Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

w tym trenningu chodzi poprostu o to, zeby przystosowac całe ciało do dużego zmęczenia./ inaczej wytrzymałosci, przynajmniej ja to tak rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

witam po dluzszej przerwie spowodowanej wyjazdem zagranice(wyjazd do Polski :) )

I jak to w Polsce bywa wszystkiego malo tylko ..dziolch duzo ...mniam mniam..bo Polki sa najlepsze :), a tak ogolnie trzymam jako tako diete ,waga ok 103 -104 kilo ,osiagi na silce takie same jak zawsze ,troche poprawiona definicja miesni ,co niektore kobity powiedzialy ze ..zrobilem sie trwardszy... hehe,oczywiscie mowily o miesniach

na koniec tygodnia zapodam pare fotek

ps.Piratez -duuuzo pracy jeszcze ,ale najwazniejsze i tak sa checi i wysilek wlozony w prace a tego jak narazie ci nie brakuje -oby tak dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no pewnie ze duzo :) ale ide caly czas w dobrym kierunku, leciutka zylka juz pojawila sie na bicepsie, teraz mam nadzieje ze zacznie spadac z brzucha...ciezko idzie mimo diety a6w aerobow i treningu rzezbowego..ale gdzies tam wyczytalem ze wlasnie brzuch najpozniej zaczyna chudnac...chociaz i tak 5cm zeszlo:)

 

do tego wzialem od matki pas neoprenow;]

 

btw ile ma jesc kobieta bialka/wegli/tluszczy jesli chce sie odchudzic?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie pochwale zwiekszyłe instesywnosc treningów, teraz cwicze codziennie, mysle ze nie spale miesni (prawie ich nie ma ;) ) bo trening jakis super wyczerpujacy nie jest bo mam tylko hantle

Robie 6 serii po 9 kg w każdej i 12 powtórzen

Na koncu jedna seria 6 kg tez po 12 powtózen

A trenuje:

1.Podnoszenie hantli na ławeczce

2. Rozpiętki

3. Biceps

4. Triceps (machanie hantlami za głowa ;) )

5. Nadgarstki

 

i tak w kółko 6 razy :) 2-3 minutowe przerwy

 

Co myślicie?

 

dodam ze zalezy mi głownie na klatce piersiowej w bicepsie mam 34-35 cm, wzrostu mam 175 cm a waze 71 kg :)

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie pochwale zwiekszyłe instesywnosc treningów, teraz cwicze codziennie, mysle ze nie spale miesni (prawie ich nie ma ;) ) bo trening jakis super wyczerpujacy nie jest bo mam tylko hantle

Robie 6 serii po 9 kg w każdej i 12 powtórzen

Na koncu jedna seria 6 kg tez po 12 powtózen

A trenuje:

1.Podnoszenie hantli na ławeczce

2. Rozpiętki

3. Biceps

4. Triceps (machanie hantlami za głowa ;) )

5. Nadgarstki

 

i tak w kółko 6 razy :) 2-3 minutowe przerwy

 

Co myślicie?

 

dodam ze zalezy mi głownie na klatce piersiowej w bicepsie mam 34-35 cm, wzrostu mam 175 cm a waze 71 kg :)

Gdybyś skołował drażek (możesz także na trzepaku lub drabinkach na placu zabaw przed domem czy nawet gałęzi robić podciągania) mozna również pompki na poręczach

 

Podziel trening np:

Poniedziałek:

Klatka:

-pompki 4x do wyczerpania

-hantle 4x12

-Rozpiętki

Triceps:

-machanie :) hantlami nad głową (francuskie sztangielkiem siedząc)

-machanie hantlami na leżąco do szyi (francuski sztangielkiem leżąc)

-wymachy do tyłu tzw "małyszki"

Wtorek:

Plecy :

-Drążek szeroko nachwytem 4x do wyczerpania

-drążek wąsko podchwytem 4 x do wyczerpania

-wiosłowanie sztangielkami 4x 12

Biceps:

