Skocz do zawartości
Orgiusz

Book Squad

Rekomendowane odpowiedzi

Zapał wypalił się jak zapałki z lider szajsa... ciach, ciach, ciach... A miało być tak pięknie!! ciach, ciach, ciach, ciach... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapał wypalił się jak zapałki z lider szajsa... ciach, ciach, ciach... A miało być tak pięknie!! ciach, ciach, ciach, ciach...  :-|

1621652[/snapback]

Moze masz racje. A moze ludzie maja na glowie zbyt wiele spraw zeby poswiecic czas na ksiazke.

Btw. Ma ktos jakas fajna propozycje? Oczywiscie wciaz mowie o ciezkim klimacie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat, bo uwazam ze warto!! Z duzym opoznieniem, ale rpzeczytalem... Malo czasu, praca, dziewczyna... Lawa Przysieglych Grishama... Super ksiazka! Trzyma w napieciu od pierwszej do ostatniej strony! Goraco ja polecam! Tearz czytam Ludluma... Krucjata Bourne'a... Po przeczytaniu niespelna 40 stron dzis w nocy, stwierdzam ze ksiazka jest swietna! Moze mi ktos polecic jakas pozycje? Chodzi mi o ksiazki sensacyjne podszyte mocna intryga... Wywiad, wojsko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym Grishamie jest intryga, a w niektorych nawet wojsko;] Poza tym Clancy;]

1678179[/snapback]

Tak tez slyszalem od innych ;] Przymierzam sie do kupienia Wielkiego Gracza... Podobno bardzo dobra pozycja... A w ktorym jest wojsko? ;]

 

Clancy...właśnie czytam "Zęby tygrysa"...zapowiada się nieźle..

 

a ostatnio przeczytałem "Protokół Sigmy" - ostatnią książkę w dorobku Roberta Ludluma...świetna po prostu...mistrz do śmierci utrzymał poziom...

1678192[/snapback]

Mozesz cos wiecej napisac o Protokole Sigmy? Ludlum to kozacki pisarz... Przeczytalem Przymierze Kasandry i sie nie zawiodlem! Bardzo dobra ksiazka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno przeczytalem "Ogrod bestii" Jeffreya Deavera.

 

Wiele sie po tej ksiazce nie spodziewalem (wygralem ja w turnieju, i szczerze mowiac podchodzilem do niej na zasadzie "dobrze, ze nie musialem za to placic"), ale jak juz zaczalem czytac, to nie moglem sie oderwac.

 

Ciekawa fabula, sprawnie napisana, trzyma w napieciu do konca. Ogolny odbior psuje tylko pare bledow w tlumaczeniu ("alley" przetlumaczone jako "aleja", zamiast "zaulek" - przez co glownemu bohatrowi przychodzi uciekac ciemnymi alejami :lol: ), ale i tak jest bardzo dobrze.

 

Ogolem 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc coś o Protokole...

 

Akcja książki rozpoczyna się w Szwajcarii...syn dzianego bankiera Ben Hartmann przyjeżdża tu po części w interesach, po części żeby pojeździć na nartach. Chce także przywołać wspomnienia o swoim bracie - Peterze, który zginął tu 4 lata wcześniej. Na ulicy przed hotelem spotyka nie widzianego od 15 lat kumpla. Kiedy idzie się z nim przywitać, ten nagle wyciąga gnata i zaczyna do niego strzelać. Po krótkim pościgu Ben zabija swego niedoszłego zabójcę. Gdy wraca na miejsce zbrodni z lokalną policją, okazuje się że ciało zniknęło, a wszystkie ślady zostały zatarte. Ben wplątuje się w ogólnoświatową intrygę, której głównym sprawcą jest tytułowa "Sigma"

W tym samym czasie agentka CIA Anna Navarro otrzymuje nowy przydział - zostaje jej zlecone zadanie wybadania niewyjaśnionej śmierci kilku starców, którzy w niewielkim odstępie czasu zginęli (choć wydawać by się mogło że zmarli z przyczyn naturalnych) w różnych miejscach świata. Wszystkich mężczyzn łączy spisany w 1945 roku tajny protokół...Protokół Sigmy..

 

Więcej nie napiszę...wszystkiego dowiecie się z ponad 630 stron książki...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc coś o Protokole...

