Skocz do zawartości
Shenlong

Epox Czy Msi ? [ S 754 ]

Rekomendowane odpowiedzi

zależy czego oczekujesz od płytki...

lepszy do oc będzie chyba epox, chociaz msi pewnie wiele od nniego nie odstaje, a ma o wiele wygodniejszy rozkład elemenow na pcb

ja bym brał msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym specjalnie na złość robił leborgowi ale ja mam dużo wieksze zaufanie do epoxa.

 

Ale ogólnie płyty są podobne wział bym sobie dokładnie porównał wyposażenie, dołaczony soft dodatkowo zobaczył która tańsza i na podstawie tego wybrał 1 z tych 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie zdaje czy na tym epoxie widzie wyswietlacz taki jak w Abit Fatal1ty ? a i na Epoxie nie ma wiatraka tylko radiator, jak bedzie z temperaturami ? i czy mozna zdjac ten radiator i zalozyc jakis cooler nie tracac przy tym gwarancji :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym specjalnie na złość robił leborgowi ale ja mam dużo wieksze zaufanie do epoxa.

 

Ale ogólnie płyty są podobne wział bym sobie dokładnie porównał wyposażenie, dołaczony soft  dodatkowo zobaczył która tańsza i na podstawie tego wybrał 1 z tych 2

1558963[/snapback]

a ja brałbym msi ze wzgledu na juz wpspomniane rozmieszczenie elementow na pcb , ktore jest imho genialne... msi jest po za tym tansze, i imho stabilniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym brał MSI, dobrze dopracownane, i chociaż ma 2-fazowe zasilanie to napiecie jest bardzo stabilne, jak ci wszyscy pisza MSI jest bardzej stabilne, zresztą wszystko pisze w topicu o płytach na 754. Ja bede kupował płyte i to własnie bedzie ten MSI i oczywiście Athlon64 2800+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym jak mialem przeboje z k8n neo2 to niebralbym MSI

zreszta obsluga biosu (w sekcji ustawien proca i pamieci) jest syfiasta

 

nie mialem epoxa na s754 ,ale mialem troche na sA jednego na s370 i jednego na s7

bralbym EPOXa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu mam teraz wode zamiast mozgu ~~ wciąz mysle o tym Epoxie, a co do proca to pewnie bedzie Semp 2800+ [ bulk ] i jaki cooler do niego ?

1559614[/snapback]

wiec wez abita kv8pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Epox-a

 

Sam mam tego Epox-a 8KDA3J i jestem bardzo zadowolony. Miałem też do wyboru MSI itp. ale wziołem Epox-a. Msi maja nieraz problemy ze stabilnością. W Epox-ie czegoś takiego nie ma.

1559523[/snapback]

Zaprezentuj uprzejmie jakieś wyniki ja mam MSI jest stabilna wyniki w sygnaturce,aha powiedz jeszcze jakie najniższe napięcie mozesz podać na procka ? :)

(nie wiem czy masz A64 to pewnie U min=1.6V a jak Sempa to U min=1,5V?)

 

Edit:

Jeżeli nie jest tak jak mówię to pokaz CPU-Z z def napieciem na procku :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprezentuj uprzejmie jakieś wyniki ja mam MSI jest stabilna wyniki w sygnaturce,aha powiedz jeszcze jakie najniższe napięcie mozesz podać na procka ? :)

(nie wiem czy masz A64 to pewnie U min=1.6V a jak Sempa to U min=1,5V?)

 

Edit:

Jeżeli nie jest tak jak mówię to pokaz CPU-Z z def napieciem na procku :)

1559683[/snapback]

a co to za wyscig,rywalizacja

wsiadzcie na rowerki i sie poganiajcie

 

cos mi sie wydaje ze napiecie mozna dawac w okolicy ~1.1v ,bo na neo2 programem jakims do zmniejszania taktowania procka w bezczynnosci

proc byl ustawiany na 1100MHz i 1.1v

 

liczy sie max napiecie jakie mozna dac - tu przyzwoita wartoscia jest 1.75v

na pamieci w msi jest cienko bo 2.85v ,a epox od zawsze dawal 3.2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za wyscig,rywalizacja

wsiadzcie na rowerki i sie poganiajcie

 

cos mi sie wydaje ze napiecie mozna dawac w okolicy ~1.1v ,bo na neo2 programem jakims do zmniejszania taktowania procka w bezczynnosci

proc byl ustawiany na 1100MHz i 1.1v

 

liczy sie max napiecie jakie mozna dac - tu przyzwoita wartoscia jest 1.75v

na pamieci w msi jest cienko bo 2.85v ,a epox od zawsze dawal 3.2v

1559811[/snapback]

!.

