Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robie juz od 6 dni - jest to moje drugie podejscie do A6W, poprzednim razem wymieklem po 8 dniach :-|

Powiedzcie, czy Was rowniez szyja boli podczas wykonywania I i II cw? Bo przy III i IV rekoma troszke podtrzymujemy szyje a w tych cw nic. Zastanawiam sie czy robie cos zle, czy tak musi byc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaziu,mnie szyja nie boli,pooglądaj na filmikach moze akurat cos zle..

Co polecacie na mase? Bo mam sporą niedowage [176 cm/58 kg]

Tak dla amatora,siłka odpada bo mam troszki daleko :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja moze tez pokaze fote nie ma za bardzo co ;) ale zawsze bedzie powod do walki :)

I o to chodzi :wink:

 

 

Ja robie juz od 6 dni - jest to moje drugie podejscie do A6W, poprzednim razem wymieklem po 8 dniach :-|

Powiedzcie, czy Was rowniez szyja boli podczas wykonywania I i II cw? Bo przy III i IV rekoma troszke podtrzymujemy szyje a w tych cw nic. Zastanawiam sie czy robie cos zle, czy tak musi byc :wink:

Prawdopodobnie rozgrzewke zaniedbujesz. Pokrec troche głową dookoła, na boki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , ja również zaczynam ten trening. Do tej pory robiłem tylko brzuszki, zaczynam A6W i na starcie natknąłem sie na problem który już mnie nęka jakiś czas czyli skurcze. Słyszałem że powoduje je brak magnezu (piłem kiedyś nawet po 5 kaw dziennie wiem że to wypłukuje magnez) ale już z nią skończyłem nie pije od około 3 mies. i regularnie zażywam magnez jednam problem skurczów pozostał (skurcze pojawiają sie na łydkach, brzuchu a nawet szczęce :P) Zamierzam oddać krew w punkcie krwiodawstwa aby uzyskać analizę krwi. Macie jakieś sposoby na wyzbycie sie skurczów w moim przypadku rozgrzewka tego nie naprawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sposoby na wyzbycie sie skurczów w moim przypadku rozgrzewka tego nie naprawia

Tzn łapią cię naprawde mocne i bolesne skurcze przy napinaniu mięśni (tak jak przy metodzie izometrycznej)?

 

Ten A6W nada się dla średnio zaawansowanych?

 

A teraz się pochwale :-P

 

Wczoraj udało mi sie kupić 85Kg obciążenia + gryf 180cm + 2 x gryfy na hantelki + zaciski + ławke do brzuszków za jedyne 360zł :D

Sprzet używany 3-4 miesiące. Do wzięcia jest jeszcze ławka do 300kg (niepamietam firmy) ze stojakami i worek treningowy - wszystko za pół darmo. Szkoda że mi się kasa skończyła :lol2:

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeretyK mnie też zawsze łapią skurcze,to dziwne mam dopiero 16 lat,po ostrzejszym wysiłku łapią tak mocne że musze zagryźć zeby zeby nie krzyczec.Niekiedy mialem też tak,że spie słodko w nocy az tu..pobudeczka,bo skurcz na łydce łapie :-P Podczas A6W też juz mnie złapał,ale jakis lekki ;) Zazywam takie tabletki z magnezem,może i to troszke pomogło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w łydki rzadko łapią ponieważ nie ćwiczę za dużo na tą partie mięśni ponieważ w zimę jeżdżę na snowboardzie a nie ma lepszego treningu na ta partie mięśni :P Czesto łapie mnie w brzuch i to taki naprawdę mocny że ciężko wytrzymać, łapie mnie nieraz przy rozciąganiu, przeciąganiu sie. Ten skurcz wydaje sie jak by sie poruszał w brzuchu : :blink: tzn. czuje jak gdyby mięsień sie prężył pod jego wpływem tak że pulsuje w brzuchy , zazwyczaj łapie po prawej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem cos podobnego podytkowane to bylo z tego co pamietam nadmierny wzrostem kosci w stosunku do miesni ktore musialy rowniez szybkos sie rozwijac z czasem przechodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bardzo dokladnie staralem sie rozgrzac przed A6W. Dalej jednak, szczegolnie przy pierwszej serii bolala mnie szyja. Wczoraj o dziwo jednak nie mialem takiego objawu. Widocznie zalezy jak mi mija dzien :lol:

 

Pytanie:

-spotykam sie ze sprzecznymi informacjami - trening powinien trwac 25 czy max 40min?

-czy miedzy cw w serii robimy przerwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

-spotykam sie ze sprzecznymi informacjami - trening powinien trwac 25 czy max 40min?

-czy miedzy cw w serii robimy przerwe?

