Skocz do zawartości
revers

Amd Athlon Xp Barton 2600+

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy. To nadal wydajny procek i jeszcze trochę takim pozostanie wieć jeśli ograniczają Cię fundusze to można pomyśleć.

Innym budżetowym rozwiązaniem, chyba nawet lepszym byłby S754. Płyty są dość tanie, i Semprony też nieduzo różnią się ceną od tych SocA. Jeśłi składasz kompa od podstaw to bierz coś z PCI-E. W razie kolejnej modernizacji będziesz miał już grafe.

No i oczywiście jeśli tylko masz pieniądze to S939 to najlepsze wyjście na dziń dzisiejszy.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy w takiego Dooma 3 / HL2 / BF 2 pogram :>? i czy dobrym pomyslem byla by plyta Abit NF7-S (v2.0) albo Abit NF7-SL (v2.0) ?

Edytowane przez revers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zostać przy SocketA to płyty są tylko 3 :P

Abit NF7, NF7-S albo NF7-Sl :)

Wszystkie oczywiście rev 2.0 ale jak będziesz w sklepie kupował to innego nie dostaniesz raczej.

I faktycznie poszukaj mobilka (AXP-M 2500+) na allegro. Do tego jakiś Pentagram i fajne pamięci i FSB over 200MHz gwarantowane.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem jak sprawują się inne procki, bo nie miałem okazji sprawdzić, ale z własnego doświadczenia mogę spokojnie polecić Bartona 2600+.

 

Nie przepadam za takimi grami jak Doom3, ale z ciekawości odpaliłem u siebie ( konfig jak w podpisie - płyta Asus, bo Abita montuje dziś. Asus był spoko, ale uszkodziłem go zmieniejąc budę :mur: .) Gra chodziła w ultra high detail na 1024x768 w pełni płynnie. Dla mnie wystarczy. Winda startuje szybciutko. Te 512 kB cache robi swoje.

 

Jeśli chcesz coś pod Socket A A to polecam Bartka 2600+.

Innym ciekawym rozwiązaniem pod Socket A może być Sempron 3000+ (ok 400 zł). To nic innego jak Barton 2800+. Ma 2GHz i 512 kB cache L2 + 128 kB L1 o ile sie nie mylę.

 

Mój bartek ma spory potencjał i jak zmienie zasiłkę to poleci @3200+ ( sprawdzałem u kumpla ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=Sannin=- a ile masz pkt w 3dmark 01 :>? rownierz zastanawiam sie nad zmianą kompa ale to dopiero we wrzesniu i tez pewnie bede sie rozglądał za tym prockiem. Odpalałeś może CS:S, jak tak to ile FPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz funduszy na 64 bity polecam tego bartka 2600+, prawie wszystkie kręcą się bez problemu na 3200+, delikatna zmiana napiecia i jest spoko, moj barton 2600 chodzi na takim konfigu jak w podpisie, wcale nie trzeba nie wiadomo jakiego chlodzenia, ja mam dodatkowo 2 wiatraki w obudowie (z przodu i z tyłu), i temp jest nieznacznie wyższa niż kiedy chodził zaraz po kupnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Forsa1n

W 3DMarku 2001 SE na płycie Asusa miałem około 16 500. ( w zależności od kręcenia, czasem więcej, czasem mniej. Bywało też ponad 17K, ale zasiłka nie wyrabia :angry: .) A teraz piszę do Was już z płytą Abit na pokładzie. Zaraz też poinstaluje benchmarki i obadam co i jak śmiga.

 

Co do gierek to CS`a odpalałem - wszystko miodzio. Nie wiem jednak ile fps... ale skoro Doom 3 na ultra high bez cięć to CS raczej tym bardziej, nie?

 

Nadal polecam Bartka. Zjada 68 Watów mocy przy 1.65 Vcore, ale jak się go kręci to nie zmienia się zbytnio temp. Przynajmniej u mnie.

Edytowane przez -=Sannin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...