Skocz do zawartości
brainfucker

Komputer W Lodówce?

Rekomendowane odpowiedzi

myslisz o tym nie ty pierwszy i nie ostatni... pomysly wielokrotnie omawiane i odrzucane z powodu kosztow i niskiej wbrew pozorom wydajnosci. taniej, prosciej i duuzo wydajniej wychodzi zlozenie podstawowego WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe A wiecie co ja myślałem pojechać z kompem na biegun północny lub południowy  :blink:  Ale z lodówką...... ja bym wsadził do zamrażarki chociaż potem wyciągnął bym trupaa :mur: a może chociaż CD-ROM by się uratował  :mrgreen:

1555715[/snapback]

Nieprawda ....

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=68830

 

pozdro 4 all

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubasiek1 popatrz na swoj sig i zastanow sie czy cie nie stac czy nie chcesz zeby bylo cie stac ;)

 

a co do reszty co prubuja cos z lodowka to powiem tak:

 

1. o wieeeeele za malo mocy

2. bardzo przydatny link dla tych co zaczynaja

Edytowane przez RaVeN155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdego stac na FC :)  z miła checia bym sobie wyprobował na moim winchu jakies FC moze kiedys mi sie uda...

1558684[/snapback]

skoro nie stac cie na FC to dlaczego zakladasz ze bedzie Cie stac na wymiane kompresora raz w miesiacu? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubasiek1 popatrz na swoj sig i zastanow sie czy cie nie stac czy nie chcesz zeby bylo cie stac ;)

 

a co do reszty co prubuja cos z lodowka to powiem tak:

 

1. o wieeeeele za malo mocy

2. 1568152[/snapback]

 

Trojan jest w tym linku :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś myslal nad uzyciem lodowki jako obudowy??  :razz: mysle o takiej malej lodowce do ktorej zmiesci sie mobo, zasilka moze byc na zewnatrz.. mozliwe do wykonania??

1555590[/snapback]

Pomijajac kwestie skraplania sie wody... lodówka NIE DA RADY przepompowac takiej ilosci ciepla jaka wytwarza komputer juz nie mowie o chlodzeniu go ;)

Klania sie fyzyka i 'pompy cieplne' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem też takie hasło.(post 2406)

W sumie nie daje mi to spokoju.

W sferze pomysłów pozostaje taka kolejność:

1.Przejście na WC.

2.Zalanie obwodów płynem do chłodnic.

3.Umieszczenie zbiornika w lodówce.(bufor temp wstępne schładzanie 4-10 st)

4.Umieszczenie "wymiennika" w zamrażrce.( właściwe schładzanie -10,-5 st)

5 Izolowanie termiczne węzy ( ale to nie problem stosowanie izolacji na rury CO)

W miare pojawiania sie możliwości finansowych będę próbował realizować pomysł. :D

Hura niech żyją pionierzy :D :D :D

 

W sumie można wykorzystać pracującą lodówkę tylko neleży się zainstalować w miarę blisko no chyba ,że się zastosuje mocną pompę np do c.w.u ,c.o.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz zrealizować pomysł nr 2 :blink: .

 

NIe da rady. :mur: nie rozbijesz hehe. Za niedułgo ludzie wpadnąna pomysł wmontowania kompa w sicianie i chłodznia go murami . :)

 

 

Ja wpadłem na pomysł dostarczenia zimnego powietrza poprzez otwór wentylacyjny z piwnicy rurką ale nie chce mi się brudzić narazie. B) (rurką tzn dość sporą rurką. 60x60) Możliwe że uzbieram na WC to wtedy nie będzie problemu.

w Piwnicy 15C non stop. :D

Edytowane przez Mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz zrealizować pomysł nr 2  :blink: .

 

NIe da rady.  :mur:  nie rozbijesz hehe.  Za niedułgo ludzie wpadnąna pomysł wmontowania kompa w sicianie i chłodznia go murami .  :)

Ja wpadłem na pomysł dostarczenia zimnego powietrza poprzez otwór wentylacyjny z piwnicy rurką ale nie chce mi się brudzić narazie. B)  (rurką tzn dość sporą rurką. 60x60)      Możliwe że uzbieram na WC to wtedy nie będzie problemu.

w Piwnicy 15C non stop.  :D

1573860[/snapback]

Mówiłem o WC czyli wodnym chłodzeniu i mówic o zalaniu obwodów miałem na myśli zamkniete obiegi chłodzenia wodnego jeżeli ktoś to inaczej odebrał to rzeczywiście musiał bym być "crazy".(chyba nie ma różnicy; napełniasz wodą czy płynem do chłodnic )

Z ta piwnicą to niezły pomysł ja niestey nie mam piwnicy. :D

 

Edit

Komputer oczywiście stoi poza lodówką w lodówce zbiornik kumulacyjny a w zamrażalniku wymiennik.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. JA planowo inwestuje w AC bo na dobre WC trzeba niestety 400zł dać no ale lotto czasem płąci kase. :-P

 

Nieźle by mi wyglądała rurka ze ściany wprowadzona w kompa hehe. JEszcze komp na pułecce wysoko przy otworze.