 

Akcja książki rozpoczyna się w Szwajcarii...syn dzianego bankiera Ben Hartmann przyjeżdża tu po części w interesach, po części żeby pojeździć na nartach. Chce także przywołać wspomnienia o swoim bracie - Peterze, który zginął tu 4 lata wcześniej. Na ulicy przed hotelem spotyka nie widzianego od 15 lat kumpla. Kiedy idzie się z nim przywitać, ten nagle wyciąga gnata i zaczyna do niego strzelać. Po krótkim pościgu Ben zabija swego niedoszłego zabójcę. Gdy wraca na miejsce zbrodni z lokalną policją, okazuje się że ciało zniknęło, a wszystkie ślady zostały zatarte. Ben wplątuje się w ogólnoświatową intrygę, której głównym sprawcą jest tytułowa "Sigma"

W tym samym czasie agentka CIA Anna Navarro otrzymuje nowy przydział - zostaje jej zlecone zadanie wybadania niewyjaśnionej śmierci kilku starców, którzy w niewielkim odstępie czasu zginęli (choć wydawać by się mogło że zmarli z przyczyn naturalnych) w różnych miejscach świata. Wszystkich mężczyzn łączy spisany w 1945 roku tajny protokół...Protokół Sigmy..

 

Więcej nie napiszę...wszystkiego dowiecie się z ponad 630 stron książki...:)

1678967[/snapback]

Juz mi narobiles smaka Raven :-P Jak tylko znajde chwile, to smigam do Empiku, zeby sobie kupic to cacuszko :-P Wielkie dzieki! Mzoesz cos napisac o Clancy'm? A raczej o jego ksiazkach, lub ksiazce :-P Takze za to dzieki z gory! :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Clancy'ego to jego twórczość (pisaną) dopiero poznaję...w sumie "Zęby tygrysa" to pierwsza książka tego autora, którą czytam...(wiem wiem - zaległości ogromne mam :) )...

Ale bez czytania mogę powiedzieć że to świetny autor...wystarczy spojrzeć na filmy, które powstały na motywach jego powieści...a książki przecież zazwyczaj są jeszcze lepsze...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam: Harlan Coben - "Nie mów nikomu".

Powiem jedynie ze jest to swietnie skonstruowany thriller, wiele zagadek, mnostwo prowadzacych do nikad tropow, fabula extra, non stop cos sie dzieje.. Dla tych co chca na chwile odpoczac od Browna :]

Tu pierwszy przypadkowy link: LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Cobena, to mam w domu jego pozycje :) 'Bez pożegnania'. Ktos to czytal?

 

CYTAT Z OKŁADKI:

 

"Trzy dni przed smiercia matka wyznala - to byly niemal jej ostatnie slowa - ze moj brat wciaz zyje" - tak zaczyna sie najnowszy thriller Cobena. Od dnia, w ktorym brat Willa Kleina, Ken, zamordowal Julie, jego byla nasympatie, minelo jedenascie lat. Scigany miedzynarodowymi listami gonczymi, doslownie zapadl sie pod ziemie. Z czasem rodzina uznala go za zmarlego. Przegladajac dokumenty rodzicow, Will natrafia na swiezo zrobione zdjecia Kena. Wkrotce potem znika Sheila, narzeczona Willa. Coraz wiecej poszlak wskazuje, ze nie byla osoba, za ktora sie podawala. FBI poszukuje jej jako glownej podejrzanej w sprawie o podwojne zabojstwo. Co laczy Sheile z seria morderstw i sprawa sprzed jedenastu lat? Czy ona takze padla ofiara zabojcy? Gdzie jest Ken? Will nie zazna spokoju, zanim nie dotrze do prawdy...

 

Zapowiada sie ciekawie, ale najpierw Krucjata Bourne'a ;]

 

EDIT!:

 

Wnosze goraca prosbe o przyklejenie tematu z powrotem. Czytanie ksiazek w naszym kraju zanika... Dlatego uwazam, ze temat musi byc przyklejony, poniewaz wnosi wiele dobrego!

Edytowane przez CH3RRY-JU!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnosze goraca prosbe o przyklejenie tematu z powrotem. Czytanie ksiazek w naszym kraju zanika... Dlatego uwazam, ze temat musi byc przyklejony, poniewaz wnosi wiele dobrego!

