Skocz do zawartości
czarny666

Fifa 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem grę na 2gim kompie z Radeonem 9550 i Athlonem 1700XP

I działa o niebo lepiej.

Nie ma szarpania obrazu przy scrolowaniu, no może minimalne.

 

Na Sempronie 64 2,7 GHz + GF 6800 obraz szarpie strasznie :(

Trochę lepiej jest paradoksalnie jak wyłącze synchronizację ale i tak nie tak dobrze jak na Radku 9550.

 

Dziwne bo F 2005 chodziła bez żadnych szarpań na tym konfigu.

 

Czy u was tez siatki wyglądają jakby je pająk utkał ?

To jest żenada :(

 

Gra wygląda gorzej niz F2005

1626572[/snapback]

pisałem wcześniej u mnie jest to samo ;p To rwanie.

 

Co do tego że menu skacze, samo się wybiera jak szalone to mi pomogło odłączenie klawiatury podłączonej do usb :/ albo wystarczy podłączyć przez ps2. lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ja też Cię popieram bo nie jestem maniakiem Fify i nigdy nie byłem, ostatnią jaką zainstalowaną miałem na dysku to chyba WC2002, z wiadomych względów. Zawsze tylko PES i ISS, a grałem w to dużo i długoooooo, zapewniam Was. Ale spróbujcie się nie nastawiać tak negatywnie i pograjcie trochę. Jak już mówiłem EA skopiowało praktycznie cały gameplay z PES/WE naprawdę. Niektóre rzeczy wyszły im lepiej a niektóre gorzej, bramkarze stanowczo lepiej. Ale jest jak najbardziej grywalna. Oczywście prównuje tu z PES4/WE8I, bo do WE9 to pewnie będzie duża różnica, oczywiście na korzyść WE. Zobaczymy pełną wersję albo niech wyjdzie ten patch "time killer" to się dłużej pogra. Dodając te licencje ( szeroko rozumiana LM, Liga Polska itd), przyśpiewki, komentarz polski to może być przyjemnie.

 

Aha co do siatki to nadal dzielą ją lata świetlne do tej z WE. To samo jest z płynnością przechodzenia animacji poprzedniej w następną.

 

P.S. Żeby nie było to zapewniam Was, że jestem po stronie KONAMI :]

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o zachowaniu się siatki bo tym razem jest bardzo dobrze tylko o jej wyglądzie.

 

Czy tak wygląda siatka na prawdziwej bramce ?

W poprzednich częściach pod tym względem było ok ale fizyka siatki była do bańki.

 

Naprawili fizyke to zjebali wygląd.

 

Całe EA. Oni to robią specjalnie żeby potem móc niby cos naprawić w następnej odsłonie i się tym chwalić.

 

Jestem pewien , że mogliby od razu zrobić wszystko OK, tylko po co ?

 

Następne numerki niczym by się od siebie nie różniły.

Z resztą i tak niewiele się różnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem patcha do dema www.fifapolonia.pl

 

FIFA 06 Demo Graphics Patch wchodzą:

- korki

* Adidas PredatorPulse TRX FG J (black)

* Adidas PredatorPulse TRX FG J (white)

* Nike Air Zoom Total 90 III (white & red)

* Adidas F50+

* Nike Mercurial Vapor (red)

* Nike Mercurial Vapor (gold)

* Adidas PredatorPulse TRX FG J (red)

* Puma Cellerator

* Reebok Campio

- piłka Adidas Champions League

- bandy

- rękawice NIKE Total 90

-logo Canal+ SPORT

- flagi dla sędziów liniowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem patcha do dema www.fifapolonia.pl

 

FIFA 06 Demo Graphics Patch wchodzą:

- korki

* Adidas PredatorPulse TRX FG J (black)

* Adidas PredatorPulse TRX FG J (white)

* Nike Air Zoom Total 90 III (white & red)

* Adidas F50+

* Nike Mercurial Vapor (red)

* Nike Mercurial Vapor (gold)

* Adidas PredatorPulse TRX FG J (red)

* Puma Cellerator

* Reebok Campio

- piłka Adidas Champions League

- bandy

- rękawice NIKE Total 90

-logo Canal+ SPORT

- flagi dla sędziów liniowych

1626842[/snapback]

 

no i co daje ten patch niby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prawdziwym meczu tez sedzia moglby nie uznac ;] mogl nie widziec :)

1626820[/snapback]

Na filmiku użytkownika Ati też mogły zadziałać dziwne siły paranormalne. Świat jest pełen niespodzianek :lol: Edytowane przez Qn'ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedno, system wszelkich "tricków" ( kiwek :-) ) jest lepszy od tego z pes4/we8i. Tylko żeby ruleta była po obrocie analogu jak w pesie.

