Skocz do zawartości
Den

Jaki Linux Zamiast Windy Xp

Rekomendowane odpowiedzi

witam

do dnia dzisiejszego bylem sobie mniej lub bardziej szczesliwym uzytkownikiem windy xp. niestety sytuacja w jakiej sie znalazlem zmusza mnie chyba do przesiadki. otoz za 2 miesiace wsiadam w samolot do szkocji. boje sie ze lewe oprogramowanie, ktorego troszke mam na dysku moze spowodowac problemy na odprawie celnej. jesli istnieje jakies przepis, ktory zezwala na sprawdzenie laptopa to ja napewno nie bede ryzykowal kara badz utrata sprzetu. potrzebuje wsiasc w system na ktory nie bede musial miec licencji, w oprogramowanie, ktore nie wymaga licencji. zwyczajnie mnie nie stac na kupowanie org windy, offica, antywira itp... mysle o tym juz teraz bo bedac w polsce mam wieksze mozliwosci zakupu ksiazek tematycznych nawiazujacych do danego linuxa itp. mozecie mi polecic jakas dystrybucje? moje wymagania sa dosyc przyziemne lub jak kto woli windowsowe, dobry klient poczty, przegladarka, cos na zasadzie gadu gadu, odtwarzarka dvd, mp3, divx, nagrywanie dvd, obrobka zdjec, pdf... nie zalezy mi na grach.

dziekuje za pomoc

den

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://jakilinux.org/

 

 

temat uwazam za zamkniety bo powstanie kolejna dywagacja pt "Jaki linuks jest najlepszy" i sprowadzi sie do tego ze ludzie beda po prostu polecac to co sami uzywaja

 

Co do tematu.... jest blad merytoryczny.. Linuks to tylko kernel, ty pewnie miales na mysli dystrybucje...

Edytowane przez lofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...