Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie to jest very very very początek. Nigdy wcześniej niczego nie ćwiczyłem. W sumie jestem duży i dobrze zbudowany, więc żal mi tego nie wykorzysać i mieć flaki zamiast mięśni. Mam 182cm wzrostu i ważę 79kg z czego tochę to tłuszczyk. ;-) Chcę zacząć coś robić z sobą i na razie planuje 6-stkę Weidera. (to jak wyzdrowieje, bo na treningu rugby mi jądro stłukli i nie bardzo wygibasy mogę robić ;-) )Chciałem też na siłownie się zapisać, ale jak zobaczyłem cenę, to zbaraniałem i kupiłem właśnie te hantelki, żeby w ogóle coś robić. Myślę, że 5kg to idealnie jak dla mnie. W sumie nie umiem stwierdzić, czy mam silne ręce. Budowa jest taka sobie biceps lepiej- przedramie i triceps gorzej. Pompek robie max 15-20, z podciąganiem się na czymkolwiek padaka, ale na rękę biorę każdego kolegę. (Może dla tego, że tutaj masa pomaga, a nie przeszkadza. ;-) Nie wiem czy to komuś wystarczy, żeby coś doradzić, ale jak tak, to będę wdzięczny...

 

Co do instrukcji ćwiczeń to proszę trochę dokładniej, bo jestem na tyle lewy, że "generalnie to 2-3 rozne cwiczenia po 3 serie 10 powtorzen na bica i na trica + przedramiona." mi nic nie mówi. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 kilo to troche mało na siłę. Ciężar powinien być tak dobrany żebyś dał radę zrobić 8-12 powtórzeń na serię.

Ja ostatnio kupiłem dwa hantle po 20 kilo i po miesiącu się okazało że to mało :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. to zbieram na wiekszy sprzet ;-) Ale te wydają się teraz dobre do podnoszenia na boki i do przodu nachwytem (utrzymanie w powiertrzu kosztuje troche siły) Tylko podciąganie pod brode idzie jakoś tak za łatwo. W sumie co moze mi dac codzienne cwiczenie po 15-20 minut z 5kilówkami? Moze nawet nie warto sobie zadawac trudu? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jaka cena za karnet?

Może spróbuj gdzieś indziej, u mnie ceny w przedziale 45-200pln za luksusy, ale wszędzie da się poćwiczyć.

 

Na start jakiś trening ogólnorozwojowy, np. ACT (na pewno znajdziesz na googlach co nie co)

Jako adaptacja mięśni, stawów i organizmu do treningów.

 

po 6-8 tyg możesz podjąć jakiś trening dzielony, uwzględniający wszystkie partie.

 

jeśli chodzi o żarcie, bo to podstawa, to nie będę prawił morałów ala pierś z kurczaka z ryżem 5x dziennie jak ja to robię,

powiem tylko, żebyś wyeliminował syf, tj. cukry pochodzące z napojów, słodyczy i żywności wysoko przetworzonej, a postawił na produkty naturalne jak najmniej obrobione o niskim indeksie glikemicznym. tłuszcze nasycone zmien na NNKT, jeśli chodzi o białko, to głównie poch. zwierzęcego, tj. mięsa, jaja, ryby, nabiał.

przykłady takich produktów w każdym dziale dieta na forach poswięconych takiej tematyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karnet na 5(!!!) wejść kosztuje w przeliczeniu 250zł. :| Nie wiem czy jest jeszcze jakaś inna siłka w mieście, bo ta to największy ośrodek fitness przy głównej ulicy z jakimiś saunami spa, basenem i innymi duperszmitami. Z hantelkami jadę już 3 dzień, ale tak raczej chaotycznie. Dziennie ćwiczę 15-20 minut, w seriach po 3-5 minut. Wygląda to tak, że najpierw podnoszę na boki (2-3 sekundy hantelki w górze i opuszczam powoli na dół), jak się zmęcze to do przodu. (też trzymam 2-3sek i na dół), a potem podciąganie pod brodę i tu nie trzymam ich w górze prawie w ogóle, bo nie czuje dużego napięcia wtedy. To ćwiczenie mogę robić bez końca, więc jak mi się nudzi, to hantelki odkładam i na tym koniec i wracam potem do nich. Powoli zaczynają się robić coraz lżejsze te hantelki, chyba że to jakaś autosugestia.

