Skocz do zawartości
sonnen_x

D-link 604 I Udostępnienie Portu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Opis sytuacji:

 

1.Łącze DSL od naszego kochanego monopolisty, stałe IP

2.Rozdzielone za pomocą D-Linka DL-604 na 4 kompy sieci wewnętrznej

3.Kompy owe ają dostęp do netu i do wewnętrznego serwera na którym pod Debianem pracuje program księgowy.

 

 

Zadanie domowe

 

Umożliwić dostęp z zewnątrz komputerom o dowolnym IP poprzez porty 5580 i 22

do serwera o IP 192.168.1.1.

 

1. Tworzę Virtual Server (na foto s1 i s2) w zakłdce o tymże tytule, wygląda to takjak na fot 1

 

2. na Firewallu tworzą się reguły to w/w virtuali: (fot 2)

 

 

Problem:

 

Firewall w dalszym ciągu nie wpuszcza zewnętrznego kompa na server.

 

Co jest nie tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm a próbowałeś wyłączyć tego całego firewalla? Przez rok używałiśmy w pracy tego dlinka z przekierowanymi portami virtual servera, ale bez firewalla. IMHO firewall na routerze bardziej przydaje się gdy jest zdefiniowana DMZ i trzeba chronić tego kompa :) ... Virtual Server sam w sobie pełni rolę filtra :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unsure: Tak, ale to się tyczy konkretnych regul, i nie da sie zastosować wyłączenia do tych utworzonych automatycznie przy Virtual Server. Są na szaro i kapa:-(

1555151[/snapback]

Nie zaglądałem nigdy do firewalla to i nie pamiętam. Na pewno mają być te porty które wpisałeś?

 

Spróbuj jeszcze przekierować na próbę osła, albo postaw chwilowo serwer www i zobacz czy w ogóle działa przekierowywanie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serverem zarządza dostawca programu i tylko szuka dziury w całym żeby podesłać swoich pseudoinformatyków i skasować sporą sumkę. Nie będę mu dostarczał argumentów...

1558292[/snapback]

No to może jednak ma on zdefiniowanego firewalla zabraniającego dostępu spoza LANu? Innego wyjścia nie widzę .... Virtual sever jest tak prosty, że musi działać bez żadnych fochów :/

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś wyłączyć na próbę wszystkie reguły firewalla?

Skoro przez chwilę po reboocie przekierowania działają, to chyba działają zanim firewall zostanie zainicjowany - strzelam :lol:

 

Tak przy okazji - Dlink 604 to totalny syf :) Przez pół roku wieszał się nam pracy średnio 2 razy na tydzień, pomogło trzykrotne zaktualizowanie biosa po którym w końcu działa stabilnie. Za to po wgraniu ustawień z pliku i próbie zmiany czegolkolwiek się wieszał sam :P ... W sieci blokowej mam asmaxa 704, w nowej pracy też - chodzą jak złoto - ZERO problemów na firmowym sofcie :lol:

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa rozwiązana. Przyczyna tkwiła w Biosie routera. Posiadał wersję 3.09 dzięki której firewall nie stosował się do zadanych mu reguł. Wersja 3.11 usunęła ten błąd.

Dzięki wszystkim za pomoc, szczególnie te sugestie z osłem mi pomogły.

 

Pozdrawiam!!!

:-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na ten ruter mozna sie dostac przez kompa gdy modem adsl nie ejst do niego podlaczony ?? za holere nie moge wejsc na tego rutka a mam go nowke sztuke , wogule nie chce mi pobrac ip z dhcp i wciskanie resetu przez 30sec nic nie daje , wpisuje jego ip w przegladarce i albo mam blad explorera albo wywala ze nie moze znalezc strony , ktos cos wie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...