Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D wszytskich fanów siłowni, mam pytanie: mam 15 lat i czy moge juz zaczać chodzic na siłke? nie bedzie zadnych problemów z rozwijaniem sie itd? :lol: :lol: p,.s chodzielm juz w zeszlym roku szkolnym na silke przez 3mies. i przestałem cwiczyc z powodów $$(nie mialem kasy na silke, a rodzice nie chcieli dac) chodzielem 3 razy w tygodniu, proponujecie jakąs djete, waze 60kg :D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diety to Ci tutaj raczej nikt nie rozpisze, www.sfd.pl / www.kfd.pl poczytaj, a stereotyp nie-cwiczenia w wieku ~15 lat juz dawno odrzucony, smialo wal, tylko rozsadnie, po przebyciu ogolnorowzwojowki dopiero zastanow sie nad jakims treningiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

wg mnie możesz zacząć od ogólno rozwojówki tj act, ale unikaj narazie siadów, czy martwego ciągu, ogólnmie cwiczen obciążająych kręgosłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looz :D tak tez myslalem, wiec ide w sobote na siłke na ~4h :lol: jak chodzilem te 3 mies to brałem 100kg~11razy na takim czyms siedzącym, zapinało sie w pasy i sie pompowało nie pamietam jak sie to juz nazywalo, wiecie moze o co chodzi? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looz :D tak tez myslalem, wiec ide w sobote na siłke na ~4h :lol: jak chodzilem te 3 mies to brałem 100kg~11razy na takim czyms siedzącym, zapinało sie w pasy i sie pompowało nie pamietam jak sie to juz nazywalo, wiecie moze o co chodzi? <_<

Pewnie jakiś atlas albo cosik :) U mnie żadnych pasów nigdy nie było, ale siedzące i sie pompuje to chyba jakieś wyciskanie na klatke (100kg :)) A cztery godziny na siłce to chyba troche sporo. No chyba, że będziesz z kumplami to pewnie ze dwie przegadacie :) Miłej zabawy i pozdro. Napisz w niedziele/poniedziałek jak będziesz sie czuł :)

 

I tak jak ktoś już pisał. Unikaj narazie dużych ciężarów i bardzo ciężkich ćwiczeń. Skoro zaczynasz to ogólnie wszystko po trochu, naucz sie dobrze wykonywać ćwiczenia, przyda sie na przyszłość. Nie szpanuj ;) ćwicz spokojnie, a nie zrobisz sobie krzywdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda...

[gluteus maximus]! Nigdy bym do tego nie wrocil! Studia sa 100x lepsze od wszystkiego :D

Looz :D tak tez myslalem, wiec ide w sobote na siłke na ~4h :lol: jak chodzilem te 3 mies to brałem 100kg~11razy na takim czyms siedzącym, zapinało sie w pasy i sie pompowało nie pamietam jak sie to juz nazywalo, wiecie moze o co chodzi? <_<

1h to max w czasie treningu na mase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

tak to chyba tma pracujesz, albo robsiz 15 minutowe przerwy miedyz seriami, nie ma możłiwości zeby przy normalnej dynamice trenningu porobić 6h, po 1h do 1.5h przy dobrej intensywnosci ledwo sie wychodzi z siłowni, a ty 6h :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku ja też na poczatku głupio ćwiczyłem... ale aż tak?? pójdź sobie na tą siłownię 6h i ćwicz z maksymalnie 5 minutowymi przerwami.

................................................................................

....

 

i następnego dnia nie wstaniesz z łózka - czymś takim sobie krzywdę wyrządzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam- max na siłce, to w zależności od ilości partnerów do ćwiczeń:

- sam- 1godz,

- w dwóch- 1.5godz,

- w trzech- 2godz.

To tak pi razy oko.