 

Do planowania pro-treningu jeszcze mi bardzo daleko, ale o diecie z chęcią poczytam, ale też może być ciężko z wprowadzeniem jej w życie, bo żywie się w stołówce szkolnej i na mieście głównie. Do gotowania też mam 2 lewe ręce, więc nie wiem jak to będzie. Sama dieta bez większych ćwiczeń cokolwiek może dać w sensie witalności, siły itp? Bo teraz się i tak czuję ok.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po półtora miesięcznej przerwie postanowiliśmy z kumplem wrócić na siłownie ;]

 

A więc, jak to wygląda u mnie:

Wzrost: 184cm

Waga: 70kg -> niby ok, ale tłuszczyk na moim brzuchu mi się nie podoba :|

Łapka: 35cm

Klatka: 102cm

Wyciskanie "na klatę :D" - 75kg

Martwy ciąg - 130kg

Resztę może sprawdzę w niedługim czasie [;

 

Cele? Wiadomo, więcej na klatę, większa łapa, zrzucenie tego tłuszczu z brzucha (:/) no i rzeźba :P

 

Obecnie zastanawiam się nad kreatyną + Whey Mass Profi. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po półtora miesięcznej przerwie postanowiliśmy z kumplem wrócić na siłownie ;]

 

A więc, jak to wygląda u mnie:

Wzrost: 184cm

Waga: 70kg -> niby ok, ale tłuszczyk na moim brzuchu mi się nie podoba :|

Łapka: 35cm

Klatka: 102cm

Wyciskanie "na klatę :D" - 75kg

Martwy ciąg - 130kg

Resztę może sprawdzę w niedługim czasie [;

 

Cele? Wiadomo, więcej na klatę, większa łapa, zrzucenie tego tłuszczu z brzucha (:/) no i rzeźba :P

 

Obecnie zastanawiam się nad kreatyną + Whey Mass Profi. Co myślicie?

Mało ważysz jak na ten wzrost... ja tak między 60 a 65 a mam no tak koło 170cm, może troszkę więcej i jak ćwiczyłem to było w sam raz, nie wiem co Ty chcesz przerabiać na mięśnie, chyba kości :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przy mniej restrykcyjnej "diecie" tzn. zdrowe odzywianie , jedzenie czesciej i wiecej ( wiem wiem mocno uogolniam ale nie chce tu sie rozpisywac ) mozna budowac mase ? jak wplynie to na tempo i ewentualne efekty uboczne ;] , druga sprawa , oczywiscie tez z grubsza sie pytam , przy dobrej diecie , treningu , jaki przyrost wagi miesieczny mozna uznac na prawidlowy ? po czym pozna ze poprostu dieta , trening , jest do kitu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ćwiczy rok regularnie i tak:

Początek -> Teraz

Na klate 55kg -> 110kg

Obwód łapy miał 29cm -> 39cm

Martwy 110 -> +/- 170

 

Żadnej diety, odżywek czy innych tego typu rzeczy. Unikał tylko chipsów, batonów itd, jadł wszelakie obiadki mamusi [; Wiem, że może z dietą byłoby dużo lepiej ale moim zdaniem i tak dobrze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ćwiczy rok regularnie i tak:

Początek -> Teraz

Na klate 55kg -> 110kg

Obwód łapy miał 29cm -> 39cm

Martwy 110 -> +/- 170

 

Żadnej diety, odżywek czy innych tego typu rzeczy. Unikał tylko chipsów, batonów itd, jadł wszelakie obiadki mamusi [; Wiem, że może z dietą byłoby dużo lepiej ale moim zdaniem i tak dobrze ;]

10cm na lapie po roku na sucho?

