Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym tygodniu minie dokładnie 16 tygodni jak ćwicze.

Wzrost 176 71kg wagi 17 lat wycisne 87kg.

Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia zdecydowałem się wzbogacić moją "dietę" o jakieś suplementy. Dieta w cudzysłowie bo praktycznie żadnej nie mam jem to na co mam ochote.

Najbardziej zależy mi na masie. Co do suplementów chcę pełnej dyskrecji więc odpadają wszelkiego rodzaju białka i inne które trzeba rozpuszczać w czymś. W grę wchodzą tylko tabletki. Zastanawiałem się nad cm3. Ktos używa? Dobre są efekty? Ewentualnie proszę o sugestie.. może coś innego? Max 100zł na cykl.

Tak przy okazji jak już pytam to może ktos ma jakąś smaczną niedrogą i niekłopotliwą dietę na mase?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadna tabletka nie zastapi ci diety !! jedz 5 -6 razy dziennie, staraj sie aby w kazdym posilku bylo okolo 30g bialka i wierz mi beda efekty! mozesz sobie ewentualnie strzelic cykl na kreatynie i masa leci na +, od tabletek nie urosniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zgodnie z postanowieniami na ten nowy rok zabieram się do roboty. Chciałbym więc kupić jakiś niedrogi atlas "na dobry początek".

Kwota oscyluje w granicach 500zł, najlepiej używany sprzęt z allegro. Czym powinienem się kierować w wyborze takiego sprzętu ? Na co zwracać uwagę ? Po jakimś czasie planuje również zakup ławeczki, ale to później.

Opinie, rady mile widziane :)

Pozdrawiam

rafwlkp

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie gryf prosty, 2 hantle i 70kg obciążenia. Na początek w zupełności wystarczy.

 

Zapomnij na razie o atlasach, wyciągach i innych tego typu wynalazkach.

Rozumiem że razem z gryfem rozejrzeć się za ławeczką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gryf prosty 180cm ~90zł

dwa krótkie gryfy po 25zł szt - 50zł

obciążenia

2x 10kg - po 60 zł szt czyli około 120zł

2x 5kg po 30zł = 60zł

4x 2kg - po 14zł szt = 60zł

4x po 1kg po 6zł szt = 24zł

 

czyli sama sztanga + obciążenia których i tak trochę mało bo będziesz musiał wachlować (po miesiącu zacznie brakować) to około 400zł

przydała by się ławka i tu jest problem bo najprostsza solidna ławka ze stojakami to 300zł... przykład: http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/3/11 - ja mam taką jednak polecam zakupić ławkę:

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/3/12 + osobne stojaki, ewentualnie stojaki dorobić we własnym zakresie, bo jednak te ławki ze stojakami zintegrowanymi trochę denerwują...

 

więc pasowało by 700zł na początek, a gdzie koszty przesłyki jak by nie było ciężkiego sprzętu...

może dozbieraj te 2 stówki jeszcze i zakup wszystko jednorazowo.

 

wszystko przed Tobą :) ja zaczynałem od ławeczki do brzuszków i hantelek, teraz mam ławeczkę od keltona, gryfy proste łamane a na dniach dojdzie do mnie wyciąg przykręcany do ściany :)

 

Atlas sobie daruj ino się umęczysz a efektu nie będzie.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje popytać kolegów czy ktoś nie chce obciążenia sprzedać. Niektórzy sobie kupią nowy sprzęt, poćwiczą pół roku i im się znudzi :razz:

 

U mnie kupiliśmy tak rok temu 100kg + gryf + ławeczkę do brzuszków, za coś lekko ponad 200zł. Teraz znowu będę się rozglądał za takim kit'em :)

 

SlavoOK: Jak u Ciebie wygląda sprawa ze zdejmowaniem sobie sztangi na skosie góra? Nie ma problemu z tym, że ręce trzeba wyciągnąć za siebie?

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w skosie nie ma problemu, problem zaczyna się jak chcesz przećwiczyć bary/plecy sztangą wtedy jak dajesz podparcie na prosto to już nie sięgniesz, trzeba rozkręcać całą konstrukcje i przesuwać siedzisko w tył, osobiście tego nie robię bo za dużo kręcenia, bary robiłem sztangielkami, a teraz do plecków dokupiłem wyciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was takie pytanie, mianowicie jaka odżywka wpłynie lepiej na moją mase i siłe??

