Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Na prawdę musisz ostro popracować nad klatką bo na razie straszna lipa :-P To ja przy wadze 66kg i łapie 35cm robie ostatnia serie 90 :wink:

 

Edit:

Nie zauważyłem tych 195cm :mur:

obiecuje poprawe w srode 1 trening z cyklonem :) musze lekko zmodyfikowac trening

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joł [;

Okres choroby skłonił mnie do przemyśleń.

Postanowiłem postawić siłownie na swoim poddaszu.

Tzn only for me, ewentualnie paru znajomych (nie nie, nie za darmo :lol: )

Kilka osob tutaj pytalo sie o sprzet, to i ja spytam, bo na allegro tego pelno, a wiem, ze z wybor konkretnej lawki, hantli itp nie jest sprawa latwą.

To co widze na ten moment, to

- regulowana lawka, ew. z poducha modlitewnikowa i tego czegos do cwiczenia dwuglowych ud

- obciązenia, gryfy

- drazek (mam)

- ewentualnie wyciąg

w przyszlym czasie jakas maszyna, miejsca na poddaszu mam sporo.

Ile +- moglby wynisc taki zestaw, czy te wszystkie lawki wielofunkcyjne z allegro ~180zl sa cos warte ?

Takich ławek za 180 zł bym nie polecał. Tak jak sawyer polecam za to ławke home made. Ja robiłem niedawno wraz z ojcem, koszt to ~50zł + czas. Jest solidna i powinna wiele wytrzymac(druga sprawa ze aktualnie cwiczyc nie moge :mad: ), tylko z tym elementem do cwiczenia długłowych moze byc wiecej roboty. Obciazenie zżera najwiecej kasy, jak juz rzekłes wczesniej :wink: Ja hantle 21 kg na allegro kupiłem za 105 zł, obiążenie wygląda całkiem przyzwoicie i korozja nie wpieprza go po 2 miesiacach. Najbardziej ekonomiczne byłoby szukanie zelastwa na złomowisku choc nie jest wcale tak łatwo znalezc cos odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emilooos też od pewnego czasu zastanawiam się nad taką siłką typu home-made :) Z tym, że w moim przypadku byłyby to w garażu . Rozglądałem się na allegro i jak na razie celował bym w taki zestaw: sztanga, sztanga łamana + hantle oraz taka ławeczka

do tego wszystkiego wsadziłbym tam jeszcze orbitreka, którego już od kilu miesięcy mam na stanie, na rozgrzewke jak znalazł. Myslę, że na początek do ćwiczeń w domu taki sprzęt wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emilooos

przez pewien czas zastanawialem sie nad ławeczką home-made i znalazłem w sieci troche projektow CLICK! skończyło sie na słomianym zapale i zakupieniu tego jade tak juz prawie pol roku z drobnymi przerwami i powoli rosne ;p

 

edyta: przypomniało mi sie że fipa robil ławeczke i prezentowal ja na forum z tym ze o ile pamietam nie była regulowana

Edytowane przez hubi_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem okazje i na złomie dostałem 54kg za 100zł,- razem ze sztangą domowej roboty. Co najlepsze na kilka talerzy większość to były "oryginały" - firmowe oznaczenia miały. Wystarczyło później pomachać szczotką drucianą i pomalować - jak nowe :) Nie wiem jak w mniejszych miastach, ale w Łodzi jest pewnie kilkadziesiąt złomów i trzeba tylko czekać aż złomiarze przyniosą coś interesującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jakiś czas mnie tu nie było, a obiecałem raport z kuracji expandem :) No więc pełnego raportu nie chciało mi się robić, ale wiem jak było a jak jest...

Otóż cykl trwał 4 tygodnie i zakończył się jakiś tydzień, może dwa temu, nie pamiętam dokładnie. Z tego co jednak udało mi się zapamiętać to przed cyklem miałem jakieś 35cm w bicu i wyciskałem 4 razy 85kg na ławie płaskiej. W tej chwili biceps 37cm i wyciskam bez problemu 10 razy 85kg, a ostatnio nawet 4 razy 92kg.

