Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Kupisz i nie będziesz używał. Mam w domu orbitreka i rower stacjonarny - nie korzystam z jednego, ani drugiego, a prawie 1000zł poszło się j...

 

Strzelanie w stawach jest zupełnie normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję odkąd ćwiczę. Czyli od 4 miesięcy.

Staram się jeść co 3-4 godz.

 

Już wiem o co Wam chodziło z tym Gainerem.

Faktycznie przeceniłem jego działanie i nie poczytałem.

Teraz już wiem, że to tylko jedzenie w proszku (stosowane kiedy nie ma czasu na posiłek) i nic więcej.

 

Już widzę, że drugim moim błędem było picie Gainera 3 razy dziennie (gdyż jadłem normalnie posiłki).

Objawiło się to tym, iż wyskoczyły mi wypryski na twarzy.

Pewnie za dużo białka dostarczałem...

 

W takim razie, czy stosować jakieś odżywki przy normalnym odżywianiu?

Jeżeli tak to jakie?

 

 

P.S. Jak napisałem wyżej, nie ćwiczę długo także przepraszam za wpadki. Chętnie dowiem się więcej w tematach szeroko pojętej siłowni:).

 

Powiem tak , ponoć z tymi odżywkami a zwłaszcza białkowymi jest naprawdę tak ,że korzyść przyniosą one wtedy kiedy ktoś nie stosuje odpowiednio zbilansowanej diety ponieważ wtedy ją uzupełnią o białko + witaminy ,ewentualnie wzamian normalnego posiłku kiedy nie ma ku temu możliwości czasowej - wtedy można wypić szybki koktail . A w przypadku odpowiednio zbilansowanej diety dodatkowa podaż białka nic nie da ponieważ organizm ma naturalnie ustaloną normę ile może wchłonąć białka ,tak że w takim przypadku doładowanie się dodatkową porcją białka pójdzie na marne (niestrawione i wydalone). Kruczek a raczej niedomówienie w reklamach z odżywkami białkowymi przy odpowiednio zbilansowanej diecie polega na tym ,że tą przeszkodę (blokadę) w postaci naturalnej granicy wchłanialności (tzw wychwytu) białka można zdjąć zażywając tzw ''steryd'' który umożliwia ponadnormatywny wychwyt białka ponad ten naturalnie zaprogramowany przez przyrodę . Czyli wniosek z tego jest taki że niewtajemnieczeni w tzw ''tajemnicę sztuki '' stosujący zbilansowaną dietę są nieco robieni w bambuko czytając reklamy z pewną dozą niedomówień ;) . Jeżeli nie mam racji to proszę o argumenty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mowisz, tylko dlaczego nie wspomnienie o molziwosci wiekszego wchlaniania bialka poprzez zazywanie sterydow w reklamacha odzywek jest dla Ciebie kruczkiem ? Wg. mnie nie powinno sie o czyms takim mowic. Kto ma znalezc takie informacje to sam sobie znajdzie.

Co do stosowania odzywek, maja pomoc w ulozeniu zbilansowanej, odpowiednio kalorycznej i nacysonej wysokiej jakosci skladnikami odzywyczymi diety. Oczywiscie jesli nie mozemy tego dokonac poprzez 'zwykle jedzenie' (co bardzo czesto ma miejsce; praca, szkola, dzieci itd.) Mi łatwiej i wiele szybciej zjesc na sniadanie koktajl z banana, jogurtu, platkow, 2 jajek i miarki gainera niz pierniczyc sie z garnkami i patelniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieznia magnetyczna do 120 kg + puls ! OKAZJA ! (931141097) - Aukcje internetowe Allegro

 

co sądzicie o takiej bieżni? Warto się czymś takim zainteresować?

 

Nie. Dodaj do ceny jeszcze jedno zero i można już zacząć się rozglądać za czymś "znośnym".

 

Po za tym idzie wiosna, bieganie w terenie rox.

 

 

Mi łatwiej i wiele szybciej zjesc na sniadanie koktajl z banana, jogurtu, platkow, 2 jajek i miarki gainera niz pierniczyc sie z garnkami i patelniami.

 

Nie masz po takim czymś problemów z żołądkiem, flakami, pierdami itd? Ja rano muszę jeść koniecznie coś pod postacią "stałego" żarcia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie takich maszyn to jakaś jawna masakra na małych dzieciach. Wszystkie znane mi osoby, które kupiły urządzenie podobne do w/w przestały je używać tydzień po zakupie. Pierwsze dni - ogólna zajawka. Filmy na dvd itd. Potem maszyny były coraz bardziej odsuwane od telewizora by na końcu znaleźć się w szafie/garażu/piwnicy lub na środku pokoju : )

 

Ostatnio zaopatrzyłem się w gryf łamany plus parę ciężarków do niego. Myślałem że też oleje ten sprzęt po paru dniach. Odpukać. Ćwiczę na nim tyle ile możliwe. Dzięki temu nawet jak opuszczę jeden dzień na siłowni to nic nie tracę to ręce i względnie nogi mogę w domu zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dodaj do ceny jeszcze jedno zero i można już zacząć się rozglądać za czymś "znośnym".

