Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

ćwiczycie jeszcze chłopaki??

Ostatni miesiąc masy :sad:

Na razie 70kg > 76kg

 

Fotka sprzed miesiąca, mająca na celu pokazanie mojego brzucha :-P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dużo węgli... za dużo :sad:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko a zarazem prośbę.

Sprawa się przedstawia następująco.

Chcę troszkę poćwiczyć a z racji małej dostępności siłowni na wsi ;p mam do was prośbę o doradzenie - jaki dobry atlas zakupić - budżet do 1200 pln

Dodam że ćwiczyłem już wcześniej 1.5 roku ale z racji zdrowotnych - zerwane więzadła krzyżowe i pogruchotane łękotki musze ograniczyć wolne ciężary (ćwiczenia przy postawie stojącej)

Dodam, że potrzebuję też w sumie sprzęt do ćwiczenia mej wychudzonej nogi i dla tego padło na atlas. A i jeszcze jedno ważne by masa ciężarków w ćwiczeniu na klatkę wynosiła najmniej 120kg - bo siły troszkę człowiek już ma. Wiadomo wolne cięzary najlepsze ale coż począć...

Jeśli moglibyście pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atlas sobie odpuść lepiej kupić ławeczkę i ćwiczyć na wolnych ciężarach... przecież na ławeczce nie obciążasz nóg.

ja też stoje przed wyborem ławeczki ze względu na brak czasu na siłownie do której muszę jeździć 15km w jedną stronę ;/

 

chyba zakupię taką:

http://allegro.pl/item310959297_profesjona...super_cena.html

co o niej myślicie ??

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atlas sobie odpuść lepiej kupić ławeczkę i ćwiczyć na wolnych ciężarach... przecież na ławeczce nie obciążasz nóg.

ja też stoje przed wyborem ławeczki ze względu na brak czasu na siłownie do której muszę jeździć 15km w jedną stronę ;/

 

chyba zakupię taką:

http://allegro.pl/item310959297_profesjona...super_cena.html

co o niej myślicie ??

Ja już mam ławeczke. sztange sztangielki i 70kg odważników.

Ławeczke mam bardzo mocną. Zrobiona między innymi z płaskowników 4mm i tregielek. Masa ogromna ale wytrzyma wszystko ;]

A co do wykorzystania nóg to uważasz że przy ćwiczeniu na wolnych ciężarach nie obciąża się stawów kolanowych??

Panowie pomóżcie bo zapał jest tylko możliwości małe - chyba że jesteście pewni iż nie uszkodzę sobie przy cwiczeniach na wolych ciężarach kolana.

Przydała by się tu podpowiedz profesjonalisty ;]

 

Ławeczka konkretna - masywnie zbudowana - powinna wytrzymać swoje. Jeśli Ci pasuje to brać :)

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste wszystkie cwiczenia siedzace slabo angażuja kolano wiec ok.

popieram ze atlas to szkoda kasy

Dzięki sawyer188 właśnie o takie potwierdzenie mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masa idzie widze katuj brzych bardziej ;) sezonu jeszcze nie ma wiec z rozsadkiem jedź jeszcze z masa

Baaardzo ciężko wyciągnąć mi wystarczającą ilość białek z diety. O ile węgli można zjeść ile się chce z palcem w [gluteus maximus], to z proteinami już jest dużo trudniej. A na odżywke mnie nie stać :sad:

 

Co do ławek to nie pomogę, bo się nie znam :-P

 

Orientujecie się gdzie można tanio dostać obciążenie? Niekoniecznie firmowe, może być tłoczone w jakimś małym warsztacie (wiem, że były takie oferty na allegro). Potrzebuję kilku dużych (15-20kg) kółek, bo na obecnych (10kg i mniejsze) brakuje mi już miejsca na hantli, a co za tym idzie - ciężaru ( np. przy wiosłowaniu, czy przysiadach.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo ciężko wyciągnąć mi wystarczającą ilość białek z diety. O ile węgli można zjeść ile się chce z palcem w [gluteus maximus], to z proteinami już jest dużo trudniej. A na odżywke mnie nie stać :sad:

 

Co do ławek to nie pomogę, bo się nie znam :-P

 

Orientujecie się gdzie można tanio dostać obciążenie? Niekoniecznie firmowe, może być tłoczone w jakimś małym warsztacie (wiem, że były takie oferty na allegro). Potrzebuję kilku dużych (15-20kg) kółek, bo na obecnych (10kg i mniejsze) brakuje mi już miejsca na hantli, a co za tym idzie - ciężaru ( np. przy wiosłowaniu, czy przysiadach.)