Najlepsze podczas cyklu było to, że praktycznie prawie wcale nie czułem zmęczenia! Robiłem maksymalnie ciężką serie i po paru minutach mogłem ją powtórzyć! Zdarzyło się że nie spałem całą noc, cały dzień walczyłem na uczelni ( sesja :P ), a wieczorem poszedłem na siłke i robiłem klatę tak jakbym normalnie jadł i spał, a Ci co studiują wiedzą że w sesji z tym ciężko ;)

Waga raczej na tym samym poziomie co przed cyklem czyli 83-85kg. Fotek nie będzie, bo aparatu nie ma, ale jak sie jakiś nawinie to coś tam pstryknę, chociaż porównać nie ma za bardzo z czym bo ostatnie fotki robiłem na wakacjach, przed tym jak sie połamałem, a wtedy prezentowałem formę nie wiele odbiegająca od obecnej. Tak czy inaczej, podsumowując : EXPAND JEST ZAJEB!@#STY i polecam go każdemu komu zależy na sile i wytrzymałości. Jak tylko skończę żreć 4kg gainera super whey od olimpu ( czekolada... mniam :) ) to zaczynam trening hst i przy okazji expanda ;) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jakiś czas mnie tu nie było, a obiecałem raport z kuracji expandem :) No więc pełnego raportu nie chciało mi się robić, ale wiem jak było a jak jest...

Otóż cykl trwał 4 tygodnie i zakończył się jakiś tydzień, może dwa temu, nie pamiętam dokładnie. Z tego co jednak udało mi się zapamiętać to przed cyklem miałem jakieś 35cm w bicu i wyciskałem 4 razy 85kg na ławie płaskiej. W tej chwili biceps 37cm i wyciskam bez problemu 10 razy 85kg, a ostatnio nawet 4 razy 92kg.

Najlepsze podczas cyklu było to, że praktycznie prawie wcale nie czułem zmęczenia! Robiłem maksymalnie ciężką serie i po paru minutach mogłem ją powtórzyć! Zdarzyło się że nie spałem całą noc, cały dzień walczyłem na uczelni ( sesja :P ), a wieczorem poszedłem na siłke i robiłem klatę tak jakbym normalnie jadł i spał, a Ci co studiują wiedzą że w sesji z tym ciężko ;)

Waga raczej na tym samym poziomie co przed cyklem czyli 83-85kg. Fotek nie będzie, bo aparatu nie ma, ale jak sie jakiś nawinie to coś tam pstryknę, chociaż porównać nie ma za bardzo z czym bo ostatnie fotki robiłem na wakacjach, przed tym jak sie połamałem, a wtedy prezentowałem formę nie wiele odbiegająca od obecnej. Tak czy inaczej, podsumowując : EXPAND JEST ZAJEB!@#STY i polecam go każdemu komu zależy na sile i wytrzymałości. Jak tylko skończę żreć 4kg gainera super whey od olimpu ( czekolada... mniam :) ) to zaczynam trening hst i przy okazji expanda ;) Pozdrawiam!

Ja mialem podobne rezultaty po 2 opakowaniach M3 za laczna kwote 80pln do tego masa 6-7kg w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie martwego ciagu, otoz mam 16 lat (05.09.1990) i slyszalem takie opinie ze od cwiczen tego typu mozna juz nie urosnac bo obciazaja kregoslup. CZy to prawda?? Dodam ze mam kolo 183 i chcialem jeszcze z 5 cm urosnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mit.

fakt, nieprawidlowa technika moze przyczynic sie do powaznych kontuzji kregoslupa.

ale jest to najlepsze cwiczenie na prostowniki grzbietu, ktore jak wiemy podtrzymuja kregoslup, jest to idealna droga na ich wzmocnienie.

poczytaj jak sie robie, zaczynaj z malymi ciezarami w wiekszej ilosci powtorzen, az bedziesz pewny techniki.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie trochę z innej beczki ;)

Ostatnio pojawił się preparat firmy Trec o nazwie Nitrobolon(w kapsułkach) i nitrobolon II - proszek.

 

Są to stymulatory wydzielania NO(tlenku azotu). Zwiększać ma to efekt "napompowania" mięśni.

 

Stosuje ktoś? Jakie efekty? Zastanawiam się nad kupnem.

 

Link: http://www.allegro.pl/item165210998_trec_n...moc_potega.html

 

Obecnie stosuję Tribulus complex(treca) + HMB revolution + jabłczan kreatyny + aminokwasy + ZMA.

