Skocz do zawartości
BENITO

Do Włascicieli Frost 2 Slim.

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam rozwiercenie sprayera do pełnej średnicy wlotu. Sprayer jest tu tylko niepotrzebnym bajerem i niepotrzebnie hamuje przepływ wody. Temperatura wody w układzie obniżyła się o 0,2 stopnia. Procesor był chłodniejszy o 1 stopień Celsiusza niż przed zabiegiem.

 

Po rozwierceniu sprayera otrzymałem blok o wydajności porównywalnej z X3M :rolleyes: (te same temperatury proca i wody).

 

Podziękowania dla Samhaina za bloczek do testów. Niebaweem z Mućkiem zabierzemy się na nim do testu nagrzewnic, a Samhain zrobi nowe topy bez sprayera B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ciekawe z tym, sprayerem :) Trza bedzie rozwiercić :D Samhain a jak z gwarancją :> Nie strace :>

1559504[/snapback]

gwarancji nei stracisz, ale jesli bedzie jakis wyciek po modyfikacji niestety nie moge za to odpowiadc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie dobrze orientuje to sprayer ma za zadanie rozprowadzic wode w odpowiedni sposób i mijscu. W F2S'ie jest to niewielkie zwężenie w otworze przeznaczonym na złączke wlotową. Dlatego w F2Sach należy przy instalacji zwrócic uwage który króciec jest wlotowy a który wylotowy.

 

Jeśli sie myle to poprawcie!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem zwykłym wiertłem do drewna o minejszej i większej średnicy i wiertarką oczywiście. Powoli na małych obrotach trzymałem top w 1 dłonie a skrawałęm pleksę trzymając włączoną wiertarkę w drugiej. Dlatego nic nie pękło do dłoń amortyzuje drgania. Potem wsystko można małym półokrągłym pilnikiem wykonczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito jak dla mnie, przyczyny roznicy (0.5-1 stopnia C wedlug ciebie) moga byc dwie:

1. wina plyty - wkoncu to abit nf7, z nim to zawsze nie wiadomo do konca czy to prawda :P

2. roznica wywolana zmiana ulozenia pasty, nigdy nie jestes w stanie nalozyc i rozprowadzic w 100% tak samo pasty

 

wszystko to jest tylko moja skromna opinia, i jezeli sie ktos z tym mocno nie zgadza to prosze o nie rozpoczynanie dyskusji na temat tego, OT <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito jak dla mnie, przyczyny roznicy (0.5-1 stopnia C wedlug ciebie) moga byc dwie:

1. wina plyty - wkoncu to abit nf7, z nim to zawsze nie wiadomo do konca czy to prawda :P

2. roznica wywolana zmiana ulozenia pasty, nigdy nie jestes w stanie nalozyc i rozprowadzic w 100% tak samo pasty

 

wszystko to jest tylko moja skromna opinia, i jezeli sie ktos z tym mocno nie zgadza to prosze o nie rozpoczynanie dyskusji na temat tego, OT  <_<

1563461[/snapback]

 

jesli by ktos napisal ze PX jest lepszy bo cos w nim zmieniono to bys pewnei napisal ze rewelacyjan porawia itpe... po prostu hamska reklama po raz kolejny... "gowno inni ja mam zloto"... to juz ktos praktykowal... i skonczyl nieciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać że mierzę termometrem cyfrowym. Pastę nakładam zawsze podobnie (napewno nie identycznie), ale uprzednio trakuję bloczek 2-składnikowym preparatem do zmywania past Arctica, a potem smrauje cienko procek i bloczek AS5. To dziwne co piprzysz, bo po dociśnieciu bloku zawsze tempy są te same :D niezaleznie ile razy bym tej pasty nie nakładał. Nadmiar i tak wyhodzi poa styk, bo docisk jest baaardzo silny.

A różnica jest większa niż1 stopień ale mniejsza niż 2. To dużo zwazając na to, że włożyłem w to 5 minut roboty :lol:

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak pomyliłem wlot z wylotem ;) Było ciemno itp :P I co najafajniejsze z tego wszystkiego było to ze wydajnosc byla lepsza - akurat tez mam abita i mógł ale nie musiał być to błąd pomiarowy, a różnica była około 2 stopni własnie. Jako że niamam cyfrowego miernika to moje zdanie moze byc w sumie malo uzasadnione, ale wydaje mi sie ze warto tego sprayera rozwiercić :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale swoja droga jak byl testowany ten blok? To jest dla mnie dosc dziwne, ze z pozoru prosta modyfikacja (uproszczenie) konstrukcji daje poprawe wydajnosci a producenci orientuja sie w tym dopiero po jakims czasie kiedy sprzedanych maja juz sporo blokow. Pdobnie bylo z x2p. Jak projektowaliscie blok to zalozyliscie ze bedzie wygladal tak i tak, bedzie sprayer i nikt nie wpadl aby to przetestowac bez? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz, czy producenci mają czas na takie testowanie. Od tego są tacy ludzie jak ja np. Mający odpowiednią platformę do takich testów.

1564342[/snapback]

odpowiednią, tzn. jaką? :D ja widze ze ty masz tylko proca jako grzałke wiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezik gdzie mierzę teperature cieczy i termometr cyfrowy do pomiaru również innych temperatur.

1564796[/snapback]

taki mały OT co do platformy

Dołączona grafika

nie zebym sie czepiał;], ale te sprezynki od spodu bloczku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie mały offtop ale troszke z Benito pogadałem i wiem jak go ten profesjonalizm chipa wnerwia. Wc nie on montował, robili to "znawcy" z redakcji i tak wyszło jak wyszło to montowanie kibelka ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauwazylem ta gafe ze sprezynkami :D. Ale wał... strach sie bac kto pracuje w redakcji chipa (no offence Benito). Czy tematem WC nie powinien zajmowac sie ktos kto ma o nim choc minimalne pojecie? Po tej focie widac ich "profesjonalizm".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...