Skocz do zawartości
Orgiusz

Book Squad

Rekomendowane odpowiedzi

otoz i to. jak w temacie. naszla mnie (znoooow :lol: )refleksja ze skoro jest przylepiony temat o filmach to mozna by, zaczynajac od testowego, stworzyc swego rodzaju temat-bazeo ksiazkach ktore czasem czytamy . i nie mowie tu o manualach "zrob to sam i wkrec srobke #665 w otwor #143..". fantasy, sensacja, political-fiction, historyczne/dokumentalne, sc-fi (zawsze mam problemy z tym skrotem), itp, itd. od starozytnosci ( moze troche pozniej :wink: chyba ze ktos wygrzebie cos intrygujacego) do dzisaj. forsyth, vonnegut, prattchet, dick, ludlum, tolkien, le guin, card, sapkowski, hlasko, kosinski, pilipiuk, ziemkiewicz, brown, baker, hobb, asimov, zajdel, harrison i i wielu wielu innych ;]

potrzeba kilku zapalencow ktorzy w TYM temacie zaczeli sie sensownie udzielac ( linki do najlpeszych opisow, charakterystyka gatunku, top10 autorow- kraj?rodzaj literacki? dunno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę pomóc, bo cośtam czytałem w wolnych chwilach.

Ostatnio jakiś "Zwodniczy punkt", czy cos takiego ;)

 

Z linkami może być ciężko, bo recek nie szukam, tylko raczej ofert "gdzie taniej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie...raczej na ceny a nie na recki patrzę ale też mogę pomóc :)

 

Właśnie czytam 2 ( :| ) książki na raz (tak jakoś wyszło)...Specnaz (Suworowa) i Bractwo (Grishama)...

 

Btw dziś rano się zastanawiałem czemu topicu o książkach nie ma...Orgiusz czytasz w myślach ...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kolejce - "Zęby Tygrysa" (T.Clancy'ego) , "Kod Altmana" i "Dokument Matlocka" (R.Ludluma) - tych co czytam skrobnę reckę jak tylko skończę...

 

P.S. Czytał ktoś "Cyfrową twierdzę" Dana Browna ??...

 

EDIT...

 

ostatnio sam do tego doszedłem :|

 

A książka...jedyna pozycja D.B. której jeszcze nie czytałem...

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyl czas zaczac sieczke na oslej. tak samo jak z filmem bo baze moznaby robic w wolnej chwili conajwyzej. + linki do starych tematow bo kilka sie przewinelo ale zachodza kurzem. :|

kazdy autor , tytul i sensowne kilka zdan o ksiazce. co sie podobalo, a co nie i hadziaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kolejce - "Zęby Tygrysa" (T.Clancy'ego) , "Kod Altmana" i "Dokument Matlocka" (R.Ludluma) - tych co czytam skrobnę reckę jak tylko skończę...

 

P.S. Czytał ktoś "Cyfrową twierdzę" Dana Browna ??...

 

EDIT...

 

ostatnio sam do tego doszedłem :|

 

A książka...jedyna pozycja D.B. której jeszcze nie czytałem...

1558177[/snapback]

Ja jestem w połowie "Cyfrowej Twierdzy" i nawet mi się podoba, tak jak i reszta książek tego autora :) Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hobbit jest przyjemniejszy od władcy :> nigdy nie chciało mi sie czytac go do konca... a hobbit bajeczka dla dzieci w sam raz do przelecenia [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silmarilliona ja zmeczylem ale byla to niesamowicie ciezka walka ;]

Crosis moze przesuniesz ten temacik albo stworzysz nowy na oslej? (wolalbym zebys zalozyl nowy bo Bog tez startowal od 0 :lol: )

Tolkien - przeczytany (czesc), obejzany, narazie ;] wole innego rodzaju fantasy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mogę przesunąć ten topic na oślą, ale wtedy będę musiał się tym tematem opiekować, a na to nie mam ostatnio zbyt dużo czasu. Zresztą są osoby bardziej obeznane w książkach niż ja :)

 

