Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

juz czytalem i w miare pomocy ogora ja ulozylem wczoraj 350kcal mniej czeste posilki i wmiare dobrze sie czuje:D i najedzony chodze do tego trening gestosciowy i bedzie smigac po dwoch miechach

 

podstawowwe pytanie bo jutro na bank na impreze ide i teraz pytanie co wypic:

- 2 komandosy :D

- 0,5l absolwenta z sokiem albo driny se zrobie (cytryna grejprftuit, fanta grejpfrutowa sok pomarnczowy)

- 10piw?

ktore z tego najmniejszy negatywny wplyw bo bania mniej wiecej taka sama.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz wóde :D

 

panowie ja się nie chce chwalić ale czuje że jestem w formie. miała być wycinka więc obciełem delikatnie kalorie z pasu spadło, wody troche zeszło a cycki, łydki i grubość pleców wreście poszły do przodu. nic tylko się cieszyć :D jeszcze musze walczyć z boczkami i rzeźbić uda bo tam mam dużo sadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczuwam ironnie. jak zleci tyle sadła ile planuje będą zdjęcia. ja obciełem delikatnie kalorie, sporo aerobów dodałem, kompletnie nowy trening (pewnie szok dla organizmu) woda zleciało i z pasa zeszło troche a mięsko urosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i troche ironicznie ale naprawde jak ja chce aby miesnie rosly to niestety brzuch tez mi idzie do przodu i dlatego pytam czy jest sposob aby gora fajnie sie rozbudowywala, a brzuch spadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie mi coś. Dorwałem ostatnio (chyba) niezły poradnik na wyrobienie kaloryferka i sobie zaczynam stosować. Cała seria trwa jakieś 2minuty ale mięśnie po wszystkim palą jak nigdy, więc chyba coś działa :D Tylko teraz tak:

1. brzuch-kwestie diety, bo przydałoby się sadła trochę zrzucić.

2. ręce, mam zamiar zainwestować trochę w domową siłownie, a że drobny jestem to wiele mi na razie nie potrzeba. Tyle tylko, że moje łapy są jak u przedszkolaka, drobne i delikatne :( co z tym zrobić? Rozbudują się w przypadku ćwiczeń czy stosować jakąś dietę na mase. Z drugiej strony jeśli się nie mylę to tak czy siak, zacznie mnie w pasie przybywać, udach a ręce to chyba na samym końcu coś skorzystają, do tego czasu pewnie byłbym pewnie beczka, czego wolę uniknąć ;)

 

Mam czytać całe 190stron czy rzucicie jakimiś ogólnikami chociaż? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopią prądem i tyle :) Zwykła stymulacja i takie tam [ciach!]ły, trochę tkanki po roku używania może zgubisz ale mięśnia to na pewno nie nabierzesz bo się zwyczajnie nie męczysz nawet przy tym. Jedyne na co wpływa, to utrudnia zmianę kanału TV :D ręce fajnie się trzęsą i latają, totalna niezależność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar powrócić do treningów, chodząc regularnie na siłownię//ale to dopiero zza tydzień, gdyż będę już po weselu kuzyna// i zaczne ćwiczyć, teraz to tylko pompki, hantelki, brzuch w domku, ale od przyszłego tyg. czyli po 14 ...ćwiczę.. hehe jak narazie zapał jest, ale na ile wystarczy zobaczymy...

Panowie wiem, że to trudne pytanie, ale zapodam...Mam 186cm wzr..waże około 80 dyszek, gram 2 x w tyg..w basket//straszna męka, oczywiście ma to swoje plusy jak i minusy, coś tam wyrzeźbie, nabiore kondy, ale teżż dużo spalę// i pytanie do was co byście polecili? co kupić jaka odzywke? weglow. ?czy moze białkowo - wegl...a moze same białko? czy polaczyc to z kreska? ...Jakiś czas temu brałem kreatyune z odzywka wegl...jasne cos tam bylo widać...więc?

 

z góry dzięlki za wyrozumiałośc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec juz oficjalnie zapraszam do king crossa w poznaniu,

jak wstrzelicie sie w moj grafik, to zobaczycie mnie za ladą z odzywkami :wink:

 

JORDAN 23 - w ogóle jaki masz cel ?

po ile minut te sesje koszykówki ?

zacznij od porządnego planu treningowe,

na adaptacje np. ACT, bądź FBW na ostatecznym poziomie ok. 90% ciężaru roboczego

ułóż dietę zależną od celu,

w przypadku zlokalizowania braków, w zależności od ich proporcji - białko, bądź gainer

wrzuć suple prozdrowotne - kompleks witaminowy, omega3, zma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec juz oficjalnie zapraszam do king crossa w poznaniu,

jak wstrzelicie sie w moj grafik, to zobaczycie mnie za ladą z odzywkami :wink:

 

JORDAN 23 - w ogóle jaki masz cel ?

po ile minut te sesje koszykówki ?