-stojąc sztangielkami 4x12

- o kolano 4 x do wyczerpania

Środa :przerwa naprawde warto ;) lub pobiegaj , basen rower , to przy treningu siłowym też trzeba robić

Czwartek:

Barki:

-wymachy na boki 4x12

-wymachy na tył 4 x12

- wymachy do przodu 3x12

- wyciskania 3x12

Przedramie :

-uginanie podchwyt 3x do wyczerpania

-uginanie nachwyt 3 x do wyczerpania

Piątek Przerwa lub nogi jak masz jak

Sobota Klatka podobnie jak w poniedziałek

Niedziela bieg basen lub "skop babci ogródek" ;) czyli aeroby

 

Uwierz że zyskasz więcej niz codzień to samo jak chcesz to powtarzaj te treningi

Pon:klatka tricho

wto: plecy bicho

sro: barki przedramie

czw: klatka tricho

piąt: plecy bicho

sob: Barki przedramie

niedz: chociaż wtedy zrób przerwe

To napewno da lepsze efekty

 

Jak dasz rade na jakieś ćwiczenie zrobić więcej niż 16 ruchów to znaczy że musisz zwiąkszyć ciężar (nowe hantle)

 

2-3 min przerwy to za dużo 1-1.5 a nawet 45 sek ogólnie widze chcesz trening na rzeżbe a to najlepiej nie patrz na zegar tylko do serii podchodż kiedy uspokoi ci się oddech i mięśnie przestaną piec .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nicko13

wczesniej nie trenowałem :) miesniei troche mam bo pracowałem ostro w wakacje ( naprawde ciezko pracowałem 3 cm w bicepsie zrobiłem przez 1.5 miesiaca) ale klata to marnota ;/ Jedyna mocna rzecz to ścisk bo 87 kg moj nauczyciel od w-f ma 72 :P ale to tez dzieki wakacyjnej pracy bo przed miałem 63 :P

 

@-yahoo-

Wielkie dzieki, zaczne realizowac twoje ustalenia w niedziele bede robił sobie wolne :)

 

Dzieki chłopaki za pomoc :) kupie sobie niedlugo sztange, a zapas hantli mam bo w sumie to mam 40 kg hantli :) ale narazie nawet polowy nie wykorzystuje :P

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-yahoo-

Wielkie dzieki, zaczne realizowac twoje ustalenia w niedziele bede robił sobie wolne :)

Ustalenie to za dużo powiedziane raczej propozycja może ktoś ma uwagi , pomysły

Jak będziesz miał więcej sprzętu typu sztanga , drążek to mów a wymyslimy nowy trening.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

wiem, ze na kazdego co innego działa, ale wole sie zapytać bardziej doświadczonych ode mnie

czy warto przy trenningu rzeźbowym robić progresje?

powiedzmy przy tkaich o to powtózeniach

8-10-12-12 (ewen 15)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze na kazdego co innego działa, ale wole sie zapytać bardziej doświadczonych ode mnie

czy warto przy trenningu rzeźbowym robić progresje?

powiedzmy przy tkaich o to powtózeniach

8-10-12-12 (ewen 15)

no wlasnie mnie to tez zastnawiałeo, na pcozatku robiłem powtórzenia 12- 12 -8 -8 -8 ale teraz juz 6 serii po 12 i jedna na dobitke troszke lzejzymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawidsfuturx: "im wiecej wiem tym mniejsze ciezary dzwigam" hehehe

 

ja na treningu robie klate na skosie to zakladam 40kg i jade szybkimi ruchami do 20

potem przerwa 30s i najwiecej moge 15-18

przerwa 30s

15

przerwa 30s

i tu z wielkim wysiklem czujac jak mnie miesnie pala 12-14

 

nie wolno schodzic ponizej 12

jesli schodzisz to zmniejsz ciezar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto robić progresje (piramide) np : 16,12,8,12,16 pamiętając że nie liczyć dokładnie ruchów bo czy to będzie 11 czy 12 , czy 13 to bez różnicy ważne żeby ostani ruch był wymuszony tak że już się żadnego nie da