Chyba cos zle pomierzyl przed i po...

sorki swego czasu w tym siedzialem, (ehhh obroslem i zestazalem sie) rok czasu to czlowiek raczej nabywa zwyczajow, czy tez uczy sie porzadnie i poprawnie wykonywac poszczegolne cwiczenia. To co opisales to moglo miec miejsce przy diecie i porzadnym trenerze/treningu. Rok czasu to mlody czlowiek raczej same bledy popelnia. Owszem na poczatku najwieksze sa przyrosty i efekty.

No chyba ze kolega ma ~17lat jest typowym egzomorfikiem i ma dobra genetyke, ale wtedy raczej od 29cm w lapie nie zaczynalby jeno od 34cm.

Albo cie robi lekko w bambucze, i czegos sie nawzeral.

Sorki ale nie uwierze, a jesli mam byc zaraz pojechany, ze sie nie znam itd, ze zazdroszcze ...powiek krotko

www.sfd.pl tam niech sie kolega pochwali opisze, a ja z przyjemnoscia poczytam jak znawcy (ten temat lize jedynie tematyke silowni) go ocenia i zkomentuja.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz tak, on ćwiczył jakieś pare miechów wcześniej, tyle że:

1. Bez ŻADNEGO treningu

2. Jak mu sie chciało

3. Nie miał o tym zielonego pojęcia.

 

Ja powiedziałem właśnie, że rok, jednak on wtedy już wiedział, że trzeba bardzo dokładnie wykonywać ćwiczenia itd. Właśnie to o czym mówisz.

 

Może to też miało jakieś znaczenie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee no jesli on np (piszesz pare miechow:P) cwiczyl 8 miesiecy dla zabawy, potem miesiac przerwy (regeneracja fajna:D) i potem zdrowo ruszyl 12 miechow z kopyta to owszem..ale nadal brak diety, czy tez wspomagaczy (ot zwykle mono) raczej spowodowalby ze przy przyroscie (uogulniam) 29-35cm mialby juz stagnacje, zmiana cwiczen, treningu etc...a Ty napisales ze on w rok 10cm zlapal i przyrosty po 100%sily:)

Zreszta nie wazne...

Kurde musze reaktywowac rzucanie zelastwem, bo juz lustrzyca mi sie pojawia:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10cm na lapie po roku na sucho?

Chyba cos zle pomierzyl przed i po...

sorki swego czasu w tym siedzialem, (ehhh obroslem i zestazalem sie) rok czasu to czlowiek raczej nabywa zwyczajow, czy tez uczy sie porzadnie i poprawnie wykonywac poszczegolne cwiczenia. To co opisales to moglo miec miejsce przy diecie i porzadnym trenerze/treningu. Rok czasu to mlody czlowiek raczej same bledy popelnia. Owszem na poczatku najwieksze sa przyrosty i efekty.

No chyba ze kolega ma ~17lat jest typowym egzomorfikiem i ma dobra genetyke, ale wtedy raczej od 29cm w lapie nie zaczynalby jeno od 34cm.

Albo cie robi lekko w bambucze, i czegos sie nawzeral.

Sorki ale nie uwierze, a jesli mam byc zaraz pojechany, ze sie nie znam itd, ze zazdroszcze ...powiek krotko

www.sfd.pl tam niech sie kolega pochwali opisze, a ja z przyjemnoscia poczytam jak znawcy (ten temat lize jedynie tematyke silowni) go ocenia i zkomentuja.

:wink:

Jak po 8-10 miesiącach skoczyłem z 29cm na 37cm, to znaczy ze bralem saa? Na dodatek byłem klasycznym ektomorfikiem :razz:

 

Po za tym polecam body-factory.pl :wink:

 

I jeszcze bardzo ważne. Ile ten kumpel ma lat?

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po 8-10 miesiącach skoczyłem z 29cm na 37cm, to znaczy ze bralem saa? Na dodatek byłem klasycznym ektomorfikiem :razz:

 

Po za tym polecam body-factory.pl :wink:

 

I jeszcze bardzo ważne. Ile ten kumpel ma lat?