 

Po za tym idzie wiosna, bieganie w terenie rox.

 

 

 

 

Nie masz po takim czymś problemów z żołądkiem, flakami, pierdami itd? Ja rano muszę jeść koniecznie coś pod postacią "stałego" żarcia :/

 

na poczatku lekkie dostrojenie jelit, teraz wszystko w najlepszym porzadku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mowisz, tylko dlaczego nie wspomnienie o molziwosci wiekszego wchlaniania bialka poprzez zazywanie sterydow w reklamacha odzywek jest dla Ciebie kruczkiem ?

 

Kruczkiem są foty gości z olbrzymią masą na odżywkach ,ponieważ przy naturalnym tj niemodyfikowanym hormonalnie wychwycie białek aż takiej masy się nie zrobi ,a jest przecież wiele osób pochłaniających mega dawki naturalnego białka które jeszcze doładowują to odżywkami białkowymi z myślą że im więcej tym lepiej :wink: .Tym niemniej zdarzają się wyjątki o bardzo wysokim poziomie testosteronu i bardzo wysokiej przyswajalności białka .Zresztą moja odpowiedź dotyczyła pytania o stosowanie dodatkowych porcji białka przy prawidłowo zbilansowanej diecie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uch jaka tu cisza ;]

 

Pytanie: Czy taki pas pomaga w zrzuceniu paru centymetrów w pasie?

NEOPRENOWY PAS WYSZCZUPLAJACY WYSOKA JAKOŚĆ DUŻ (1038930965) - Aukcje internetowe Allegro

Słyszałem, że nie ma "odchudzania" miejscowego a sporo osób u mnie na siłowni nosi te pasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos Ty. Z tego co pisali na sfd to straszny syfior takie cus. Nie dosc, ze jedyne co trafisz to wypocisz wode z tego miejsca a jesli cokolwiek stanie sie z tluszczem to odlozy sie w zylach czy jakos tak i pozniej same problemy. Tak czy inaczej nic nie pomoze bardziej jak cwiczenie :)

 

Ja ostatnio mialem przerwe w cwiczeniu. Niestety, ale mialem problemy z przedramieniem (a w zasadzie z dwoma). Za kazdym razem jak cwiczylem biceps dol przedramion bolal mnie tak, ze nie moglem wytrzymac! O modlitewniku nie bylo nawet mowy. Gdy dochodzilem do maksymalnego zgiecia rak, bol byl nie do zniesienia. Zrobilem tydzien przerwy i ..

niestety klatka spadla mi z miejsca w dol (sila) ale biceps poszedl w gore, 60kg 4 serie po 7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cisza w temacie ;)

 

Postanowiłem sobie kupić amatorską ławkę + dwa grygy prosty i łamany. Na tej ławce mozna ćwiczyć rozpiętki , ma modlitewnik i to coś na nogi - czyli standard

 

Waże 76kg , mam 187cm

 

Co mam robić na sprzęcie który posiadam tak aby miało to jakiś sens? Na razie macham 40kg 10 razy po 3 serie - mój max na klatkę to jakieś 60kg na razie czyli biednie .

 

Chętnie wysłuchałbym osób ktore mają coś do powiedzenia w tej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plastekk zaczął ćwiczyć :) Jak rozumiem, jak robisz rozpiętki, to masz sztangielki? chociaż ja kiedyś samymi krążkami robiłem i wchodziło :)

 

Maxem sie nie przejmuj, też od takiego zaczynałem. Co możesz robić? Masa ćwiczeń:

 

Wyciskanie sztagni na płasko, wyciskanie sztangielek skosem (głową do góry - jeśli możesz tak ławeczkę ustawić), rozpiętki.

Na bica, możesz na modlitewniku zrobić oboma gryfami, zależy co wolisz i czym wygodniej. Oczywiście sztangielki jeszcze bardziej wchodzą :)

Na trica francuzik, prostowanie ręki nad głową (sztangielka), ewentualnie na zmęczenie pompki odwrotne.

Na barki wyciskanie z klatki w siadzie, unoszenie ramio w staniu przed siebie, przyciąganie sztangi wzdłuż ciała (od pasa, do klatki).

Na plecy wiele nie zdziałasz oprócz martwego ciągu chyba. No chyba, że masz jakiś drążek :)

Nóg nie ćwiczyłem, bo nie lubiłem.