 

Znacie może jakiś sklep ze sprzętem do zmontowania WC pompki bloki. Z jak najtańszymi. :) oczywiście na proline nie kupi wszystkiego. <_<

 

Zastanawiam się nad blokiem na proca i grafe. moja grafika naraZie 425@485 550@625 ale się trochę grzeje przy naklejonych radiatorkach na pamięć. :D

 

Z kompem w lodówce był by problem bo napewno by się woda skropliła :unsure:

niom ale czy jest szansa uchronienia kompa stosując preparat do ochrony przed wodą kompa .???? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł jeden glupszy od drugiego .omówione na innych topickach (odpowiednie działy) a to jest zasmiecanie !!!EXtremaknego!!!

kiedy to wy mało wiedzący ludzie zrozumiecie???? :mur: :mur: :wisielec: :wisielec: :mad: :mad:

 

 

takie topiki powinny lądowac w koszu! (moze jest to radykalny sposób ale sądze ze to by nie jednego rozsądku nauczyło i powoli poprawiało poziom forum)

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mefisto777 :)

 

Ja zamawiałem części do swojego WC tutaj :)

 

@w1wlodek :)

 

No offence

1.Twój post jest nie na temat,,epitetujesz innych uzytkowników forum naruszając regulamin.

2.Nie ma ludzi wszechwiedzacych,w zwiazku z tym Ty też nim nie jesteś.

3.Od tego gdzie ma lądować topic jest moderator a nie użytkownik,jeżeli uważasz że topic jest zbędny zgłoś do moderatora.

Pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No offence

1.Twój post jest nie na temat,,epitetujesz innych uzytkowników forum naruszając regulamin.

2.Nie ma ludzi wszechwiedzacych,w zwiazku z tym Ty też nim nie jesteś.

3.Od tego gdzie ma lądować topic jest moderator a nie użytkownik,jeżeli uważasz że topic jest zbędny zgłoś do moderatora.

Pozdr :)

1584375[/snapback]

@1cały twmat narusza regulamin. (regulamin mowi ze nie powinno sie pisać kilkarazy o tym samym)

pisze ze mało wiedzą, jakby wiecej czytali to taki temat by nie powstał.

@2ja nic takiego nie pisałem ale sie z Tobą w pełni zgadzam.

@3prawda jest taka ze poziom forym sie obniza i ja jestem zatym by takie nieposzebne tematy przenosić do kosza :wink:

 

pozdro,w1wlodek

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zrobić dobre AC bez zimnego powietrza. :D

 

 

To nie na temat ale napisze " Ja uważam że poziom się poprawia bo jest mniej {[Hamstwa]} i to mi się podoba.

 

Temat brzmi komputer w lodówce. :D

 

 

1.A mam pytanie do twórców czy Hdd jest w lodówce ???

2. Czy używacie preparatu chroniącego elektronike przed wodą??

3. ABy zapobiec skraplaniu wystarczy tylko całkowicie odlizolować wnętrze lodówki??

4. NIo i najważniejsze są to chłodziarki czy zamrażarki ??? ( najważniejsze) :D

 

 

P.S Są to może noobkowe pytania ale forum jest poto żeby pytać w temacie też jest znak zapytania. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sensej17

nierealne poniewaz jezeli bys postawil kompa np do zamrazalnika to cieplo ktore by wydzielal komp roztapialo by lod ktory po skropleniu kapal by na elementy kompa co by doprowadzilo do spiecia. nie trzeba byc fizykiem zeby to wiedziec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nierealne skoro parenaście postów wyżej został podany link do zagranicznego forum na którym ktoś z powodzeniem to zrobił. Zamrażalnik można odmrozić tak żeby nie było lodu i na testy starczy. Nikt tu chyba nie ma na myśli upychania kompa do zamrażalnika obrośniętego lodem.

 

Inna sprawa że jest spore ryzyko że coś się jednak skropli i że trzymanie kompa w lodówce na dłuższą mete to niewypał ze wzlędu choćby na samą eregonomię tegoż rozwiązania.

 

Nie ma co ciągnąć dalej tego tematu, wszystko zostało już moim zdaniem powiedziane.

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście dokonano tego, m. in. na XS, ale zauważ jakiej wielkości była zamrażarka [a nie lodówka!] i w gruncie rzeczy OC było średnie [tyle co na zwykłym WC] :? nie warto zachodu na takie OC...

Jak ktoś ma starą, zbędną lodówke z zamrażalnikiem to czemu nie :) Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...