Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

x800: http://www.sfd.pl/temat144665/ tu masz najlepsze cwiczenia na brzuch. Co do reszty to: http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

 

 

nightstalker: za duzo, przy twoim etapie zaawansowania jest to napewno za duzo:) zreszta mysle ze max 5 cwiczen na dana partie robia kulturysci:)

 

mysle ze powinnes robic tak:

1. Wyciskanie sztangi zza głowy siedząc 4x

2. Stojąc - na przemienne unoszenie sztangielek przodem 4x

3. Stojąc w opadzie tułowia - unoszenie sztangielek bokiem 4x

4. Szrugsy 4x

 

rob w miare powoli i dokladnie (nie machaj tymi sztangietkami jak cepem:D)

 

ze swojej strony dodam ze robie tak samo + jedno cwiczenie na dobicie(maszyna jakas do barkow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Co myślicie o moim nowym treningu na barki ? :P Dzisiaj go wyproboje...

 

1. Unoszenie sztangielek bokiem 4x 10

2. Wyciskanie sztangi zza głowy siedząc 4x 12/10/8/6

3. Stojąc - na przemienne unoszenie sztangielek przodem 3x 5

4. Stojąc w opadzie tułowia - unoszenie sztangielek bokiem 3x 10

5. stojąc bokiem do wyciągu bramowego - unoszenie rączki wyciągu

(trzymanej za plecami) bokiem stojąc bokiem do wyciągu bramowego -

unoszenie rączki wyciągu (trzymanej za plecami) bokiem 3x 10

6. Szrugsy 3x 12

 

Wiem ze jest duzo cwiczen, ale robie teraz mniejszym ciezarem...

sugestia : zacznij od -wyciskania za glowe

- wyciskanie na przod barkow ,nie zaniedbuj tego bo pozniej ciezko nadrobic roznice

- wznosy chantli na boki

- wznosy --"-- do przodu i teraz maly "myk" zrob z 5 na przemian 2-3 rownoczesnie i zakoncz 2- 3 na przemian ,bardzo dobrze "daje" ,czyli na serie robisz ok 10-12 powtorzen ,dostosuj do mozliwosci

 

na koniec barkow szrugsy 3 x gryfem lub wyciagem na wasko do brody i 3 x na suwnicy duuzym ciezarem podciaganie barkow w ten sposob rozwijasz calego kaptura a nie dolna czy gorna czesc

 

i na koniec pamientaj ze technika przy wznosach chantli bokiem i przodem jest bardzo wazna ,innaczej cale cwiczenie pojdzie w kosmos nie w miesnie ,zreszta Piratez ci tez o tym pisal :)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na barki robie 3/4 cwiczenia:

-Wyciskanie sztangi sprzed głowy

-Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia

-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia

-Unoszenie ramion w przód ze sztangą

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o treningu nowym...ale nie mam pojęcia czy to będzie dobre...

Tygodnie nieparzyste:

pon: klatka 3x4 serii/tric 3x3 serii

wt: barki 4x4 serii/bic 4x3 serii

pt: plecy 5x3 serii/ nogi 5x3 serii

sobota: klatka 3x4 serii/tric 3x3 serii

 

Tygodnie parzyste:

pon: barki 3x4 serii/bic 3x3 serii

wt: klatka 4x4 serii/tric 4x3 serii

pt: plecy 5x3 serii/ nogi 5x3 serii

sobota: barki 3x4 serii/bic 3x3 serii

 

Czy takie zmienianie ilości serii/dni treningowych co tydzień moze doprowadzić do rozrostu klatki/barków? bo na tym mi najbardziej zależy... Klatka nie idzie mi wogółe ;/ przy 38cm w łapie gdy klatka ma 102cm to jest tragedia ;/

A ćwiczenia skorzystam z tych proponowanych przez gladiaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srekal ja terz mam podobny problem 108 (mizeria przy 188 wzrostu)w klacie a 37 w bicu <_< .Ja robie tak na duże gr mięsni typu plecy barki robie 5 serii po 6 powt taj jak mi kumpel z klasy radził i to daje efekt:D pompa na maksa:D

Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Srekal34

jesli twoim najslabszym miesniem jest klatka to ustaw cwiczenia na nia jako piorytet!, stosuj na razie same cwiczenia budujace mase ,czyli klasycznie wyciskanie plaskiej i skosnej laweczki i bardzo wazne abys robil to gryfem nie suwnica czy inna maszyna ,wolne ciezary bardziej ksztaltuja sylwetkie a maszyny tylko maja byc uzupelnieniem.

klatka- plaska ,skos ,rozpietki na skosie,wyciskanie na wasko na skosie , te cwiczenia proponuje przez miesiac w systemie piramidalnym.I jeszcze wazna rzecz przydatna wszystkim ,po kazdym cwiczeniu napinajcie miesien tak jakbyscie kontynuowali cwiczenie ale juz bez ciezaru i na stojaco,to z czasem zaaowocuje tym ze poczujecie lepiej miesien i w czasie cwiczen bedzie lepiej mozna go kontrolowac

po miesiacu lub dwoch wyciskanie waskie zamien na przenoszenie chantla na lezaco za glowe ,wyprofiluje ci to lanie gore klatki i nada ksztal i nawet jak nie bedzie duza to chociaz ladnie widoczna-z czasem :)

