Skocz do zawartości
Orgiusz

Book Squad

Rekomendowane odpowiedzi

"Anioły i Demony" mialem w tym roku na mojej maturce ustnej... :) Temat: motyw aniola w lieraturze i sztuce :) "Cyfrowa Twierdze" dostalem w swoje rece jako pierwsza ksiazke Browna... Potem "Anioły...", "Kod Leonarda Da Vinci" i teraz przymierzam sie do w/w "Zwodniczego Punktu" :) Masz racje w 100% Raven, jego ksiazki sa kozackie, ale zawsze spodziewalem sie lepszego zakonczenia, chociaz te ktore zostaly napisane nie sa az takie zle :P Dla mnie tez najlepsza jego ksiazka sa "Anioły..."! Cos mozesz mi polecic z ksiazek w podobnym 'kolorze'? :) Pozdrawiam!

Edytowane przez Cherry86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh bylo kilka tematow o ksiazkach ale jakos minely :?

Ksiazki fantasy tutaj tez jest kilka ciekawych tytulow zapewne :wink:

 

browna przeczytalem tylko 2 i trzeba przyznac ze koles ma ciekawy styl.

ja jakos ostatnio nie moge upolowac niczego ciekawego z ciezkiej sc-fi. poleccie cos co klimatem nie odbiega bardzo od tworczosci Williama Gibsona. "Idoru" , "Swiatlo wirtualne" i przede wszystkim "Neuromancera" ofkors przeczytalem. dobre. nawet bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam knige Mitnicka "Sztuka podstępu" jej podtylul mowi wszystko niemal o hackowaniu jakiego sie dopuszczal

Nie ma fabuly ale sa niezle watki z jego hackowania uzywajac najpierw socjotechnik.

 

Np. opowiada jak byl na targach gdzie sie przechadzali z kumplem (jeszcze wtedy do sredniaka chodzili) i na jednym ze stanowisk byla jakas duuza nagroda na tamte czasy z a zlamanie jakiegos tam hasla w systemie, ktory zabezpiecza akurat teraz ten budynek/biurowiec w ktorym odbywa sie ta wystawa/targi.

Nawet nie podchodzili do tego stanowiska tylko po kablach patrzeli gdzie sie miesci serwer.

Nie pamietam jak ale jakos sie do niego dostali i haslo w nim bylo niemal jak wygaszacz ekranu w pojeciu Mitnicka oczywiscie.

Wyszli po chwili, podchodzac do tego stanowiska i bez slowa wpisali haslo i weszli do systemu.

Kolesie ubrani w gangi za 1000 USD po prostu prawie pomdleli.

 

Najlepsze tricki jak przekierowuje infolinie danej firmy na swoj numer.

I gdy dzwonisz to masz niemal pewnosc, ze np. polaczyles sie z bankiem.

I on pyta o te dane, ktore sa wymagane przy ew. weryfikacji konta :]

 

I taka plenta plynie z ksiazki, ze na wysmienitego socjotechnika nie ma zabezpieczen. Udowodnil to przeginajac kolesia z IQ grubo ponad przecietna ledwo po kursie przeciw socjotechnice - ale tego w ksiazce niestety nie ma i tylko mnie sluchy doszly.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos potrzebowal informacji na temat Diuny ( wszystkich czesci ) to moze pytac , czekam aktualnie na wydanie w Polsce kolejnych 5-6 czesci :D

1580995[/snapback]

Akurat czytam pierwsza czesc :D

 

Jakby ktos chcial jakies pozycje z tej serii (najlepiej autorstwa Franka Herberta) w oryginale, to byc moze uda mi sie cos sciagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turtle 5 : rozumiem ze mowisz o preludium do diuny :"ród korrinów" ? , wiadomo jest jeszcze "ród atrydów" i "ród harkonnenów"

 

Jesli tak jak mowie czytasz to pierwsze to sie nie zniechecaj bo to bylo pierwsze dzielo syna franka herberta odnosnie diuny i jakos tak niezabardzo wyszlo , kolejne czesci sa juz o wiele ciekawsze. Co do samej ksiazki to zagmatwanie, inrtygi, machlojki sa swietne i czasami trudno sie polapac o co biega :D ( cos piknego )) a do tego ogrom wszechswiata jaki stworzyl Frank Herbert tez przytlacza : masa planet , ktore maja wlasna historie kulture , do tego tez podzial spoleczny i kolejne rozbicia na warstwy no poprostu czytac i cieszyc sie ze cos atkiego stworzono :wink: :rolleyes: :wink: :rolleyes: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam 2 książki polecę...