 

ja robie - ława prosta

20 , 15 , 10 , 5 , 1+3negatywne , 25 , 25 , 25 , 8 , 8 , 8 :) dziwnie nie

skos

16,12,10,8,6

rozpiętki

4xdo oporu ( z przenoszeniem do przodu na linkach) polecam bo robie od niedawna i jest zaj...ste tak jak wyciskanie na barki V-ki

 

jak ktoś nie kuma o co chodzi to moge wytłumaczyć a nawet rysunki zrobić

 

zaraz ide walczyć klate zaczynając od

skosu 15,10,5,1,12,12,12

rozpiętki 4 x opór

wąskie 16,14,12,10,16

pompki poręcze 3x opór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

mam taki pomysl

przy treningu ktory teraz robie bym zrobil klate na mase,

tzn 3 serie po 8-10 powtorzen (serie typowo masowe)

a potem robil dalej standardowy trening na rzezbe

 

chodzi mi o to by bardziej rozbudowac klatke, na reszte partii nie narzekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu sledze ten temat i widzie jak pomagacie poczatkujacym dobrac trening... Pomyslalem ze mi moze tez pomozecie :)

 

Mam 15 lat i wczesniej nie trenowalem tak systematycznie, tylko jak mialem chwilke...na silke chodzic nie bede wiec w domu mam do dyspozycji pochyla laweczke do brzuszkow, drazek i hantelki 1,5 kg (zaraz kupie 5kg)

Głownie chcialbym wyrzezbic klate i brzuch (przy okazji zmniejszyc ten brzuszek:D) o raz przypakowac bica i troche barki oraz odchudzic uda. Moze ktos ma jakis dobry trening odpowiadajacy moim widzimisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompki

podciaganie na drazku

plus bieganie i a6w:>

 

bieganie na schudniecie ud i ogolne zrzucenie tluszczu (biegasz tak bys mogl spokojnie rozmawiac podczas biegu, zaczynaj powoli potem jak sie rozkrecisz biegaj od 40min do 1h)

a6w na rozwoj miesni brzucha http://www.sfd.pl/temat144665/

 

trening domatora na rozwoj reszty

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

pompki, podciaganie itd

ogolnie zaglab sie w http://www.kulturystyka.pl/atlas/ a potem zadawaj pytania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

mam taki pomysl

przy treningu ktory teraz robie bym zrobil klate na mase,

tzn 3 serie po 8-10 powtorzen (serie typowo masowe)

a potem robil dalej standardowy trening na rzezbe

 

chodzi mi o to by bardziej rozbudowac klatke, na reszte partii nie narzekam...

Pomysł OK

 

możesz sie nawet pokusuć np od jesieni na pierwsze ćwiczenie siłowo-masowo

np rozgrzewka 2x20 , 8 , 4 , 1-2 - z tym że 20 , 8 i 4 nie do wyczerpania , 1-2 tzn 1 jak dasz rade to 2 może też być seria następna 4xnegatywne i na dobite seria 16 od razu po negatywach

 

drugie ćwiczenie masowe a trzecie rzeżba

 

taki typ treningu daje ładną "wyrzeżbioną" "mase"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem trening domataora ale nie wiem czy tylko u mnie konczy sie na F

 

"-wykonanie-rys.3a- ćwiczenie podobne do poprzedniego, ale wykonywane przy pomocy taboretu/krzesła. Zaangażowanie mięsni uzależnione od uł"

 

i nie ma mozliwosci przejsc na nxt strone

 

Yahoo nie zabardzo rozumiem o czym mowisz:D:D te 2x20 to chodzi o podciaganie czy hattelki czy brzuszki czy co?