 

pamientaj wielkosc miesni to kwestia czasu ;)

 

no i gdzie te zdjecia qbassa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za rady napewno skorzystam :)

Zauważyłem jedno - o ile z górną częścią nie jest najgorzej, to z dołem klatki jest bardzo słabo. Co mozna robić by to poprawić? wyciskanie sztangielek głową w dół + pompki na poręczach czy cos jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez najslabsza partia to klatka,zastosuje cwiczenia Gladiaca,moze bedzie cos lepiej :wink: powiedzcie jeszcze co lepsze,czy duzo powtorzen z mniejszym ciezarem np 12x10 50kg czy moze jakos inaczej,mam jeszcze pytanie bardzo ważne co musze kupić aby przyspieszyć regeneracje po treningu i nie doprowadzac do tego ze regeneruje sie 3-4dni... :sad: Bardzo was prosze ponieważ to dla mnie bardzo ważne!!Np biceps dopiero po 3-4 dniach wyglada tak jak powinien :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

podobno witamina c, nie wiem czy to prawda, pozatym jakies amino mozna by byłą właczyc do tego

a z powtórzeniami to jest tak mniej powtózen, wiekszy ciezar to masz masówka, siła jak jeszcze wieksze ciezary

duzo powtózen na "małych"ciezarach to rzezbowy bardziej trenning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tauryna jest tania mozna kupic :), glutamina szkoda kasy

 

Ja bym połaczył mono+CP, mono+jabłczan jak juz tak bardzo chcesz mono, nitro+jabłczan najlepsze wyjscie do tego carbo, białko , gainer na uzupelnienie diety, bcaa, omege 3 , ZMA apteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nitro to sobie zostaw miedzy cyklami kreatynowymi:)

 

bcaa nie dziala

zma nie dziala

hmb dziala dopiero jak sie to przez pol roku bierze

itd itd

 

jedynie lglutamina cos dziala ale w porownaniu z kreatyna a zwlaszcza stekami kreatynowymi jest to smieszne :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos hmb to ono działa tylko przy dawkach 10g a to dużo kasy dlatego otpada;] co do stacków to mysle nad cellpumpem musze pogadac z dilerką w ziołowym kiedy sprowadzi;) jak radzicie by ominąć mono to tak zrobie;)

Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

U mnie tez najslabsza partia to klatka,zastosuje cwiczenia Gladiaca,moze bedzie cos lepiej :wink: powiedzcie jeszcze co lepsze,czy duzo powtorzen z mniejszym ciezarem np 12x10 50kg czy moze jakos inaczej,mam jeszcze pytanie bardzo ważne co musze kupić aby przyspieszyć regeneracje po treningu i nie doprowadzac do tego ze regeneruje sie 3-4dni... :sad: Bardzo was prosze ponieważ to dla mnie bardzo ważne!!Np biceps dopiero po 3-4 dniach wyglada tak jak powinien :sad:

 

aminokwasy to dobra sprawa i glutamina tez ,amino poprawia regeneracje calego organizmu a glutamina wedlog mnie jest bardzo wazna ,bo zapobiega po treningu katabolizmowi i zuzyciu protein wchodzacych w sklad budowy miesnia na regeneracje , innaczej mowiac zmeczony miesien nie uzyje sam siebie tylko w zamian glutaminy ,wszystko pisalem z pamienci wiec dla pewnosci mozecie sprawdzic w sklepach inter.

 

 

Piratez nie porownuj glutaminy z kreatyna bo maja zupelnie inne dzialanie i przeznaczenie a co do hmb to sie zgadzam, szkoda kasy

 

Srekal34 pompki sa niezle na poreczach ale oczywiscie robione pod klatkie nie pod tricepsa ,wyciskanie glowa w dol jakos na mnie nie dziala ale ty sprobuj przez miesaic i sam ocen

 

 

qbass -proponuje poczytac o glutaminie to raz ,a dwa gdzie zdjecia???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gladiac: to pieknie brzmi na papierze a w rzeczywistosci jest zupelnie inaczej:)

a porownuje glute z kreatyna poniewaz koncowy efekt ma byc ten sam, wieksze miesnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie moj kumpel wyczail jakies nowe gowno co sie zwie testosterol ( http://www.allegro.pl/item88919182_jak_ste...sa_gratis_.html ) chcialby to sobie kupic, oplaca sie? bral juz to ktos? z tego co on znalazl na necie to jest niby dobre. jesli mozecie to prosze o porade, thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto chodzi ze jak bym mial ftp to bym wrzucił

toz ci chlopie z 3 strony temu pisalem ze nie masz gdzie wrzucic to podeslij do mnie .. starczy sie odezwac na PW i masz schostowane u mnie (no chyba ze uwazasz ze HOME.PL to kijowy serwer i ci sie foty nie wczytaja :P)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1982738 POST #1945

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...