 

Najlepiej mi się ćwiczy z dwoma partnerami- wychodzą "idealne" dla mnie przerwy między seriami- nie trzeba robić przerw "sztucznych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytańko: otóż zacząłem łazić na siłkę i po pierwszym razie wszystko było ok, zero zakwasów - natomiast mój braciak padł ---> wszystko go bolało i boli do dzisiaja. Więc polazłem 2 raz sAm, poćwiczyłem coś około godziny z paroma minutami -> większośc czasu poświęciłem na bicepsik, ramiona ....(można powiedzieć że je skatowałem) na kolejny dzien jest wszystko ok,,, mało co boli, dopiero na kolejny ooooo odczułem i czuje do dizisaj coś w łokciach, tak jak sie zgina łape, ciężko jest mi ją wyprostować a we wtorek mam - kolejny trening, co to może byc? czy nabawiłems ie jakiegoś urazu? czy przesadziłem z ćwiczeniami...

ps doradzcie jeszcze jak brać geinerek ---> 30% białka, 70% węgiel.... + creatine..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jordan zwykłe zakwasy, jak dopiero zaczynasz to bez kreatyny! gainerem uzupełniaj diete ale jak niemasz o diecie to jedna porcja rano druga porcja 1h przed treningiem po treningu się białkój (twaróg, tuńczyk, białka jaj itp) Pozdrawiam i życze powodzenia

 

od jutra znów zaczynam na maksa kolejny cykl treningowy :D czyli jutro klata+biceps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytańko: otóż zacząłem łazić na siłkę i po pierwszym razie wszystko było ok, zero zakwasów - natomiast mój braciak padł ---> wszystko go bolało i boli do dzisiaja. Więc polazłem 2 raz sAm, poćwiczyłem coś około godziny z paroma minutami -> większośc czasu poświęciłem na bicepsik, ramiona ....(można powiedzieć że je skatowałem) na kolejny dzien jest wszystko ok,,, mało co boli, dopiero na kolejny ooooo odczułem i czuje do dizisaj coś w łokciach, tak jak sie zgina łape, ciężko jest mi ją wyprostować a we wtorek mam - kolejny trening, co to może byc? czy nabawiłems ie jakiegoś urazu? czy przesadziłem z ćwiczeniami...

ps doradzcie jeszcze jak brać geinerek ---> 30% białka, 70% węgiel.... + creatine..

Pamietaj o rozgrzewce. Zwykle zakwasy. Mega Mass XXL, Gainer 2 Vitalmax.

 

jordan zwykłe zakwasy, jak dopiero zaczynasz to bez kreatyny! gainerem uzupełniaj diete ale jak niemasz o diecie to jedna porcja rano druga porcja 1h przed treningiem po treningu się białkój (twaróg, tuńczyk, białka jaj itp) Pozdrawiam i życze powodzenia

 

od jutra znów zaczynam na maksa kolejny cykl treningowy :D czyli jutro klata+biceps

No widze ze tak jak ja łączysz klatke z bicepsem. Niektorzy łacza z tricem ale po klatce moj tric jest juz padniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za podpowiedzi !!!!!!!!! i odpowiedzi!!!!!!! łapa wciąż daje o sobie znać, ale nie poddam sie :) przynajmnie spróbuje porobić inne lżejsze ćwiczonka !!!! bo najważniejsze to chyba ćwiczyć regularnie !!!

Mam nadzieje że podołam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordan dopiero zaczynasz?? ;) ja w sumie też (poważnie wziąłem się do roboty w wakacje ;) )

 

Jedna rada - nie napalaj się i nie ćwicz codziennie ani po kilka godzin. Na początku człowiek właśnie tak zaczyna, ćwiczy a jest to (jak sam już teraz jestem w stanie stwierdzić) bezsens.