zacznij od porządnego planu treningowe,

na adaptacje np. ACT, bądź FBW na ostatecznym poziomie ok. 90% ciężaru roboczego

ułóż dietę zależną od celu,

w przypadku zlokalizowania braków, w zależności od ich proporcji - białko, bądź gainer

wrzuć suple prozdrowotne - kompleks witaminowy, omega3, zma

średnio gramy 2x w tygodniu na hali // intensywnie granie, bieganie ok. 2godziny //

A cel ten jeden, JEDYNY chciałbym nabrać na masie, a wiem, że przynajmniej w moim wypadku nie jest łatwo...staram sie "dużo" jeść, tylko jak należy rozumieć "dużo"...? napewno więcej niż kiedyś jem, także może w koncu skończy sie dojrzewanie w moim przypadku bo niby organizm stabilizuje sie do 25 roku, niektórzy twierdzą, że do 27 hmmm...i powinno być ok...

 

ps dzięki EMILOOOS za rady !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co, w sklepie mam przypadkow pełno :wink:

 

co do kosza i celu

dosc dlugi wysilek

mozna byloby w przypadku dobrych finansow zabezpieczyć się jakimiś antykatabolikami - bcaa, glutamina, kontrowersyjne hmb, z tanszych tauryna

dieta na bilansie kalorycznym +500kcal dziennego zapotrzebowania

wielu ludziom zdaje się, że jedzą dużo, ale gdy obejrzą plan prawidłowej diety, to zmieniają zdanie.

jedzenie co 2,5-3h, weglowodany zlozone, bialko zwierzęce, zdrowe tluszcze, na ten temat juz sie prdukowac nie bede, kilka stron wczesniej pewnie bedą jakies rady

z doswiadczenia wiem, ze waga 80kg nie jest latwa do utrzymania

jednak gainery z reguly jakoscią nie powalają - cukry proste - glukoza, fruktoza, ew. ww zlozone, jednak takze o niskiej jakosci - maltodekstryny, jedna bądz więcej frakcji białkowych i dodatki - nic specjalnego

takze w miare mozliwosc, korzystać jak najmniej, no chyba, ze z porzadnych gainerow, do ktorych nalezy zaliczyc wynalazki typu PVL Mutant Mass, Universal Real Gains itp., gdzie cena jest diametralnie rozna od naszych polskich 'massów'.

co więcej, mozesz dorzucic izotonik do popijania podczas meczy

powodzeniem cieszy sie u mnie Vitalmax Ionto w postaci koncentratu, takze w wersji light, bez cukru i ww

po treningu obowiazkowo uzupelnienie wyplukanego glikogenu - carbo, moze byc gainer - w porach treningowych tego typu wynalazki mogą być, a często muszą, bo kto natychmiast po wysiłku zje wafle ryżowe i dogryzie kawałkiem piersi z kury?

dalej tak jak mowilem, witaminy-mineraly -np. Olimp Multiple Sport, Universal Daily Formula, Hi-Tec A-Z, zresztą, bez większych różnic,

omega3 jako uzupelnienie diety w NNKT, ZMA zapewniające odczuwalnie lepszą regenerację, sen

w dalszym etapie mozna pomyslec o jakiejs formie kreatyny - innej niz monohydrat

troche sie rozpisalem, mam nadzieje, ze pomoglem, pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co, w sklepie mam przypadkow pełno :wink:

 

co do kosza i celu

dosc dlugi wysilek

mozna byloby w przypadku dobrych finansow zabezpieczyć się jakimiś antykatabolikami - bcaa, glutamina, kontrowersyjne hmb, z tanszych tauryna

dieta na bilansie kalorycznym +500kcal dziennego zapotrzebowania

wielu ludziom zdaje się, że jedzą dużo, ale gdy obejrzą plan prawidłowej diety, to zmieniają zdanie.

jedzenie co 2,5-3h, weglowodany zlozone, bialko zwierzęce, zdrowe tluszcze, na ten temat juz sie prdukowac nie bede, kilka stron wczesniej pewnie bedą jakies rady

z doswiadczenia wiem, ze waga 80kg nie jest latwa do utrzymania

jednak gainery z reguly jakoscią nie powalają - cukry proste - glukoza, fruktoza, ew. ww zlozone, jednak takze o niskiej jakosci - maltodekstryny, jedna bądz więcej frakcji białkowych i dodatki - nic specjalnego

takze w miare mozliwosc, korzystać jak najmniej, no chyba, ze z porzadnych gainerow, do ktorych nalezy zaliczyc wynalazki typu PVL Mutant Mass, Universal Real Gains itp., gdzie cena jest diametralnie rozna od naszych polskich 'massów'.

co więcej, mozesz dorzucic izotonik do popijania podczas meczy

powodzeniem cieszy sie u mnie Vitalmax Ionto w postaci koncentratu, takze w wersji light, bez cukru i ww

po treningu obowiazkowo uzupelnienie wyplukanego glikogenu - carbo, moze byc gainer - w porach treningowych tego typu wynalazki mogą być, a często muszą, bo kto natychmiast po wysiłku zje wafle ryżowe i dogryzie kawałkiem piersi z kury?

dalej tak jak mowilem, witaminy-mineraly -np. Olimp Multiple Sport, Universal Daily Formula, Hi-Tec A-Z, zresztą, bez większych różnic,

omega3 jako uzupelnienie diety w NNKT, ZMA zapewniające odczuwalnie lepszą regenerację, sen

w dalszym etapie mozna pomyslec o jakiejs formie kreatyny - innej niz monohydrat

troche sie rozpisalem, mam nadzieje, ze pomoglem, pozdr.