Nie mowie nie mozliwe, ale mowie ze jak ktos pisze

cwiczenia, bez diety jeno pilem mleko i uroslem to odrazu jedno zaprzecza drugiemu.

a zreszta sam biceps to nie wszystko, widzialem zestaw cwiczen po ktorych biceps rosl 4 cm:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zreszta sam biceps to nie wszystko,

Taki głupi stereotyp. Pójdziesz na jakas pospolita silownie i powiesz ze masz 45cm w bicepsie, to wszyscy zaraz beda podziwiac. A jak powiesz ze masz 70cm w udzie, to najwyzej dziwnie na ciebie popatrza <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zrac ile wlezie mamusi obiadki to nawet mozliwe , unikajac smieciowego zarcia , burzch mu urosl na pewno nie malo tez , bo o tluszczu w zarciu nie myslal

 

co do sily ja nie wiedzac jak cwiczac , bez diety w lo z wyciskania sztanki max 55 skoczylem szybko do 80 ( schudlem z 65 do 60 lol ) , pozniej sobie odpuscilem , z pewnoscia fakt ze organzim z poczatku ma spore przyrosty ma znaczenie

 

wiec jak ktos wiec ile mozna nabrac wagowo przy dobrej diecie miesiecznie ? moze tak co myslicie o ogolnym podkreslam przeliczeniu , jesli waze 70kg , spozywam dziennie 140g bialka , polowa to nadwyzka na przyrost miescie to 70g * 30 dni = 2.1kg miesiecznie. Mozna to tak z grubsza przeliczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masowka to nie zapomnij o WW i T....same bialko to nie wszystko licz 2g B 0,5g T (zdrowych) i w zaleznosci od wagi reszte uzupelnij w WW (oczywiscie na kg masy ciala).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

burzch mu urosl na pewno nie malo tez , bo o tluszczu w zarciu nie myslal

Tłuszcz na ciele nie bierze się od tluszczu w jedzeniu, tylko od zbyt duzej ilosci weglowodanow :razz:

 

wiec jak ktos wiec ile mozna nabrac wagowo przy dobrej diecie miesiecznie ? moze tak co myslicie o ogolnym podkreslam przeliczeniu , jesli waze 70kg , spozywam dziennie 140g bialka , polowa to nadwyzka na przyrost miescie to 70g * 30 dni = 2.1kg miesiecznie. Mozna to tak z grubsza przeliczyc ?

Zależy od treningu, diety i uwarunkowan cwiczacego. Nie u kazdego bedzie tak samo.

 

Ten twoj przelicznik to raczej nie jest dobry (o ile pamietam, to gdzies czytalem ze nie powinno sie tak liczyc, ale moge sie mylic) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak o reszcie pamietam

 

no wiec wcale nie zakladam ze jes dobry , daltego sie pytam , czy ogolnie mozna oszacowac taki przyrost zeby moc jakos zweryfikowac swoje postepy np :)

 

dzis na silowni chwile porozmawialem z jednym osilkiem widac po nim ze sporo cwiczyl ;] , powiedzial ze nawet 3g B i 5g W powinienm jesc przy swojej masie na 1kg ciala , ale mi wydaje sie to troche za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem , czlowiek sie naczyta i naslucha a pozniej wez rob dobrze :lol2: , generalnie problem mam zapelnic obecne zapotrzebowanie co dopiero +50% ;]

 

moze ktos poleci jakies aminokwasy na poczatek ? jak w koncu z tym dawkowaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie - widzę że tu trochę ludzi obeznanych z tematem więc mam trochę pytań.

Ponad dwa miesiące temu kupiłem sobie hantle z zamiarem poprawienia obwodów tu i tam ;). Kupiłem komplet 2x20 kilo i zacząłem ćwiczyć.

Ćwiczę tylko górę bo dół mam moim zdaniem ok - bardzo dużo jeżdżę na rowerze.

Aktualne parametry to:

 

Wzrost - 187

klata 115

łapa 39

udo 64

Waga - zatrzymała się na 100 kilo ;]

Nie jestem gruby, mam taką budowę ciała że jestem raczej duży.