 

1.Jezeli user twierdzi, że MSI jest niestabilna niech poprze czymś ta tezę.

2.To nie żaden wyścig tylko o/c chyba wszyscy tu o tym mówimy?

3.Propozycja zaprezentowania wyników o/c z mobo Epoxa jakoby b. dobrej (nie widać),chyba by udowodniła takie twierdzenia?

4.KGB jesteś niekonsekwentny najpierw piszesz że 1,1V na 1100MHz żeby było ekonomicznie ( i ja się podpisuję pod tym obiema rekami i na swojej MSI to moge zrobić a na Epoksie nie da sie), a później piszesz że ważne jest tylko max napiecie( czy ja mówiłem że nie jest ważne?)

5.Max o/c swojego procka 2584MHz(sygnaturka) osiągam przy napieci 1,6V i jeszcze mam rezerwę w napieciu w góre, natomiast jest to min napięcie dla EpoX'a

( wiem bo miałem tę płytę i sie jej szybko pozbyłem)

6.Pytanie w jakim celu tak katować procka na codzień 1,6V w stresie 1,65V min( ile taki procek pożyje) jeżeli na codzień pracuję 2300MHz 1,4V full stable.

7 Z napieciami na pamięci pełna zgoda ,ale na to jest rada Hynixy lub Samsungi TCCD (albo mod)

8.Mam nadzieję,że jasno przedstawiłem problem,a jak nie zrozumiałeś to ja się poddaję :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do napiecia vcore to z pewnoscia kwestia biosu - bo przeciez napiecie jest czytane z proca

 

ad7.

to nie jest metoda:

a) hynix czy Samsung tez potrzebuja duzego napiecia zeby sie konkretnie rozbujac

b ) TCCD w ilosci 512mb sa drozsze niz te plyty :P - mysle ze jak kogos stac to i stac na s939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam to epox lepszy do oc pozatym może to mój [ciach!]lec, ale w zyciu bym nie kupił płyty z 2 fazowym zasilaniem , myśle , że przy wysokim zegarze i napięciu zasilanie może nie dawac rady , ale to tylko moje dywagacje.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do napiecia vcore to z pewnoscia kwestia biosu - bo przeciez napiecie jest czytane z proca

 

ad7.

to nie jest metoda:

a) hynix czy Samsung tez potrzebuja duzego napiecia zeby sie konkretnie rozbujac

b ) TCCD w ilosci 512mb sa drozsze niz te plyty :P - mysle ze jak kogos stac to i stac na s939

1560133[/snapback]

Epox 8KDA3J rev2.2-miałem ta płyte 3 mies temu wtedy najnowszy bios i def nap na CPU =1,6V idle a w stresie 1,65V i żadnej regulacji w dół ,to ja podziekowałem za taka płyte,na sokA dobre były ale ta im nie wyszła.

Z hynixami to jest tak że najwydajniej pracują na 2,8V(D43-DT) podnoszenie nap nic nie daje sprawdz w topicu o hynixach to nie jest tylko moja opinia :)

No a z tymi TCCD to tylko taki przykład ja być może je kupię wyprzedzająco a później przejście na s939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ,z NEO2 tez jest motyw ze ma dwie regulacje napiecia i ta od 1.1v do ilus nie dziala ,a dziala tylko w %

no i programem mozna obnizyc napiecie - moze na Epoxie tez da sie programem obnizyc

wogole to tak poza tematem to A64 ma piekne mechanizmy oszczedzania energi - nie wiem po co wersje Mobile ,zwykly sie nadaje do laptokow jak zanlazl

 

Epox wiadomo ze ostatnio szedl po kosztach troche ,ale jednak sie stara ,chodzby zasilanie robi dobre ,niestety MSI pod tym wzgledem stoi sporo w tyle

 

ciezko jest wybrac miedzy tymi dwiema plytami ,bo parametry i cene maja zblizona

mysle ze powinno decydowac przywiazanie do marki - mi np. podoba sie tabelka z napieciami i temp. przy starcie na Epoxach ,choc musze przyznac ze MSI Platinium jest ladniejsza i pare slotow reaguje w UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisał focus o msi k8 neo 3 zapewne w wersji na agp układ zasilający jest taki sam

 

 

 

Płyta pomimo, iż osiąga bardzo dobre wyniki O/C do takiej zabawy się nie nadaje z powodu słabych obwodów zasilających. MSI K8N Neo3 przeznaczona jest raczej dla osób, które chcą mieć wydajny i stabilny komputer, który ewentualnie delikatnie podkręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz gigusa jak w opisie .... chodzi zawaliscie no i do tego tani max htt to jakies 330, napiecie na procu mozna regulowac do woli. jedynym minusem jest kiepskie dovoltowanie pamieci do 2,7v, no ale od czego mamy vmody :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...