 

Oczywiście bez pad'a z analogami to się chyba nie obejdzie :P Chociaz może niektórzy dają radę :P

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Animacjom nadal brakuje sporoo do we/pes tzn nie są one tak płynne :( Tak jakby powycinali klatki, szczególnie jak piłka jest w górze albo po strzale, to takie przeskoki są czyli lipa :P. Jest dużo ciekawych animacji ale brakuje im tej płynności, niestety. Ogólnie mówiąć coraz bliżej im do pes/we, ale z takim postępem to pewnie nigdy do tego nie dojdą :=) Chociaz jest kilka animacji które sa płynne, ale mało ich jest. Mimo wszystko można pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem patcha do dema www.fifapolonia.pl

 

FIFA 06 Demo Graphics Patch wchodzą:

- korki

* Adidas PredatorPulse TRX FG J (black)

* Adidas PredatorPulse TRX FG J (white)

* Nike Air Zoom Total 90 III (white & red)

* Adidas F50+

* Nike Mercurial Vapor (red)

* Nike Mercurial Vapor (gold)

* Adidas PredatorPulse TRX FG J (red)

* Puma Cellerator

* Reebok Campio

- piłka Adidas Champions League

- bandy

- rękawice NIKE Total 90

-logo Canal+ SPORT

- flagi dla sędziów liniowych

1626842[/snapback]

Zrob jeszcze time kill patch jesli laska (jesli sie wogole da). B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Viking u mnie z tym rwaniem pomogło ustawienie rozdziałki na nominalną 17' lcd czyli 1280x1024 + Vsync pod kontrolą aplikacji. O niebo lepiej chodzi. Chociaż przy wysokich piłkach nadal tak dziwnie jest.

 

Aha ustawiałem tym :

 

http://www.fifakulte.com/fiche.php?id_fich...4&&jeu=fifa2006

 

Mnie też już zaczynają te docinki denerwować ze strony maniaków fify i pesa :/ ale nie zwracam na to uwagi bo chodzi o przyjemność z gry. Kucyk no offence ale jak masz już tak odpisywać to nie pisz nic lepiej. To co wyprawia Ronaldihno to wypas jest :=) masa jego tricków,kombinacji wygląda to poprostu super. Naprawdę jest dużo( większość ) pozytywnych opini zarówno na soccergaming jak i innych forach poświęconych PES'OWI i FIFIE. Ludzie którzy też grali tylko w WE/PES od paru dobrych lat, zaczynając od wersji PSX, pozytywnie odnoszą się do nowej fify i mają zamiar kupić ją razem z nowa wersją PES'A, oczwyiście stawiąjac PES'a w 1 kolejności, zresztą jak ja :=). Są też i wyjątki, niektórzy piszą to rulez/sux, tamto rulez/sux. Ja też nie mogłem patrzeć na wypowiedzi maniaków fify w stylu " fifa rox " itd, bo przecież wiedziałem co to za syf grając w PES/WE. I wydaje mi się, że teraz ludzie z tego powodu atakują tak tą nową FIFE. Naprawdę EA potrzebowawło 8 lat żeby dojść do tego jak zrobić grywalną piłkę. Może pomogło w tym wydanie PES'A na PC'ta, bo wielu ludzi nie wiedziało co to za gra. A po zagraniu się przesiadło na nią ( naprawdę masa ludzi ), gdyż przynosiła radość z każdej akcji, strzeleniu każdego gola i "prawie" totalnej kontroli nad piłkarzem, już od pierwszych wersji na PSX. Nie chce opowiadać się po żadnej stronie, ale imo jest fajnie bo zapowiada się druga mniej lub bardziej, ale co najważniejsze grywalna piłka, a to dla nas chyba najlepiej. Osobiście nawet dema nie chciałem ściągać bo po co szkoda nawet czasu :P albo sobie udowodnić co ludzie grający w fife tracą :P. A jak ściągnąłem to też mnie odrzuciło bo z fifą miałem styczność jakieś 6 lat temu :o Ale po zagraniu kilkunastu "połówek" jestem mile zaskoczony i nie żałuję tych mb ;P