 

Teraz sedno sprawy.

Ponad 2 miesiące temu zacząłem regularnie ćwiczyć - co drugi dzień, ćwiczeń nie powiem bo nazw nie znam - ale są to ćwiczenia na biceps triceps, klatkę piersiową - wyczytałem gdzieś że jedne z skuteczniejszych.

Robię 4 serie każdego ćwiczenia po 8 powtórzeń.

Dieta - niestety nie ja gotuję, nie mam zresztą na to czasu więc jem normalnie - ale po każdym "treningu" staram się zjeść coś z wysoką zawartością białka - twarożek itp.

Rozpoczynałem od obciążenia 14 kilo, szybko jednak przeszedłem na 16, potem 18, i wreszcie wczoraj na 20 kg.

Czuję duży wzrost siły, mięśnie stały się twarde, może bardziej zarysowane, ale kompletnie nie mam przyrostu :/.

Jak zaczynałem było 39 i po ponad 2 miesiącach jest 39.

 

I teraz pytanie - co robie źle ? - Zależy mi na masie, - chciałbym w łapie dociągnąć powiedzmy do tych 42 cm.

Czy to kwestia częstotliwości treningów ? Czy kwestia braku odpowiedniej diety ?

A może jakieś inne powody ?

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 2 miesiące temu zacząłem regularnie ćwiczyć - co drugi dzień, ćwiczeń nie powiem bo nazw nie znam - ale są to ćwiczenia na biceps triceps, klatkę piersiową - wyczytałem gdzieś że jedne z skuteczniejszych.

Pokaż co to za ćwiczenia.

 

Robię 4 serie każdego ćwiczenia po 8 powtórzeń.

Być może jest ok, ale np dla mnie było by to za dużo. To tak tylko dla informacji, że nie koniecznie wiecej znaczy lepiej :wink:

 

Dieta - niestety nie ja gotuję, nie mam zresztą na to czasu więc jem normalnie - ale po każdym "treningu" staram się zjeść coś z wysoką zawartością białka - twarożek itp.

Być może tutaj leży przyczyna. Dużo ważysz więc ciężko Ci wyciągnąć dużo odpowiednią ilość białka z pożywienia. Spróbuj przez miesiąc odżywiać się tak bardziej "pro" i zobacz jakie będą efekty.

 

Rozpoczynałem od obciążenia 14 kilo, szybko jednak przeszedłem na 16, potem 18, i wreszcie wczoraj na 20 kg.

Czuję duży wzrost siły, mięśnie stały się twarde, może bardziej zarysowane, ale kompletnie nie mam przyrostu :/.

Jak zaczynałem było 39 i po ponad 2 miesiącach jest 39.

Jak się zarysowały, to może i jednak coś przybyło?

1. Albo źle mierzysz

2. Spadło Ci troche tluszczu, przybylo miesni, ale obwod pozostal ten sam.

 

I teraz pytanie - co robie źle ? - Zależy mi na masie, - chciałbym w łapie dociągnąć powiedzmy do tych 42 cm.

Czy to kwestia częstotliwości treningów ? Czy kwestia braku odpowiedniej diety ?

Jak napisałem wyżej - spróbuj z tą dietą. Pokaż też jakie cwiczenia wykonujesz, jak sie przedstawia ich rozklad w ciagu tygodnia itp

 

Może być jeszcze tak, że dla takiego dużego i silnego człowieka te ciężary są za lekkie, ale nawet jesli to i tak na poczatku powinno Ci troche w obwodzie przybyc. :razz:

 

Ogólnie to nie jest to taka łatwa sprawa komuś pomóc, bo każdy jest inny (a przez internet to juz wogole :wink: ). Najlepiej jakbyś sam dokładnie duzo poczytal i sprobowal jakies modyfikacje wprowadzic. Popytaj ludzi na body-factory i sfd, bo tam niektorzy maja bardzo duze doswiadczenie i z pewnoscia lepiej Ci pomoga.

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...