Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się bardziej przejmował sporą niedowagą niż tłuszczykiem.

Na tym mi akurat nie zalezy, przyjdzie i na mnie pora... Nie oszczędzam sie w jedzeniu a zwariowac sie nie dam :)

 

@emilooos

Dzieki za miłe słowa :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku maja mam zamiar rozpocząć chodzenie na siłkę. Mimo, iż jestem niedoświadczony i mam malutka nadwagę, chciałbym się was doradzić, jaki trening będzie najlepszy. Znalazłem takie coś (KLIK) i zastanawiam się, czy będzie odpowiednie.

Ponadto, jaka dieta byłaby dla mnie odpowiednia? Dodam, że mam 16 lat, wzrost 179cm, a waga ok 75-80kg :oops: :oops:

Z góry dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe przecież BMI masz dobre dosyć a do rzeźby akurat wiec zacznij rzeźbić zapisz sie na siłownie Zrób dietę CKD/TKD zjedz odżywkę Thermo Speed dla Lepszej termogenezy i będzie dobrze. W sumie sam muszę zacząć rzeźbić bo rozrastać sie rozrastam alę widzę że jak na wzrost 186 juz trochę za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mam 16 lat, wzrost 179cm, a waga ok 75-80kg :oops: :oops:

a to ciekawe przecież BMI masz dobre dosyć

75-80kg na 16 lat to odpowiednie? Przecież w tym wieku on nie zaczął jeszcze dobrze "normalnego" tycia i jeśli nic z tym nie zrobi, to za kilka lat będzie nieciekawie...

 

Powiedzcie mi... Na jakie miesnie i w jakim stopniu wpływają pompki ? :>

Zrób dziś przed spaniem kilka porządnych serii - tak, że już dalej nie bedziesz mógł i jutro będziesz bardzo dokładnie wiedział, na które mieśnie i w jakim stopniu wpływają :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75-80kg na 16 lat to odpowiednie? Przecież w tym wieku on nie zaczął jeszcze dobrze "normalnego" tycia i jeśli nic z tym nie zrobi, to za kilka lat będzie nieciekawie...

IMO to sprawa indywidualna - ja mam 19 lat 176cm wzrostu i 89kg wagi i raczej grubasem nie jestem, co widac było na fotkach... Waga zależy też od choćby gęstości koścca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to była taka metafora ;p w ogóle ciężko mi łapy wyrobić aby grube. ogólnie moje wymiary to 186 waga 90kg łapa 40-1 dawno nie mierzyłem, klata 115

Wiek 17lat :D narazie rozwalam sie potem będę myśleć o rzeźbie aby to ładnie wygladało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

f.e.a.r. na pompkach:

klatka, barki, triceps, troche najszerszy grzebietu, przy czym zaangażowanie konkretnych miesnie regulujesz rozstawem dłoni itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, jak basenik z waszego doświadczenia ma sie do wyrabiania kondycji, spalania tłuszczu, wyrabiania mięśni i rzeźby?

Widziales kiedys wyrzezbionego plywaka ?

Conajwyzej plery sa mocarne i rece ale nie wygladaja na rozwiniete miesniowo tak jak przy zwyklych cwiczeniach kulturystycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to była taka metafora ;p w ogóle ciężko mi łapy wyrobić aby grube. ogólnie moje wymiary to 186 waga 90kg łapa 40-1 dawno nie mierzyłem, klata 115

Wiek 17lat :D

Póki nie zobacze to nie uwierze byś miał taką rękę w tym wieku ;]

BTW już coraz blizej wycinki, nie mogę się doczekać ;)

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziales kiedys wyrzezbionego plywaka ?