Zastanawiałem się nad Horse Power, Massacre lub nitrobolon energizer + cos do tego tak zeby dalo lepszy effekt. ale niebardzo wiem co z czym połaczyć zeby sie nie gryzlo - dlatego prosze was o pomoc.

Moja waga to okolo 70 kg, klatka piersiowa 100, wzrost 170 cm, biceps 37. Diety zadnej nie stosuje:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was takie pytanie, mianowicie jaka odżywka wpłynie lepiej na moją mase i siłe??

Zastanawiałem się nad Horse Power, Massacre lub nitrobolon energizer + cos do tego tak zeby dalo lepszy effekt. ale niebardzo wiem co z czym połaczyć zeby sie nie gryzlo - dlatego prosze was o pomoc.

Moja waga to okolo 70 kg, klatka piersiowa 100, wzrost 170 cm, biceps 37. Diety zadnej nie stosuje:/

 

Kumple chwalili nitrobolon, ale podobno Horse Power wychodzi bardziej ekonomicznie. Jeśli nie stosowałeś kreatyny, to po pierwszym cyklu z monohydratu ładnie siła skacze.

 

Ale zamiast wydawać kase na głupoty, kup sobie trochę żarcia dobrego. Potrzymasz przez 3-4 miesiące dobrą dietę i gwarantuje Ci, że już nie będziesz chciał od niej odejść <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kret

co do kreatyny: stosowalem to juz i masz racje pierwszy cykl naprawde daje rade, natomiast nastepny - juz nie ma takich efektów:/

dlatego chce teraz sprobowac czegos innego np. HP + tylko z czym?+ witaminy(chcialbym byc zadowolony i przytyc jakies 5 kg:)). Jesli chodzi o diete to watpie ze cos da, poniewaz mam dziwna przemiane materii i niewiadomo co, ile bym jadl to maja waga nie wzrosnie( trzyma sie na poziomie 70 kg), ale jesli stosowales jakas diete, ktora Tobie pomogla to ja chetnie tez sprobuje:)

PS. jesli mozesz to daj link do diet, ktore moga mi pomoc:)

DZIĘKUJĘ

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wnioskuje, że jesteś ektomorfikiem, ale sądząc po wymiarach, to chyba na niego aż tak nie wyglądasz.

 

2 lata temu ważyłem 60kg przy wzroście 180cm - chudzina totalna. Teraz ponad 80kg przy średnim i bardzo akceptowalnym BF (body fat - poziom tłuszczu). Jak się chce, to można :razz:

 

http://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_O...ie-t418003.html

 

Miłej lektury życzę. Przez najbliższe 2 tygodnie nie będziesz się nudził.

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra dieta = masa, a co z reszta?

Przypominam, że chciałbym również urosnąć w siłę i co za tym idzie masę mięśniową.

Fajnie byłoby, gdyby ktoś pomógł mi dobrać odpowiednie suplementy. Tak aby wszystko fajnie współgrało, czyli dieta + wspomagające ją suple.

Pomóżcie mi dobrać to tak żebym nie żałował - wiem, że będzie trudno. Zastanawiam się nad: HP+coś, Massacre+coś, nitrobolon energizer+coś

POZDRAWIAM

@ kret

DZIĘKI ZA LINK DO DIET NA PEWNO POCZYTAM I ZNAJDĘ COŚ Odpowiedniego:)

PS. Mógłbyś napisać jak tobie udało się uzyskać takie efekty? Tzn. co jadłeś, ile razy dziennie

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że chciałbym również urosnąć w siłę i co za tym idzie masę mięśniową.

Prędzej na odwrót, najpierw w masę, a z masą przyjdzie i siła. Czemu chcesz być silniejszy?

 

Fajnie byłoby, gdyby ktoś pomógł mi dobrać odpowiednie suplementy. Tak aby wszystko fajnie współgrało, czyli dieta + wspomagające ją suple.

Pomóżcie mi dobrać to tak żebym nie żałował - wiem, że będzie trudno. Zastanawiam się nad: HP+coś, Massacre+coś, nitrobolon energizer+coś

POZDRAWIAM

Dobra dieta = zapełnienie całego zapotrzebowania na poszczególne mikro i makro elementy = brak potrzeby stosowania suplementów.