 

I czy macie jakis inny link do a6w? bo ztych rysunkow to tak stednio moge sie dopatrzec

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra...ja mam jeszcze tydzień przerwy od treningu na siłce, za to biorę się za zrzucanie tłuszczu. Mam thermo speed extreme i bcaa z olimpu.

To ze termo to 2x dziennie po 1 to wiem a bcaa? Będe rano biegał - więc przed czy po bieganiu?

Mam oponke na brzuchu i musze ją zrzucić do wakacji ;)

Biegać po 35 minut czy więcej?

Zacząłem też A6W - narazie 2 dzień i jest spoko ;)

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yahoo nie zabardzo rozumiem o czym mowisz:D:D te 2x20 to chodzi o podciaganie czy hattelki czy brzuszki czy co?

To było do Piratez

 

Biegać po 35 minut czy więcej?

Więcej i powoli , organizm zaczyna palić zapasy po długim biegu , 30 min to minimum .

Warto biec powoli żeby dłużej wytrzymać

Edytowane przez -yahoo-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale coz tym bcaa ;] bo nie chce mięsa stracic...

oj srekal na co ci to bcaa :wink: powinieneś na ten czas skoncentrowac się na diecie;) bcaa opłaca sę wtedy kupowac jak robisz konkretną rzeźbe a rozgałęźniki z samego WPC 80 ci nie wystarczają;]

a co do oponki to powinieneś sie jej pozbyć do wakacji.

Dodam jeszcze ze ja przy redukcji nie miałem spadków w bicu itp ;)

a i w braniu bcaa najbardziej się kieruj odpowiednim odstepem od posiłku białkowego a nie treningiem;]

Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odżywki białkowej i mieć nie zamierzam.

BCAA będę brał tuż rpzed biegami - naczczo - mozę być?

A teraz dieta:

ważę 78kg, potrzebuję około 2300 kalorii, a więc na redukcji - 300: 2000

białko 2g / kg

tłuszcze 1g/ kg

ww 4g/kg

 

I Posiłek:

Chleb żytni razowy 100g

Ser Twarogowy Chudy 150g

Jogurt Naturalny 2% 200g

Orzechy arachidowe 50g

 

780kcal, 78g ww 57g białka 30g tłuszczu

 

II Posiłek:

Bułka Grahamka 150g

Szynka wiejska 25g

 

450kcal, 85g ww 16g białka 8g tłuszczu

 

III Posiłek:

Filet z kurczaka 200g

ryż biały 50g

 

350kcal, 40g ww 41g białka 2g tłuszczu

 

IV Posiłek:

orzechy arachidowe 50g

 

282kcal, 10g ww 13g białka 23g tłuszczu

 

V Posiłek:

Mintaj 250g

 

182kcal, 0g ww 41g białka 1,5g tłuszczu

 

Razem wychodzi praktycznie idealnie. Może być ta dieta na redukcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

czyli Yahoo rozumiem, ze jak ja robie teraz trenning rzeźbowy to moge powiedzmy zorbic coś takiego (chodzi o klatke)

2x15-20 (rozgrzewka)

10 8 ( ewentualnie jeszcze jedna seria po 8 powt) 6 4 (negatywne) 2x15-20

a ćwiczenia to wyciskanie skos głowa w dół, skos głowa w góre, rozpiętki wyciągu górnego + ewentualnie przenoszenia hantla lezac za gówe trzymając obiema rękami ( nie wiem jakto sie dokłądnie zwie),

ewentualnie psize dlatego, ze jeszcze nie robiłem takiego trenningu i nei wiem czy dam rade....

 

jeszcze jedno pytanie chodze 3 razy w tygodniu na siłke i ani jednego dnia dołozyc juz nie moge...

