Skocz do zawartości
Orgiusz

Book Squad

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taką dziwna przypadłość... czytam wszystko co mi wpadnie w dłonie.

Kiedyś dorwałem ksiązki od kumpla. Miał tego koło 1200 pozycji w *.doc.

Jakaś grupa "scandal" to robiła.. i ja sobie tak powolutku wszystkie przeczytam... na razie powybieralem te ktore juz kiedys czytalem.. czyli jakies ulubione, ale po skonczeniu ich.. czytam jak leci...

Na dzien dzisziejszy czytam ksiązkę "Kapitan Sophie" - na podstawie tej ksiązki nakrecono film "Pan i władca"... ma duzo ciekawostek związanych z marynistyką. A zeglarstwo i marynarka wojenna zawsze mnie kręciła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys mi to wyslac na maila? :) Z checia bym sie temu przyjzal :):) Pozdrawiam! Koncze czytac Zwodniczy Punkt... Jeszcze tak przemyslanej afery nikt nie napisal...! POLECAM!!

 

Czu zapal zapalencow ksiazkowych nagle zgasl...? :mur:

Edytowane przez Cherry86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna przeczytala wszystkie i powiedziala ze sa swietne... Nie pozostaje mi nci innego, jak tylko polecic Wam, drodzy forumowicze wszystkie ksiazki Paulo Coelho! Pozdrawiam! P.S. - Gdzie sie do [ciach] podziewacie?!?!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownież polecam Coelho, ale jego ksiażki nie dla wszystkich są... Np. Alchemik to taki "Mały Książe", tyle tylko, ze osadzony w realnym świecie. Nie każdemu pasują takie klimaty.

Z ostatnio czytanych moge polecić "Cyfrową Twierdze" (to tego gościa od "Kodu Leonarda") - ksiązka niby gruba, a jednak przeczytalem cała w autokarze (ok. 6h). To dobrze o niej świadczy :) . Fajna, lekka lektura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem wszystkie ksiazki Browna i stwierdzam, ze koles jest NAJWIEKSZYM KSIAZKOWYM KOZAKIEM W SWOIM KLIMACIE!! NIE MA LEPSZEGO OD DANA BROWNA!! Polecam!! und3r: masz racje co do Coelho! Ja sam Cyfrowa Twierdze przeczytalem w 4 i pol h :):):) Polecialem z tematem tak:

'Cyfrowa Twierdza'

'Anioly i Demony'

'Kod Leonarda da Vinci'

'Zwodniczy punkt'

 

Ta ostatnia pozycja jak dla mnie jest mistrzowska i najlepsza z ksiazek jakie wogole czytalem w zyciu!! Pozdrawiam!

P.S. Czy jzu nikt nei czyta ksiazek, ze tak malo postow jest w tym dziale...?

Edytowane przez Cherry86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdz cos ciekawego z sc-fi ;]

niby co mam pisac? ze przeczytalem ostatnio odgrzewanego Card'a? ze z nudow siegnalem po raz 4 po Dick'a? ze znow zastanawiam sie czy nie zameczyc Neuromancera a'la Gibson? cholera naprawde czekam na propozycje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko Cyfrowa Twierdze poki co przeczytalem... Reszte mam zamiar. Teraz jednak mam w planie kolejną czesc Mrocznej Wiezy (Pieśń Suzannah). Natomiast jeśli chodzi o taką lekką lekture w stylu Browna, to polecam Johna Grishama - prawa do ekranizacji jego ksiazek są wykupywane jeszcze przed ich napisaniem, podobnie jak w przypadku Kinga :)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabralem sie do czytania ksiazki pt. "Lawa Przysieglych' :) Zapowiada sie ciekawie... Z science fiction... Hmmmm... Wlasnie wstukalem w google i udalo mi sie znalezc TO :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie mają czasu pisać na forum, bo czytają :P

 

Nie zgodzę się, że Brown jest "mega kozak". Jasne, fajnie pisze, manipuluje zagadkami, symbolami itp. Tylko drażni mnie to, że przesadza. Nie liczy się z tym, czy te jego nawiązania do symboli są prawdziwe, napisałbym wręcz, iż nie obchodzi go czy to co umieszcza w swojej książce jest prawdą czy nie. Nie szuka odpowiedzi i wprowadza w błąd.

Moja opinia na podstawie "Kodu...".

