Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

coś mi sie nie wydaje, ze byłes 3 razy, moze nie wyglądasz, an dobrze rozbudowanego, ale jestem pewien prawie na 99%, ze dłuzej chodzisz

Niestety, mylisz się. Ale mam w domu jedną sztange 10kg :rolleyes: Mam 15lat 169cm wzrostu i 70kg wagi

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jeszcze mam pytanie, ile powinienem razy w tygodniu maxymalnie chodzić na siłownie?? Powtarzam ze dopiero zaczynam.

Edytowane przez Ogór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi sie nie wydaje, ze byłes 3 razy, moze nie wyglądasz, an dobrze rozbudowanego, ale jestem pewien prawie na 99%, ze dłuzej chodzisz

przeca mogl cos kiedys cwiczyć, tudzież solidnie się odzywiać i taki ma start.

ja jeszcze troszke ponad tydzien powrotu i KA :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

jesli taka jest prawda, no to faktycznie, bedzie z ciebie dobra girl :D

wg mnie masz bardzo dobry start, szczególnie jesli amsz 15 lat

a wg mnie 3 razy w tygodniu spox wystarczy i zacznij od ogólnorozwojówki, masz duzo czasu ,na splity, zacznij to z głową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam - troche mnie nie bylo - po 2 miesiacach przerwy pomachalem dzis sobie troszke i wygladam straaasznie :mur: pora nadrobic conieco zwlaszcza plecki i klateczke :) No i pojawily sie dosc duze rozstepny pod pachami :( Sorki za slaba jakosc zdjec ale robione kom przy sztucznym swietle wiec taka lipa (ps. z obu stron jestem rowny tylko swiatlo tak pada i mozna odniesc mylne wrazenie)

 

Waga 74.5 B-) ale z tego niezla oponka na brzuchu :mur: FASTFOOD+PIWO+WAKACJE ale pora ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sie za siebie :D

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

sawyer188plan jak plan , akurat mój do najambitniejszych nie nalezy, ale musiałem ograniczyc siłke

pn

klatka, bic, tył barków,

czwartek plecy tric, i bok

przuch osatnio a6w

nóg nie robie--> nie mam kiedy, do tego ostatnio biegam, przy moim bf to i tak w dupe dostają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sawyer188plan jak plan , akurat mój do najambitniejszych nie nalezy, ale musiałem ograniczyc siłke

pn

klatka, bic, tył barków,

czwartek plecy tric, i bok

przuch osatnio a6w

nóg nie robie--> nie mam kiedy, do tego ostatnio biegam, przy moim bf to i tak w dupe dostają

seriami normalnie jak na duże i małe partie nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tej chwili próbuję stworzyć sobie jakiś plan treningowy. Ćwiczyć mogę tylko w soboty i poniedziałki. Do dyspozycji mam atlas, ławeczkę, wiosełka, drabinki.

 

Moje początkowe założenia są takie:

 

Sobota: klatka, bicepsy, plecy

 

 

KLATKA

wyciskanie na leżąco:

1 x 20 20kg

1 x 15 25kg

1 x 10 30kg

 

wyciskanie na ławeczce skośnej:

 

4 x 15 15kg

 

rozpiętki na ławeczce

 

4 x 10 7,5 kg na jedną ręke

 

BICEPS

uginanie ramion ze sztangą podchwytem

 

5 x 10 10kg

 

hantle w podporze o kolano (nie mam tam hantli ale wezmę obciążnik)

 

10 x 5 5kg

 

PLECY

 

wiosłowanie sztangą w opadzie

 

jeszcze nie wiem ile bo nie robiłem tego ćwiczenia

 

podnoszenie sztangi w leżeniu poziomym

 

5 x 5 10kg

wyciskanie sztangi zza pleców

 

5 x 10 12.5kg

wiosełka

ile dam radę

Poniedziałek: mięśnie naramienne, nogi, triceps, przedramiona

Jeszcze nie wypróbowywałem ponieważ ułożyłem go dopiero dzisiaj :(

 

Bardzo proszę nie wyśmiewajcie tylko oceńcie i poradźcie co zmienić. Plan układałem sam ponieważ większość dostępnych na necie to 3 - dniowe a ja mam na razie tylko 2 dni na siłownię! A poza tym sprzęt jest jaki jest i muszę wszystko indywidualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole mojego początkowego planu pisze:

 

"Poniedziałek: mięśnie naramienne, nogi, triceps, przedramiona"

 

wrzuciłem tylko pierwszą(sobotnią) część planu, drugą będe układał

Ale byłoby miło gdybyś coś podał, może być na pw.