Najlepsze zrodla bialek z natury to jest białko z jaj. Na uzupełnienie dietki w białko polecam też kurczaka, indyczka (ogolnie drób), ser biały chudy najlepiej (chyba ze jedziesz masówke) jeśli chodzi o pochodzenie roślinne to soja - ale kto to lubi - i nie ma takiego przyswajania (cóż to tylko pochodzenie roślinne). wszelkie mięsa też są dobrym źródłem białek. Musisz sobie wybrać co Ci smakuje najbardziej i co Ci odpowiada i szamanko ;]

A co do odżywek białkowych - to są stosowane jako uzupełnienie dietki - jeśli nie potrafisz zastosować odpowiednio zbilansowanej diety to wtedy pomocna jest odżywka. Ale jak wspomniałem odżywki należy traktować jako uzupełnienie diety a nie jako podstawa.

 

Co do obciążeń to sam się zastanawiam z jakiego źródła je zakupić by było jak najtaniej. W najbliższym czasie może coś będę wiedział bo znajomego rodzinka produkuje wszelki odważniki itd. Ale nie ręczę że jeszcze to istnieje. Ale jak kiedyś swego czasu kupowałem to kosztowało mnie 3.5 pln za kg odważnika.

 

Pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zdecydowałem się na coś bardziej profi:

ławeczka: http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/1/56

i do tego http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/40/38 do nóg.

w późniejszym czasie planuje dokupić:

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/2/39 taki wyciąg :)

zdecydowałem się na keltona ze względu na solidne wykonanie i możliwość rozbudowy, wydaje mi się ze to dobry wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko, mam dosyć płaski brzuch co jest ok, ale druga strona medalu - brakuje mi na nim ładnie chociaż zarysowanych mięśni. O ile na górne partie ciała mam ławeczkę, sztangi, hantle itd to na brzuch pomysłu nie mam.. To znaczy jest jeden - 6 weidera. Ćwiczył ktoś was tym sposobem? Jestem w 3cim dniu no i strasznie to dla mnie monotonne, zastanawiam czy kontynuować czy są lepsze sposoby, chociaż dużo bardziej mam zmęczony brzuch teraz niż po zwykłych seriach brzuszków..

Jakby ktoś coś wiedział to byłbym wdzięczny za podzielenie się wiedzą, proszę też pamiętać, że ćwiczę w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko, mam dosyć płaski brzuch co jest ok, ale druga strona medalu - brakuje mi na nim ładnie chociaż zarysowanych mięśni. O ile na górne partie ciała mam ławeczkę, sztangi, hantle itd to na brzuch pomysłu nie mam.. To znaczy jest jeden - 6 weidera. Ćwiczył ktoś was tym sposobem? Jestem w 3cim dniu no i strasznie to dla mnie monotonne, zastanawiam czy kontynuować czy są lepsze sposoby, chociaż dużo bardziej mam zmęczony brzuch teraz niż po zwykłych seriach brzuszków..

Jakby ktoś coś wiedział to byłbym wdzięczny za podzielenie się wiedzą, proszę też pamiętać, że ćwiczę w domu ;)

Ja robie skłony na ławce skośnej głową w dół z ciężarem trzymanym na klacie (możesz robić na prsotej), unoszenie nóg w leżeniu na ławce, unoszenie nóg na drążku i skłony boczne z hantlą. Jakie rezultaty? Nie mam pojecia, dowiem sie podczas redukcji :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze powiewy wiosny, wiec naszla mnie ochota na spalenie brzuszka. Jest stanowczo za duzy. Z reszta ciala nie mam jakis wiekszych problemow, ale bemben mnie przesladuje. Co dziwne piwa od 3-4 miesiecy prawie nie pije, jak na swoj wiek duzo nie jem, a on dalej jest - slaby metabolizm? Moze, ale trzeba sobie inaczej radzic :P

Zakupilem sobie:

taka oto laweczke do brzuszkow, http://www.allegro.pl/show_item.php?item=315790097 . Jakie inne cwiczenia poza brzuszkami moge na niej robic?

Do tego wygrzebalem orbiterek mamy, mniej wiecej cos takiego - http://www.allegro.pl/item315771942_chudni...pulse_gwar.html . Warto na tym cwiczyc? Mnie po 30minutach (od dowch dni) zalewa potem, bardzo meczacy. Chyba bedzie dobry na spalanie tluszczyku?

Do tego mam w planach bieganie lub jezdzenie na rowerku 3-4 razy w tyg. Hantelki tez poszly w ruch, jednak nie one sa piorytetem. W jakiej kolejnosci wykonywac dane cwiczenia? W seriach np. orbiterek 15min, 50 brzuszkow, hantelki, orbiterek brzuszki... itd czy raz a porzadnie?