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że chodzi o kill patch dla dema, bo też by się przydał  :D

1627938[/snapback]

Łohoho <_<

 

Wyraznie napisane TIME KILL zalecam mocniejsze szkla, bo chyba masz zeza jak ta twoja kaczka w av. :lol: (bez urazy ;] ).

 

Rozumiem WAS milosnicy pes, macie swoj skromny kacik na tym forum wiec czemu wypowiadacie sie w temacie o fifie i co 2gi post to 'fifa jest be' 'pes jest lepsie'... jest to zwykle zasmiecanie forum, ludzie chca sie dowiedziec konkretow a nie czytac taki puste posty...

 

Ja tez moge wejsc na temat o pes napisac posta 'pes to gra na paraolimpiade'... :lol:

 

Kucyk rozumiem demko sie nie podoba (mam wrazenie, ze juz Ci sie nie podobalo, jak jeszcze nie wyszlo, dla zasady ;] ). Jesli nie mozesz zrozumiec, ze jest takie cos na swiecie jak gusta i kazdemu nie moze sie to samo podobac... Mowie jak do dziecka, ale co ma do was trafic , mam zdjac pas i po [gluteus maximus] dac ? :blink: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z Ciebie wujek Staszek mistrz ciętej riposty :blink:

daruj sobie...

to, że EA poczyniło jakieś kroki, aby zwiększyć gameplay nie oznacza, że mam ich całować po nogach i zmuszać się do grania, widać w jakim środowisku wychowali się fifowcy, oni nawet nie wiedzą co to jest gameplay

cytuję:

gameplay bardzo łądnie zroboiony przejrzysty itd....

:blink:

 

jak dla mnie mogło by być 10 zajefajnych piłek na PC, cieszył bym się jak dziecko bo uwielbiam ten sport, ale niestety tak nie jest, a FIFA jest słaba jak zawsze, chciało by się napisać jak nigdy...

nie wiem gdzie czytasz opinie userów wypowiadających się w samych superlatywach na temat nowej odsłony EA, chyba mamy "inny" internet

śledze niezależne serwisy o piłce nożnej na pc i na 10 komentarzy trafi się jeden pozytywny na rzecz fify, tak samo jest w tym temacie

nawet na fifaserwis jadą po tej grze jak po [ciach!]ie :blink:

problem tkwi w tym, że PeCetowcy wychowali się na FIFA, to powoduje takie spory

dlaczego np. w środowisku PS2 nie ma takich problemów?

Odpowiem Ci - nie ma ich ponieważ tam oczywiste jest, że wśród piłek króluje KONAMI, a jeżeli ktoś próbowałby postawić obok FIFE został by wyśmiany z miejsca

 

szkoda, że nie spełniło się moje marzenie o którego realizacji było dość głośno - EA miała połączyć się z KONAMI i stworzyć taki mix - EA zajeło by się oprawą dźwiękową i graficzną (o matko :-| ), KONAMI natomiast miało wziąć na swoje barki gameplay - mieszanka bombowa! wielka szkoda, że nic z tego nie wyszło :angry:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie wyjaśnię, że nie twierdze że FIFA jest lepsza. Wręcz przeciwnie, zawsze PES/WE będzie dla mnie najlepszym odwzorowaniem gały. Nikt nikomu nie każe całować EA po nogach. Z tym co zacytowałeś, że gameplay przejrzysty to też dla mnie LOL :=). A jeśli chodzi o opinie to chociażby na soccergaming, ale nie mówiłem, że się wypowiadają w samych superaltywach! poprostu podkreślają że jest postęp w końcu od 6-8 lat jeśli chodzi o gameplay, ja nie wiem bo nie grałem w ten "syf" od 6 lat. I że już nie jest tak daleko do PES'a jak było kiedyś. Co więcej da się pograć, nie wiem jak długo, bo pewnie kilkadziesiąt meczy. Podkreślam, że gameplay rozumiany jako zwody( tych jest więcej niż w PES4/WE8i i lepiej zrobione ), system wykonywania wolnych, zagrania,rożnych( no tutaj jest ta strzałla :/ ale krótka decyduje o kierunku lewo-prawo ) itd. jest prawie identycznie rozwiązany. Wiadomo, że fizyce piłki daleko do PES i innym rzeczom, które wspominałem wcześniej. Ale i tak można pograć ( mając radość z tego, chociaż nie wiem jak długo ). Aha wiem, że miałes już przyjemność grać w we9 i też bardzo na to czekam :P ale uwierz mi w "pewnych" rzeczach ta fifa jest lepsza od PES4/WE8i przynajmniej w wersji na pc'ta. peace.

