha - Optima FW. Teraz mam Softlensy również od Bauscha i są miększe od Oasysów i mniej zmęczenia po nich czuje. Następne jakie kupię to Pure Vision, żeby przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Cibę dwukrotnie i mi się nie spodobała. Ceny też wyraźnie wyższe :) Moim zdaniem, na samym początku warto nieco poeksperymentować, aby wyrobić sobie zdanie. Bo każdemu co innego wygodne i co innego uwiera, przeszkadza.

 

Moim zdaniem mając wadę stwierdzoną -2, mogłeś pokusić się o -1.5. Kąt musi być zachowany, a BC to jest delikatna tolerancja. Przeważnie nosi się 8.6, ale np. w przypadku Oasys masz dwie uniwersalne średnice - 8.4 i 8.8.

 

Oasys noszę już pewien czas (bywa że zakładam ~8-9 rano i zdejmuje ~północy nie czując prawie zmęczenia) i nie jest to moja pierwsza para. Wrażenia sporo lepsze niż w przypadku Pure Vision, które miałem wcześniej i które były zdecydowanie twardsze jako, że to typowe silikonówki. A silikonowe nie każdemu pasują, większość ludzi woli starszy hydrożel, mimo, że bardziej kruchy i wymaga lepszego nawilżenia.

 

Z J&J warto spróbować nieco starszych Adcuve Advance. I płyn najlepiej Opti-Free, chociaż ReNu też baaardzo fajny :)

Edytowane przez Nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam kiedys acuve 2 advance byly bardzo dobre, teraz mam oasys i wg mnie sa to najlepsze soczewki na rynku:> Zakladam je kolo 7 rano, zdejmuje kolo polnocy, jest ok, wiadomo ze czasem potrzebuje kropli, no ale to wina czasu spedzonego przed kompem:P Poza tym nosze ~`miesiac i dopiero wtedy zmieniam...bo wg mnie sa do tego momentu dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie z pytaniem. Na codzien uzywam okularow oba szkla -1.0 ale zbliza sie okazja na ktorej wolalbym soczewki i teraz pytanie: czy przed zakupem 1-dniowek np:

 

http://www.allegro.pl/item398837044_jednod...ies_10_szt.html

 

musze udac sie do lekarza czy nie jest to konieczne ?

 

Szukam jak najtanszego rozwiazania bo soczewek uzyje wlasciwie tylko raz (na jeden dzien) no i ewenutualnie celem wykonczenia opakowania wiec nie chcialbym ponosic zbednych kosztow,wizyt i okulisty, duzych opakowan, płynów i co tam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie z pytaniem. Na codzien uzywam okularow oba szkla -1.0 ale zbliza sie okazja na ktorej wolalbym soczewki i teraz pytanie: czy przed zakupem 1-dniowek np:

musze udac sie do lekarza czy nie jest to konieczne ?

polecam wizytę uoptyka który dobierze szkła(moc i średnice), oraz pokaże jak się z nimi obchodzić, oraz skontroluje po kilku-kilkunastu dniach

tzn wg mnie nie jest to konieczne, ale naprawdę polecam - no chyba że masz kogoś kto ma soczewki i cię przeszkoli- bo przy wadzie -1 i jednodniówkach to niespecjalnie jest co dobierać- jest zazwyczaj jeden rozmiar:)

 

BTW- wbrew pozorom jednodniówki są najbardziej upierdliwe przy zakładaniu- po 18 latach praktyki jestem w stanie założyć normalne szkła po ciemku nawet, jednodniówki są za miękkie i delikatne, no i ciężko zauważyć u nich która strona jest która...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 2 pytanka odnośnie soczewek

- miał ktoś styczność z takimi soczewkami: EYEYE BIOXY i może coś o nich powiedzieć?

- czy soczewki typu Oasys / Acuvue Advance, które są rzekomo 2 tygodniowe można nosić miesiąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 2 pytanka odnośnie soczewek

- miał ktoś styczność z takimi soczewkami: EYEYE BIOXY i może coś o nich powiedzieć?

- czy soczewki typu Oasys / Acuvue Advance, które są rzekomo 2 tygodniowe można nosić miesiąc?

1. Miałem Eyeeye, bez rewelacji. Wolałbym zdecydowanie Johnsony Acuvue/Oasys lub B&L PureVision.

2. Tak pod warunkiem, że dbasz o higienę (wymieniasz regularnie płyn, dezynfekujesz pudełeczko, itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Już kupiłem opakowanie na 3 miesiące Ciba O2 optix. Zobaczymy jak się będą nosić ;). Zastanawiałem się nad Acuvue, ale nie byłem pewien co do tego miesięcznego noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj cudem zrobiłem badania i mam wadę:

OP: Sfera -2.5; Cylinder -2.5; Oś 5*

OL: Sfera -2.5; Cylinder -3.5; Oś 180*

 

Póki co czekam na odpowiedź od sprzedawcy soczewek na Allegro, ale już Was zapytam.

Jak zinterpretować ww. wadę wzroku na soczewki?

 

Czytałem pochlebne opinię o BnL PureVision. Warte je kupować?

Myślę o takim zestawiku: http://www.allegro.pl/item434247587_soczew...le_artelac.html

Jak rozumiem jest to 6 soczewek (3 komplety), a każdy komplet wystarcza na miesiąc? Czyli za 65,90zł kupuję soczewki na 3 miesiące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podepne sie pod temat :] o co chodzi, chce sobie zakupic kolorowe soczewki, przebieranego sylwka robimy i by mi sie czarne soczewy przydały i tu pytanie

na allegro widizałem pełno jakis kolorowych, ale nie iwem czy poprostu moge je sobie tak kupic i załozyc, czy musza byc jakies odpowiednie, konsultowane z okulista itp ?

dodam ze nie nosze ani okularow ani soczewek wiec na ich temat nie wim nic :P

no i jezeli bez problemu moge kupic takie z allegro, to moze ktos polecic jakies czarne :D

z gory dzieki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podepne sie pod temat :] o co chodzi, chce sobie zakupic kolorowe soczewki, przebieranego sylwka robimy i by mi sie czarne soczewy przydały i tu pytanie

na allegro widizałem pełno jakis kolorowych, ale nie iwem czy poprostu moge je sobie tak kupic i załozyc, czy musza byc jakies odpowiednie, konsultowane z okulista itp ?

dodam ze nie nosze ani okularow ani soczewek wiec na ich temat nie wim nic :P

no i jezeli bez problemu moge kupic takie z allegro, to moze ktos polecic jakies czarne :D

z gory dzieki, pozdrawiam

 

Tutaj można znaleźć trochę ciekawych wzorów i kolorów:

 

CLICK

 

 

Zresztą pełno tego na necie. Wystarczy dobrze poszukać.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobisz jak nikt Ci nie będzie dłubał w oku... ;) Oczywiście jak nie masz wady wzroku to bierzesz o mocy jak najmniejszej = zero. Ale najlepiej to kupić takie ozdobne, a nie lecznicze. Widziałem coś takiego w zwykłym sklepie kiedyś.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...