 

Jestem naprawdę wdzięczny i jeszcze raz dziękuje za porade i za te "kilka słów" :wink: !!!!!!

POZDRAWIAM !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sie wziąć za siebie w wakacje. Chciałbym zrzucić parę kilo sadełka i nabyć trochę muskulatury. Mam zamiar kupić jakieś wspomagacze spalania tłuszczu:D. Myślałem o L-karnitynie i o HMB, tyle że nie mam pojęcia jakiej firmy będą w miarę dobre no i za przyzwoite pieniądze. Na zakup mogę przeznaczyć coś koło 100 złociszy(HMB+ L-karnityna). Co polecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego poczatkujacy odrazu ida w strone jakies wspomagaczy ?

Pierwsze 2-4 miesiace na SUCHO.

Trzymaj diete delikatnie ujemna, niskoweglowodanowa.

W pierwszym etapie beda efekty lepsze niz po koksie.

Pier.doły zakupuje sie dopiero jak w diecie nie jestes juz w stanie dostarczych danego skladnika, ktory dostarcza "pier.doła"

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co polecicie na klate bo odziedziczyłem po starszym dosyc spore cyce a ze jestem troche okazalszy to wygląda to tragicznie i nie jedna dziewczyna mi ich zazdrosci . Wiem ze to jest genetyczna sprawa ale moze da sie to jakos poprawic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie : Swego czasu dość regularnie ćwiczyłem ,głównie pompki , brzuszki ,dzień w dzień tak od 1,5 miesiąca ,a wcześniej na siłkę chodziłem z 1 miesiąc ,a jeszcze wcześniej coś tam u siebie na ławeczce od czasu do czasu się porobiło.

Czytałem ,że pierwsze 2-4 miesiące powinno się na sucho ,bez żadnych wspomagaczy.

Chciałbym mieć fajny brzuszek tylko oponka na dolnej części nie pozwala na to.

Kuzyn mi mówił ,żebym zaczął stosować HMB ,podobno zamienia to tłuszcz na mięśnie.Czy to prawda ? Czy mógłbym już to stosować ?

Które HMB polecacie w takim przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia tłuszcz na mięśnie to jest bardzo duże uproszczenie.

 

Na brzuch aeroby, ujemny bilans kaloryczny, teraz tak fajnie słoneczko daje to i mniej się je i dużo więcej pije niż zwykle, więc powinno być łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi podpowiedziec jak prawidlowo wykonywac podnoszenie sztangi w opadzie (cwiczenie na grzbiet).

W necie widze rozne zdjecia, z roznymi metodami.

Na silowni niektorzy cwiczacy (zaawansowani) stosuja rozne techniki.

Czy wiekszym ciezarem ale bardziej wyprostowanym i sztanga do brzucha, czy mniejszym ciezarem ale sztanga blizej klatki ?

Czy ruszac przy tym stawem biodrowym (gora/dol) czy ma on byc nieruchomy ?

Rozumiem, ze najprawidlowiej byloby delikatnie ugiete kolana, roztaw na szerokosc barkow, zginamy sie w tzw. "kaczy tylek" i kontrolowane ruchy gora dol bez jakiegokolwiek ruchu plecow czy znow rwac do gory wiekszy ciezar pomagajac sobie plecami ale za to kontrolowane opuszczanie ?

 

Widzialem obie techniki u naprawde zaawansowanych kulturystow wiec sam nie wiem. Probowalem tak i tak i roznicy w wysilku nie ma ale hmm.

Wogole ktore z cwiczen sa najlepsze na grzbiet ? (chyba najwiecej ich jest i ciezko wykonac 4 serie w 6-7 cwiczeniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie skośne ławki do tego ćwiczenia, wtedy się nie obciąża dolnych parti pleców, jest łatwiej, można bardziej się skupić na ćwiczeniu, a nie na trzymaniu postawy. Poszukaj dokładnych opisów technik na SFD pod hasłem "wiosłowanie", dużo tam o tym pisza.

 

Na grzebiet, hmm... podciąganie na drążku w różnych wariantach i martwy ciąg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztanga to sztanga, zadnym wyciagiem jej nie zastapisz - tak mowia.

Mamy taka lawe "z dyszlem" i narazie z niej korzystam odkad sie przenioslem na profesjonalna silownie.

Nie lubie podciagania na drazku bo strasznie mi obciaza barki - nawet instruktor mowil, ze dobrze wykonuje, a jednak po tym cwiczeniu barki mnie bola.

Martwy ciag jest swietny na prostownik grzbietu.

No nic poogladam jeszcze te techniki "wiosłowania" - co glowa to opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...