Akurat jak temat bedzie przyklejony to wiecej ludzie zacznie czytac :P

 

Ps.

Czy ktos czytał moze "Listy Nikodema"? Dobre to to?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było przyklejone, ale nikt nie zaglądał tam prawie...

 

co do Cobena...wiele osób mi go polecało...póki co czasu nie mam :|...

 

co do Zębów Tygrysa...jakoś ciężko mi się to czyta...:/...

 

a kolejce do przeczytania...Mozaika Parsifala mistrza Ludluma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Toma Clancy'ego to polecam "Tęcze sześć", o którą oparta jest gra Rainbow Six.

Autor opsiuje kolejne misje elitarnej jednostki antyterrosrystycznej, które zaczynaja laczyc sie w logiczna calosc, wartka akcja i swietny klimat i mozna sie doweiedziec calkiem sporo o dzialaniu jednostek specjalnych, mysle ze wiele osob tutaj lubi takie klimaty. Dodatkowo zaleta ksiazek Clancego jest to ze glowni bohateroei sie powtarzaj w niektorych tutulach takze tworzac pewna historie.

Inne ksiazki tego autrora to "Stan Zagrożenia". "Polowanie na Czerwony październik", "Suma wszystkich strachów" <-- te tytuly mozna kojarzyc z filmow o tych samych tytulach.

 

Co do klasyki to jak ktos nie czytal to polecam "Mistrz i Malgorzta" M. Bulchakowa, ciekawy klimat i dobrze sie czyta.

 

Jesli chdzi o literatur IIWW to ciekawe sa ksiazki Suworowa np. "Lodolamacz" tutaj cytat z neta: "Pierwszy tom trylogii o II wojnie światowej: przyczynach jej wybuchu, pobudkach walczących stron i zakulisowych rozstrzygnięciach czy opiniach o konflikcie."

Dodatkowa rekomendacja dla tego autora niech bedzie fakt ze w Rosji wydano na niego wyrok smierci za ujawnianie w ksiazkach informacji z tajnych akt......

 

A dla fanatykow ksiazki technicznej polecam J.Szabatin J. Osiowski "Podstawy teori obwodow" TI-III" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla fanatykow ksiazki technicznej polecam J.Szabatin J. Osiowski "Podstawy teori obwodow" TI-III"

dziękuję, postoję :P

 

Co do Suworowa....ciężko mi się go czyta...nie powiem że źle, zwłaszcza że o ciekawych rzeczach pisze, ale mimo wszystko...:|

 

heh...dalej "Zębów..." nie skończyłem...:|...no ale mamy długi weekend więc...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie czytam Krzyżacki poker Dariusza Spychalskiego.

 

Rzecz dzieje sie w latach 50. XX wieku, tyle ze przy nieco innej historii:

 

w XVII wieku Kozacy dostali przywileje szlacheckie, powstala Rzeczpospolita Trojga Narodow, i od tego czasu juz tylko powiekszala swoje terytorium :lol: Do tego jeszcze nadal istnieje panstwo krzyzackie, a Irlandia jest krajem muzulmanskim :)

Troche zakrecone, ale zaproponowana wersja historii trzyma sie kupy.

 

A o czym jest ksiazka? Krzyzacy maja dosc bycia poddanymi Rzeczpospolitej i planuja sie od niej wreszcie uniezaleznic. Ma im w tym pomoc wyciagniety z Irlandii dr William Hopkins, specjalista od fizyki atomowej.

Wiecej nie zdradze, zeby nie spoilowac, powiem tylko, ze czyta sie to jak dobrego Clancy'ego, albo i lepiej (mniej opisowe, a wiecej akcji).

 

Zdecydowanie polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo został cholernie dawno zapomniany... :-|

 

Polecam niektórym z forum bardzo ciekawą pozycję :arrow: Słownik Ortograficzny ;)

 

Aktualnie czytam wieczorami - "Ostatni Templariusz" - Raymond Khoury.

 

Ciekawa, dużo się dzieje... Przeczytałem dopiero 68 z 478 stron :razz:

 

Na bok odłożyłem Narrenturm :-|

 

Dziwnie się to czyta ;) Ale obiecuję sobie i Wam, że przeczytam :!: :razz:

Edytowane przez KrokOboK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj, warto.