 

Ot chyba taki komplet wyszedł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żreć! Dużo żreć! I dźwigać cokolwiek, na początku i tak będziesz łapał mase jak dziki. SFD i zapoznaj się z HST / FBW.

 

Przydałby Ci się ktoś, kto nauczyłby Cię poprawnej techniki.

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz martwego zrobi jeszcze podnoszenie sztangi w opadzie i o ile będzie miejsce unoszenie jednostronne sztangi w pochyleniu (drugi koniec gdzieś przyblokowany).

Do tricepsa jeszcze można dorzucić wyciskanie w wąskim uchwycie.

 

plastekk - moja rada nie skupiaj się tylko na klacie i bicepsach (co większośc robi na początku) bo będziesz wyglądał jak Papaj (z takiej kreskówki) :) tylko harmonijny rozwój ma sens i daje ładny wygląd.

 

 

BTW Taki super wątek na forum a ja przeoczyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiem, że od tego są fora sportowe, ale Wasze zdanie też z chęcią poznam...

 

Na jesieni zaczynam sezonik masowy (a kto tego nie robi...) i poszukuję kombinacji:

-coś przedtreningowego

-kreta

 

Raczej coś z tych lżejszych rzeczy ze względu na staż - czyli nie WF, czy Meso - takie zabaweczki zostawiam na później :wink:

 

Mam dwa typy:

-Shock+Storm - klasyka, naczytałem się duuużo dobrego o Stormie, a o Shocku, że jest dość lekkim NO-Boosterem, co by mi przypasowało na początek

-Xpand + mono/jabłczan

 

Staż rok, waga 82kg przy 187cm, planowany split 4/tydz i ofc dobre jedzonko.

 

Jestem otwarty na propozycję innych produktów:)

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne 3 pytania w tym 1 bardzo ważne dla mnie bo decyduje ono o dalszym sensie moich ćwiczeń

 

1 na początku mialem cwiczyć 3 razy w tyg po ok 40min pon , sroda , piatek ale ostatnio zdarza mi się cwiczyć raz tygodniowo. Czy takie ciwczenie ma sens? Czy rezultaty daje tylko ćwiczenie regularne? Bo jeśli omijajać kilka dni treningu daje mocno w kość a ja czasami zastępuje to lajtowym treningiem typu pompki czy brzuszki... To może szkoda czasu dlatego pytam czy to coś da.

 

2 Lepiej robić mniej powtórzeń ( 5-6 ) a większym cięzarem czy mniejszy cieżar a wiecej powtórzeń

 

3 ile pownnien wynosić czas odpoczynku między seriami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Lepszy jakikolwiek trening niż żaden- jeśli będziesz ćwiczył raz w tygodniu musisz w tym treningu "ruszyć" wszystkie grupy mięśniowe- 2 ćwiczenia na każdą grupę = bite dwie godziny na siłce- bądź tego świadom.

ad 2. Trochu takie teoretyczne dywagacje- mniej powtórzeń (5-6) + duży ciężar = masa, więcej powtórzeń (12-15) + mały ciężar = rzeźba. Sugeruję wypośrodkować (nie znam Twojego stażu na siłce).

ad 3. Znów teoretyzując- 3-5min. Ale 5 minut i więcej między seriami "wytrzymują" tylko zawodowcy ;-). Dobrze ćwiczy się we dwóch, super- we trzech- więcej to już tłok. Ofkoz- im dłuższa przerwa tym mięsień bardziej odpocznie = możesz szarpać większy ciężar. Ale bądźmy realistami- kto chodzi na siłkę aby szarpać ja wiem... z 20 sekund i 5 minut odpoczywać? Kto? PRO...

Daj se minutkę i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tzw na razie masa bo w porównaniu do reszty mam te pare kg...

 

80KG

 

wzrost 185cm

 

bic 35cm

 

 

Czas poszukać jakiś obciążeń bo obecne 50KG do ćwiczenia na serię to trochę mało choć przy 6 serii daje już o sobie znać nawet i 50KG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

3 ile pownnien wynosić czas odpoczynku między seriami?

 

Troche stare ale odświeżę.

