Skocz do zawartości
Gather

Sieć komputerowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ludziska mam pewien problem jesli chodzi o siec a mianowicie jesli chce cos kopiowac od kogos innego z sieci dlugo trwa np. 700 MB ok. 4 h inni kopiuja filmy normalnie ok 4 min Karta sieciowa to jakis Lantek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stwerdzamze masz sie na skretke zobacz czy masz przestawiany duplex na full czy masz poinstalowane protokoly tcpip moze masz wlaczony firewall ? nastaw zeby predkosc polaczenia byla stala nie wiem jaka masz pewni 100mbs a jak to nie pomoze to nie wim moze cos z hubem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym popatrzyl czy koncowki sa dobrze zacisniete oraz czy kabel jest dobrze zarobiony, tzn wg ktorejs z norm EIA586A lub EIA586B. Oczywiscie jezeli kabel ma byc od kompa do huba to z jednej i z drugiej strony te same normy a jak to ma byc kabel pomiedzy hubem a hubem albo komp-komp to z jednej strony norma A a z drugiej B.

A oto normy:

 

EIA586A

B/Z - Z - B/P - N - B/N - P - B/Br - Br

 

EIA586B

B/P - P - B/Z - N - B/N - Z - B/Br - Br

 

B-bialy

Z-zielony

P-pomaranczowy

Br-brazowy

B/Z-bialo zielony

itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem ja mam windę xp inni mają 98 i me i u nich smiga a odemnie to uuuuuuuu mozna na wczasy jechac ..ale podejrzewam ze to kwestia współpracy danej sieciówki z daną płytą główną bo jak mialem ECS-a pozyczonego na 3 dni bo czekalem na swoją płytę to wszystko było ok ...mam jakąć badziewna sieciówkę niby jakaś firmowa ale ehhh w kazdym bądz razie juz robilem prawie wszystko i kupa...aha przypomnialo mi się ze ktos gdzies napisał ze jak na wszystkich kompach wywali się ipx-a i zostawi tylko tcp i wywali kompie z XP-kiem QoS-a to powinno pomóc ale tej jednej metody nie sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 MB w 4 minuty :D:D:D

Tyle to z cd na hdd sie kopiuje.

 

P-i-T-E-R - jezeli by mial zle skrecone kable toby wogole mu nie chodzila siec.

 

To jest problem softwerowy. AZAKIEL ma racje wg mnie. Wywalic ipx i powinno pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P-i-T-E-R - jezeli by mial zle skrecone kable toby wogole mu nie chodzila siec.

Nie zgadzam się z tobą Kaeres, gdyż:

 

na skrętce dane są wysyłane po parach: zielony/biało zielony oraz pomaraczowy/bialo-pomaranczowy. W parach dlatego żeby sie mogły znosić zakłócenia, oczywiście te pary są ze sobą skręcone. Jeżeli więc w jedną stronę sygnał leci dobrze to może oznaczać że para na stykach 1 i 2 to jedna para, a potem następna para styko wykorzystywana to styki 3 i 6

więc, jeżeli ktoś połączył kabel źle to w jedną stronę sygnał będzie szedł z pełną prędkością, a w drugą bedą sie na sygnał nakładać zakłócenia i dany pakiet będzie musiał byc przetransportowany kilka razy przez kabel aby dotarł poprawny.

 

To że sieć może działać na źle skręconym kablu to też prawda ale tylko w przypadku sieci 10 MBit, a przy sieci 100 MBit to już nie przejdzie.

 

Dokładnie taki sam problem miał mój kumpel, jak sie potem okazało miał źle zrobiony kabelek. Popełnił właśnie taki błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie tedy droga :twisted:

Napisz czy masz jakies inne urzadzenia na PCI w kompie, albo od razu sproboj wywalic wszystko i zostaw tylko sieciowke, problem ogolnie znany i pomaga mieszanie na magistrali PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P-i-T-E-R - jezeli by mial zle skrecone kable toby wogole mu nie chodzila siec.

Nie zgadzam się z tobą Kaeres, gdyż:

 

na skrętce dane są wysyłane po parach: zielony/biało zielony oraz pomaraczowy/bialo-pomaranczowy. W parach dlatego żeby sie mogły znosić zakłócenia, oczywiście te pary są ze sobą skręcone. Jeżeli więc w jedną stronę sygnał leci dobrze to może oznaczać że para na stykach 1 i 2 to jedna para, a potem następna para styko wykorzystywana to styki 3 i 6

więc, jeżeli ktoś połączył kabel źle to w jedną stronę sygnał będzie szedł z pełną prędkością, a w drugą bedą sie na sygnał nakładać zakłócenia i dany pakiet będzie musiał byc przetransportowany kilka razy przez kabel aby dotarł poprawny.

 

To że sieć może działać na źle skręconym kablu to też prawda ale tylko w przypadku sieci 10 MBit, a przy sieci 100 MBit to już nie przejdzie.

 

Dokładnie taki sam problem miał mój kumpel, jak sie potem okazało miał źle zrobiony kabelek. Popełnił właśnie taki błąd.

 

P-i-T-E-R a to czytales: ?

 

obecnie win xp wczesniej z tymi samymi objawami win 98 SE kable sa oki bo laptop zostal podlaczony do mojego kabla i tam smigalo az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duplex na full i tez qpa

Wyłącz full duplex bo on tobie nie przyspieszy ściągania a nie zasze jest lepszym rozwiązaniem odd half duplex.Prędkość połączenia ustaw na auto bo i tak się dopasuje. Być moze winny jest hub. U mnie w bloku hub pada conajmniej dwa razy w roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...