Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Bez diety ani rusz a skoro sam powiedziales ze jeszcze co ci ktos zrobi to za pewne nie dostarczasz odpowiedniej ilosci bialka , wegli i tluszczy i nie ma z czego budowac ;].

 

Pomysl tez o trenowaniu calego ciala bo to wazne , nie ma czegos takiego ze dol dobry to teraz popracuje na gora , jedne miesnie pobudzaja inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie - widzę że tu trochę ludzi obeznanych z tematem więc mam trochę pytań.

Ponad dwa miesiące temu kupiłem sobie hantle z zamiarem poprawienia obwodów tu i tam ;). Kupiłem komplet 2x20 kilo i zacząłem ćwiczyć.

Ćwiczę tylko górę bo dół mam moim zdaniem ok - bardzo dużo jeżdżę na rowerze.

Aktualne parametry to:

 

Wzrost - 187

klata 115

łapa 39

udo 64

Waga - zatrzymała się na 100 kilo ;]

Nie jestem gruby, mam taką budowę ciała że jestem raczej duży.

 

Teraz sedno sprawy.

Ponad 2 miesiące temu zacząłem regularnie ćwiczyć - co drugi dzień, ćwiczeń nie powiem bo nazw nie znam - ale są to ćwiczenia na biceps triceps, klatkę piersiową - wyczytałem gdzieś że jedne z skuteczniejszych.

Robię 4 serie każdego ćwiczenia po 8 powtórzeń.

Dieta - niestety nie ja gotuję, nie mam zresztą na to czasu więc jem normalnie - ale po każdym "treningu" staram się zjeść coś z wysoką zawartością białka - twarożek itp.

Rozpoczynałem od obciążenia 14 kilo, szybko jednak przeszedłem na 16, potem 18, i wreszcie wczoraj na 20 kg.

Czuję duży wzrost siły, mięśnie stały się twarde, może bardziej zarysowane, ale kompletnie nie mam przyrostu :/.

Jak zaczynałem było 39 i po ponad 2 miesiącach jest 39.

 

I teraz pytanie - co robie źle ? - Zależy mi na masie, - chciałbym w łapie dociągnąć powiedzmy do tych 42 cm.

Czy to kwestia częstotliwości treningów ? Czy kwestia braku odpowiedniej diety ?

A może jakieś inne powody ?

HELP

Jaki masz BF? cos kolo 22-24% (strzelam, ale widze po wymiarach)

Po treningu (masz widac masowy) jak i w czasie uzupelnia sie zapasy glikogenu w miesniach (glukoza np z woda) taki twarozek to dobry przed samym snem;)

Niestety jesli nie wiesz co robisz za cwiczenia moze okazac sie ze robisz je zle, no i sam fakt ze to hantelki...hantelki nawet jesli katujesz same lapy to po twoim opisie wnioskuje ze

-pracuja gorne partie klatki

-miesnie miedzyzebrowe

-biceps

-triceps

Pamietaj jednak ze biceps to miesien dwugłowy, a triceps trzy:) niektorych parti bicepsa (miesien młoteczkowy) np bez modlitewnika nie rozwiniesz. Jedyne wyjscie zapisz sie na silownie, na tydzien tam zapoznasz ludzi, porozmawiasz, doradza. Potem zmodyfikujesz trening i raz w tygodniu wpadniesz na silownie. Samymi hantelkami niewiele zdzialasz! To samo cwiczenie wykonane gryfem zamiast dwiema hantlami i inny efekt. Ba juz nawet roznice miedzy nachwytem a podchwytem zauwazysz.. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema :rolleyes: mam pytanko bo silownie mam daleko i ogolnie niechce mi sie chodzic brak czasu itp. Jednak juz 5 miesiecy pykam sobie dwa razy w tygodniu tj 4 serie do oporu pompeczek i juz fajnie masy nabralem jednak ostatnio juz robilem 4x 60 pompek na piesciach dwa razy w tygodniu tj wtorek i piatek

zwyklych rekord w 1 seri 80) jednak tego ostatniego tygodnia cos spadlem z sil ledwo 4x50 wiec pytanie czy to juz jest za duzo tych pompek ???? czy musze zmniejszyc ilosc seri (np 3x) lub zmniejszyc do raz w tygodniu np 5x bo jak na silowni trenowalem to zeby na sile to robilo sie np klatke raz w tygodniu do oporu a na rzezbe 3 razy w tygodniu ,czyzby juz miesnie sa zabardzo przemeczone? za odp dzieki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym uzyskać porady jak fajnie wyrobić swoje ciało. Obecnie mam 186cm i 73kg wagi to chyba całkiem ok. Mięśnie mam lecz chciałbym aby były jeszcze "wiekśze" i żebym nabrał jeszcze więcej siły. Często pracuje fizycznie lecz nie na siłowni itp. Co polecacie robić? Jakies odzywki? Kompletnie się na tym nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rzezbe 3 razy w tygodniu ,czyzby juz miesnie sa zabardzo przemeczone? za odp dzieki :wink:

ilosc nie rowna sie jakos co za tym idzie rzezba , to mit

 

to tak swoja droga

 

druga sprawa same pompki dadza efekty do czasu , pozniej bedzie przetrenowanie/zmeczenie miesni itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilosc nie rowna sie jakos co za tym idzie rzezba , to mit

 

to tak swoja droga

 

druga sprawa same pompki dadza efekty do czasu , pozniej bedzie przetrenowanie/zmeczenie miesni itp

 