 

pn

pn robie klatke, tric,+bic, lub tric i łeydki róznie

wtorek plecy+bic (chyba ze robie w pn bic i tric, to wtedy opuszczam bica)

, czwartek barki (kapturów nei robie, jakos same mi srosną, to samo z przedramionami, choc moze zaczne) bic ,

 

nóg nie ćwicze (narazie) brzuch dołoze chyba do barków, tj tylko skośne, bo aktualnei robie a6w

 

i do czego zmierzam czy warto dorzucic dobitke na plecy lub klatke razem z barkami, wiadomo, ze w wypakdu barków, za duzo już z klatką nie porobie, ale zawsze coś...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli Yahoo rozumiem, ze jak ja robie teraz trenning rzeźbowy to moge powiedzmy zorbic coś takiego (chodzi o klatke)

2x15-20 (rozgrzewka)

10 8 ( ewentualnie jeszcze jedna seria po 8 powt) 6 4 (negatywne) 2x15-20

a ćwiczenia to wyciskanie skos głowa w dół, skos głowa w góre, rozpiętki wyciągu górnego + ewentualnie przenoszenia hantla lezac za gówe trzymając obiema rękami ( nie wiem jakto sie dokłądnie zwie),

ewentualnie psize dlatego, ze jeszcze nie robiłem takiego trenningu i nei wiem czy dam rade....

Możesz na 1 ćwiczenie tak zrobić , drugie i trzecie rzeżbowe . Może jest to nikonwencjonalne ale popróbój . jak jak pewnie czytałeś na każdym treningu dochodze do 1 ruchu (poprostu wycisk) ale aż tak to może narazie nie przeginaj :)

 

jeszcze jedno pytanie chodze 3 razy w tygodniu na siłke i ani jednego dnia dołozyc juz nie moge...

 

pn

pn robie klatke, tric,+bic, lub tric i łeydki róznie

wtorek plecy+bic (chyba ze robie w pn bic i tric, to wtedy opuszczam bica)

, czwartek barki (kapturów nei robie, jakos same mi srosną, to samo z przedramionami, choc moze zaczne) bic ,

 

nóg nie ćwicze (narazie) brzuch dołoze chyba do barków, tj tylko skośne, bo aktualnei robie a6w

 

i do czego zmierzam czy warto dorzucic dobitke na plecy lub klatke razem z barkami, wiadomo, ze w wypakdu barków, za duzo już z klatką nie porobie, ale zawsze coś...

pozdro

nie warto dobijać pleców lub klaty z barkami lepiej skup sie na porządnym treningu klaty w poniedziałek a bic wyrzuć do barów

może zrób np tak

klata tric

plery łydy , przedramie

bary bic

Łydy i przedramie możesz w superseriach bez żadnych przerw 4x superseria łydy 25 przedramie 25

 

Oczywiści jeżeli czujesz że dożucic klate do barów będzie dobrze to próbuj , powinno sie wszystkiego próbować i dobrać se trening do organizmu , każdy potrzebuje czego innego ja próbowałem wszystkiego (progresja , anty progresja , dużo-mało , super serie , giga serie itd. itp.) i nawet gdy trening okaże sie nieodpowiedni to itak wyjdzie na dobre bo wjakiś sposób zaszokowaliśmy mięśnie zmianą .

 

Nawet kiedyś próbowałem na 5 trningu w tygodniu dopracować bicho i bary , najpierw bicho po nim barki (porażka :) ) ale spróbowałem i wiem .

Edytowane przez -yahoo-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej i powoli , organizm zaczyna palić zapasy po długim biegu , 30 min to minimum .

Warto biec powoli żeby dłużej wytrzymać

A jak jest z rowerkiem?

Ile mniej wiecej jezdzic? szybko/wolniej?

Odpuscic rower, bo bieganie lepsze?

Moze i biegac i jezdzic?

Edytowane przez agr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

przy bieganiu mozna sobie kolana wyczaskać, na rowerze raczej nie, ale beiganie szybciej męczy, tka jest przynajmniej wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...