 

Ja ostatnio przeczytalem "Zwodniczy punkt" Dana Browna (tego od Kodu Leonarda).

 

Ksiazka calkiem niezla i czyta sie przyjemnie, ale fabula jest momentami strasznie naciagana...

 

W podobnych klimatach co ksiazki Browna jest tez Atlantyda Davida Gibbinsa - IMHO co najmniej tak dobra, jak Zwodniczy Punkt, jesli nie lepsza. Wchodzi leciutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj, warto.

 

Ja ostatnio przeczytalem "Zwodniczy punkt" Dana Browna (tego od Kodu Leonarda).

 

Ksiazka calkiem niezla i czyta sie przyjemnie, ale fabula jest momentami strasznie naciagana...

 

W podobnych klimatach co ksiazki Browna jest tez Atlantyda Davida Gibbinsa - IMHO co najmniej tak dobra, jak Zwodniczy Punkt, jesli nie lepsza. Wchodzi leciutko :)

Ja mam za sobą wszystkie książki Browna ;)

 

Wszystkie polecam :!:

 

Co do naciągania - toż to literacka fikca costi ;)

 

Warto Narrenturm :?: Bo nie wiem, czy pisałeś do mnie :?: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim książki Dennis'a Lehane'a.

Pierwszą jaką przeczytałem była "Rzeka Tajemnic", dorwałem ją po obejrzeniu filmu (nakręconego przez Clinta Eastwooda) film był świetny, ale książka jeszcze lepsza. Niedawno przez przypadek trafiłem na kolejną książkę Lehane'a "Wyspa Zapomnienia" (Wyspa Skazańców/Shutter Island), również genialna ze świetnym zaskakującym zakończeniem.

 

 

Jak ktoś lubi kryminały to cykl "Zbrodnia Prawie Doskonała" Arkadiusza Niemirskiego będzie odpowiedni, książka to 3in1:

"Brooklyn Ccrime Story"

"Testament"

i "Wyspa Róż"

 

Na pewno się nie zawiedziecie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za sobą wszystkie książki Browna ;)

 

Wszystkie polecam :!:

 

Co do naciągania - toż to literacka fikca costi ;)

 

Warto Narrenturm :?: Bo nie wiem, czy pisałeś do mnie :?: ;)

Od konca: do Ciebie. Warto Narrenturm, a potem Bozych Bojownikow. Mimo dosc trudnego jezyka i koniecznosci czestego siegania do przypisow - ksiazki sa pierwszorzedne.

 

Co do naciagania: ja wiem, ze to fikcja, i nie chodzi mi nawet o glowny zarys fabuly a o dosc czeste akcje w stylu "zabili go i uciekl", np.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale nie zauwazylem aby ktos polecal P.K.Dick-a. Jego ksiazki to klasyka gatunku s-f. Tytuly takie jak "Ubik", "Człowiek z wysokiego zamku", "Przez ciemne zwierciadlo". Dla ludzi , ktorzy juz znaja jego tworczosc polecam quasi-autobiografie "VALIS".

P.S. Do ludzi, ktorzy nie sa zwolennikami s-f. JEgo towrczosc to nie jest zwykle typowe s-f z jakim mozna sie spotkac na codzien. Ten autor poprzez otoczke s-f przekazuje swoje przemyslenia itp dotyczace swiata, rzeczywistosci, Boga itd. Zreszta do konca swego zycia, twierdzil , iz swiat nas otaczajacy nie jest realny, ze to swego rodzaju fikcja, kamuflaz, czy wrecz hologram (to przy okazji kontrargument dla ludzi , ktorzy twierdza,ze fabula pierwszej czesci "Matrix-a" byla nowatorska i oryginalna). Pozdrowienia dla wielbicieli ksiazek.

Edytowane przez Leoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm gdzies wlasnie lezy Czlowiek... ale jak zwykle brak czasu na wszystkie rozrywki bardziej lub mniej intelekutalne...

patrze na polke z ksiazkami

...tiaaa jak skoncze Dick'a pozostanie mi tylko skonczyc Le Guin Cztery drogi ku przebaczeniu, Waltari Egipcjanin Sinuhe, Forsyth'a Psy wojny i po drodze gdzies zapodzial sie Jordan z jego Kolem Czasu...

Chyba poszukam jakis szybkich opowiadan... [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...