Je dobierasz w stosunku do braków w diecie (np masz problem dostarczyć odpowiednią ilość węgli/białka po treningu, kupujesz odzywkę). Chociaż przy twojej masie i zapotrzebowaniu (wyjdzie Ci coś koło 3000-3500 kcal) to bez problemu można wszystko samym żarciem załatwić.

 

Na suple przyjdzie czas. Lepiej teraz ich nie używaj (mówie tutaj głownie o nitro boost'erach), bo nie wykorzystasz ich w 100%. Dużo czytaj, testuj, nie bój się gwałtownych zmian oraz wykonuj wszystko z głową i starannością - może wtedy zrozumiesz o co tak na prawdę w tym wszystkim chodzi, bo teraz wydaje Ci się, że opowiadam jakieś głupie regułki, które są Tobie niepotrzebne :wink:

@ kret

 

DZIĘKI ZA LINK DO DIET NA PEWNO POCZYTAM I ZNAJDĘ COŚ Odpowiedniego:)

PS. Mógłbyś napisać jak tobie udało się uzyskać takie efekty? Tzn. co jadłeś, ile razy dziennie

To że ja coś jadłem w takiej ilości i takiej kolejności mając przy tym dobre efekty, to nie znaczy że i u Ciebie będzie podobnie. Jest to sprawa bardzo indywidualna i na pewno po miesiącach testów dojdziesz do najskuteczniejszej dla siebie kombinacji :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prędzej na odwrót, najpierw w masę, a z masą przyjdzie i siła. Czemu chcesz być silniejszy?

 

No to jest akurat oczywiste - każdy kto ćwiczy chce widzieć jakieś efekty swojej pracy i tysięcy ml wylanego potu na siłowni:P, wraz ze wzrostem siły rośnie też motywacja :)

 

@To że ja coś jadłem w takiej ilości i takiej kolejności mając przy tym dobre efekty, to nie znaczy że i u Ciebie będzie podobnie. Jest to sprawa bardzo indywidualna i na pewno po miesiącach testów dojdziesz do najskuteczniejszej dla siebie kombinacji icon_razz3.gif

 

Tak ale jakbyś podał mi swój styl odżywiania w tym okresie tzn. dzienna racja żywności, byłoby to bardzo pomocne dla mnie w sporządzaniu mojej diety:) tzn. miałbym jakiś wzór, który mógłbym sobie przekształcić na własne potrzeby:). Na razie wiem tyle, że posiłki jemy 5-6 razy dziennie w odstępach po 3h w tym 6g węglowodanów na kilogram masy ciała = 420g i 2g białka na kilogram masy ciała = 140g - czyli tyle co nic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ćwiczeń to najlepsze efekty bedziesz miał wykonując Podrzut, Martwe ciągi, tradycyjnie ławkę i przysiad (chyba że Chcesz zrobić tylko górne partie ciała co jest troche bez sensu ale każdy ma Swoje podejście)

 

Z ćwiczeń które wymieniłem podrzut nagażuje najwięcej partii mięśniowych i jak masz mało czasu a chcesz zrobić coś skutecznego to jest to idealne ćwiczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idealne ćwiczenie na nałapanie kontuzji jeżeli nie jesteś odpowiednio przygotowany...

Dokładnie. Proponuję na początek unikać ćwiczeń mocno obciążających kręgosłup (MC, przysiady, ciężkie wiosłowania itp) i zacząć powoli robić martwe ciągi na bardzo małych ciężarach (niby wszyscy polecają "dzień dobry", ale u mnie jakoś nie zdawało to egzaminu). Zresztą każdy początkujący powinien tak robić we wszystkich ćwiczeniach, bo w przeciwnym wypadku stawy szybko odmówią posłuszeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla początkujących to każde ćwiczenie z wolnymi ciężarami które wymaga stabilizacji/kontroli kręgosłupa w okolicach krzyża jest ryzykowne. Podobnie zresztą jeżeli taki nowicjusz źle dobiera obciążenia lub nie wystarczajaco dobrze się rozgrzewa.