 

Polecam twórczość Michaela Crichtona szczególnie "Rój" - nanotoechnologia i obawy z nią związane. Informatycy powinni przeczytać. Poza tym dobre są też: "Linia czasu", "Kongo", "Park Jurajski" i "Zaginiony Świat". Te dwa ostatnie tytuły różnią się z tym, co zostało zaprezentowane w filmach. "Kula" też jest Crichtona ;)

 

polecam Johna Grishama - prawa do ekranizacji jego ksiazek są wykupywane jeszcze przed ich napisaniem, podobnie jak w przypadku Kinga :)

1596269[/snapback]

Grisham kojarzy mi się tylko z "Komorą" :|

 

Co do ekranizacji książek - z Crichtonem jest tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Kod Leonarda da Vinci' byl atakowany przez srodowisko religijne... Zadzialal na nie jak sol na rane... Masz racje, ale dla mnie jego manipulacja jest kwintesencja wszystkiego co najlepsze... Zreszta... To tylko, a mzoe az ksiazki... Moje zdanie na ten temat jest proste - dla mnie Brown jest mistrzem! Dla Ciebie nie i masz swoje racje! Nie neguje nic, co inni mowia o znanych mi tytulach, gdyz kazdy ma swoje wysublimowane zdanie! Pozdrawiam!

Edytowane przez Cherry86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrichtona troche przeczytalem - "Roj" byl. "Linia czasu" tez - i zostala troche zgnieciona przez krytykow. "Kule" ogladalem, moze poszukam. "Czlowiek terminal" ze starszych tytulow.

 

.......

chyba cos znalazlem :twisted:

Frederik Pohl Gateway

 

 

Crosis

zgrzeszyles ;] co ci mowi Firma???? ksiazka zajebista.

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabralem sie do czytania ksiazki pt. "Lawa Przysieglych' :) Zapowiada sie ciekawie...

Świetna ksiązka, ekranizacja też daje rade.

 

Grisham kojarzy mi się tylko z "Komorą" :|

Raport Pelikana, Klient, Czas Zabijania, Firma, Ława Przysięgłych - to tylko niektore z ekranizacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Kod Leonarda da Vinci' byl atakowany przez srodowisko religijne... Zadzialal na nie jak sol na rane...

1596289[/snapback]

Nie ma się co dziwić. W końcu Brown zaprezentował niejako "alternatywę" dla Kościoła :)

zgrzeszyles ;] co ci mowi Firma???? ksiazka zajebista.

1596297[/snapback]

Szczerze to Firma nic mi nie mówi ;)

Raport Pelikana, Klient, Czas Zabijania, Firma, Ława Przysięgłych - to tylko niektore z ekranizacji :P

1596313[/snapback]

No tak, bardzo dobre filmy, książek niestety jeszcze nie czytałem. A o "Komorze" wspomniałem, bo akurat mam w domku tą książkę. Czyli trzeba się "zapoznać" z Grishamem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze najpierw przeczytaj Wezwanie - krotkie jest i daje odpowiednia probke mozliwoci autora;]

 

Ps.

Jako ciekawostke dodam, ze Grisham jest najszybszym (i jednym z najlepiej zarabiających) pisarzem świata - napisanie bestselleru zajmuje mu srednio 3 miesiace;] Oczywiscie szybkosc wcale nie wplywa negatywnie na jakosc;]

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesilem jednoznacznie czytanie"Lawy Przysieglych' i poluje na owe 'Wezwanie'! tylko nie wiem, skad je wezme... Moze ktos ma to w wersji komputerowej? :) Dzieki za dobre slwoa :)

 

P.S. Wystarczylo napisac ze nikt nie pisze i od razu goraca i ciekawa dyskusja sei narodzila:) BRAWO!!

 

Raport Pelikana - ZAWODOSTWO!! Chodzi mi o film, bo ksiazki nie czytalem :( Ale obiecuje, ze nadrobie lekture!! :):):)

Edytowane przez Cherry86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisal ktos z Was kiedys cos? Jakies opowiadania, wiersze, swoje wlasne przemyslenia w formie podobnej do wiersza...? Mzoe mamy na forum cichych pisarzy...?:) Ja troche... POZDRAWIAM!! Lawa jest swietna, czytam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny temat.

 

podziele sie troche swoimi doświadczeniami czytelniczymi... przynajmniej tymi ostatnimi. Tak więc:

1. Dan Brown - przeczytałem wszystko... ogólnie ksiązki są bardzo ok, ale odnosze wrażenie że koleś ma je dopracowane to mniej więcej połowy, a potem przyspiesza maksymalnie akcje co sprawia że zakończenia są troche kiczowate

2. Ian Caldwell, Dustin Thomason: Reguła czterech - fajny pomysł. Polecam. Oczywiście nie obeszło sie bez wad: autorzy troche za mocno skupiają się na życiu uczuciowym bohaterów... a praca nad rozwiązaniem tajemnic jest jakby tłem dla całości.

3. Angel Gutierrez, Zurdo Saiz David - Ostatnia tajemnica Leonarda da Vinci: fajne to to, ale wydawca spaprał tłumaczenie (Amber - wstyd), czasem ma sie wrażenie ze to pisal dwunastolatek.