A o mnie:

 

wzrost 181,5 zm

 

waga 62 kg

 

staż - no cóż nie będe krył - prawie zerowy. W gimnazjum od czasu do czasu machałem hantelkami. Tak na poważnie wziąłem się za siłownię w wakacje, popełniając dużo, dużo błędów, ale powoli się ucząc.

 

ćwiczę - tak jak napisałem wcześniej - na małej ogólnodostępnej, bezpłatnej salce z atlasem, ławeczką, wiosełkami, drabinkami. Na razie chce kontynuować ćwiczenia tam, jeśli wszystko będzie ok to może za pół roku zacznę uczęszczać na jakąś bardziej profesjonalną siłkę. Ale na razie to mi starcza.

 

priorytety - na razie taki ogólny rozwój bo chucherko ze mnie straszne :) jak widać wyżej. Muszę przybrać na wadze ale z tym akurat nie ma chyba większego problemu bo po każdej bytności na siłce mam niesamowity apetyt. Dość powiedzieć że w ciągu 2 ostatnich miesięcy przytyłem 5 kg.

 

 

Jedno pytanie - czy wysokie ciśnienie ma jakieś znaczenie na siłowni?? pytam bo podczas ostatniego bilansu w szkole wyszło że mam 140 na 90

Edytowane przez Shakell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shakell już napisałem posta odnośnie Twojego planu ale niewiem czemu go niema :mur: podziel tygodnie na A - B będziesz mógł robić więcej seri na daną partie i wydłuży sie czas regeneracji (co jest bardzo wskazane ze względu na Twój zerowy staż) , trening łącz w ten sposób:

 

Tydzień A

I Klata, biceps

II uda lydki

 

Tydzień B

I Barki Triceps

II plecy, brzuch

 

edit. saywer ma gotowy dobry plan 2dniowy ode mnie więc jak ktoś chce coś podobnego to do niego z tym :lol:

Edytowane przez quarantino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ogór podam ci mój były plan 3 dniowy

klatka

wyciskanie na płaskiej/skosnej w dół progresja od 12-10-10-8 i czasami jeszcze jedna 6powt

wyciskanie skos w góre raz hantle raz sztanga, powtórzenia ok 12-10 również 4 serie

i pozniej ropierdki na ławce błaskiej 12-12-10-10

 

(nóg nie dodaje, bo sie poprostu za bardzo nie znam na ich cwiczeniu, nie umie ich dobrze wyczuc)

 

barki wyciskanie z tyłu 20-15-15-10 powtórzen

podciąganie sztangi do brody (tak samo)

wznosy hantli bokiem 15-15-12-12

 

plecy

 

martwty ciąg 2 serie, w piwerwsze j12 powtórzen, w drugiej 8-10 i pozniej robie zawsze maska, czyli rekord z jednym powtórzeniem

nastepnie wiosłowanie w szerokim uchwycie 12-10-10-8

wiosłowanie półsztanga w wąskim tyle samo powtózeń

ściąganie drązka wyciagu górnego do karku w szerokim uchwycie 12/12/10/10

 

triceps

francuskie wyciskanie 10/10/10/10

prostowanie rąk w opadzie 10/10/10/10

sciaganie linek wyciagu górnego do dołu 2 - 4 serie po 16-10 powtózen

 

bic

uginanie ramion ze sztangą łamaną regres 8-10-12 powt

uginanie jednej reki opartej o kolano 10 10 10 powt

i na koniec 2 serie cwiczenia "21" inaczej choinka

 

łydki

4 seria wspiecia stojąc na maszynie smitha i 4 serie wspiec siedząc, kazda seria po 20-25 powtózen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...