 

Co do martwych to najlepiej się rozgrzać robiąc grzbiety np. z 10 kg talerzem , a ćwiczenia takie jak "dzień dobry" są najlepsze w ćwiczeniach hybrydowych na średnim obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że w żadnym z opisanych w moim ostatnim poscie ćwiczeń nie ma elementu podrzutu ciężary:

 

martwy - podnosisz cizear caly czas go kontrolując, chyba że robisz to nieprawidłowo

 

"dzien dobry" - masz sztangę na barkach i napewno jej nie podzrzucasz...

 

grzbiety z obciążeniem - trzymasz talerz przycisnięty do klatki lub opraty o łopatki i kark (chociaż tej wersji nie polecam), albo możesz to robic trzymając sam gryf na barkach z głową

 

Co do samego podrzutu to jest to ćwiczenie główne przed którym robisz inne lżejsze. Nie mówiłem tez ze masz to robić cały czas bo oczywiste jest że ternujesz różne partie w rózne dni tak aby mieć czas na regeneracja, a czasami robisz trening obwodowy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi jedno. Planuje trenować na siłowni bo niestety ostatnio bardzo zaniedbałem kondycje fizyczną ponad dwa lata. Jestem w bardzo kiepskiej formie. Ale równolegle chce zacząć trenować Boks Tajski. Od dłuższego czasu oglądam Fight Club na Europsorcie i K1 czy Boks Tajski bardzo mnie zaczeło pociągać. Ale zapewne przy sztukach walki trening na siłowni powinien wyglądać zupełnie inaczej, zapewne chodzi o trening na siłe i kondycję. Jak to jest? Jakie treningi powinny być powiedzmy dla nowicjusza. Ktoś pewnie powie, że zwariowałem, że przy takiej słabiutkiej kondycji fizycznej chce od razu siłke i K1/Boks Tajski (A ze sztukami walki nie miałem do czynienia) Ale cóż jestem człowiekiem upartym jesli chcę coś osiagnąć. A ostatnio kupiłem w firmie karte Benefitsystems, więc chcę skorzystać 3 x siłka w tygodniu 2 x Sztuki Walki.

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano ;))

mógłby ktoś pomóc i ułożyć jakiś fajny plan treningowy na jeden dzień w tygodniu? wiem, że jeden dzień to mało ale więcej nie mogę..

generalnie jestem zapisany na siłownie w ramach w-f'u trening trwa 1,5h no i generalnie chciałbym w tym czasie poruszyć główne partie mięśni żeby chociaż troche mięska urosło ;))

siłownia jest nie najgorzej wyposażona wiec nie było by problemu raczej z doborem ćwiczeń..

a teraz o sobie... wzrost 185cm

wiek 19lat

waga 87-88kg

ostatnio w wakacje troche ćwiczyłem ale to było tylko hantlami... wiec ani nogi ani klatka nie była ruszana już od wieków

jak tydzien temu chwyciłem za sztange na klatke wycisnąłem 85kg wiec bez szału..

aha na stancji mam tez swoje hantle wiec opcjonalnie w tygodniu moglbym cwiczyc coś w domu ale mam bardzo malo wolnego czasu wiec jakieś pojedyncze ćwiczenia tylko wchodzą w gre..

generalnie może być ostry trening..

pomożecie? :))

pzdr

 

a i tak btw nie idzcie na zaden kierunek medyczny bo nie ma czasu na nic... nawet po imprezie na kacu trzeba sie uczyc.. ;p

Edytowane przez hubi_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wstępnie przymierzam się do zakupu jakiegoś sprzętu do "domowej" siłowni. Przeglądając allegro coś takiego wpadło mi w oko:

Ławka (stojak + modlitewnik): http://www.allegro.pl/item598397798_lawka_...lacza_raty.html

Gryfy + obciążenia: http://www.allegro.pl/item604397897_zestaw...ntle_67_kg.html

 

Obciążeń byłoby 48kg + 13kg (które już mam), więc razem ze sztangą 70kg będzie... na jakiś czas powinno wystarczyć.