4. Klub Dantego - ciężka książka, trudno sie na niej skupić. Mimo że to sensacja, to raczej dla koneserów.

5. Fundacja (Fundacja, Druga Fundacja, Agent Fundacji, Fundacja i Ziemia, Fundacja i Imperium) - Isaac Asimov: dla miłosników SF. doskonała ksiązka (ostatnio wznowiono wydanie).

6. Stephen King - Desperacja: to jest po prostu King.

7. Clive Barker - Wielkie sekretne widowisko - dla miłośników wytworu zwanego "Dark Fantasy". doskonała, uważana za najlepszą ksiązke Barkera, powieśc. Tak na marginesie to ten pan napisal scenariusz do Undying - niczego sobie gra...

 

 

to tak z tych ostatnich raczej. Jak sobie coś przypomne to dopisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co ja czytałem ostatnio

 

"Pielgrzym" P.Coelho - niedługa, ciekawa i pouczająca. Dobra jeśli ktoś zaczyna z brazylijskim pisarzem.

 

"Ja, Klaudiusz" + "Klaudiusz i Messalina" R.Graves - świetny dyptyk, kapitalnie się czyta. Kawał historii Rzymu (August, Tyberiusz, Kaligula i sam Klaudiusz wreszcie). Niektóre historie i wątki są naprawdę zaskakujące - warto przeczytać, bo rzeczywistość jest ciekawsza od fikcji ;)

 

"Kubuś Fatalista i jego Pan" - to przypadkowo na półce znalazłem i postanowiłem sobie przejrzeć. Kubuś opowiada swoją historię, która raz po raz jest przerywana róznymi zabawnymi zdarzeniami. Zabawna i lekka lektura.

 

Aktualnie muszę skończyć "Sztukę wojny" Sun Tzu (polecam wszystkim, nie tylko zapalonym strategom ;)) i zacząłem "Boże igrzysko" N.Daviesa (może obszerna, ale bardzo ciekawa i nie taka trudna w lekturze; no i w końcu powinno się znać historię swojego kraju :)). W kolejce czeka jeszcze parę tytułów - jak przebrnę to napiszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja lubie ksiażki S-F. Niedawno dorwałem czwarty tom "Ostatniego Legionu" Chrisa Buncha i dopiero teraz zacząłem czytać bo jakoś nie miałem czasu. Wcześniejsze trzy podobały mi się, są lekkie, szybko się czyta. Co jeszcze... hmm seria Honor Harrington i Solaris. Pożyczyłem od kumpla StarCrafty i cienizna, w miare był tylko "Nim zapadnie ciemność" czy jakoś tak. No i Tom Clancy (czy jak to sie pisze - grunt że wiadomo o kogo chodzi ;) )

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

William King ciąg Zabójca Skavenów/Gigantów ;] świetnie lekko się czyta ;] O II WŚ Ludzie wojna i medycyna Majewskiego. Przeczytałem Kod Leonadra Da Vinci i ciut za bardzo naciągany dla mnie ;] (zapachniało mi Danikenem ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnio 3 z 4 książek Browna w kolejności: Kod Leo Da Vinci -> Zwodniczy Punkt -> Cyfrowa Twierdza... Zostały mi jeszcze tylko Anioły i Demony które napewno niedługo zdobędę i pochłonę :) Książki naprawdę bardzo wciągają!!!

A z innych autorów to wczoraj skończyłem "Zieloną Milę" Kinga - dość stara już ale fajny klimacik ma... Tak jak większość książek Stephena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze o czyms totalnie innym od ksiazek Dana Browna i innych autorow - polecam ksiazke Doroty Maslowskiej "Paw krolowej". Jak dla mnie bomba, ksiazka jest napisana jak piosenka, w sumie to nawet zarapowana miejscami:P! Dziwnie sie czyta, bo autorka caly czas eksperymentuje, zreszta musicie sami to sprawdzic:D! POLECAM!

A druga ksiazka, obecnie ja koncze to "Blaszany bebenek" Guntera Grassa. Ksiazka o zyciu pewnego karla. Tyle wystarczy na recenzje:D! Niesamowita!

A poza tym godna polecenia jest najnowsza trylogia Sapkowskiego (trzeci tom w trakcie pisania) o mlodym Reynevanie. Moze to nie "Wiedzmin", ale tez super!

Pozdrawiam, popieram topic:D!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisal ktos z Was kiedys cos? Jakies opowiadania, wiersze, swoje wlasne przemyslenia w formie podobnej do wiersza...? Mzoe mamy na forum cichych pisarzy...?:) Ja troche... POZDRAWIAM!! Lawa jest swietna, czytam!!

1597954[/snapback]

Tak, dosyć dawno, ale to bełkot był :D Ja bym to nazwał raczej "scenariuszem do RPGa" bo tak to wygladalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma wene, to moze dopisac cos do tego co zamiescilem wyzej:>

 

EDIT:

Skończyłem własnie VI Tom "Mrocznej Wieży" - po prostu cud, miod i orzeszki :D :D :D

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...