 

 

No i oczywiscie dieta :)

 

 

Efekty są zadowalające :) Dodam ,że wróciłem po rocznej przerwie na siłownie ,więc nie będe się zbytnio chwalił ;) Ale jest spoko :D

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze co po niektórych i zaczynam miec kompleksy :P Postanowiłem, że może i jak sie pokaże, uszanujcie to, że nie lubie pokazywac twarzy. Są to zdjęcia z dzisiaj, półtora miesiąca treningów bez żadnych wspomagaczy

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po pierwsze z góry sorki za jakość merytoryczną zdjęć :P Po drugie to żeby nie było pytać: mam 8 kilo niedowagi

 

No i ostatecznie wkurza mnie to, że kompletnie nic mi w łapy nie idzie. Znaczy jestem silniejszy, ale jeżeli chodzi o wielkość rąk to bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadzisz, ze na niektorych fotach masz za nisko majtasy :lol: ? ;]

 

jedz, cwicz, spij, a bedzie dobrze, narazie nie ma co oceniac, ale jezeli bedziesz trzymal porzadnie pierwsze trzy warunki to po roku sam sie z tych fot nie poznasz, i tego zycze ;]

 

co do lap, po prostu ida proporcjonalnie z cialem. jakie cwiczenia, ile serii i powt. wykonujesz?

 

a ja w skowronkach, choroba ustepuje, a kumpel zaskoczyl mnie wiadomoscia ze jest w stanie dorzuci 400pln'ow do nowej silowni.

takze budzet wynosi na ten moment ~1k pln.

a nadal nie wiem co kupic :-|

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadzisz, ze na niektorych fotach masz za nisko majtasy :lol: ? ;]

 

jedz, cwicz, spij, a bedzie dobrze, narazie nie ma co oceniac, ale jezeli bedziesz trzymal porzadnie pierwsze trzy warunki to po roku sam sie z tych fot nie poznasz, i tego zycze ;]

 

co do lap, po prostu ida proporcjonalnie z cialem. jakie cwiczenia, ile serii i powt. wykonujesz?

Nie znasz sie, tak jest bardziej el0 bo dolne partie brzucha widać :P :lol:

 

Co do rąk to teraz jakiś tydzien tak niebardzo i jedyne co moge robić to hantelki uchwytem "młotkowym" bo mam naciągnęte przedramie i inny chwyt boli. Robie 4 serie po 10 powtórzeń.

Dopóki mnie nie bolało przedramie to robiłem hantelki podchwytem stojąc (4x10), modlitewnik z gryfem łamanym (4x10) i uginanie razmion ze sztangą podchwytem stojąc (4x10).

 

Co do tego jak wyglądam to jak na półtora miesiaca to jestem nawet zadowolony, siła przybyła i nie straciłem szybkości. Oczywiscie lece dalej, tylko sie zastanawiam nad suplementami etc. ale to chyba jeszcze nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bialka/gainery nigdy nie jest 'za wczesnie', bo to uzupelnienie diety, jezeli masz problem z jej utrzymaniem (choc przy Twojej wadze raczej nie mailbym problemu z dostarczeniem z zarcia) to smialo kupuj, wystarczy spojrzec na ich sklad, zeby przekonac sie, ze to po prostu jedzenie w proszku ;]

 

co do pierowtnego planu na biceps, za duzo serii.

especially, jezeli jestes poczatkujacy 8-9 s. w zupelnosci starczy, wiecej nie znaczy lepiej ;-)

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rąk to teraz jakiś tydzien tak niebardzo i jedyne co moge robić to hantelki uchwytem "młotkowym" bo mam naciągnęte przedramie i inny chwyt boli. Robie 4 serie po 10 powtórzeń.

proponuję 4 serie ze stopniowanym obciążeniem

 

I seria - 12 powtórzeń II seria - 10 III - 8 IV - 6

 

obciążenie powinieneś dobrać tak żeby na ostatniej serii zrobić 6 prawidłowych powtórzeń (choć jedno max.2 mogą być wymuszone)

 

to tak luźna propozycja

 

zastanawiam nad suplementami etc. ale to chyba jeszcze nie teraz.

pół roku ćwicz bez żadnej chemii i koncentruj się na dobrej diecie, dobrym śnie i dużej ilości H20 :]

 

takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chude Chude a potem trzeba w dresach chodzic albo spodniach "skate'owskich" ;d bo jak spodnie sa dobre w pasie to w udach waskie;/ Ile ja juz takich problemow mialem. Teraz musze spodnie szersze w pasie qpowac caly czas ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...