 

Jedna jeszcze wazna sprawa - dieta. Mamusia gotuje pyszne obiadki, jednak nie zawsze sa to malokaloryczne posilki. Schabiki, rorladki, pieczenie, kurczacki, frytki, czesto ziemniaki ( jesc to to cyz nie?), ryz, salatki, suruwki. Czego unikac, co jesc w wiekszych ilosciach? Nie ma opcji zeby przygotowywac sobie wsyzstko samemu bo nie mam czasu i nie umie, a mamusia nie bedzie specjalnie dla mnie gotowac drugiego obiadu. Do tego przesiadam sie na czarny chleb, w sensie ze nie zwykly ;]

 

Wszystkie wskazowki, rady i przeciwskazania mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kupiłem i poskręcałem tą ławeczkę, zakupiłem tylko ławkę bo dokupowanie tych dodatkowych przyrządów to pieniążki w błotko, sam sobie to pospawam z profili metalowych, za pieniążki które mi zostały dokupiłem sobie gryf łamany, gryf prosty 180cm i trochę obciążeń :P

wieczorkiem postaram się wrzucić fotkę mojej domowej "siłowni" hehe.

pozdrawiam.

 

No porobiłem fotencje tego co sobie w jednym z nie używanych pomieszczeń w domku zrobiłem

więc tak:

 

ławeczka keltona - spartan II jak widać z modlitewnikiem, ławeczka dosyć stabilna i solidnie wykonana, jedno zastrzeżenie to takie ze stojaki na sztangę mają lekkie luzy w miejscu gdzie się wysuwają, ale już mam pomysł jak temu zaradzić :)

docelowo worek treningowy ma wisieć a nie leżeć hehe, będzie dobry na rozgrzeczkę.

 

 

ławeczka jest regulowana w kilku pozycjach od prostej do 90stopni

 

 

gryf gięty na bicek i plecki, hantelki do tego trochę obciążeń - systematycznie będę to uzupełniał, w planach mam jeszcze zrobienie jakiegoś stojaczka na krążki.

 

 

krążki cd.

 

 

z drugiej strony ławka do brzuszków i stojak na sztangę do przysiadów - wygląda licho ale jest dość wytrzymały.

 

 

przy ćwiczeniach musi coś grać B-)

 

no to by było na tyle. od przyszłego tygodnia zaczynam FBW.

 

w planach mam jeszcze dorobienie wyciągu, ale to jak zdobędę materiał... i najdzie mnie wena.

 

trochę pomieszczenie zmasakrowane ale ze względu na zmianę miejsca w którym znajdowało się okno wygląda ono tak jak wygląda, na wiosnę będę brał się za wykończenie pomieszczenia.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna siłka.

Tez mam tą ławkę, skos widze masz ustawiony na ostatni poziom, dawaj jeden niżej, 35st. gdzieś przy wyciskaniu, chyba, że to tak pogladowo ustawione ;-)

 

na luzaku

Dołączona grafika

forma z przed kilkunastu dni, raczej nie uległa zmianie.

 

dawno nie wrzucałem, a obiecałem.

100x8 płaska, 130x8 przysiady, 150x6 ciąg.

 

wrrr matura teraz, czas chyba trochę odpuścić ;-)

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie podzielic sie zestawem cwiczen na brzucha i lape ? wiadomo lato idzie :P ;)

Na łape, czyli na co? Tric, bic or przedramie? :P

 

Na brzuch jest bardzo dużo ćwiczeń. Tutaj masz troche z ładnymi opisami:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch.asp

 

Jeszcze 1,5 tygodnie masówki. Opłaca się robić tzw cykl przejściowy (między masą a redukcją), gdzie dam sobie ~ 2 tygodnie cwiczen na luźnych ciężarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedramie daje rade :) gorzej z bicem i tricem

do tej pory robilem:

- stojac na pogietym gryfie

- modlitewnik z pogietym

- modlitewnik z pojedynczymi

tric:

- francuskie

- stojac pojedynczymi nad glowa

- pojedyncza lezac za glowe (dobrze dzialalo rowniez na brzuch ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory robilem:

- stojac na pogietym gryfie

- modlitewnik z pogietym

- modlitewnik z pojedynczymi

35.5 > 36.5 przez 1,5 miecha na:

 

- modlitewnik hantlą x3

- młotki x3

- uginanie pogiętym (fajne słowo :D ) x3 (czasem dodam 4 serie z dużą ilością wymuszonych)

 

tric:

- francuskie

- stojac pojedynczymi nad glowa

- pojedyncza lezac za glowe (dobrze dzialalo rowniez na brzuch icon_wink2.gif )

Albo mi się wydaje, albo wszystkie te ćwiczenie są francuskie :P

 

Najlepiej dużo poczytaj i sam sobie ułóż plan, bo jest to bardzo indywidualna sprawa.

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...