A może Ty stworzysz topic na oślej, a ja go przylepie :?: Będziesz mógł edytować pierwszy post - w razie czego uzupełniać go itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz i masz.

nie badz gnidom, poczuj freedom ;] jutro cos sensownego skrece/sklepie/stullam/spisze/spiesze/spadam

dzis juz jestem zbyt zmeczony a jutro byc moze bede miec chlonny umysl z rana...poludnia....po obiadku....wieczorem....w poniedzialek rano cos bezsensownego wystukam...wystukawszy 3 po 3 ide [ciachahahah!]nac sie na lozko pelne wszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na ostatnią część Mrocznej Wieży kinga, a czytam Black house Kinga :) topic o książkach dobra rzecz.

1558139[/snapback]

no to będzie bąba

 

ja czytam Goodkind'a - Miecz prawdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnia książka którą przeczytałem to 5. cześć harrego pottera. oczywiście w dniu premiery :D a od wtedy nico

1558470[/snapback]

Ja też to czytałem :D :lol: Tylko też dosyć daaaawno :D

 

btw. markollX za****y av :D

1560535[/snapback]

? mkl=markollX ?

Kórde :D Tydzień mnie nie było a już takie zmiany ;)

 

A więc ja się udzielę:

 

Tytuł: "Ziemiomorze" (oficjalnie tetralogia, ale tomów jest pięć)

Autor: Ursula K. LeGuin

Gatunek: fantasy

Czas akcji: całe życie głównego bohatera - Geda

Miejsce akcji: tytułowe Ziemiomorze. Kraina w której są setki wysp :)

Tytuły kolejnych części:

1. "Czarnoksiężnik z Archipelagu"

2. "Grobowce Atuanu"

3. "Najdalszy brzeg"

4. "Tehanu"

5. "Inny wiatr"

0. "Opowieści z Ziemiomorza (nie wchodzą w skład "tetralogii")

 

Jak prawi okładka jest to "Opowieść o pasterzu kóz, który....". No właśnie ;) Który w wyniku przypadku odkrywa w sobie zdolności czarnoksięskie. Według mnie "Ziemiomorze" porusza wiele ważnych tematów, wyjaśnia nam jak żyć. A więc zacznijmy.

 

(leciutkie spojlery ;) Ominę najważniejsze kluczowe rzeczy i opowiem krótko ;) )

I. "Czarnoksiężnik z Archipelagu"

Młody pasterz kóz z wyspy Gont odkrywa w sobie przypadkiem zdolności magiczne. Pobiera nauki od ciotki i wiejskich zaklinaczy pogody. Gdy do portu Gont przybywają wrogie, kargijskie statki, pomaga on mieszkańcom Dziesięciu Olch. Po tym zapada w nieznaną nikomu chorobę. Do wioski przybywa Ogion - wielki szanowany mag, który leczy chłopca i po usłyszeniu opowieści proponuje mu, aby przyjął on wcześniej swe Prawdziwe Imię i stał się jego uczniem. Chłopiec się zgadza. Otrzymuje od Ogiona swoje Prawdziwe Imię - Ged. Imię to zna tylko on i Ogion. Wszyscy inni znają go jako Krogulca. Na Ziemiomorzu Prawdziwe Imię daje niejako władzę nad danym człowiekiem. Tylko najpotężniejsi używają swych prawdziwych imion, ponieważ nie boją się, że ktoś może im zagrozić. Młody Ged rozpoczyna naukę u Ogiona. Jednak twierdzi że Ogion go wcale nie uczy. Jeszcze nie rozumie. Jego mistrz daje mu szansę wyruszenia na Roke do szkoły dla czarnoksiężników.........

Jest to opowieść o zapalczywości, za którą trzeba ponieść konsekwencje. Ponadto jest to także opowieść o przyjaźni, dorastaniu, o przezwyciężaniu strachu.