Conajwyzej plery sa mocarne i rece ale nie wygladaja na rozwiniete miesniowo tak jak przy zwyklych cwiczeniach kulturystycznych.

pływacy ostro cwicza na silowni.

plecy mocarne, fakt,

kondycja right,

tluszczyk, owszem, bo sesja plywania to b.dobre aeroby,

ale o zdobywanie czystej masy przy samym plywaniu, na pewno b. ciezko,

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie z tym pływaniem to jest tak że mistrzowie nigdy nie będe porzeźbieni ani szczególnie muskularni ponieważ nie stosują diety wysokobiałkowej. pływak potrafi zjeść w okresie przygotowawczym nawet 7tys kalorii (sam jak się szykowałem do startu bywałem cięższy niż zwykle ponieważ od bardziej intensywnych treningów poprawiał mi się apetyt i wiecej jadłem) ale są to praktyczne same węglowodany i tłuscze, to z czego chłopaczyna zbuduje muły? pływak nigdy sie nie dorobi potężnych mięśni ponieważ: nie zależy mu na tym, nie jest to mu potrzebne, taki sport jak pływanie wymaga dużo energi i nawet przy dopracowanej diecie wszystkie kalorie idą na poprawe wyników a nie budowanie masy mięśniowej. uwieżcie mi nawet te plecy i barki nie są szczególnie napakowne a wiem co mówie bo widziałem na żywo kilku mistrzów (popova, jędrzejczak, korzenia, phelpsa, kilku "juniorów" z miami podobno czołówka USA).

Edytowane przez quarantino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając kilka stron natknąłem się na ciekawy artykuł http://www.kulturystyka.org.pl/modules/new...php?storyid=170 I tu moje pytanie: czy takie ćwiczenia w "domowym zaciszu" mógłbym potraktować jako, hmm wstęp przed właściwym pójściem na siłownię? Jeśli tak, to które z tych ćwiczeń wybrać, jakie którego dnia i co ile dni ćwiczyć? Czy dobry byłby podział Poniedziałek-Środa-Piątek? Do tego chciałbym dodać Aerobiczną 6 Weidera, bo podobno dosyć dobrze się sprawdza, rowerek (mam w domu stacjonarny), biegi itp. No i oczywiście jakąś dobrą dietę :) Aha, i przy takim treningu jaka dieta byłaby najlepsza? Z dużym naciskiem na białko, czy nisko węglowodanowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne w czym mam jakies doswiadczenie to mięśnie brzucha to w tej kwestii sie wypowiem ;]

 

A6W jest dobry na rzeźbe, na początku ważna będzie masa mięśni brzucha (nie wiem czy się jasno wyrażam, mam nadzieje, że tak), dlatego też zaproponuje Ci na początek ABS -->> filmik instruktażowy, przez miesiąc możesz robić te ćwiczenia, najlepiej codziennie, później się przerzuć na a6w ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pierwszy raz wypowiadam sie w tym temacie. Od jakiś 2 tyg wprowadziłem sobie diete niskowęglowodanową i wczoraj zaliczyłem pierwszy abs po ktorym myslałem ze odpadne. Mam dosyć duzą nadwage, zdjęć nie pokazuje bo nie warto:) . Jeszcze co do abs to z pozoru wygląda na łatwe a w praktyce czuć jak wszystkie mieśnie na bębenku ci pracują, Mam jeszcze pytanko czy ten abs to jest na mięśnie czy na sapalanie tagże bo nie ukrywam ze na mięśniach mi nie zależy narazie chce zrzucić ciałko :P

 

 

Ps. Czy takie codzienne 8 min z ABS plus troche brzuszków bedzie dawać jakieś efekty czy robić dłuzej ten ABS??

Edytowane przez qbaneoplus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pierwszy raz wypowiadam sie w tym temacie. Od jakiś 2 tyg wprowadziłem sobie diete niskowęglowodanową i wczoraj zaliczyłem pierwszy abs po ktorym myslałem ze odpadne. Mam dosyć duzą nadwage, zdjęć nie pokazuje bo nie warto:) . Jeszcze co do abs to z pozoru wygląda na łatwe a w praktyce czuć jak wszystkie mieśnie na bębenku ci pracują, Mam jeszcze pytanko czy ten abs to jest na mięśnie czy na sapalanie tagże bo nie ukrywam ze na mięśniach mi nie zależy narazie chce zrzucić ciałko :P

Ps. Czy takie codzienne 8 min z ABS plus troche brzuszków bedzie dawać jakieś efekty czy robić dłuzej ten ABS??

Robić te ~8 min ABS i do tego obowiązkowo jeszcze 40-60 minut biegania, bądź ostrej jazdy na rowerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...