 

no tak z tym przetrenowaniem i zmeczeniem miesni to prawda ale chyba da sie cos zrobic jesli sie zmniejszy ilosc seri lub ograniczy do mniej dni w tygodniu narazie zmniejszylem ilosc seri z 4 do 3 zobaczy sie dalej jakie beda sily ewentualnie zmniejsze serie do 2 a rozloze na wiecej dni no bo zawsze co jakis czas zmniejszenie seri dawalo przyrost sily po jakims czasie i lepsze wyniki znaczy wytrzymalosc w jednej seri :rolleyes: bo 80 juz robilo sie,ale takie 150pompeczek by starczylo w jednej seri i aby to utrzymac pozniej i dalej spalac tluszcz a zamieniac w rzezbe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki za wiele nie dają, lepiej już w domowych warunkach kupić gryf, obciążenia, drążek i jakieś hantelki. Też nie warto ćwiczyć do oporu bo mięśnie mogą się zmęczyć do takiego stopnia, że zamiast pozytywnych efektów będzie wręcz odwrotnie. Mięśnie przy zbyt dużej pracy i małej ilości składników budulcowych mogą się wręcz przestać rozwijać i coraz bardziej będą się męczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej spalac tluszcz a zamieniac w rzezbe :wink:

poki co nic nie spalasz i nic w "rzezbe" nie zamieniasz , pompkami tego nie zrobisz

 

okrojenie o 1 serie nic nie da

 

zrob 1-2 tyg przerwy w ogole , dluzsza regeneracja

 

poza tym jak wyzej , pompki to sa dobre na rozgrzewke , jesli dalej masz je zamair robic to rob je pod kate, inna intensywnosc , dorzuc sobie obciazenia ( na plecy cos polozyc poprostu chociaz tu ostroznie ) , rob pompki na triceps i dalej jazda , trzeba to urozmaicic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema koksiarze!!! Jak sie tak chwalicie to ja tez(chociaz nie ma czym) wiec tak:

Klata: 106 (przed silownia bez napinania, jak sie napne to mam 109)

biceps: 39,5 przed treningiem

udo: 62

porzedramie32,5

w pasie cos ok 84

 

Rekordy:

klata: nie wiem ile na max ale 90 kg na serie biore(na płaskiej)

przysiad: nigdy nie cwiczylem nog dopiero teraz i biore 105 kg na serie na max nie wiem

marty: nie robie szkoda plecow zastepuje innym cwiczeniami ale tak 120 lekko

bicepsy: na łamanym 40 kg na serie

tricepsy: francuskie leżac 38 kg

barki: malo bo tylko 50 kg na serie

przyciaganie sztangi w opadzie: 90 kg na serie

 

Dodam jeszcze ze mam 17 lat 174 cm i 81 kg

z odzywek z teraz biore creatine strong matrix 7 + dextroza vital max

wczniej hmb+ thermo speed

jeszcze wczesniej TCM+ mas xxl

itp aaaaaaaaaa i cwicze jakies 3 lata ale tylko w okresie mniej wicej od marca do lostopada

co o tym sadzicie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm!!! Fotki zaraz jakies dam!! z tymi plecami to bym sie kłocil ale nie wiem jak tam ludzie w moim wieku sobie radza z tym!! Plecow staram sie mocno nie forsowac poniewaz jak gralem w pilke reczna to mialem powazna kontuzje i prawie nie moglem chodzic wiec staram sie oszczedzac i to 90 to tak z niewielki trudem biore nie wiem moze to malo!! I jeszcze zapomnialem napisac ze nie uczeszczam na zadna silownie tylko mam swoja silownie i wiekszosc sprzetu to samorobki wiecie jak to ejst sprzet drogi odzywki tez wic trzeba sobie radzic i w rzeczywistosci ja mowie ze to jest np 90 kg a jest chyba 95!! tak wiec te 5 kg mozna wziosc poprawki!!! A nogi mam mocne bo cwicze taekwondo;d;d!! Polecam pod okiem dobrego trenera jest zaj***e pozdro koksiarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja troche o swoich wynikach. ;]

 

staż: 4 lata

wzrost: 185 cm

waga: 87 kg

pas: 80 cm

klatka: 117 cm

biceps: 42 cm

Dieta: aktualnie jestem low carbie :)

 

bf: 8%

 

btw zapraszam na sfd.pl a dokładnie do Sceny MMA i K-1 gdzie jestem moderatorem :] Pozdro

 

edit: jakaś tam fota z telefonu;]

post-159876-1216236631_thumb.jpg

Edytowane przez Techniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moza tak powiedziec...

Zaczales w wieku 14 lat cwiczyc...powodzenia zycze w rozwoju intelektualnym, i kolega mial racje zal.pl, a jak na swoj wiek to efekty ladne

 

Dieta: aktualnie jestem low carbie :)

CKD? Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...powodzenia zycze w rozwoju intelektualnym???????????? A czego sie ma to tyczyc??????

....własnie dlatego Ci tego zyczyłem. <_<

Piekny wiek, masakryczne przyrosty, dojzewasz, a juz porzadna suplementacja! To duzy blad, potem jak osiagniesz stagnacje, ciezko bedzie ci 1mm w bicepsie zdobyc, z nerwow gwarantuje Ci ze siegniesz po mocniejsze srodki...

ZA WCZESNIE ZACZALES CWICZYC

ZA WCZESNIE ZACZALES SUPLEMENTACJE

Juz wiesz czego to sie tyczyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko oto chodzi ze ja juz duzo wiekszy nie chce byc a suplementacje zaczynalem od l-karnityny a kreatyne w wieku 16 lat pierwsza a massy itp dopiero od pol roku i co cykl mam bardzo dobre przyrosty!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem!!! mam 110 w klacie po napieciu i z tego co bylo w tabeli kulturystycznej o proporcjonalnosci to jestem prawie idealnie proporcjonalny!!! tylko ta miniaturka zdjecia mnie tak splaszczyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...