 

II. "Grobowce Atuanu"

Tenar, młoda dziewczyna zostaje zabrana z domu, aby pełnić funkcję najwyższej kapłanki Grobowców w Atuanie. Grobowce to ogromny labirynt. Nikt oprócz kapłanki nie może wejść do labiryntu. W labiryncie są Bezimienni - mroczne bóstwa. Składane są im ofiary z ludzi. Nad wszystkim czuwa Tenar, którą zwą Pożartą, ponieważ zostało jej odebrane imię. Jednak Tenar nie ma takiej dużej władzy - często musi wykonywać polecenia opiekunek. Głównym bohaterem tej części jest Tenar. Oczywiście pojawia się też Ged, który szuka drugiej połowy pierścienia Erreth-Akbego - który może zaprowadzić pokój między ludami na Ziemiomorzu. Rozmawia on także z Tenar o mrocznych istotach, o tym że może uciec, że może spróbować uciec.

W tej części jest mniej wątków.

 

III. "Najdalszy brzeg"

Arren, pochodzący z królewskiego rodu chłopak, wyrusza na Roke by powiadomić o tym co się dzieje na Ziemiomorzu. A nie dzieje się dobrze. Sztuka magiczna zanika. Ludzie zapominają pieśni. Trzeba więc wyruszyć tam, gdzie to wszystko się zaczęło. Ged i Arren wyruszają więc w podróż, by odnaleźć powód, źródło tego zła.

Z tego co wywnioskowałem jest to opowieść w której szeroko przedstawiony jest problem śmierci. Młody Arren nie może się pogodzić z tym, że mógłby umrzeć. Natomiast Ged jest z tym od dawna pogodzony i próbuje wytłumaczyć młodemu chłopakowi że jest to nieuniknione("Największą tajemnicą życia jest jego koniec", "Śmierć jest ceną, jaką płacimy za życie, za wszelkie życie").

Nie opisywałem może dużo o tym tytule, ale jest to jedna z najdłuższych części i według mnie najlepsza.

 

IV. "Tehanu"

Tenar opiekuje się dziewczynką, którą porzucono i okaleczono. Odwiedza często Ogiona.

Jest to opowieść o "normalnym" życiu na Ziemiomorzu. O codzienności, choć nie brakuje też kilku momentów "magii" ;) Natomiast jest opisane kilka historii Ziemiomorza, jak choćby ta, która głosi, że dawniej ludzie i smoki stanowili jedność.

Im dalej opisuje tym mniej bo nie chce zdradzać szczegołów.

 

"Innego wiatru" i "Opowieści z Ziemiomorza" nie czytałem jeszcze :(

 

Każda część jest według mnie warta przeczytania. Wielkie dzięki osob (z forum) które mi ten tytuł zaproponowały. Przepraszam za ewentualne błędy składniowe i gramatyczne, ale spać mi się chce. jak coś to jutro poprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka! Pomysl na temat o ksiazkach jest nadzwyczaj wyrafinowany i trafiajacy w sedno! Wielki +!! Z ksiazek, ktore przeczytalem polecam wysmienitego autora - Dana Browna! Teraz robie przymiarke do kupna jego ksiazki pt.: 'Zwodniczy Punkt". Przeczytalem w eMpiku wstep... Zapowiada sie fascynujaco...! Polecam takze "Przymierze Kasandry" Roberta Ludluma! "Tozsamosc Bourne'a" to tez kozacka ksiazka! Pozdrawiam wszystkich ksiazkowych zapalencow! Niestety, czas na czytanie ksiazki urwal mi sie z dniem w ktorym to zaczalem swoja pierwsza, powazna juz prace... Postaram sie nadrobic zaleglosci i niedlugo cos napisac! Milej lektury! :rolleyes:

Edytowane przez Cherry86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Brown..hmm

 

Przeczytałem 3 z 4 jego dotychczasowych książek (została mi "Cyfrowa twierdza")...książki bardzo dobrze się czyta, to główna zaleta....nie można się wręcz od nich oderwać...najlepszą jak dla mnie..."Anioły i demony" - chyba ze względu na tematykę...kapitalna jak dla mnie książka...

Nie pasują mi tylko zakończenia w jego książkach...:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...