 

1. Dla kogoś kto lubuje się w klimatach "Roku 1984" Orwella... -

 

"Ten wspaniały dzień" autorstwa Ira Levin (do tej pory nie wiem jak to się odmienia :| ) - książka pozostająca w cieniu innych tworów tego autora - Dziecka Rosemary i Żon ze Stepford...dla mnie książka lepsza od 84r (ze względu na to że lepiej mi się ją czytało - książkę Orwella strasznie "męczyłem")...nie będę pisał nic o fabule...przeczytacie - zobaczycie ...

 

2. Kontynuacja "Wywiadu z wampirem" Anne Rice czyli "Wampir Lestat" - wiele osób zarzuca jej za duże "przegadanie" ale mnie ta książka urzekła...ma w sobie to coś...strasznie mi się spodobała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie książek nie opiszę bo miesięcznie czytam ok 20 książek, ostatnio oblegam w bibliotece dział sensacyjny :)

aktualnie czytam Colin'a Forbes'a "Nosorożec".

autorów zbytnio nie pamiętam bo dużo tego było ale ok 15-20 różnych dzieła znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkie tomy wiedzmina, napisanego przez Andrzeja Sapkowskiego! Ksiazki sa zajedwabiste! Sie siada i nie mozna sie oderwac od czytania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o WWII to:

 

Ken Follett "Igła" - genialna książka, koniecznie przeczytajcie.

Frederick Forsyth - "Akta Odessy" - OSTRZEGAM! Wciąga!

 

Fantastyka:

 

Thomas Mielke - "Sakriversum"

Terry Pratchett - "Ciekawe czasy", "Eryk", "Kosiarz", "Wiedźmikołaj", "Na glinianych nogach", "Panowie i damy", "Piramidy"

 

Klasyka:

 

J.D. Salinger "Buszujący w zbożu"

Denis Guedj "Twerdzenie Papugi"

Clifford Stoll - "Krzemowe Remedium"

 

Sensacja:

 

Prawie wszystko Ludluma i Clancy'ego. [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sensacji

jeszcze Forsyth i Forbes :wink: na razie tyle mi sie przypomina klasykow gatunku

 

ponawiam pytanie :arrow: czuje glod hardcorowych ksiazek z dziedziny scfi. na razie czytam lekka w ramach przypomnienia. autor Orson S. Card wciagajace ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast gorąco polecam powieść Stephena Kinga "Mroczna Wieża". Jest to metafizyczna opowieść drogi, osadzona w realiach fantasy. Naprawde genialnie napisana (aż nie chce sie przestać czytać), ponad to pełna symboliki oraz nawiązań do innych ksiązek. Pod wieloma wzgledami przewyższa "Władce Pierścieni" Tolkiena. Niedługo ma ukazać się szósty tom, będący przedostatnią cześcia sagi. Naprawde warto przeczytać.

 

Polecam rownież książki Andrzeja Ziemiańskiego ("Achaja", cykl opowiadań "Zapach Szkła" i inne).

 

Świetne są także opowiadania Philipa Dicka.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos w ostatnich tomach Mroczna Wieza zaczyna IMHO obnizac loty...

 

Od siebie moge polecic ksiazki Dana Simmonsa (sci-fi) - bardzo dobrze napisane i duzo ciekawych pomyslow.

Szczegolnie moge polecic dwie polaczone luzno fabula dylogie - Hyperion i Upadek Hyperionu oraz Endymion i Triumf Endymiona (w tej kolejnosci, choc mozna pary zamienic kolejnoscia - akcja Hyperionu to zamierzchle czasy w Endymionie). Caly czas cos sie dzieje, a do tego niesamowita wizja swiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o WWII to:

Ken Follett "Igła" - genialna książka, koniecznie przeczytajcie.

1584731[/snapback]

Igła - fantastyczny klimat.

Większość książek Folleta jest o WWII. Polecam np. "Lot Ćmy", "Klucz do Rebeki".

