Skocz do zawartości
Forsa1n

Abit Kv8-pro Vs Abit Nf8-v @ Sempron 3000+

Rekomendowane odpowiedzi

przezytalem caly wątek ~~ ale  nadal jeszcze nie jestem pewien :/

1556538[/snapback]

To czas dorwac w swoje rece ta plytke i potestowac a nie teoretyzowac... Naprawde z nowym biosem bardzo ladnie chodzi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam funduszy aby kupic 2 płyty i sobie testować :] hmm a może jakąś Microstar :>? w sumie to jestem zwolennikiem Abita [ BX rulezz ^_^ ]

1556786[/snapback]

Ja mam Abita NF8 i moj Sempron 2600+ idzie na 2400MHz (8x300MHz) przy napieciu 1.5V...mam sredniego procka do OC i wyzej niz 2400MHz jest niestabilny a szkoda bo widze ze innym te Semprony lepiej sie kreca :/

 

Plytke polecam z czystym sumieniem tylko przeczytaj moje wypociny na jej temat w watku o NF8 bo sie tam troche udzielalem ;)

 

Oczywiscie pierwszy BIOS to tej plyty jest skopany trzeba zaktualizowac go do najnowszego i jak chcesz na niej miec wyzsze HTT to trzeba wylaczyc kontroler SATA na plycie bo jak jak mialem wlaczony to nie chciala wstawac przy HTT > 275MHz a jak go wylaczylem to smiga na 300MHz i mysle ze plytka pojdzie na wiecej :) (max wyciagnalem HTT=315MHz ale jak pisalem proc sie slabo wtedy zachowuje ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy Abit kv8pro -wyciaga fsb do 300

nf8 jakas taka niedorobiona jest

 

testowale te plyty ze tak piszesz <_<

bo ja tak, i na KV8 PRo za h... nie moglem miec wiecej niz ~300HTT , na NF8 max HTT uciagnolem 348 :D aha oczywiscie na odpowiednim chlodzenu chipsetu (najnowszy bios)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy Abit kv8pro -wyciaga fsb do 300

nf8 jakas taka niedorobiona jest

 

testowale te plyty ze tak piszesz <_<

bo ja tak, i na KV8 PRo za h... nie moglem miec wiecej niz ~300HTT , na NF8 max HTT uciagnolem 348 :D aha oczywiscie na odpowiednim chlodzenu chipsetu (najnowszy bios)

1561838[/snapback]

przeciez napisalem ze fo fsb300 idzie KV8pro

te plyty sa bardzo podobne tylko ze KV8pro ma mniej grzejacy sie chipset ,lepiej umieszczone gniazda SATA ,lepszy kontroler SATA ,lepsze sterowniki i wyswietlacz POST ,jak tez jest dostepna w wersji 3rd eye

 

a NF8 nie potrafila wyjsc poza fsb280 (z nowymi biosami juz nie ma tego problemu) i nie wiem na ..uj wstawili tam ATX24

teraz NF8 wyciaga wyzsze fsb niz KV8pro ,ale nie samym fsb czlowiek zyje (choc przyznam ze w s754 wysokie fsb jest bardziej wskazane niz w s939 - tu wiekszy wybor plyt wyciagajacych wiecej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie pierwszy BIOS to tej plyty jest skopany trzeba zaktualizowac go do najnowszego i jak chcesz na niej miec wyzsze HTT to trzeba wylaczyc kontroler SATA na plycie bo jak jak mialem wlaczony to nie chciala wstawac przy HTT > 275MHz a jak go wylaczylem to smiga na 300MHz i mysle ze plytka pojdzie na wiecej :) (max wyciagnalem HTT=315MHz ale jak pisalem proc sie slabo wtedy zachowuje ;) )

1557406[/snapback]

To chyba trochę bez sensu - muszę wyłączyć S-ATA żeby płyta chodziła wyżej - przecież tak nie może być!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeden moj znajomy ma kv8-pro i smiga na athlonie newcastle bez problemu htt@330 stabilnie... chociaz ja bym sie zdecydowal na NF8 ale to co ostatnio o nim slysze caly czas mnie naprowadza na kv8-pro... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...