 

Jeśli chodzi o koszty to to co wyżej wychodzi ok 750 (z przesyłkami). Warte tej ceny? Ew. czy da rade trochę taniej skompletować podobny zestaw? (mogą być używki... dodam jednak, że w okolicy raczej nie trafie okazji odsprzedaży sprzętu od kogoś, chyba, że znajde coś przez neta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka miesięcy temu nabyłem takie ustrojstwo:

http://www.allegro.pl/item597264380_najnow...tryton_iii.html

Jestem zadowolony, jednak planuje wprowadizc kilka modyfikacji, aby lepiej usztywnić modlitewnik oraz stojaki gdy ustawione są na wyższych poziomach.

Do tego zestawik obciążeń:

http://www.allegro.pl/item607310566_zestaw...antle_74kg.html

 

Przy okazji polecam obu sprzedawców, bo wszystko poszło spokojnie i skutecznie.

 

Korzystając z okazji zapytam fachowców o kilka spraw.

Czy używacie jakiegoś typu opasek, zabezpieczeń czy czegoś w tym rodzaju podczas ćwiczeń z wolnymi ciężarami? Np. przy martwym ciągu, przysiadach (hack jackach i normalnych), przy wyciskaniu sztangi zza głowy?

Kolejna spraw - nieznaczny przyrost siły - np. "na klate" dosyc szybko doszedlem do poziomu ok 50kg ( 5 serii - I 12p x 20kg +gryf; II 10p x 30kg +gryf; III 8p x 40kg+gryf; IV 6p x 45kg + gryf ; V 20p x 20kg + gryf), jednak teraz dolozenie kolejnych ciezarow powoduje brak mozliwosci wykonania cwiczenia. Cwiczyc z tym co daje rade podniesc i czekac az sie skumuluje moc, czy mzoe dolozyc pare kg i wolac kogos, zeby przy ostatnich powtorzeniach pomogl mi skonczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duzo serii robisz z mniejszymi obciazeniami. zacznij od rozgrzewki samym gryfem... np. 2x20 powtorzen. a potem odrazu daj sobie 50kg i zrob 4 serie po 8 powtorzen. (odpoczywaj 5min pomiedzy kazda seria) ostatnia seria na maxa i dobrze by bylo zeby 2 ostatnie powtorzenia ktos ci pomagal ''oszukiwac''. pamietaj ze klatki nie mozna cwiczyc wiecej niz 2 razy na tydzien. powoli powoli i sila ci wzrosnie ze wrzucisz na ostatnia serie 60kg... itd.

 

ja jak jeszcze chodzilem na silownie (tesknie za tym strasznie) zaczynalem od 40kgx10, potem 50kgx10 i na koniec 60kg x ile sie da. po kilku miesiacach zaczynalem od 60kg a konczylem na 85kg. no i maly cykl na mono tez dobrze robi na sile ;]

 

ps. podstawowy blad jaki sie robi przy wyciskaniu na klate to prostowanie rak do konca, przez co traci sie napiecie w miesniach klatki. na koncu powtorzenia nie mozna blokowac stawow lokciowych. (mam nadzieje ze tak wlasnie cwiczysz)

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x tydzien to max - podalem akurat to cwiczenie, bo na nim najwieksze ciezary podnosze i jaky nie bylo jest ono bardzo popularne. Zapomnialem dodac, że samym gryfem robie rozgrzewkę, własnie ok 20p. Pomiędzy każdą serią 5min przerwy? No to teraz beda 3h zamiast 1.5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x tydzien to max - podalem akurat to cwiczenie, bo na nim najwieksze ciezary podnosze i jaky nie bylo jest ono bardzo popularne. Zapomnialem dodac, że samym gryfem robie rozgrzewkę, własnie ok 20p. Pomiędzy każdą serią 5min przerwy? No to teraz beda 3h zamiast 1.5 ;)

ja robilem 4-5 cwiczen na klatke i 3 cwiczenia na triceps w okolo poltorej godziny (kazde ciwczenie 4 serie od 8 do 10 powtorzen). tak jakos trzeba to sobie rozlozyc, bo trening nie powinien dluzej trwac. po treningu carbo i pol godziny pozniej bialko. godzinke pozniej syty posilek (duzo bialka, dobrych weglowodanow [ryz]). wazne jest tez zeby nie jesc nic zaraz przed treningiem tylko z godzine przed. a w trakcie treningu pic jakies carbo rozpuszczone z wodą. Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...