Świetne są też "Filary ziemi" tego samego autora, ale to akurat nie o WWII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turtle 5 : rozumiem  ze mowisz o preludium do diuny :"ród korrinów" ? , wiadomo jest jeszcze "ród atrydów" i "ród harkonnenów"

 

Jesli tak jak mowie czytasz to pierwsze to sie nie zniechecaj bo to bylo pierwsze dzielo syna franka herberta odnosnie diuny i jakos tak niezabardzo wyszlo , kolejne czesci sa juz  o wiele ciekawsze. Co do samej ksiazki to zagmatwanie, inrtygi, machlojki sa swietne i czasami trudno sie polapac o co biega  :D ( cos piknego )) a do tego ogrom wszechswiata jaki stworzyl Frank Herbert tez przytlacza : masa planet , ktore maja wlasna historie kulture , do tego tez podzial spoleczny i kolejne rozbicia na warstwy no poprostu czytac i cieszyc sie ze cos atkiego stworzono  :wink:  :rolleyes:  :wink:  :rolleyes:  :wink:

1582172[/snapback]

Nie, mialem na mysli oryginalna serie autorstwa Franka. Jak ktos by chcial Dune w oryginale to prosze o kontakt na priv.

 

PS ktore tlumaczenie bardziej przypadlo Ci do gustu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos w ostatnich tomach Mroczna Wieza zaczyna IMHO obnizac loty...

Hmmm ja uważam wrecz odwrotnie. Jest coraz lepiej :) . Dopiero w dwoch ostatnich tomach rozwinela sie "akcja wlasciwa", ze tak to ujme. "Wilki z Calla" to dla mnie prawdziwe mistrzostwo. Podobają mi sie zwlaszcza nawiazania do innych ksiazek Kinga, idealnie wkomponowane w tresc Wieży. Poza tym głowny watek tej powiesci jest tak wciagajacy, ze czyta sie jednym tchem. Dodatkowo zawiera wiele ciekawych refleksji. W ogole cały swiat przedstawiony jest imho GENIALNIE. To polączenie "sredniowiecza" z wymarła, super-zaawansowana cywilazja - cos pieknego :) . Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o polskie Tlumaczenia diuny to wszystkie sa hmm , nazwijmy to niezadowalajace ale chyba najlepsze robil Ładysław Jerzyński ( tak tak ŁADYSŁAW ; pozatym jesli sie nie myle on tlumaczyl tylko "Rody...."

 

Ogolnie rzecz biorac beda kolejne czesci i lacznie mozna sie doliczyc chyba 9 a bedzie 14 :D , czekam , czekam , az w empiku beda ( jak komus niepasuje ze reklame robie , niech skasuje "empik" :D )

 

Tu troche info na ten temat , jak na poczatek wystarczy

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja uważam wrecz odwrotnie. Jest coraz lepiej :) . Dopiero w dwoch ostatnich tomach rozwinela sie "akcja wlasciwa", ze tak to ujme. "Wilki z Calla" to dla mnie prawdziwe mistrzostwo. Podobają mi sie zwlaszcza nawiazania do innych ksiazek Kinga, idealnie wkomponowane w tresc Wieży. Poza tym głowny watek tej powiesci jest tak wciagajacy, ze czyta sie jednym tchem. Dodatkowo zawiera wiele ciekawych refleksji. W ogole cały swiat przedstawiony jest imho GENIALNIE. To polączenie "sredniowiecza" z wymarła, super-zaawansowana cywilazja - cos pieknego :) .

1586005[/snapback]

Jedno co moge dodac o Mrocznej Wiezy, tak troche OT: pojawilo sie ostatnio, wraz z tomem 5. jakies nowe wydanie - miekka oprawa, nieduzy format. Niestety jest ono tragiczne - okladka sie szybko niszczy na rogach, strony sie latwo brudza, po przejechaniu palcem druk sie rozmazuje... Nie wiem jak z tlumaczem, ale chyba jest ten sam co w Swiecie Ksiazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam 'Zwodniczy Punkt' Browna... Dzisiaj dostalem ta ksiazke w prezencie i przeczytalem jezdzac komunikacja po stolicy ponad 100 stron! Ksiazka jest zajedwabista! Trzyma bardzo wysoki poziom jak poprzednie pozycja Browna! Goraco i serdecznie ja polecam!

Edytowane przez Cherry86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie przerabiam Belgeriade Davida Eddingsa, bardzo fajna seria fantasy :)

 

Z innych wakacyjnych lekkich lektur ostatnio przerabianych Christopher Paolini Eragon - zasiadalem do tego z niechecia, przekonany ze to tani klon Henryka Portiera, a okazalo sie ze to solidne fantasy, moze jeszcze nie tolkien ale biorac pod uwage ze autor ma nascie lat to nie wiem gdzie dojdzie ;] Czekam na kolejny tom z niecierpliwoscia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...