Nie robiłem nigdy A6W ani nigdy nie zagłębiałem się w jego sposoby wykonania, ale wiedząc, że jest to trening typowo redukcyjny, możemy wywnioskować:

 

Im krócej trwa trening, tym lepiej. Krótsze przerwy między seriami (lub ich brak) spowodują większe pobudzenie mięśni. Rób to szybko, ale pamiętaj żeby technika i jakość ćwiczeń nie straciły na rzecz czasu treningu.

Na redukcji trzeba czuć: zmęczenie, palenie i wku... (dosłownie, niski poziom węglowodanów robi swoje) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, jakbym to na b-f napisał to by mnie zbesztali ;-)

inaczej - myśle, ze bede mogl sie poswiecic w jeszcze wiekszym stopniu niz dotychczas temu sportowi

a dwa lata to kawał czasu, narazie do saa mnie nie ciagnie, ale przyznam , ze kusi ;-)

i pewnie nie debiuty, moze jakas mniejsza impreza, sie obaczy

 

quarantino pochwal sie testem ;-)

kiedy startujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak z mniejszym stażem kusi %)

np. zerowym %)

Zakręć się wśród pierwszych lepszych dresów, to usłyszysz:

 

Ooo, zaczne chodzić na siłownie, tylko metki sobie troche kupie. A za 3 miesiące szczały walne... :lol:

 

EDIT:

 

Tak na marginesie, super artykuł właśnie przeczytałem:

http://www.sfd.pl/OLD_SCHOOL_%3A_wioslowanie-t281827.html

 

:wink:

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , ja również zaczynam ten trening. Do tej pory robiłem tylko brzuszki, zaczynam A6W i na starcie natknąłem sie na problem który już mnie nęka jakiś czas czyli skurcze. Słyszałem że powoduje je brak magnezu (piłem kiedyś nawet po 5 kaw dziennie wiem że to wypłukuje magnez) ale już z nią skończyłem nie pije od około 3 mies. i regularnie zażywam magnez jednam problem skurczów pozostał (skurcze pojawiają sie na łydkach, brzuchu a nawet szczęce :P) Zamierzam oddać krew w punkcie krwiodawstwa aby uzyskać analizę krwi. Macie jakieś sposoby na wyzbycie sie skurczów w moim przypadku rozgrzewka tego nie naprawia

szklaneczka soku pomidorowego przed snem i skurczy nie bedzie :) zapewniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam cholerny problem i nie wiem co z nim zrobić... chyba będę się musiał wybrać do jakiegoś speca od mięśni i kości hehe, mianowicie jak ćwiczę cokolwiek na bary czyli jak obciążam kaptury po po ćwiczeniu odczuwam cholerny dyskomfort nad lewą łopatką ogólnie jak obciążę bark to odczuwam taki kłucie <_< wydaje mi się, że to jakiś mięsień który znajduję się nad łopatką bo w tamtych rejonach czuje to kłucie... miał ktoś taki problem ? dodam, że mam wadę postawy w postaci wystającej łopatki i to właśnie lewej, myślę, że to może być od tego... nie wiem co począć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku chyba tez bedzie pomoc lekarza,strasznie czesto łapią mnie skurcze.. :/ I to tak wyjebiscie bolące że aż człowieka dzwiga z bólu. Brałem magnez,odzywiam sie dobrze,nie mam pojecia w czym tkwi problem.. Dzisiaj bede pic tylko sok pomidory mam nadzieje ze cos pomoże :P ..Jakies pomysły? Propozycje walki ze skurczami ? :P

P.S Dzis jak mnie złapał o 5 rano to już nie zasnąłem ^

 

Przerwałem A6W,tez z powodu skurczów [niech se organizm dychnie,a co.] a także z braku czasu..

I wy[ciach!]iscie.Dziekuje za pomoc.

Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia na dany temat do sie [ciach!]a nie odzywaj :)

Edytowane przez Spiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku chyba tez bedzie pomoc lekarza,strasznie czesto łapią mnie skurcze.. :/ I to tak wyjebiscie bolące że aż człowieka dzwiga z bólu. Brałem magnez,odzywiam sie dobrze,nie mam pojecia w czym tkwi problem.. Dzisiaj bede pic tylko sok pomidory mam nadzieje ze cos pomoże :P ..Jakies pomysły? Propozycje walki ze skurczami ? :P

P.S Dzis jak mnie złapał o 5 rano to już nie zasnąłem ^

 

Przerwałem A6W,tez z powodu skurczów [niech se organizm dychnie,a co.] a także z braku czasu..

masz skurcze bo jestes spięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzisiaj sobie skołowałem 2 hantelki 5-kilowe, ale nie mam pojęcia jak powinienem ćwiczyć. Interesuje mnie rozbudowa mięśni rąk (biceps, triceps) i ramion, ale najważniejsza jest ogólna poprawa ich siły. Jakie dokładnie ćwiczenia powinienem wykonywać, jak szybko i jak długo? Google niestety nie było dla mnie zbyt pomocne, więc licze na was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...