 

tutaj link macie ktoś z fifyserwis nagrał 3 filmiki ( zwody + gole ), ja niestety nie miałem czasu :P Naprawdę to fajnie wygląda i udało mi się w grze jeszcze masę innych zagrań zrobić.

 

http://rapidshare.de/files/4615499/fifa06_mov.rar.html

 

i powiedz mi czy to aż tak źle wygląda w Twoich oczach ? biorąc pod uwagę jakbyś nie grał w we9.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie paradoksalnie pomogło WYŁĄCZENIE synchronizacji.

Gra nie przycina. Ekran się odświerza nieco dziwnie, nierównomiernie ale nie jest to tak denerwujące jak to szarpanie.

 

Powiem tak, im więcej gram tym mi się bardziej ta Fifka podoba :D

Gdyby nie te koszmarne siatki to śmiem twierdzić , że byłaby to jedna z lepszych Fifek.

 

Przyzwyczajony byłem do kamery TOWER z max wysokością. W tej Fifie jednak na tej kamerze grać się raczej nie da :( a siatki wyglądaja PRZETRAGICZNIE.

 

Przerzuciłem się na TRANSMISJĘ i gra wygląda o niebo lepiej, nie szarpie tak a i gra się lepiej. Więcej goli strzelam, mniej tracę.

 

Dużo jednak treningu przede mną żeby się przyzwyczaić.

Oby tylko ludzie ze sceny nie znaleźli za szybko bugów, schematów na strzelanie bramek jak to miało miejsce prawie w każdej fifie.

Dobrze, że nie ma OTB mniej szans na bugi ;)

 

Jeszcze jedna rzecz. Grzebałem w plikach config , i w pc_high jest opcja 3D GRASS i jeszcze pare innych fajerwerków graficznych.

Może w pełnej wersji gra nabierze rumieńców :D

Czego i sobie życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj link macie ktoś z fifyserwis nagrał 3 filmiki ( zwody + gole ), ja niestety nie miałem czasu :P Naprawdę to fajnie wygląda i udało mi się w grze jeszcze masę innych zagrań zrobić.

 

1628343[/snapback]

Dla mnie typowy Arcade <_<

Przejście 6 zawodników samemu i strzelenie gola..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już trochę gram i znajduję coraz więcej błędów ;). I jestem pewien ze 50 % błędów będzie w pełnej wersji :/

No Comment i No Comment vol2 .

Oraz GOL zaliczony jako samobój bramkarza ... :lol2:

Edytowane przez wasiela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już trochę gram i znajduję coraz więcej błędów ;). I jestem pewien ze 50 % błędów będzie w pełnej wersji :/

1630540[/snapback]

fifa jest zabugowana to fakt, ale tym razem lol dla Ciebie kolego

według nowych przepisów, aby do czegokolwiek "doszło" piłka musi przekroczyć linie całym obwodem, a na zaprezentowanych filmikach lini całym obwodem nie przekroczyła cool.gif

co do fulla to też mam wątpliwości, aby udało im się naprawić wszystkie błędy, narazie jest ich masa

doczytałem na którymś forum, że gracz wchodził napsastnikiem w pole karne, sfaulował go bramkarz (powinien być rzut karny i kara dla bramkarza), natomiast to właśnie napastnik dostał czerwoną kartke za faul :blink:

wkurza mnie jeszcze, że piłka się nie kręci tylko ślizga :blink:

komedia normalnie

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...