Ja początkowo ćwiczyłem codziennie a sił miałem niewiele więcej niż mój kumpel który przychodził sobie 2 razy w tyg. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordan dopiero zaczynasz?? ;) ja w sumie też (poważnie wziąłem się do roboty w wakacje ;) )

 

Jedna rada - nie napalaj się i nie ćwicz codziennie ani po kilka godzin. Na początku człowiek właśnie tak zaczyna, ćwiczy a jest to (jak sam już teraz jestem w stanie stwierdzić) bezsens.

Ja początkowo ćwiczyłem codziennie a sił miałem niewiele więcej niż mój kumpel który przychodził sobie 2 razy w tyg. :)

Można tak powiedzieć, jakiś czas temu ćwiczyłem amatorsko w domu -> ale od tygodnia zacząłem chodzić na siłkę więc z kondycją nie jest najgorzej. Chodzimy 3 razy w tygodniu + baskett w piątek (tak na rozlużnienie) :). Średni czas spędzony na siłce to ok. godziny z groszami.

Pozdrawiamm !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedlugo bedzie u mnie pucha CP, czas sie wziac za nowy trening ;]

zrezygnowalem z klatki 2x tyg, na rzecz wiekszego skupienia na ramionach i barkach.

tak na szybko sklejony, poszperalem po kfd, wybralem taki wlasnie a nie inny, a z uwagi na to, ze chcialem aby roznil sie mocno od poprzedniego (łączenie partii i cwiczonko wybrane najbardziej mi pasujące+kilka ktorych jeszcze nie probowalem a mam zamiar -> przenoszenie hantla na klatke itp)=

Wyglada to tak:

 

Poniedziałek

Klatka:

-Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 12/10/8

-Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową w górę 12/10/8

-Rozpiętki na ławce skośnej głową w górę 3x12-10 np. 12/12/10

-Ściąganie górnych linek wyciągów 3x12-10 / Przenoszenie hantla

Przedramiona

- zwijanie nadgarstkow podchwytem sztanga 12/10/8

- zwijanie nachwytem 15/18/20

 

Wtorek:

Plecy

- Sciąganie linki wyciągu w szerokim uchwycie do klatki 12/10/8

-Ściąganie drążka za kark 12/10/8

-Ściąganie drążka w wąskim uchwycie do klatki 12108

-Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim 12/10/8

Łydki

- wspiecia ze sztanga na kolanach 16/14/12/10

- wspiecia na stojaco 15/18/20/25

 

CZWARTEK:

Barki:

- wyciskania sztangi zza karku 15/10/8/10/15

- unoszenia na boki 4x12-8

- unoszenia sztangielki lezac bokiem na lawce 10/12/14/16

- szrugsy 16/14/12/10

Nogi:

- przysiady 5x12-8

- wykroki z hantlami 12/14/16/18/20

- martwy ciąg na prostych nogach 3x 12-15

 

PIĄTEK:

Biceps

- uginania ze sztanga 4x 10-12

- uginania na ławce skośnej 4x 12-6

- uginania z hantla na modlitewniku 4x 12-20

Triceps

-Wyciskanie francuskie sztangi leżąc 12/10/8

-Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 12/10/8

-Pompki na poręczach 3x10-8

 

Do tego dietka+cp+witaminki i kazdy trening na 100% ofkoz [; Jakby mial ktos cos do dodania, jakies sugestie to prosze bardzo,. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emiloos

 

plecy:

rozgrzewka wyprosty 2x15

wiosłowanie w opadzie chwyt szeroki 12,10,8,6

wiosłowanie w opadzie chwyt wąski 12,10,8

ściąganie za kark 14,12,10

ściąganie chwyt neutralny (albo podciąganie chwytem neutralnym) 12,12,10,10

 

przenoszenie hantla to przy plecach proponuje

 

przy klatce rób płaską hantlami z supinacją

 

przy sesji biceps, triceps zaczynaj od tricepsa

 

wywal przy nogach martwy ciąg

 

tylko jedna pucha cp?

 

jak coś jeszcze sobie przypomne i niebędziesz wiedział to mów pomoge Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...