Skocz do zawartości
dzej

Czy Komp Bedzie Chodził "źle" Przez Ramy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Na dniach kupuje taki o to sprzet:

Athlon64 3000+ venice

dfi lanparty ut nf4 ultra-d

512 mb ddr 400 twinmos speedpremium aa4t lub 1a4t (i w niedalekiej przyszlosci dokupic druga taka sama)

grafa zaleznie od kasiorki - 6600 lub 6600gt/x700pro

no i zasilka jak tylko kasiorki starczy (a przynajmniej powinno) topower p6 420W

 

No i jest taka sprawa ze moja mama ten zestaw pokazala prwnemu informatykowi od siebie z pracy i powiedzial jej ze:

1. moge miec problemy z dokupieniem drugiej takiej samej kostki - i z tym jak najbardziej sie zgodze ze moge miec duze problemy i

2. powiedzial jej ze ten komputer bedzie "źle"

No i teraz nie wiem co robić. Prawdopodobnie chodzi o brak dual channela.Mi sie wydaje ze ten dual channel jakies oszalamiajacej wydajnosci nie daje i nie czuc jego braku bardzo w pracy w win$hicie (w grach taka roznica byla by widoczna) wiec nic sie dziac nie powinno, chyba ze bede mial jakies inne nieoczekiwane problemy? Co wy o tym sadzicie?

Aha i jeszcze jedno :) to bedzie przez 2-3 dni bedzie lezalo na biurku dopoki nie kupie na komisie jakiejs starej obudowy (jakis szajzers do zmodowania) i czy pod plyte nie powinienem czegos podlozyc tak aby jej sie nic nie stalo.

Z góry dzieki za odpowiedzi i sugestie.

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej ustaw drut kolczasty wokół biurka i zabroń do niego się zbliżać :)

a tak na poważnie to ja bym wytrzymał te parę dni i najpierw skołował obudowę.

coprawda wiem że taki sprzęt będzie kusił, ale na pocieszenie, ja na komp tego pokroju poczekam jeszcze przynajmniej 3-4 lata :/ będe musiał się męczyć z tym ***** co w podpisie (tyczy się obu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@serwal4

bude bede mial wtedy kiedy mi sie zechce ruszyc na jakas gielde lub do komisu wiec moze byc taka opcja ze wogole nie bedzie lezal ba biurku to sie tylko tak sie soytalem profilaktycznie, ale co z tymi ramami :/ aha i czy ktos probowal dawac dawac na taki sprzet karte na pci ? typu riva tnt 16 mb lub s3 virge ? bo czytalem ze na asusie to nikt nie poleca czegos takiego robic, bo bede musial sprzedac stary komputer zeby miec sano na grafike a u mnie komp jest potrzebny pratycznie codziennie no chyba ze to ryzykowne to inni beda musieli wytrzymac :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam kompa bez budy juz ponad 2 lata i jakos chodzi ladnie, trzymam go w biurku w miejscu na drukarke tylko napedy musialem z boku zapodac bo ciezko byloby tam lapska wepchac, plyta glowna z deczka podniesiona jest na olowkach i jakims albumie zeby sie karty nie wypiely, wszo ladnie i fajnie tylko troszke kurzu tam osiada ze wzgledu ze otwarta przestrzen ( trza przedmuchac teren co pare tygodni z kurzu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

A tam obudowa w przypadku usera "dzej" jest niekonieczna - no chyba, że kupujesz do zmodowania. Wystarczy dobra gąbka / ręcznik oraz skonstruowany taki wcisk do włączania kompa, lub coś zeby zwierało np. płaski śróbowrkęt etc. Proponuje również zakupić diody na allegro np. białe lub jasnoniebieskie, które bardzo mocno świecą i się przydadzą do teraźniejszej pracy jak i do zmodowania obudowy na styl "ufo".

 

Skoro płyta główna posiada sloty PCI to nie widzę problemu włożyć takową kartę grafiki do pracy lecz na tych kartach, które wymieniłeś raczej nie będzie się komfortowo pracować na windows xp, a nawet KDE, aby działał płynnie.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bart17

Gdzieś na tym forum czytalem w topicu o jakis plytach Asusa bodajze ze nie zaleca sie stosowania kart tego pokroju bo plyta lub k. grafiki moze odejsc do krainy wiecznych megahercow wiec bym sie bal troche o plytke

A tak BTW to co z tym glownym pytaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Asus przy DFI to tak jak porównać fiata 125P do Lamborghini Diablo.

Wg mnie jak będziesz miał problemy z kupnem to możesz zamienić na inne :)

Ja bym się nie kierował opinią informatyka, który z pracy mamy jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym sie zgodze :D ale akurat chodzilo mi o to ze obie sa na nf4 ultra a jezeli na jednej nie zaleca sie to do dfi tym bardziej bym sie z czyms takim nie pchał .... a tak wogole to niby czego mam sie nie kierować? proszer uargumentowac swoje wypowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam informatyk :D U mamy w pracy taką manianę odwalają że jak oni coś powiedzą/zrobią to ja... nie wiem czy się śmiać, zabić, płakać czy wściekać :blink:

 

Ale 512 to nie za mało trochę? A jak dobrze poszukasz... to możesz znaleść drugą taką.. a nawet jak nie znajdziesz to DualChannel to pikuś... trudno, nie zyskasz max. 5%+ wydajności :D A ja na swojej MoBo używałem karty.. chyba Ati o 2Mb pamięci... co prawda trochę długo się przewijało np. okno w przeglądarce... ale system był stabilny... a bez obudowy też długo mój sprzęt chodził.. właściwie jak mam jakieś problemy techniczne to niemal zawsze wyciągam z obudowy.. ale jeśli chodzi o przechowywanie to u mnie w 'magazynie' wiele płyt jest sprawnych nawet po miesiącach leżenia na drewnie :] Więc zadbaj, żeby miała płasko i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiem ... jaka jest roznica w wydajonosci na s.939 pomiedzy dual a single channel ? bo juz nie wiem czy kupic 1x512 czy 2x256 a pozniej jak bede mial siano to sprzedac 2x256 i kupic wtedy 2x512 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Nie nie będzie się "gramolił" po prostu w nowych technologiach czyli NF4 Dual Channel daje kopa niezłego nie tak jak z socket 462.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ale przecież pamięci tego typu jest bardzo dużo i można w każdej chwili zmienić, a przecież żeby taki sprzęt ładnie działał pasuje mieć ten 1. GB pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci zależy tylko na tym by system był stabilny to Kup 1x 512 a później jak bedziesz miał flo to dokup tą nastepna ... Chyba że chcesz grać w sumie 512 to mało już jak na te czasy ale cóż hmm to weź 2x 256 taka prawda zastanów się pierw co naprawde chcesz ...

 

> Niech lepiej kupi jaką obudowe :P bo mu sie jeszcze komputer popali :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Dużą ilość pamięci RAM (minimum 1024MB) to podstawa żeby w pełni obsłużyć taki sprzęt!

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...