 

To zależy co jest celem Twoich ćwiczeń. Jak wytrzymałość to do 30s, jak masa 30s do 2.5min, jak siła to powyżej aż do nawet 5min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak panowie ? masujemy? :D Okres na ćwiczenia własnie się zaczał ( dla tych którzy mają siłkę w ciepłym pomieszczeniu oczywiście )

 

ja swój zestaw przenosze już do 3 miejsca ;) Teraz jest w pokoju , ćwiczy się fajnie. nie muszę w kurtce siedzieć i ćwiczyć :oops:

 

4 miesiąc powoli idzie , na razie jeszcze mi się chce , zobaczymy na jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie swoje małe ogłoszenie z sfd wkleje:

Poszukuję chetną osobę do wspólnego zakupu dwóch gainerów i ich podziału 50/50. Interesują mnie:

-Mutant Mass 6.8kg - ciasto, ewenualnie czekolada

-Mass Fusion 7.26kg - jakaś czekolada

 

Od "Wspólnika" oczekuję:

-odbioru osobistego supli w Warszawie (sam jestem z okolic Podkowy Leśnej), odpada raczej opcja wysyłki Twojej części gainerów

-wpłaty zaliczki w kwocie powiedzmy 40zł - traktuję to jako zabezpiecznie przed osobami, które w ostatniej chwili zapragnełyby zrezygnować z zakupu i zostawić mnie na lodzie z 14kg gainera

 

Na privie opiszę jak widzę procedurę wspólnego zakupu, tak więc zapraszam do kontaktu!

 

Na Allegro działam pod ksywką "kazio87", jak ktoś chce sprawdzić referencję.

 

PS w wiadomości prywatnej wpisz swojego maila, wygodniej nam będzie się komunikować.

 

.....................

 

Mnie pyknął roczek we wrześniu. Pod koniec listopada skończył mi się karnet roczny na siłkę i zmieniam teraz lokal. Interesują mnie siłownie w Centrum Wawy (ceny:() i pewnie stanie na S4 - muszę się z ciekawości przejść jednak po Pure, w budynku Millenium na ochocie i jeszcze pewnie coś tam jest.

 

Aktualnie odpoczywam, głównie psychicznie, od tego całego żarcia. Nie to, żebym trzymał ultra ścisłą diete. Niestety nie daje rady i przez to przez rok, pomimo znacznej zmianie w wyglądzie sylwetki, na wadzę praktycznie nie mam przyrostów :o Trochę jest to dobijające, gdy starasz się jeść, ćwiczysz, a waga stoi... może nie należy się starać, tylko 100% trzymać michę... prawie robi różnice chyba...

 

Jak znajdę siłownie to wskoczę na swój trzeci cykl: stary Xpand (opakowanie 925gr, z Alledrogo) + pewnie mono albo jabłko. Chciałbym spróbować gainer zapodać po treningu (nigdy nie jadłem, więc nie wiem jak zareaguję mój organizm), no i białko do śniadania, kolacji. Trening pewnie 4 razy w tygodniu, a co tam :wink:

 

Tyle ode mnie, pozdrawiam Koksiarzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już będzie kilka dobrych lat jak ćwiczę. Trochę odżywek a nawet metanabolu już zjadłem, ogólnie raczej mogę przestrzec młodych przed sterydami. Jeśli zaś chodzi o sam trening to najważniejsza jest różnorodność, należy co miesiąc, dwa stosować inne ćwiczenia. Poza tym dieta i co ważne wstrzymywanie się od innych używek. A z tym często bywa najtrudniej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy powiedzieć czy są efekty skoro nie wiemy jak to wyglądało przed startem?

 

A co do samego a6w uważam, że nie jest to najlepszy pomysł na ćwiczenie, szczególnie że pod koniec jedzie sie na samych zakwasach przy minimalnych efektach, do tego jest to dość duże obciążenie dla mięśni brzucha. Nie jestem specjalistą od ćwiczeń, ba, sam mało sie ruszam ale o ile mnie pamięć nie myli, to pomiędzy ćwiczeniem danych partii mięśni powinna być jakaś przerwa na regeneracje owych, czego przy a6w nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A6W to badziewie, w porównaniu do combo ABS II + aeroby lub HIIT. Zmarnowany czas, szczególnie pod koniec, kiedy ćwiczenia zajmują prawie godzinę.

 

@up akurat brzuch można ćwiczyć codziennie.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mięśnie brzucha regenerują się bardzo szybko.

 

A co do zakwasów to się nie zgadzam. Mijają po paru dniach, jeśli ktoś nie ćwiczył brzucha wcześniej (przynajmniej tak było w moim przypadku)

 

A co do godzinnych ćwiczeń na koniec - o ile pamiętam to ogólnie założenia są takie że cała sesja nie może zająć więcej niż 20 min - chyba że się mylę, jeszcze poszukam.

 

I w sumie wcale nie uważam, że program jest zły. Ale - przekonamy się po efektach treningu założyciela tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem całe a6w i końcówka trwa tyle, ile mówiłem. Efekty były marne, bo mięśnie się wzmocniły i stwardniały, ale pod warstwą tłuszczyku. Od tamtej pory dietka, aeroby i abs 2 i całość wygląda zupełnie inaczej.

 

A6W jest dobre, jak jest się chudzielcem i chce się mieć kratę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...